Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorumun sesine gıcık olan köpekler çok tehlike yaratıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Motorumun egzoz sesi normalden biraz fazla ve homurtulu çıkıyor hal böyle olunca bölgesini sahiplenmiş alfa köpekler bu sesi duydukları Anda motora saldırmaya çalışıyorlar. İki kez tehlike atlattım öyle böyle değil kendilerine tehdit olarak algılıyorlar durmak istemiyorum yaptığım tek şey topuklamak ama bu sefer de bir gün topuklayamayacağım bir yerde bu tür köpeklerle karşılaşırsam ne yapmam gerekir diye düşünüyorum bazıları dur demiş sakinleşsinler öyle geç demiş bazısı çok yavaş geç gelirler ama ısırmazlar havlayıp geçerler demiş. Fakat hiç de öyle gözükmüyor namıssızlar insanı aşırı tedirgin ediyorlar keza köpek sahibi olmuş biri olarak yazıyorum bunları 😅

Evet benzer senaryoları yaşayanlar illa ki olmuştur, oluyordur sizler neler yaptınız, yapıyorsunuz bu durumda?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Sakincene geçip gitmek en doğrusu veya hiç bir tepki vermeden gitmesini beklemekte doğru olur bazen araba ilr turlarken köpek havlıyor arkamın boş olduğunu biliyorum basıyorum frene havlamaları duruyor sonra noldu lan diye konuşuyom hayvanla çekip gidiyor :DD geçen gün motosikletim ile dolaşırken köpekler tarafından kovalandım havlamaya başladıklarında bende onlara bağırarak kaçtım gittim :DDD unutamayacakları bir anı yaşatıyorum onlara :DDDD

Motosikleti
    MT-09 SP
    Bana sürekli havlıyorlar. Duruyorum, havlamayı kesiyorlar. Biraz bakışıyoruz ve ardından dağılıyorlar. Ama bir keresinde birisi bacağımdan ısırmıştı. Çok kalabalık bir köpek grubuna denk gelirsem ve önümü görebiliyorsam hızlanır kaçarım ama yol bozuk ve hızlanamayacağım bir durumda olursam durup sakinleşmelerini bekleme taraftarıyım.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Yavaşlıyorum köpeği yan tarafıma aldığım an basıp gidiyorum. Ha birde sakın yok köpek düdüğü köpek kaçırıcı ses vs çömel öyle şeylere güvenmeyin çoğu zaman işe yaramıyor.

Durma bazı köpekler durulduğu zaman kovalamayı kesip giderken bazıları ısırıyor kestirmek mümkün değil ısırıldım bunun normal bir çözümü olduğunu düşünmüyorum var aslında kurusıkı minik bir tabanca taşımak tek el patlatırsanız direk kaçarlar.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    5 10 kere yaşadım bazılarında refleks olarak kaçarken bir keresinde sabah 6 civarlarında tam beykoz devlet hastanesinin karşısında boş yolda refleks olarak kontrayı karşı şeride verip karşı şeritte anca durabilmiştim. Hareketli bir saat olsa karşıdan gelene kafadan girerdim.

Köpeğin tipine bakınca amacını anlıyorum genelde, kaçılacak köpekle durup kafası okşanacak köpek belli ediyor kendini. İstanbul içindeki köpekler genelde anne falan değilse saldırmıyor. İşim yoksa duruyorum çantada mama varsa verip devam ediyorum. Fakat geçen sene köyde sürü koruyan köpeğe denk gelmiştim. Hayvan safkan kangal. Bir daire çizmiş kafasında içine girmek mümkün değil. Bir taş var geçtiğim anda çıldırıyor, dışında istediğimi yapayım adım atmaz. Gözlerini dikti bana, her adımımı takip ediyor hayvan, gerçekten sürü köpeği olmanın hakkını veriyor yani, köyün içine geldiğinde gördüm saygı duyar eyvallah abi dersiniz köpeğe, heybetli. Geçirmedi beni oradan. 3km fazladan yol gittim. Geçsem bir bacağımı alırdı muhtemelen.

Bir de İstanbul civarlarında, polonezköy, riva, Şile gibi yerlerde genelde terk edilen cins köpekler (yakın zamanda chowchow, rotweiller ve bol bol pitbull kırması gördüm.) çeteleşip çok saldırgan hale gelebiliyorlar. Onlara ekstra dikkat etmek lazım. Ortalarında kalırsanız ölüme kadar gider mevzu. Böyle hayatını kaybeden insanlar var, sokak köpeklerine asla karşı değilim hatta sokak hayvanlarının olması gerektiğini, şehrin bir parçası olduklarını düşünüyorum ama büyük risk yaratıyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:38 ----------

Alıntı Mert54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Durma bazı köpekler durulduğu zaman kovalamayı kesip giderken bazıları ısırıyor kestirmek mümkün değil ısırıldım bunun normal bir çözümü olduğunu düşünmüyorum var aslında kurusıkı minik bir tabanca taşımak tek el patlatırsanız direk kaçarlar.
    Bu arada tabanca taşımak istemeyenler için her türlü ses yapması gereken durumda (kamp, yardım isteği vs.) işine yarayacak bir alet var çocukluğumuzdan. Mantar tabanca. Küçükken mahallede silah atıyorlar diye komşular polis çağırmıştı öyle anlatayım sesi. Kalite kalite fark ediyor, feza iyidir. Bir tane doldurup kurmadan cebinize atarsanız iş görür. Hazır aklıma gelmişken 2 3 tane alayım da bayramda sağa sola sıkarım, gelenekler ölmesin.

