Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ayak üşütmeyen bot tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Selamlar ;
    Uzun zamandır bot arayışı içindeyim.Pek çok markayı denedik hala bi sonuç alamadım.En son
    https://www.drdmotorbikes.com/gaerne...etex-bot-siyah bu ürünü aldım.Değişen bir durum yok ayaklar yine hipotermi.Koruma özelliği artık benim için 2. planda oldu.Birinci öncelik üşümemek.Tavsiyelerinizi paylaşırmısınız...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    250r
    Kullananlar yds Diablo ısrarla öneriyor f/p,
    ama ben kullanmadım. Bilmiyorum.

Motovento'da Alpinestar ürünlere gözgezdirilebilir.
    sandıkçı bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Decahtlon'dan kalın termal çoraplardan bir tane al 50 liraya. Herhangi bir deri botun altına giy. %99 soğuğu kesme garantili. Ama çorap ultra kalın uyarıyorum, zamanla alışıyorsun.

Süet falan dayanıklı malzemeler değil, motosiklet ayakkabısı dediğin ya full grain- top grain deriden olacak ya da gore-tex falan tarzı teknoloji basılmış, sürtünmeye dayanıklı tekstilden. Nubukmuş süetmiş normal ayakkabıda bile dayanmayan, 1 senede dağılan malzemeler. Normal derinin zımpara ile inceltilmiş kimyasal işlem görmüş, canı alınmış hali bunlar, görsel amaçlı. Kaliteli deri zaten rüzgarı kendisi kesiyor, bir de termal çorapla 3 5 dereceye kadar korur. Eksi derecelerde motosiklet kullanan olacağını sanmıyorum zaten. Yerler buz pisti oluyor malum.
    espresso, bdrhngvnc ve sandıkçı bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    10 derenin altında en kaliteli botuda kullansan ortalama bir saat sonra ayaklarında ve vücudunda ısı kaybı olur , daha çok izolasyon sağlayan naylon yağmurluk vs en üste giyinebilirsin ama bu seferde terlemeye başlıyorsun , tek çare sık sık mola vermek..
    KırmızıGrom ve sandıkçı bunu beğendiler.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu arada bot sıkı olursa ayağınız daha çok üşür.
    sandıkçı, espresso ve otopsici bunu beğendiler.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    vaneda fırtına. memnunum
    sandıkçı bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM Joymax
    cevaplar için tşkkler.Deri botlara pek güvenim yok soğuk havayı malum tutuyorlar.Bu nedenle tekstil ürünlere yöneldim onda da malesef durum aynı.
    Çorap olarak Oxford winstopper özellikli ürününü kullanıyorum ama bir süre daha idare ediyor sonra gene üşüme başlıyor.Ayakları kurtarabilirsem zaten daha da üşümem.Koltuk ısıtma ve elcik ısıtma fazlasıyla idare ediyor.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Motomax'da Forma marka botlar vardı. onlar sanki sıcak tutacak gibiydi. Ben alırken ayağıma uyan numarası kalmamıştı diye Difi marka aldım o da iyi 5 yıldır kışın en soğuklarda bile içine termal çorap giyince üşütmüyordu. Scooter sürmenin faydası zaten ayaklara sıfır rüzgar geliyor.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Havalar çok soğuk değil İstanbul'da, bu havada bile ayaklarınız Maxi scooterde üşüyorsa bence bir doktora görünmelisiniz, çünkü normal değil.

Sizin durum özel, doktor tavsiyesi dışında kalın çorap ve uzun bot tavsiye etmekten başka aklıma yararlı bir bilgi gelmiyor.
    sandıkçı, espresso, volkan190 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Havalar çok soğuk değil İstanbul'da, bu havada bile ayaklarınız Maxi scooterde üşüyorsa bence bir doktora görünmelisiniz, çünkü normal değil.

Sizin durum özel, doktor tavsiyesi dışında kalın çorap ve uzun bot tavsiye etmekten başka aklıma yararlı bir bilgi gelmiyor.
    Katılıyorum; Allah korusun anemi vb. bir durum olabilir, bir kontrol olmakta fayda var...
    espresso ve sandıkçı bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eksi derecelerde motosiklet kullanan olacağını sanmıyorum zaten. Yerler buz pisti oluyor malum.
    Maalesef yaptigimiz bir salakliktir kendisi, belden asagisi buz kesti.
    Termal corap kesinlikle en pratik faydalarsan biri bu arada.

