Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Herşey üzerime üzerime geliyor!

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Babamdan biliyorum , kalp krizi geçiriyor sanıyorduk karaciğerin yarısını aldılar :(
    Geçmiş olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağalar, karaciğer yağlanmasının ne gibi zararları var?
    Zararlarını bilemiyorum da ileri seviyeye gelene kadar belirti vermeyen bir rahatsızlık. Zaten genelde rastgele muayenede ortaya çıkıyor bendeki gibi. Sigara kullanmamama, yoğun spor yapmama, yoğun ama en fazla 2 3 senedir olan alkol tüketimine rağmen bende çıktıysa herkeste olabilir. Kan değerlerinden ve ultrasondan bakılıyor. Bir ara hastaneye gittiğinizde baktırın. İlerleyince tedavisi zor bir hastalık.

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zararlarını bilemiyorum da ileri seviyeye gelene kadar belirti vermeyen bir rahatsızlık. Zaten genelde rastgele muayenede ortaya çıkıyor bendeki gibi. Sigara kullanmamama, yoğun spor yapmama, yoğun ama en fazla 2 3 senedir olan alkol tüketimine rağmen bende çıktıysa herkeste olabilir. Kan değerlerinden ve ultrasondan bakılıyor. Bir ara hastaneye gittiğinizde baktırın. İlerleyince tedavisi zor bir hastalık.
    Vay be epey sinsi bir hastalık galiba.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Ben bu hanzolara gel üstüme gel diye işarat ediyorum. Aynı böyle;

Bi de arkadan sıkıştıran araba olduğunda önünden aniden makasla uzayıp,bi öndeki araçla tampon tampona girmesini sağlamakta çok zevkli.

Ama siz bunları yapmayın tabi. Atalarımız ne demiş,it ile çuvala girilmez

berkeusta01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Vulture 125i
    Bir motorcuyu öldürdükten sonra mı akılları başlarına gelecek onu merak ediyorum...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    seni rahat görüyor karşıdaki sürücü ancak umrunda deilsin.kafasından geçeni söyleyeyim...kenara çekilsinde şu motosiklet ben sollamamı yapıyım...

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    yola sığabileceğinizi görüyorlar, bu 2 olayı ve benzerlerini sorun etmeyin. Motosiklet olarak her delikten giriyoruz ve ben yol istemek için korna bile çalmıyorum, öndeki araba yol vermezse arkadaki yavaşlıyor benim şerit değiştirebilmem için ve öndekini diğer yanından sollayabilmem için.

iyiliklerin hatrı olsun, yol verin gitsin, zaten mecbursun yol vermeye gerçi :D Adamdan zorla yol alırlar böyle, hadi verme istersen. Yani her türlü vereceksin o yüzden debelenmenin faydası yok

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı berkeusta01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir motorcuyu öldürdükten sonra mı akılları başlarına gelecek onu merak ediyorum...
    Tam tersi, o olunca daha da beter oluyorlar. Bakıyorlar ki hiçbirşey olmuyor, dava hikaye, ceza masal... koy gitsin deyip daha da umarsız davranıp hatta kasıtlı hareketlerde bulunuyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

Vay be epey sinsi bir hastalık galiba.
    Daha çok Monosodyum Glutamat(MNG, E621 veya Çin Tuzu olarak da geçer) ve Mısır şurubu gibi tat verici/arttırıcıların yarattığı bir sorun. Problem içki veya sigara gibi etkenlerden değil de gofret, üçü bir arada kahveler, kahver kremaları, ucuz çikolatalar, pastahane tatlıları, hazır tatlılardan kaynaklanıyor. Bunların içine mırıs şurubu koyup şekerden çok ucuza mal ederek kar ediyorlar. MNG ise içine koyulduğu gıdanın lezzet hissini katlayarak arttırıyor ve bunu bedavaya yakın yapıyor. Düşünün, fındıklı bir gofretten bi rısırık alıyorsun, ağzına bir avuç fındık atsan o kadar fındık tadı alamazsın. Bu MNG faktörü, farklı kısaltma ve kodlarla da adlandırılarak daha az dikkat çekecek şekilde ambalaja yazılır. Zararları kanıtlanmış olsa da kullanımı ülkemizde yasaldır (ne tuhaf değil mi?).

Karaciğer ve kalpte yağlanmaya neden olur, normal bir oluşum değildir ve normal yollarla bu yağdan kurtulmak çok zordur, bazen mümkün olmayabilir. Ölümcül sonuçları vardır.