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 10 kere yaşadım bazılarında refleks olarak kaçarken bir keresinde sabah 6 civarlarında tam beykoz devlet hastanesinin karşısında boş yolda refleks olarak kontrayı karşı şeride verip karşı şeritte anca durabilmiştim. Hareketli bir saat olsa karşıdan gelene kafadan girerdim.

Köpeğin tipine bakınca amacını anlıyorum genelde, kaçılacak köpekle durup kafası okşanacak köpek belli ediyor kendini. İstanbul içindeki köpekler genelde anne falan değilse saldırmıyor. İşim yoksa duruyorum çantada mama varsa verip devam ediyorum. Fakat geçen sene köyde sürü koruyan köpeğe denk gelmiştim. Hayvan safkan kangal. Bir daire çizmiş kafasında içine girmek mümkün değil. Bir taş var geçtiğim anda çıldırıyor, dışında istediğimi yapayım adım atmaz. Gözlerini dikti bana, her adımımı takip ediyor hayvan, gerçekten sürü köpeği olmanın hakkını veriyor yani, köyün içine geldiğinde gördüm saygı duyar eyvallah abi dersiniz köpeğe, heybetli. Geçirmedi beni oradan. 3km fazladan yol gittim. Geçsem bir bacağımı alırdı muhtemelen.

Bir de İstanbul civarlarında, polonezköy, riva, Şile gibi yerlerde genelde terk edilen cins köpekler (yakın zamanda chowchow, rotweiller ve bol bol pitbull kırması gördüm.) çeteleşip çok saldırgan hale gelebiliyorlar. Onlara ekstra dikkat etmek lazım. Ortalarında kalırsanız ölüme kadar gider mevzu. Böyle hayatını kaybeden insanlar var, sokak köpeklerine asla karşı değilim hatta sokak hayvanlarının olması gerektiğini, şehrin bir parçası olduklarını düşünüyorum ama büyük risk yaratıyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:38 ----------

Bu arada tabanca taşımak istemeyenler için her türlü ses yapması gereken durumda (kamp, yardım isteği vs.) işine yarayacak bir alet var çocukluğumuzdan. Mantar tabanca. Küçükken mahallede silah atıyorlar diye komşular polis çağırmıştı öyle anlatayım sesi. Kalite kalite fark ediyor, feza iyidir. Bir tane doldurup kurmadan cebinize atarsanız iş görür. Hazır aklıma gelmişken 2 3 tane alayım da bayramda sağa sola sıkarım, gelenekler ölmesin.
    Bahsettiğim tabancalarda gerçek bir tabanca değil gerçek bir tabanca bu işler için uygun değil zaten ufak cep versiyonları var güçlü bir ses çıkarmak dışında bir niteliği yok.

Bahsettiğim tabancalarda gerçek bir tabanca değil gerçek bir tabanca bu işler için uygun değil zaten ufak cep versiyonları var güçlü bir ses çıkarmak dışında bir niteliği yok.
    Eğer ses tabancalarından bahsediyorsanız bunların belde taşınması yasak ancak kutuda taşınma şartı var eğer belinizde yakalatırsanız 1500 tl üstü ceza yersiniz diye hatırlıyorum.
    otopsici bunu beğendi.

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    Zannedersem köpekler dönen tekere geliyorlar. Motorla yanlarından geçerken hep arka tekere doğru gelip tekere havlıyorlar. Hiç bacağımı ısırmaya çalışan olmadı. Ama ısırıldım diyenler de var. Ben panik yapmadan ilerlemeye devam ediyorum. Hızı biraz artırınca hemen bırakıyorlar peşimi. Yavaş yavaş gidersemde bi süre peşimden geliyorlar. Köpek kovucu alet bulundurmak isteyen varsa şok cihazı tavsiye edebilirim. Ürkütücü bir ses çıkarıyor. Hem trafikte biriyle zıtlaşırsanız onu ürkütmeye de yarar

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motoru durdurup inince hepsi giderler. Hele ki biraz üzerlerine yürürsen tavuk sürüsü gibi dağılırlar ancak motor çalışınca geri geleceklerdir.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    köpek gördüğümdde debriajı cekip mevcut ivme ile yanlarından gecince gaza yükleniyorum.

pek yapılacak birşey yok ne yazık ki.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynı durumu ben de yaşadım hatta bacağımı ısırdı bir tanesi. Ne yapılması gerektiği duruma göre değişir. Hızının onları geçecek kadar yüksekse debriyajı çekip yavaşça geçebilirsiniz. Eğer park ettiğiniz alanda köpek varsa bence onu ürkütmeden motoru elinizle iterek uzaklaştıktan sonra çalıştırmak diğer bir çözüm olabilir.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Kovalamak İçin Hazırda Bekleyen Köpekleri Punduna Getiren Motorcular!

https://youtu.be/WjjkCie6b24

Video olarak ekleyemediğim için linkini atıyorum.

