Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motoru ellememeleri için ne yapabilirim

Motovento
    REKLAM ALANI
    kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    Biz sitede oturuyoruz,motoru da binanın girişinde çok fazla görünmediği biryere koyuyorum yani hedefiniz motorla uğraşmak değilse hayatta aklınıza gelmez ama sitenin çocukları motorla oynuyor vitese falan takıyor üstüne çıkıyor direksiyonu zorluyorlar motora zarar geliyor direksiyonu hep sola çevirip kitliyordum bozmuşlar sola kitlenmiyor artık sağa kitliyorum park ederken orta sehpaya alıyordum üstünde oynamışlar sehpaya alınca 2 tekerde yere değiyor sehpa sadece motoru dengede tutmaya yarıyor artik

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    alarmlı disk kilidi çözüm olur fakat seninde başın ağrır sesten şikayet edenler ile. Ama onların muhattabı da motoru kurcalayan veletlerin anne babaları

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    çocuklar oynuyoruz derken motoru devirip altında kalabilirler, ailelerini uyarmak lazım.
    espresso bunu beğendi.

Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Branda örtebilirsiniz.

Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    Alıntı Sadistic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alarmlı disk kilidi çözüm olur fakat seninde başın ağrır sesten şikayet edenler ile. Ama onların muhattabı da motoru kurcalayan veletlerin anne babaları
    bi ara denemiştim masraf yapmamak için arkadaşımdan alarmlı disk kilidi ödünç aldım bu sefer de eğlencesine alarmı öttürüp kaçıyorlardı.

gider anne babalarıyla konuşurum ama sonuçta apartmanda komşuyuz tatsızlık çıkmasın aramızda.

bi kerede lastiği indirmişler. çocuklar birlik olmuş hepsi birbirini savunuyor. soruyorum kim yaptı gördünüzmü kimse görmemiş duymamış bilmiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:19 ----------

Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çocuklar oynuyoruz derken motoru devirip altında kalabilirler, ailelerini uyarmak lazım.
    bir kerede devirdiler sanırım ama çocukların yaptığından emin değilim motor devrilmiş geri orta sehpaya kaldıramamışlar yan ayaklığı açıp gitmişler

Motosikleti
    R25
    Anladığım kadarıyla;
    - Çocuklar motoru vitese takıyor.
    - Motosikletin üstüne çıkıyorlar.
    - Direksiyonla oynuyorlar ve bozuyorlar.
    - Sehpanın sistemini bozmuşlar.
    - Alarmlı disk kilidini eğlence amaçlı öttürüyorlar.
    - Lastiği indiriyorlar.
    ve yazmadığın dahası..

Bunlar ve fazlası yaşanırken nasıl olay çıkmıyor anlamadım. Sabrın bayâ kuvvetli. Bunca olaydan sonra biraz o sert yanını göster. Aileleriyle konuş. Gerekirse aran bozulur yapacak bir şey yok. Haklı olan sensin.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    aynısı benim başımda vardı. motoru ilk aldığımda polis sireni vardı hatta direkt aküye bağlı. motor kapalıykende siren çalabiliyordu. düğmeside arasan kolay bulamayacağın yerdeydi. arada sirene basıp kaçıyolardı. nekadar çok inceledilerse motoru artık.
    daha sonra sireni çıkarttım. zaten sonra çocuklarda motorla ilgilenmemeye başladı zamanla.

Motosikleti
    xv250
    apartmana motor sokulmaz orada bir şey olsa birine al başına sıkıntı

Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    Alıntı motov34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladığım kadarıyla;
    - Çocuklar motoru vitese takıyor.
    - Motosikletin üstüne çıkıyorlar.
    - Direksiyonla oynuyorlar ve bozuyorlar.
    - Sehpanın sistemini bozmuşlar.
    - Alarmlı disk kilidini eğlence amaçlı öttürüyorlar.
    - Lastiği indiriyorlar.
    ve yazmadığın dahası..

Bunlar ve fazlası yaşanırken nasıl olay çıkmıyor anlamadım. Sabrın bayâ kuvvetli. Bunca olaydan sonra biraz o sert yanını göster. Aileleriyle konuş. Gerekirse aran bozulur yapacak bir şey yok. Haklı olan sensin.

anlatmadığım kalmadı yaptıklarının hepsi bu ama bizim sitede herkes hayvan gibi yaşıyor anne babalarınında çocuklardan geri kalır yanları yok o yüzden pek konuşmak istemiyorum
    ben şimdi gidip konuşsam tahmini alacağım cevap

ya bi motor almışsın hemen şikayetlere başladın sanki tek benim çocuğum yapıyor ben terbiyesini veriyorum çocuğuma sana mı kaldı şikayet etmek, motoru koymasaydın çocukların oynayacağı yere vb...

bir gün 96 kg motor çocuğunun üstüne düşecek yine ben suçlu olacağım.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Ben başta çocuklara iyi bir kızardım. Bir daha dokunun bakalım ne oluyor diye. Sonrasında ne yapardım bilmiyorum. Küçük çocukları dövecek değilim ama iyi bi kızardım herhalde. Sonra da anasını babasını bi güzel ..... Hiç kimsenin veledini çekecek durumda değilim. Neyse baya abarttım çocuk bunlar. Birer çikolata alıp yanlarına gidip gençler motora dokunmayın lütfen diyebilirsin. Dediğim gibi çocuktan çocuğa değişen bir şey kimi laftan anlıyor kimi anlamıyor. Nazikten kabaya git derim.
    M.balibey bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Allah'ın gücüne gitmesin ama bazı çocuklar hakikaten "olmamış" , ailelerinin kötü akşamına denk gelmiş. Kötü niyetli biri olsanız motoru yan ayaklığa alın ama tam açık olmasın diyeceğim, böylelikle izinsiz biri bindiğinde yan ayaklık kapanacak ve düşüp motorun altında kalıp yaralanacak. Neyse ki siz kötü niyetli biri değilsiniz.
    M.balibey, fatih.met ve Cr1Enis bunu beğendiler.