Linke baktim da bu bayagi duz ayakkabi ama bit degil ki? Duzgun bilekten yukari giden bir bot almali kisin. Goretex su gecirmedigini soyluyor, bileksiz bir goretex ayakkabiyla 10-12 derece havada suratle ilerlemek sonucu soguktan korunmak olan bir formul gibi gelmedi bana
    espresso ve sandıkçı bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Linke baktim da bu bayagi duz ayakkabi ama bit degil ki? Duzgun bilekten yukari giden bir bot almali kisin. Goretex su gecirmedigini soyluyor, bileksiz bir goretex ayakkabiyla 10-12 derece havada suratle ilerlemek sonucu soguktan korunmak olan bir formul gibi gelmedi bana
    Gore zaten hava alması için tasarlanan bir ürün. Yoksa ayağımıza plastik giyerdik o da su almıyor. Gore'deki mikro boşluklardan hava (ayakta nem, ter olmasın diye) girip çıkabiliyor ama su giremiyor içeriye.

Deri de kolay kolay su almayan, havayı sınırlı alabilen bir malzeme. Bir de gore membran teknolojisiyle birleştiği zaman çok iyi oluyor. Hem üşütmüyor hem de su almıyor. Scooter bu, ayaklara su rüzgar gelmez kolay kolay zaten. Ben olsam iyi, kalın bir deri uzun bot çizme alır geçerdim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:26 ----------

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Gore zaten hava alması için tasarlanan bir ürün. Yoksa ayağımıza plastik giyerdik o da su almıyor. Gore'deki mikro boşluklardan hava (ayakta nem, ter olmasın diye) girip çıkabiliyor ama su giremiyor içeriye.

Deri de kolay kolay su almayan, havayı sınırlı alabilen bir malzeme. Bir de gore membran teknolojisiyle birleştiği zaman çok iyi oluyor. Hem üşütmüyor hem de su almıyor. Scooter bu, ayaklara su rüzgar gelmez kolay kolay zaten. Ben olsam iyi, kalın bir deri uzun bot çizme alır geçerdim. Hatta güzel bir harley davidson çizme alır geçerdim çelik burunlu olanlardan. Her gün piste çıkmıyoruz sonuçta, günlük yaşamımıza da devam edeceğiz o ayakkabıyla, robocop gibi gezmeye gerek yok.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Scooter için YDS'den (veya benzer yerli üreticilerden) kaliteli bir kışlık askeri operasyon / intikal botu alın gayet iş görür. Hem yerli malı da...

Ben scooter kullandığım zamanlarda asker botu giyerdim yani.

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Alıntı sandıkçı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar ;
    Uzun zamandır bot arayışı içindeyim.Pek çok markayı denedik hala bi sonuç alamadım.En son
    https://www.drdmotorbikes.com/gaerne...etex-bot-siyah bu ürünü aldım.Değişen bir durum yok ayaklar yine hipotermi.Koruma özelliği artık benim için 2. planda oldu.Birinci öncelik üşümemek.Tavsiyelerinizi paylaşırmısınız...
    TCX Goretex herhangi bir modelini alabilirsin. Yıllardır kullanıyorum; onlar kadar iyi bot yapan bir marka olduğunu da sanmıyorum. tüm dertlerini çözer. Termal çorap o bu vs uğraşmak zorunda kalmazsın sende. Tecrübeyle sabit.

Scooter, naked vs için X Five Goretex, sportif + track için SP Master goretex olabilir mesela.

Her ikisini de uzun yıllar kullandım. SP Master'ı kullanmaya devam ediyorum sürüş tarzım nedeniyle. Çok düşük ısılarda dahi sorun yaşamazsın.

Motosikleti
    SYM Joymax
    Sağlık sorunuyla iligili bende öyle düşünüyorum ama arkadaşlarda da aynı dert var.Hepimizde aynı hastalık olmaz diye düşünüyorum.Günde ortalama 300 km sürüyoruz.Bu arada diz örtüsü ve joymax in ufak bir kaloriferi var buna rağmen sadece ayaklardan golü yiyoruz.