Motosikleti
    cb250r
    Bu kopeklerde bazen karaktersizlik yapiyor.

Sabahlari bazen kosu yaptigim parkin icinde bi 60-70 kopek rahat var. Saka degil gercek. Bunlar suru halinde yatarken bazen aralarindan gecmem gerekiyor. Hepsi sakin sakin dururken, bir tanesi bir havliyor, hemen hepsi basliyor hav hav hav.

ulan neye gaza gelip havliyosun. bakislardan belli neye havladigi konusunda hicbir fikri yok. hav hav hav. azicik karakterli ol milletin gazina gelip saga sola havlama.

Bu anlattigim hem gercektir, hemde metaforik ogeler barindirmaktadir.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Benzeri başka bir konudan alıntı yaptım.
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ezberci bir yaklaşım yerine gözlemci bir yaklaşım sergilemek lazım. Bazı durumlarda durmak daha doğru olabilir.
    fakat en geçerli taktik şu;
    Köpekler kediler kadar çevik olmadıkları, ani hızlanmaları yetersiz olduğu için köpekle iyice yakınlaşana kadar hız düşürdüğünüzde eğer niyeti hamle yapmaksa kendini sizin yavaşlamanıza göre ayarlıyor. Ani gaz açtığınızda yeterince hızlı hareket edemiyor. Biraz koşup bırakıyor.
    Bütün köpekleri tehdit olarak görmek yanlış iyi gözlem yapıp ona göre hareket etmek lazım.
    Bir keresinde sürücü kursunun MT07'sine benzin almak için gidiyordum. Kavşakta tam 90 derece dönüş yapılan yerde ve 50 metrede bir hız kasisi varken kovalamak için bekleyen köpekleri görünce korkmuştum. Öyle bir yeri seçmişler ki gaz açarsan düşersin. Biraz kovalayıp bıraktıklarında asıl niyetlerinin oyun oynamak olduğunu düşünmüştüm. Köpekler isterse çok iyi tuzak kurabiliyor.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    En mantıklısı bu bence de motoru stop edince bir anda sanki hiç bir şey yokmuş gibi normale dönüyorlar ama havlaya havlaya tüm gücüyle tam karşımdan bana doğru koştuğunu gördüğümde bir an tamam çarptık buna kesin dedim refleks olarak gazı açıp uzadım gittim allahtan 2.vitesteydim ve yol pek kalabalık değildi. Uzun lafın kısası sürü halinde yaşayan köpeklerin içinden ortasından geçerken tehlike kesinlikle var. Ya o yoldan geçmeyeceksin ya da yapıştırıp risk alıp öyle geçeceksin diğer seçenekler durmak, sevmek, beklemek bence tehlikeli.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Kurusıkı taşımak yasak üstüne iki çeşit riski var, birincisi yasak olması hem sicilinize işler hem ceza yersiniz. İkincisiyse bir kavga durumunda karşıdakine çekmeniz, onun görmesi durumunda sizi öldürmekten beter etse nefsi müdafaadan en fazla 2 3 sene yatar çıkar şiddetin dozunu abartırsa.

Karakteri tam olarak oturmamış, olgunlaşmamış kişilerin trafikte silah taşıması çok sıkıntı. En az kural Z kaza videosundaki sakinliğe ulaşmadan taşımayı istemiyorum. Çıkartır birinin kafasına dayarım çünkü bir gün. Anlık bir sinirle bir ömrü yakmayalım. Kurusıkı da böyle bir gün korkutayım diye çekersiniz, karşıdaki gerçek silah çeker ateşler ömrünüz yanar.
    bursalıali bunu beğendi.

Ne anlatıyorsun sen dostum kurusıkıyı birine çekme işini ancak salaklar yapar Diğer konudaysa sigara paketinden az büyük kurusıkıyıda dağ bayır gezilecekse atılır cebe onuda yakalatmayıver 😂

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Ne anlatıyorsun sen dostum kurusıkıyı birine çekme işini ancak salaklar yapar Diğer konudaysa sigara paketinden az büyük kurusıkıyıda dağ bayır gezilecekse atılır cebe onuda yakalatmayıver ��
    Bir tane salak tanıyorum demek ki, ağzını burnunu vermişlerdi eline

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    meskun mahalde kurusıkı tabanca patlatmanın feci cezası var millete önermeden önce ne kadar cezası olduğunu da eklemeyi unutmayın.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)