Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motorumun sesine gıcık olan köpekler çok tehlike yaratıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir tane salak tanıyorum demek ki, ağzını burnunu vermişlerdi eline
    İlk olarak ben kurusıkının (ses) ten başka bir niteliği olmadığının bilincindeyim buna başka amaçlar yükleyipte taşımak salaklıktır elin kavga anında ona gidiyorsa o senin sorunun ikinci olarak ben önermedim hayvanları kaçırabildiğinden bahsettim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Siz siz olun, küpeklere, küpeciklere bulaşmayın.

tommygun bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Geçen gün Otağtepe tarafına, manzarası olan, ormanlık arazi hep gittiğim bir yere oturmaya gideceğim. Daracık bir yolda kesti iki manyak önümü. Ne gitmeme izin veriyor ne gelmeme. İnip seviyorum, yere yatıyor karnını okşatıyor. Motosiklete bindiğim anda çılgına dönüyor, önüme geçip gitmeme izin vermiyor. Motosikleti çalıştırmadan üstüne bindiğimde de sinirleniyor, değişikti. Oradan güvenlik bir abi sağ olsun onları oyaladı da 5 dakikada zor kaçabildim

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Son 2 haftada sanirim 7-8 kez kopeklerle karsilastim, hic biri havlamaya bile kalkismadi sicaktan, usenmekten belki. Sadece bir tanesi pesimden kostu, o da boyuna posuna bakmadan. Boyu 30-35 cm, yuksekligi ise 15 cm civarinda bir velet

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Aslında çok komplike bir olay, normal doğada Alfa olan bir köpeğe ancak sen de Alfa olarak boyun eğdirip "buranın hakimi benim" durumu yaşatman lazım, böylece saldırıyı dominant olma yolu ile engellersin ve onun gözünde sürü lideri olmuş olursun (ki insana karşı genelde geri adım atıyor köpekler, belki de evrim sürecinde var olan bir şeydir.) ya da orayı hızlıca terk edip "tamam kral sensin, bölgede gözüm yok" demek lazım. Normalde bu 2 senaryo dışında kabul edilmiş bir yöntem yok .

Köpek eğitimlerinde de bu vardır, hatta köpeklere fısıldayan adamı izleyen varsa dediklerimi daha iyi anlayacaktır.

Motosikletten inip Alfa'lık yapmayacağına göre yola devam etmek lazım, gerçi bir kere böyle yaparken yandan üzerime köpek atlamıştı, beraber asfaltta sürüklenmiştik.

Bence "motoru durdurdum, yanına gittim sevdim, yemek verdim" gibi şeylere çok girmeyin, bu zamana kadar başınıza bir şey gelmemesi muhtemelen şans.O köpekler doğasını unutmuş sadece

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında çok komplike bir olay, normal doğada Alfa olan bir köpeğe ancak sen de Alfa olarak boyun eğdirip "buranın hakimi benim" durumu yaşatman lazım, böylece saldırıyı dominant olma yolu ile engellersin ve onun gözünde sürü lideri olmuş olursun (ki insana karşı genelde geri adım atıyor köpekler, belki de evrim sürecinde var olan bir şeydir.) ya da orayı hızlıca terk edip "tamam kral sensin, bölgede gözüm yok" demek lazım. Normalde bu 2 senaryo dışında kabul edilmiş bir yöntem yok .

Köpek eğitimlerinde de bu vardır, hatta köpeklere fısıldayan adamı izleyen varsa dediklerimi daha iyi anlayacaktır.

Motosikletten inip Alfa'lık yapmayacağına göre yola devam etmek lazım, gerçi bir kere böyle yaparken yandan üzerime köpek atlamıştı, beraber asfaltta sürüklenmiştik.

Bence "motoru durdurdum, yanına gittim sevdim, yemek verdim" gibi şeylere çok girmeyin, bu zamana kadar başınıza bir şey gelmemesi muhtemelen şans.O köpekler doğasını unutmuş sadece
    Hocam hayvanlarla aram iyidir, kendim de baktım hala da bakıyorum. Isıracak köpek kendisini az buçuk belli eder. Isıracak köpek etmese de ısırmayacak köpek kendini belli eder. Bir güven almazsam zaten yaklaşmam, hiç ısırılma fetişim yok. Geçip gidebiliyorsam hayvana zaten yanaşmıyorum. Bazen mecbur kalıyoruz anlattığım olaydaki gibi. Sokak çok dar, motosiklet yan pozisyonda sığmaz yani, araba falan girmeyen bir sokak ve eğimli yokuş aşağı. Önümde 2 köpek var, motosikleti köpekler olmasa bile çok zor çeviririm yokuş yukarı yöne. İnip kovalamak ya da sevmekten başka seçenek yok. 2 3 kere bağırınca üstüne gidince kaçmıyorsa zaten kaçmaz. Ağır hasar verecek kadar (boyun, kafa vs.) hamle yapmadığı sürece bıçağı silahı çekip hayvanı da vurmam ne yapayım kamp mı kurayım sokağa?

Öncelikle dominant olmayı deniyorum zaten. Üzerine gidip hammına godum çık lan kenara diye bağırdıktan sonra kuyruğunu kıstırıp gitmiyorsa o bölgeyi sahiplenmiştir o köpek. İstanbul'da doğasını unutmayan, insanlarla ilişkiye girmeyen köpeklerin nerede olduğunu yazmıştım zaten önceki sayfada. Ben tavsiye vermeme rağmen bazen başarılı olamıyorum yani.

Bu da beni Çubuklu sahile sokmamaya yemin eden, az sevip mama verince ''ben ne yapıyorum'' moduna girdi. Gözler ateş ediyor. [IMG][/IMG]
    espresso bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bu sokak köpeği mevzusu artık içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı.Kendi başına sakin dolaşan köpekler sayıları arttıkça çeteleşmeye başlıyorlar.Sakin köpek bile o çete içinde saldırganlaşıyor.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakincene geçip gitmek en doğrusu veya hiç bir tepki vermeden gitmesini beklemekte doğru olur bazen araba ilr turlarken köpek havlıyor arkamın boş olduğunu biliyorum basıyorum frene havlamaları duruyor sonra noldu lan diye konuşuyom hayvanla çekip gidiyor :DD geçen gün motosikletim ile dolaşırken köpekler tarafından kovalandım havlamaya başladıklarında bende onlara bağırarak kaçtım gittim :DDD unutamayacakları bir anı yaşatıyorum onlara :DDDD
    Eren sen bu bağırarak kaçma işlemiyle 80 kiloluk bir KANGAL a unutamayacağı bir anı yaşatmayı denesene.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:24 ----------

Amman o kangal sana unutamayacağın bir anı yaşatmasın inşaAllah.

bahadircolak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 900 GT Pro
    Aynen, debriyajı çekince egzoz sesi azalıyor, kendi ivmesi ile motor hareket ederken sakinleşen köpekler yavaşlamış oluyor, onları geçince aç gazı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:20 ----------

Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz siz olun, küpeklere, küpeciklere bulaşmayın.

https://www.youtube.com/watch?v=PsSLCKl3gKA
    Kedi mi var acaba brandanın altında diye düşündüm ama bir şey çıkmadı...
    Ben sadece ayakları yerden kesiyor sanıyordum, meğer uçmaya da yarıyormuş kanatlanmadan

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)