Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motocross Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba hayırlı ramazanlar ben bu karantina döneminde çok sıkıldım. Kapanma bittikten sonra 2 zamanlı güçlü bir 125cc motocross almayı düşünüyorum. Daha önce hiç motocross almadım ama biraz araştırdığım zaman 125cc 2zamanlı makinaların 30 beygir olduğunu gördüm. Bu da mükemmel bir performans. Daha fazla yakması vs o tarz konulara çok girmeyelim keyif için sürmek istiyorum dağ bayır değil düz yolda aksın istiyorum önerileriniz nedir. Şimdiden teşekkürler. Bütçe 15k yı aşmazsa sevinirim çünkü daha ekipman alacağım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı YigiTK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba hayırlı ramazanlar ben bu karantina döneminde çok sıkıldım. Kapanma bittikten sonra 2 zamanlı güçlü bir 125cc motocross almayı düşünüyorum. Daha önce hiç motocross almadım ama biraz araştırdığım zaman 125cc 2zamanlı makinaların 30 beygir olduğunu gördüm. Bu da mükemmel bir performans. Daha fazla yakması vs o tarz konulara çok girmeyelim keyif için sürmek istiyorum dağ bayır değil düz yolda aksın istiyorum önerileriniz nedir. Şimdiden teşekkürler. Bütçe 15k yı aşmazsa sevinirim çünkü daha ekipman alacağım.
    Dostum yanlis anlama da 15k'ya su an kuba black cat alabilirsin, onun disinda cok eski model 2t motorlar belki olur o da bir okadar daha masraflidir.

O zaman bütçeyi ne kadara çıkarmam lazım uygun fiyatlı önerebilir misiz bu arada kuba black cat 4 zamanlı değil mi.

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    O zaman bütçeyi ne kadara çıkarmam lazım uygun fiyatlı önerebilir misiz bu arada kuba black cat 4 zamanlı değil mi.
    Evet ayrica çin malidir black kat. 2t 125'lik pek yok yani 2. Elde pek olmuyor cogunlukla
    250 cc 2T var onlarda muhtemelen isgorur seviyedekiler 30-40 falandir yani en son oyleydi epeydir bakmadim.

yeni üye olmuş heves etmişsin kagıt üstünde ki degere bakıp yazıyorsun ..
    125 cc 2T yerine 250 cc 4T al ,apachi marka işini görür 27HP likleri.

yeni üye (yeni üyeligini neden belirtiyorum ) %99,9 alamayacagın için senin gibi genç ler kızlar gelir sorar gider bu işi yapmaz ..Milletin vaktini ziyan eder..

Diyeceksin neden yazıyorsun senin için değil başka birisi araştırır ise görsün diye ..

2T nin masraflarından bahsetmiyecegim bile para olayına hiç girmeyecegim..

2T ler exup vardır o gücü yüksek devirde verir vites uygun bir şekilde yokuşa girmezsen devir kaybı güç kaybı olur ise öpseler toparlıyamazsın 4T de böyle bir durum olmaz vites düşer toparlarsın ,2T işi profosyonellik ister..

MAsrafına hiç girmiyorum bile piston segman bakım vs vs....

NEyse sen yapmıyacaksında hiç değil ise araştıranlara kaynak olur dediklerimiz ..

2T ister 250 cc olsun ister 125 cc olsun tercübesiz kullanıcılara göre değildir..
    2T ler hafif olur arazide lazım bir şey atlamaya zıplamaya göre dizayndır.
    Güç lineer degildir logaritmiktir.

Anlattıklarınızın hepsini biliyorum başkasına yardımcı olur diye yazmışsınız ama üyelik tarihine bakarak profesyonelliğimi sorguluyorsunuz siz 2017 de gelmişssiniz heralde motoGP de yarışıyorsunuz burada amaç kimsenin vaktini çalmak değil 2 zamanlı motor zevk meselesidir burada başkasının zevkine karışmanız heves kırmaya calısmanız sizin saygısızlığınızdır. Buna karışmıyacağım. Zaten alıcağım motoru buldum. 2 Zamanlı Hemde!

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    2 zamanli kros makineler zevklidir tabi ekstra kabiliyet ister, pek sehir icinde binilecek motorlar degildir, cogunda plaka tescil bulunmaz bu yuzden sinyal far vb de olmaz, bakim araliklari saat ile yapilir bakimlari ve parcalari dort zamanliya gore daha pahalidir, ikinci elde alacaginiz makine cok eski bir model ise cikabilecek masrafi goze almaniz lazim, bunlarin hepsini iyi arastirin motoru almadan once.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    125cc 2T istiyorsunuz ama düz yolda aksın diyorsunuz... Zor iş.. Masrafına yetişilmez.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)