Galiba Solomon veya north face tarzı bir bot alacam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:03 ----------

Linkteki ürün bence çok şık ve güzel.Ancak malesef tek bir noktadan açık veriyor o da tabanı.Biraz sürüş yaptıktan sonra taban kısmı sanki buzluktan çıkmış gibi oluyor.Yeterli AR-GE yapılmadan üretilmiş kesin bilgi En ufak bir soğuk rüzgarı bile üzerinde hapsedip,kendisinide soğuk tutuyor. Eğer taban kısmınıda üst tarafı gibi textil bir malzemeyle üretebilseler bence eksi havalarda bile giyilebilir.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı sandıkçı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağlık sorunuyla iligili bende öyle düşünüyorum ama arkadaşlarda da aynı dert var.Hepimizde aynı hastalık olmaz diye düşünüyorum.Günde ortalama 300 km sürüyoruz.Bu arada diz örtüsü ve joymax in ufak bir kaloriferi var buna rağmen sadece ayaklardan golü yiyoruz.

Galiba Solomon veya north face tarzı bir bot alacam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:03 ----------

Linkteki ürün bence çok şık ve güzel.Ancak malesef tek bir noktadan açık veriyor o da tabanı.Biraz sürüş yaptıktan sonra taban kısmı sanki buzluktan çıkmış gibi oluyor.Yeterli AR-GE yapılmadan üretilmiş kesin bilgi En ufak bir soğuk rüzgarı bile üzerinde hapsedip,kendisinide soğuk tutuyor. Eğer taban kısmınıda üst tarafı gibi textil bir malzemeyle üretebilseler bence eksi havalarda bile giyilebilir.
    Hocam boşa masraf yapmayın bir işe yaramayacak. Çözüm içi astarlı, kürklü vs. deri ürünler ve termal çoraplarda. North face, columbia, merrel, kenn ayakkabılarla motora binmiyorken bile üşüyor ayak. Trekking o ayakkabıların olayı, üşütmemek değil. En fazla su almaz o kadar. O da goretex ise.
    sandıkçı bunu beğendi.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    dostum ben ne yaparsam yapayım ayaklaının üşümesini engelleyemeyen biriyim.
    özellikle ayak parmaklarım ne kadar iyi ayakkabı giysem de ne kadar kalın termal çorap çeksem de üşüyor.
    dolaşımla ilgili bir problem olduğunu düşünüyorum.
    çok soğuk memlekette yaşıyorum ve kışın motosiklet sürüyorum.
    kullandıklarım şunlar ve ayağım hiç üşümüyor sana da tavsiye ederim umarım işini görürler
    https://www.ydsshop.com/moraine-gtx-siyah

https://www.decathlon.com.tr/p/erkek...7&c=S%C4%B0YAH

çorap olarak deichmann mağzasında satılan termal çoraplardan kullanıyorum.
    üşümüyorum ve gayet başarılılar.
    dechatlonun kar botu ydsnin btundan daha sıcak ve daha kaydırmaz
    sandıkçı bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Deri de kolay kolay su almayan, havayı sınırlı alabilen bir malzeme. Bir de gore membran teknolojisiyle birleştiği zaman çok iyi oluyor. Hem üşütmüyor hem de su almıyor. Scooter bu, ayaklara su rüzgar gelmez kolay kolay zaten. Ben olsam iyi, kalın bir deri uzun bot çizme alır geçerdim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:26 ----------

Deri de kolay kolay su almayan, havayı sınırlı alabilen bir malzeme. Bir de gore membran teknolojisiyle birleştiği zaman çok iyi oluyor. Hem üşütmüyor hem de su almıyor. Scooter bu, ayaklara su rüzgar gelmez kolay kolay zaten. Ben olsam iyi, kalın bir deri uzun bot çizme alır geçerdim. Hatta güzel bir harley davidson çizme alır geçerdim çelik burunlu olanlardan. Her gün piste çıkmıyoruz sonuçta, günlük yaşamımıza da devam edeceğiz o ayakkabıyla, robocop gibi gezmeye gerek yok.
    Ben de onu söylemek istiyorum zaten GTX sıcak tutmakla ilgili bir vasfı olan bir şey değil, e kısacık bot, neden sıcak tutsun ki diyorum =)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)