Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hyosung'un sihirli sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-25 2020 ABS
    Selamlar herkese. 2-3 ay önce burada konusunu tekrar açmıştım. GD 250R'ımın bir sorunu var ve sihirli bir şekilde daha önce Hyosung ile haşır neşir olan ustalar bile bulamıyor. Sihirli sorun koydum adını. Motosiklet ısınınca 3 bin devir altına tekliyor. Örneğin kalkışta. Ara sıra yoldaki setler için debriyajı çektiğimde stop ediyor. Motosikletten soğudum. Yardım edebilecek var mı?
    Antalyadan bir ustayla görüştüm. Emiş sensörü yapabilir, enjeksiyon boğazına da bakmak lazım dedi. Sorun emiş sensöründen olabilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Av.Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 Abs
    Sorun her şeyde olabilir. Sana verebileceğim en iyi tavsiye İzmirde olan Motomania Gökhan hocaya ulaşman. Artık Hyosung bakmıyoruz dese de yardımcı olmaya çaışacaktır. İzmire gidemezsen bile telefonda böyle bir sorunla karşılaştığınız oldu mu abi diye sor. En azından sorunu anlarsın.

Alıntı Av.Rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun her şeyde olabilir. Sana verebileceğim en iyi tavsiye İzmirde olan Motomania Gökhan hocaya ulaşman. Artık Hyosung bakmıyoruz dese de yardımcı olmaya çaışacaktır. İzmire gidemezsen bile telefonda böyle bir sorunla karşılaştığınız oldu mu abi diye sor. En azından sorunu anlarsın.
    Aynen MOTOMANİA Gökhan ustaya sor. Yardımcı olur karşılaştı ise.
    Debriyaja basınca stop etme bence subaplardan ve karbüratör den olur.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı Tataroglu41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen MOTOMANİA Gökhan ustaya sor. Yardımcı olur karşılaştı ise.
    Debriyaja basınca stop etme bence subaplardan ve karbüratör den olur.
    Alet enjeksiyonlu dostum.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Sorun buji piposunda olabilir, buji piposunu ngk marka alın internetten degistirin bakalim düzelecek mi?

Motosikleti
    Yamaha MT-25 2020 ABS
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun buji piposunda olabilir, buji piposunu ngk marka alın internetten degistirin bakalim düzelecek mi?
    Buji piposundan değil hocam. Soğuk iken teklemiyor. Yasaklardan sonra inegöle götürmeyi düşünüyorum.

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    - Şimdiye kadar neler yapıldı, neler değişti?

Buji piposundan sonra düzelmezse veya tekrar sorun oluşursa bobine de bakın bence. Direkt satın alıp denemek masraflı olacağından, temiz bir tane bulup ödünç alabilirseniz mantıklı olur.

En önemlisi, ilk sorduğum soru.

Motosikleti
    Yamaha MT-25 2020 ABS
    Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - Şimdiye kadar neler yapıldı, neler değişti?

Buji piposundan sonra düzelmezse veya tekrar sorun oluşursa bobine de bakın bence. Direkt satın alıp denemek masraflı olacağından, temiz bir tane bulup ödünç alabilirseniz mantıklı olur.

En önemlisi, ilk sorduğum soru.
    Enjeksiyonu önceki sahibi farklı bir marka taktığı için orijinalini alıp taktık. Benzin pompasını kontrol ettik. Buji değişti ve buji piposunu kontrol ettik bir sıkıntı gözükmüyor. Antalya'da bir ustaya sorduğumda sorun intake air temperature sensöründen olabilir dedi.

Sorunun mekanik olmadığından eminseniz ,sensörler kontrol edildi mi?Isı ile ilişkili olan ve soruna neden olacak ETC ve TPS sensörleri var.ETC ecu'ya yanlış bilgi göndererek pompa'nın benzini kesmesine gaz yememesine neden olur.(motor hararet görmüş gibi kendini korumaya alır.Keza TPS'de problem yaratabilir.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Yağ buharını hava filtresine veren hortumu söküp denermisin , kartere aşırı kompresyon veriyorsa yüksek devirde debriyajı çekince stop edebilir..

Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alet enjeksiyonlu dostum.
    Enjeksiyon sisteminde de problem olabilir

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    enjeksiyonlar değişti demişsin beyne işlem yapılmış olmasın eski enjeksiyonlara göre püskürtme ayarlandıysa eğer performans amaçlı vs sizin alt devirde enjeksiyonlar yetersiz kalıyordur bizim ülkedeki ustaların motoru bilgisayara bağlayıp yazılım kontrol etme alışkanlığı olmadığı için de çoğu zaman fark etmiyorlar bile bu tarz işlemleri

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enjeksiyonlar değişti demişsin beyne işlem yapılmış olmasın eski enjeksiyonlara göre püskürtme ayarlandıysa eğer performans amaçlı vs sizin alt devirde enjeksiyonlar yetersiz kalıyordur bizim ülkedeki ustaların motoru bilgisayara bağlayıp yazılım kontrol etme alışkanlığı olmadığı için de çoğu zaman fark etmiyorlar bile bu tarz işlemleri
    İlk okuduğumda benim de aklıma böyle bir şey geldi ama düşük cc motosikletlerde böyle bir sistem var mı , varsa rahat rahat ayarlanıyor mu bilmiyorum. Otomobillerdeki kadar rahatsa kontrol edilebilir.

