Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hangi topcase?

Motovento
    REKLAM ALANI

İki çantayı da yanyana koyup inceleme fırsatım olmadığı için sizlere sormak istedim.

Yamaha orijinal 50 lt arka çanta mı?
    Shad 58x mi?

Hangisini tavsiye edersiniz?

** Hacim yönünden değerlendirmemenizi rica ederim. Zira ikisi de işimi görür.
    Sağlamlık ve estetik yönünden fikirlerinizi öğrenmek isterim. Sevgiler 🙋🏻♂

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Yakından görmenizde fayda var.
    Malzeme kalitesi olarak; orjinal çanta shad 58x e göre zayıf.
    Shad 58x daha ağır.
    Shad 58 x orta büyüklükte kullanıldığında orjil ile hemen hemen aynı boyuta geliyor.
    Sürekli takılı kaldığında en küçük konumda kullanılacaksa sürüşte maksimum orjinal çanta kadar sürüşü bozacağını düşünüyorum.
    En büyük konumda ise aşırı büyük oluyor, artçılı gezi amaçlı çok fayda sağlayabilir.
    En büyük konumda hızlı sürüşden kesinlikle kaçınılmalı (topcase gibi görünsede kurye taşıma kutuları boyutlarına yaklaşıyor)
    emre xt125 bunu beğendi.

Alıntı erkanzdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakından görmenizde fayda var.
    Malzeme kalitesi olarak; orjinal çanta shad 58x e göre zayıf.
    Shad 58x daha ağır.
    Shad 58 x orta büyüklükte kullanıldığında orjil ile hemen hemen aynı boyuta geliyor.
    Sürekli takılı kaldığında en küçük konumda kullanılacaksa sürüşte maksimum orjinal çanta kadar sürüşü bozacağını düşünüyorum.
    En büyük konumda ise aşırı büyük oluyor, artçılı gezi amaçlı çok fayda sağlayabilir.
    En büyük konumda hızlı sürüşden kesinlikle kaçınılmalı (topcase gibi görünsede kurye taşıma kutuları boyutlarına yaklaşıyor)
    Teşekkür ederim güzel bilgiler için.

Shad 58x gelince elime ilk aldığımda söylediğim şey “plastik çantalar bu kadar ağır mı oluyormuş” ve “Acaba orijinal yamaha 50litrelik çanta da 58x kadar ağır mı?” Olmuştu.

Arka çantanın, motosikletin sportif görüntüsünü de bozacağını düşündüğüm için zaten gerekmedikçe takmayı düşünmüyorum. Gerek olduğunda da ilk olarak yan çantalarım var onlardan başlıyorum.

Belki yılda 1-2 kez uzun yola çıkarsam, artçım rahat etsin diye takarım o kadar.

Fotoğraflara bakınca Yamaha’nın çanta daha derli toplu göründü gözüme o nedenle bi “acaba” dedim.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    shad en beğendiğim topcase tipine sahip. bir motorda gördüm mü direkt incelerim o derece. motora da yakışıyor ve baktırıyor. onun dışında motora tek yakışanlar alüminyumlar

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben de yamaha tracer gibi motorlarda aluminyum çantaları beğeniyorum daha çok.
    Hatta benim motor xmax, aluminyum çanta yakışmaz tuhaf durur diye hiç çanta almadım.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de yamaha tracer gibi motorlarda aluminyum çantaları beğeniyorum daha çok.
    Hatta benim motor xmax, aluminyum çanta yakışmaz tuhaf durur diye hiç çanta almadım.
    Fikrinize, zevkinize saygı duymakla;
    Ben tracer, nc, versys gibi motosikletlere köşeli alüminyum çantaları pek yakıştıramıyorum. Bu tür çantalar gs, multistrada, crosstourer gibi motosikletlere çok daha hoş oluyor diye düşünüyorum. Fazlaca heybetli olmayan motosiklete büyük çanta komik duruyor düşüncesindeyim.

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Alıntı emre xt125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim güzel bilgiler için.

Shad 58x gelince elime ilk aldığımda söylediğim şey “plastik çantalar bu kadar ağır mı oluyormuş” ve “Acaba orijinal yamaha 50litrelik çanta da 58x kadar ağır mı?” Olmuştu.

Arka çantanın, motosikletin sportif görüntüsünü de bozacağını düşündüğüm için zaten gerekmedikçe takmayı düşünmüyorum. Gerek olduğunda da ilk olarak yan çantalarım var onlardan başlıyorum.

Belki yılda 1-2 kez uzun yola çıkarsam, artçım rahat etsin diye takarım o kadar.

Fotoğraflara bakınca Yamaha’nın çanta daha derli toplu göründü gözüme o nedenle bi “acaba” dedim.
    58x almışsınız zaten, hiç o şekilde anlamamıştım, yamaha orjinal çanta ağırlık konusunda aşırı hafif kalır, çünkü tek katman, 58x açtıkça büyüyor bir yerine 2,5 çanta gibi ağırlığa sahiptir herhalde.
    Hiç değiştirmeye gerek yok bence güzel günlerde kullanmanızı dilerim.
    emre xt125 bunu beğendi.

Alıntı erkanzdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    58x almışsınız zaten, hiç o şekilde anlamamıştım, yamaha orjinal çanta ağırlık konusunda aşırı hafif kalır, çünkü tek katman, 58x açtıkça büyüyor bir yerine 2,5 çanta gibi ağırlığa sahiptir herhalde.
    Hiç değiştirmeye gerek yok bence güzel günlerde kullanmanızı dilerim.
    Çok teşekkür ediyorum kıymetli yorumunuz için 🙏🏻

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Shat 58 i arkadaşım aldı. Çanta kalitesi güzel olsa da basık ve çok geniş. Bence topcase için 50 Lt yeterli. Fazlası çok abartı büyük oluyor. Göze hoş görünmüyor. 50 Lt lik çanta daha efektif ve kullanışlı. Şahsi kanaatimidir.

Alıntı Mallaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shat 58 i arkadaşım aldı. Çanta kalitesi güzel olsa da basık ve çok geniş. Bence topcase için 50 Lt yeterli. Fazlası çok abartı büyük oluyor. Göze hoş görünmüyor. 50 Lt lik çanta daha efektif ve kullanışlı. Şahsi kanaatimidir.
    En alt kademede gerçekten basık ve geniş duruyor. Üst kademede kocaman görünüyor. Dediğinize katılıyorum. Bu nedenle yamaha çanta daha derli toplu geldi fotoğraflarda gözüme. Keşke canlı görme imkanım olsaydı ikisini de.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yamaha'nın hiçbir çantasından memnun kalmadım. Hem dayanıksız hem de çok pahalılar.

Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha'nın hiçbir çantasından memnun kalmadım. Hem dayanıksız hem de çok pahalılar.
    Dayanıksız derken, hangi şartlara dayanıksız? Kırılıyor mu, ses mi yapıyor? Biraz bilgi verebilirseniz memnun olurum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)