Üşenmeden okuyup da yeni öğrenenler, dikkat alanlar için ne mutlu diyelim
    espresso bunu beğendi.
    ...

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şu an hem alkol kullanmıyorum, hem 10 gündür sigara içmiyorum, hem diyetteyim, hem Covid korkusuna zinaya yaklaşamıyorum, hem de tam kapanmadan kaynaklı motora binemiyorum. Velhasıl hayatım mok gibi. elektrik, matkap,pense güzel de bunlar pahalı işler. Yerinizde olsam yarım cm aralıklarla bir kaç çizgi şeklinde sırt derisini jiletle keser üzerine limon ve kaya tuzu basardım.
    Kafayı jiletle kazıyıp, üstüne ıslak deri geçirelim, veya ağacı oyup içine sıkıştıralım ve besleyelim, çürüsün bütün vücudu. Ramazan mübarek gün şeytanlarda bağlı ama bunlar nereden geldiyse aklıma..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:03 ----------

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam tersi, o olunca daha da beter oluyorlar. Bakıyorlar ki hiçbirşey olmuyor, dava hikaye, ceza masal... koy gitsin deyip daha da umarsız davranıp hatta kasıtlı hareketlerde bulunuyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

Daha çok Monosodyum Glutamat(MNG, E621 veya Çin Tuzu olarak da geçer) ve Mısır şurubu gibi tat verici/arttırıcıların yarattığı bir sorun. Problem içki veya sigara gibi etkenlerden değil de gofret, üçü bir arada kahveler, kahver kremaları, ucuz çikolatalar, pastahane tatlıları, hazır tatlılardan kaynaklanıyor. Bunların içine mırıs şurubu koyup şekerden çok ucuza mal ederek kar ediyorlar. MNG ise içine koyulduğu gıdanın lezzet hissini katlayarak arttırıyor ve bunu bedavaya yakın yapıyor. Düşünün, fındıklı bir gofretten bi rısırık alıyorsun, ağzına bir avuç fındık atsan o kadar fındık tadı alamazsın. Bu MNG faktörü, farklı kısaltma ve kodlarla da adlandırılarak daha az dikkat çekecek şekilde ambalaja yazılır. Zararları kanıtlanmış olsa da kullanımı ülkemizde yasaldır (ne tuhaf değil mi?).

Karaciğer ve kalpte yağlanmaya neden olur, normal bir oluşum değildir ve normal yollarla bu yağdan kurtulmak çok zordur, bazen mümkün olmayabilir. Ölümcül sonuçları vardır.

Japonların hiroşima ve Nagasakiye cevabıdır mısırdan yapılma şeker. Amerikalılardan öclerini böyle almışlar.
    espresso bunu beğendi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    ben araba olarak değil de ticari araç olarak direkt ayırıyorum. %90 sığır görügüsüz onun bunun çocuğu hiç şaşmaz. Bu şekilde gelenlerden 3 tane ayna patlatmışlığım vardır tabi korumalı eldivenle yapın açıyı güzel ayarlarsanız camla birlikte patlıyor.

jumping jack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tiger900 gt
    Olmaz anacım olmaz; bunlar gibi sığır sürüsü misali yabani, eğitimsiz, saygısız, empati yoksunu bir toplumdan bir b*k olmaz.
    izlemeye bile tahammül edemiyor insan. Yollarda insan gibi yol almaya çalışan hepimize Allah sabır versin.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Gofret, üçü bir arada ve hazır tatlılara bayılırım. Demek ki bundan sonra tüketime son vermem gerekiyor. Teşekkür hocam uyarı için.

Aslında poşetli gıdaların hepsi zararlı içerikler barındırıyor. Mümkün olduğu kadar yememek lazım ama işte zaman geliyor yemek zorunda kalıyoruz.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Et döveceği silah sayılabilir, onun yerine turuncu sarı siyah karışımı, her daim ıslak ve nemli tuvalet terliği ile dövsek nasıl olur?
    Fark etmez.

