Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Aksiyon Kamerası Tavsiyesi İstiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    TheGokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Herkese merhaba, şuanda Xiaomi nin Yi action kamerasını kullanıyorum ilk çıkarttığı model olan. Video kalitesinden memnunum ancak rüzgar sesi çok fazla alıyor mikrofonun oraya pamuk koymama rağmen(eskiye nazaran pamukla daha az alıyor). Kameranın kendi rüzgar sesi kesme özelliği olmadığı için ve ekstra harici mikrofon takamadığım için başka bir kamera arayışındayım. GoPro 5 Black de rüzgar sesi önleme vardı diye hatırlıyorum. GoPro ve türevlerinden ne önerebilirsiniz? Tavsiyelerinizi Bekliyorum. Bütçem 1500 civarı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xewor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X Crossrunner & QJ Motor LTM 125
    Video kalitesinden memnunsanız bir bluetooth interkom ile ses kaydı yapıp görüntüyü birleştirebilirsiniz.

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Alıntı xewor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Video kalitesinden memnunsanız bir bluetooth interkom ile ses kaydı yapıp görüntüyü birleştirebilirsiniz.
    Hocam memnunum çok stabil titreşimsiz vermese de ama uğraşmak istemiyorum o kadar. bir de 2. kamerayı alınca Xiaomi olanı başka işlerde kullanabilirim.
    200 NS --> TNT 250 --> Xtreme Max Enduro --> MT 03 660 --> 2015 XJ6 --> Custom Yamelli XSR 07

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Gopro, gerisi hikaye temiz bulursan gopro5-6 yapistir bence. Lens kalitesi, acisi bir baska

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Sony modellerinin rüzgar sesi kesme özelliği var , bende AS-50 var , gayet memnunum. Bütçenize uygun.

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Ani bir kararla internetten SJCAM SJ8 Pro modelini aldım 1600Tl ye. Test videolarında Hero5 Black ile kıyaslandığında ses olarak daha az dış ses aldığını fark ettim ve görüntü kalitesi olarak daha iyi gibi geldi. Ürün Linki : https://sjcamtr.com/urun/sjcam-sj8-pro-aksiyon-kamera/ İnceleme Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=AQLt6LwDHXw&t=267s

Not: Mikrofon için harici bir aparat almamak bir avantaj olduğu için bu kamerayı seçtim. Hero 5 ve sonrasında adaptör bile sadece bir SJ4000 parası

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    valla ben dji osmo action kullanıyorum. kask içine mikrofonumu moonte edip işaretli alandaki mikrofon adaptörü sayesinde bağlantı kuruyorum. Kondanser mikrofon ve süngeri sayesinde hem kaliteli ses kaydı hem de rüzgar sesi olmayan videolar kaydediyorum. Ama biraz maliyetli bir işlem.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Burada gömenler var ama dji osmo action, çünkü ne paraşüt ne dağ bayır atlıyor uçuyor ne de sörf yapıyorum, yeterli geniş açısı ve rocksteady'si çok iyi, ekstra kutu gerektirmeden kendi su geçirmiyor neredeyse go pro yarı fiyatı. Kesinlikle tavsiye ederim.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    bu arada son gelen güncelleme ile görüntü çok ama çok iyi hale geldi haberiniz olsun. ayrıca sanıldığı kadar görüntüyü kırpmıyor belki güncelleme ile halledildi. Ben gidonun tamamını ve nekarları görebiliyorum kaska takılıyken. Ayrıca goprodaki gibi mikrofon adaptörü makina kadar değil minicik ve 3 te 1 fiyatına satılıyor.
    Metela bunu beğendi.

gitaristgkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt 600 e
    osmo action alacağım bende şu crop olayı kafamı çok kurcalıyor.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TheGokay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ani bir kararla internetten SJCAM SJ8 Pro modelini aldım 1600Tl ye. Test videolarında Hero5 Black ile kıyaslandığında ses olarak daha az dış ses aldığını fark ettim ve görüntü kalitesi olarak daha iyi gibi geldi. Ürün Linki : https://sjcamtr.com/urun/sjcam-sj8-pro-aksiyon-kamera/ İnceleme Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=AQLt6LwDHXw&t=267s

Not: Mikrofon için harici bir aparat almamak bir avantaj olduğu için bu kamerayı seçtim. Hero 5 ve sonrasında adaptör bile sadece bir SJ4000 parası
    Hayırlı olsun fiyat performansı yüksek kamera bir önceki versiyonunu model uçaklarımda vs kullanıyorum çekim kalitesi vs çok iyi.