Önceki sahibiyle görüşüyor musunuz? Belki onda da bu sorun vardı bu yüzden enjeksiyon değiştirdi ama çözemedi. Enjeksiyonu değişmedeki amacı neydi ben onu merak ettim. Motosikleti zaten almışsınız artık, suçuyla günahıyla sizin. Önceki sahibiyle konuşmak fikir verebilir.

Ben aynı sorunu nedendir bilmiyorum bitmek üzere olan bir aküyle yaşamıştım, devir düştüğü an farlar göz kırpıp stop ediyordu motosiklet. Hep düşük vites yüksek devir gitmek zorunda kalmıştım, bağırta bağırta geziyordum. Çözersiniz umarım.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk okuduğumda benim de aklıma böyle bir şey geldi ama düşük cc motosikletlerde böyle bir sistem var mı , varsa rahat rahat ayarlanıyor mu bilmiyorum. Otomobillerdeki kadar rahatsa kontrol edilebilir.

Önceki sahibiyle görüşüyor musunuz? Belki onda da bu sorun vardı bu yüzden enjeksiyon değiştirdi ama çözemedi. Enjeksiyonu değişmedeki amacı neydi ben onu merak ettim. Motosikleti zaten almışsınız artık, suçuyla günahıyla sizin. Önceki sahibiyle konuşmak fikir verebilir.

Ben aynı sorunu nedendir bilmiyorum bitmek üzere olan bir aküyle yaşamıştım, devir düştüğü an farlar göz kırpıp stop ediyordu motosiklet. Hep düşük vites yüksek devir gitmek zorunda kalmıştım, bağırta bağırta geziyordum. Çözersiniz umarım.
    hyolarda var hatta gt250r larda defalarca güncelleme geldi servisler hep bu bağlantıyı yapmadıkları için fi ışığı yakar arıza verirdi bilen çok azdır bu olayı ama yapılıyor zaten enjeksiyon olan bütün motorlarda artık işlem yapılma şansı oluyor
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Enjeksiyon değişimi performans kazanmak için yapıldıysa. Ecu'nun enjeksiyon haritasında basınçlarla oynanmıştır. Sizin taktığınız enjektörler de bu değerler sorun yaratıyor olabilir. Bunu öğrenmenin basit yolu ecu değiştirip deneyebilirsiniz eğer yeni taktığınız ecu da sorun yaşamazsanız. Harita ile oynanmış demektir. Kendi ecu'nuzun haritasını olması gereken şekle ayarlatırsınız

TheGokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enjeksiyon değişimi performans kazanmak için yapıldıysa. Ecu'nun enjeksiyon haritasında basınçlarla oynanmıştır. Sizin taktığınız enjektörler de bu değerler sorun yaratıyor olabilir. Bunu öğrenmenin basit yolu ecu değiştirip deneyebilirsiniz eğer yeni taktığınız ecu da sorun yaşamazsanız. Harita ile oynanmış demektir. Kendi ecu'nuzun haritasını olması gereken şekle ayarlatırsınız
    Yasin hocama katılıyorum. Beyine enjektörden sonra müdahale edilmiş map değişmiş olabilir. Çanakkale de Emin Ocak hyo beyinlerinin maplerini yapabiliyor isterseniz bir iletişime geçip teyit ettirin.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    onlarca farklı sorun olabilir detaylı test etmek lazım.

- pickup coil olabilir,
    - buji kablosu ve başlığı olaiblir,
    - map sensörü olabilir,
    - yakıt pompası olabilir,
    - idle actuator olabilir,
    - manifolddan hava alıyordur, karter havalandırma hortumu patlaktır çıkmıştır falan.

tek tek kontrol etmek lazım.

Motosikleti
    Yamaha MT-25 2020 ABS
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam eski enjeksiyonda daha fazla yapıyordu bu sorunu. Şuan orijinal enjeksiyonu takılı. Biraz daha az yapıyor. Ama hala katlanılacak durumda değil. Şehrin ortasında stop etmeler, ışıklardan kalkarken teklemeler delirtiyor insanı.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Alıntı ErdemFX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam eski enjeksiyonda daha fazla yapıyordu bu sorunu. Şuan orijinal enjeksiyonu takılı. Biraz daha az yapıyor. Ama hala katlanılacak durumda değil. Şehrin ortasında stop etmeler, ışıklardan kalkarken teklemeler delirtiyor insanı.
    Aklıma tek gelen şey elektronik

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Yeni buji takıldığı zaman sorun bir süreliğine geçmiş gibi oluyor mu?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)