5237 SAYILI TÜRK CEZA KANUNU (TCK)

Madde 6:

(1) Ceza kanunlarının uygulanmasında;
    ...
    f) Silah deyiminden;
    1.Ateşli silahlar,
    2.Patlayıcı maddeler,
    3.Saldırı ve savunmada kullanılmak üzere yapılmış her türlü kesici, delici veya bereleyici alet,
    4.Saldırı ve savunma amacıyla yapılmış olmasa bile fiilen saldırı ve savunmada kullanılmaya elverişli diğer şeyler,
    5.Yakıcı, aşındırıcı, yaralayıcı, boğucu, zehirleyici, sürekli hastalığa yol açıcı nükleer, radyoaktif, kimyasal, biyolojik maddeler,
    ...
    Anlaşılır.
    Haber: İstinaf Mahkemesi de 'terliği' silahtan saydı

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim eldivende muşta gibi koruma var. Dirseklerde de taş gibi koruma. Bir sonraki sezon tekmelik gibi bir dizlik almayı da planlıyorum. Ben bunlarla adam dövsem nitelikli adam yaralamaya mı giriyor? Hakim, dövmeden önce eldiveni niye çıkarmadın evladım diye sormaz herhalde. Hayatın olağan akışına gayet uygun çünkü elimde eldiven olması. Avukat arkadaşlar aydınlatırsa, örnek bir dosya varsa sevinirim.

Cruiser motosiklete binsem eldivenin parmak dibindeki koruma yerine metalik renkte, parlayan dikenler yapıştırırdım muhtemelen. Tek vuruşta elmacık kemiği kırma garantili.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Hakim, dövmeden önce eldiveni niye çıkarmadın evladım diye sormaz herhalde.
    Kanun diyor ki:
    4. Saldırı ve savunma amacıyla yapılmış olmasa bile fiilen saldırı ve savunmada kullanılmaya elverişli diğer şeyler,
    Bir başka haber: Kaynar su da silah sayıldı

desertseek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gsxr1000 2016:Zx10R
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hani kazadan sonra görmedim diyorlar ya.
    peki ya bunlarda mı görmüyor ?

https://www.youtube.com/watch?v=d5XkCBmiccE
    Ben artık bu tarz insanlarla muhatap dahi olmuyorum.
    Arkasından gidip neden böyle birşey yaptın diye sorunca özür dileyeceklerine saçma sapan tavırlara giriyorlar.(Ne oldu,ne var,görmedik ne uzatıyorsun,hayırdır.vs)
    O yüzden artık bıktığım için içimden küfür ede ede devam ediyorum.
    Aralardan önüme atlayan araçlara falanda yol veriyorum rahat rahat geçsinler diye hafif karşı şeride falan kaçıyorum korna basmadan sakince.
    Galiba iyice saldım.Çünkü beni buna alıştırdı danalar.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Benim eldivende muşta gibi koruma var. Dirseklerde de taş gibi koruma. Bir sonraki sezon tekmelik gibi bir dizlik almayı da planlıyorum. Ben bunlarla adam dövsem nitelikli adam yaralamaya mı giriyor? Hakim, dövmeden önce eldiveni niye çıkarmadın evladım diye sormaz herhalde. Hayatın olağan akışına gayet uygun çünkü elimde eldiven olması. Avukat arkadaşlar aydınlatırsa, örnek bir dosya varsa sevinirim.

Cruiser motosiklete binsem eldivenin parmak dibindeki koruma yerine metalik renkte, parlayan dikenler yapıştırırdım muhtemelen. Tek vuruşta elmacık kemiği kırma garantili.
    Hiç bunları düşünmeyelim kardeşim, memlekette adam öldürmenin bile cezası yok artık. Memlekette gücü yeten yetene. Mahkemede kravat taktığın sürece problem yok.
    Kerem34_ bunu beğendi.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şeridin hafif solundan gitmeyi deneyebilirsiniz. Biz hafif sağa çekilince yol veriyoruz gibi anlıyorlar. Ben bilerek hiç sollayamayacak gibi gidiyorum. He bazı manyaklar var ezer geçer gerçi orası da var.
    espresso ve Kerem34_ bunu beğendiler.

PLatooN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya T-19 150- CBF 150 - TVS RTR 200 V4
    sis farı ve çakar takmayın takarsanız cahilsiniz :D
    Kerem34_ bunu beğendi.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç bunları düşünmeyelim kardeşim, memlekette adam öldürmenin bile cezası yok artık. Memlekette gücü yeten yetene. Mahkemede kravat taktığın sürece problem yok.
    Abi öldürünce sıkıntı yok, istersen nekrofiliyim de fantezi yap sonrasında. Yaralamadan yargılanırsan, hele sicilin temizse hakim, şunun ayarlarıyla biraz oynayalım, adalet var falan sansın şapşik diyor . Ya da mala zarar verme. Arabayı çalsan perte çıkartsan kavgada arabaya attığın bir tekme kadar ceza almazsın, imkanı yok.

Küçük suç sevmiyor bizim hukuk sistemi, işledin mi alanının en baba suçlarını işleyeceksin ya da hiç bulamayacaksın.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)