Scrambler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R '20 / Brixton BX125X '18
    Çeneye takılıp motovlog çekilecekse Gopro dışındaki çözümler maalesef göze hitap etmiyor.(Superview)
    Osmo action çok kaliteli bir kamera. Motovlog dışındaki içeriklerde ben de tercih edebilirdim.
    Sj8 pro da fiyatına göre oldukça fazla avantaj sağlayan bir kamera.

Ama yine de ben olsam Hero5 ve üzeri ikinci el cihaz kovalardım.

Konu sahibine hayırlı olsun.

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Alıntı Scrambler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çeneye takılıp motovlog çekilecekse Gopro dışındaki çözümler maalesef göze hitap etmiyor.(Superview)
    Osmo action çok kaliteli bir kamera. Motovlog dışındaki içeriklerde ben de tercih edebilirdim.
    Sj8 pro da fiyatına göre oldukça fazla avantaj sağlayan bir kamera.

Ama yine de ben olsam Hero5 ve üzeri ikinci el cihaz kovalardım.

Konu sahibine hayırlı olsun.
    Gopro 5 black de SW özelliği evet bi tık iyi ama diğer özellikler düşünüldüğünde sj8 pro daha ağır bastı. Ama şuanda kullandığım kameranın açısından da rahatsız olmadığım ve yeterli olduğunu düşündüğüm için SW yi pek dert etmedim.

Scrambler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R '20 / Brixton BX125X '18
    Önemli olan işini görmesi hocam.
    Hem mikrofon olayı oldukça basit ve ucuza çözülebiliyor.
    Sj10 pro neden tercih etmediniz peki?

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Alıntı Scrambler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önemli olan işini görmesi hocam.
    Hem mikrofon olayı oldukça basit ve ucuza çözülebiliyor.
    Sj10 pro neden tercih etmediniz peki?
    Maximum 1500 e almayı düşünüyodum ama 100 tl daha ekleyip 3 taksitle aldım vade farkı olmadan. Bide pek aralarında var göremedim. Sensör olarak aynı belki yazılımsal fark vardır. Bir de bataryası büyük tabi

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Batarya işi ciddi sıkıntı bilmiyorum var mı usb harici batarya bağlantısıyla çekim süresini uzatan cihaz var mı ?

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Sjcam 5000x elite power bank takılı iken çekim yapmaya devam ediyormuş. Sj8 pro da böyle mi bilmiyorum ama elime geçince deneyip sonucu yazarım

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    Bende hero 8 var. Görüntü kalitesi ve geniş açısı mükemmel. Fakat bataryası çok çabuk bitiyor ve tek dosyada çözünürlük ve fps ne olursa olsun maksimum 11 dakika 48 saniye kayıt yapıyor. Üstelik boyutuda aynı oluyor. 1080p60 çekiyorum 11 dakika 48 saniyede 4gb. 1080p30 çekiyorum yine 11 dakika 48 saniye 4gb. İlginç bişey. 3 tane dahili mikrofon sayesinde rüzgar sesini iyi filtreliyor diyorlardı yok. Yine haşır huşur rüzgar sesi geliyor.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Alıntı Yunus Özbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende hero 8 var. Görüntü kalitesi ve geniş açısı mükemmel. Fakat bataryası çok çabuk bitiyor ve tek dosyada çözünürlük ve fps ne olursa olsun maksimum 11 dakika 48 saniye kayıt yapıyor. Üstelik boyutuda aynı oluyor. 1080p60 çekiyorum 11 dakika 48 saniyede 4gb. 1080p30 çekiyorum yine 11 dakika 48 saniye 4gb. İlginç bişey. 3 tane dahili mikrofon sayesinde rüzgar sesini iyi filtreliyor diyorlardı yok. Yine haşır huşur rüzgar sesi geliyor.
    4GB limiti SD kartın FAT32 dosya formatından geliyor. FAT32'de maksimum dosya boyutu 4GB olabiliyor. Yeni gopro'lar exFat'ı da destekliyor. Ama anladığım kadarıyla uyumluluk vs. sebeplerden ötürü bu limitasyonu tutmayı seçmişler. Kısa dosya boyutunun bir avantajı dosya bozulması olduğunda uzun bir kaydın tamamı kaybolmuyor.

Motosikleti
    Victory Highball 2015
    Bu rüzgar sesi bütün motivasyonu bozuyor

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)