Apartman yöneticisine söyleyin çocuğu olan aileleri uyarsın. Eğer motora zarar verdiklerini yakalarsam mala zarar vermekten o aile hakkında suç duyurusunda bulunacağınızı söyleyin. Motoru gören bi kamera koyacağınızı da söyleyin. Bikaç güne kesilir çocukların oynaması eğer yönetici ailelere durumu bildirirse. Maalesef çocuklar sizden etkilenmez iyi veya kötü, eğlenmelerine bakarlar. Ama anne babası uyarırsa durum değişir ancak. Zamanında başıma geldi motorumun üstünde sürekli top izi görüyodum. Güzellikle söylemekten anlamıyo artık insanımız. O kültürü kaybetmiş durumdayız.
    espresso bunu beğendi.

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Aynısını kurumda öğrencilerimle yaşardım eski motosikletimle. Hemen gidip alarmlı bir disk kilidi aldım ve olay çözülmüş oldu. Diğer bir seçenek ise eğer monte edebileceğiniz bir nokta varsa sahte kamera taktırmanız olacaktır. Fiyatları çok uygun, çocuklar için hatta hırsız için bile caydırıcı olacaktır.

Alıntı kasırga genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz sitede ...
    Site'de oturuyor iseniz , güvenlik klubesi'nin yanına bırakın .

Motorum var iken öyle yapıyor idim , kafa rahat.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    ben çocuklarla güzelce konuşmayı denerdim biliyorsam kim olduklarını ama öyle bir konuşmak lazım ki motora binmeyinden ziyade "kim biniyorsa dikkat edin bindirmeyin zarar vermesinler size güveniyorum koruyun tarzında"

belki bu tarz bir şey istemsiz bırak üzerine binmeyi sahiplene dahi bilirler uzaktan.
    arada gördüğünde de çikolata vs verirsin arayı pişirirsin.

şimdi ise kendi çocukluğumdan yola çıkarak bazen hiçbir türlü çocuğun laf anlamayacağı üzerine yazıcam. "olmamış" kavramını da üstüme alınmıyorum çünkü çocuk bu. bazılarımız çok boktan çocuklar olabiliyoruz.

bir gün denize gittim 1 tane baba ile benim yaşlarımda çocuğu var denizde eğleniyorlar. yaşım da 10 falandır herhalde.
    taş sektiriyorum.
    adamın dibinden geçti taş dedi burada oynama oğlum birine çarpar(güler yüzle diyor)
    tamam abi dedim.
    2 dakika sonra tekrar sektirmeye başladım. bir süre sonra yine yanından geçti adamın.
    bak sana az önce demiştim birimize gelebilir oynama. (güler yüzle)
    tamam abi dedim
    5 dakika geçti geçmedi bir daha sektirdim bir süre sonra adamın sırtına geldi.
    bak dedi seni uyarıyorum anlamıyorsun yapma oynama. oynayacaksan git insanların olmadığı yerde oyna. (sinirli)
    tamam abi çok pardon dedim.
    bir 10 dakika sonra bir daha sektiriyordum. ki bu sefer çocuğunun yanından geçti.
    geldi adam üzerime doğru hiçbir şey demeden. 2 kolumdan tuttu pat diye yukarı kaldırdı. öyle bir denize fırlattı ki.
    o an hiçbir şey dememişti. ben anlamıştım.
    diyeceklerım bu kadar.
    bazen çocuklar başka şekil anlıyorlar sadece. daha da oynamamıştım

özetle. çocuğa laf anlatsan da çocuk anlamaz ama çocuğa bir amaç verirsen çocuğu çok rahat kafalayabilirsin. ya analarına şikayet ettirirsin. ki bu da kesin çözüm değil ya da akıllarına girersin ya da başka yöntem bilemıyorum
    tommygun ve cemmoto41 bunu beğendiler.

Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    bugün bi sorup soruşturayım hangi çocuklar yapıyor belkide sadece 1 çocuk yapıyor herşeyi.

ona göre hareket ederim
    birde motoru açık bir yere koyup bi deneyeyim oynamasınlar diye kuytu bir yere koydum belkide kimse görmüyor diye oynuyorlardır

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bazı veletlere "dayak cennetten cıkmadır" dıye dalacaksın.

Cocuktur, enerjisi vardır falan hikayeleri büyüklerin yaramaz veletleri için uydurdugu hıkaye. İzmir'de Polat var, 13 yaşında 300 suc dosyası var. Sehırdekı motorların yarısını caldı bu cocuk. Sımdı bu velete de ayy cocuk aklı ermıyor mu dıyecegız ?

Bende cocuktum arkadaş, yaramazdım ama 1 kere yapmayın derlerse ıkıncıyı yapmazdım.

Cocugu dövsen nıye dövdün olur bu nedenle cocugu tespit et, ailelerini bul. Motorundaki arızanın maliyetini söyle, eğer tekrar görürsem polise sikayet ederım de.

Ha, motoru koydugun yerin yönetmelikten uygun olup olmadıgını araştır. Eger koymaman gereken bir yol üzerinde falan ise cocuklar motorunu parcalasa hakkını alamazsın.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazı veletlere "dayak cennetten cıkmadır" dıye dalacaksın.

Cocuktur, enerjisi vardır falan hikayeleri büyüklerin yaramaz veletleri için uydurdugu hıkaye. İzmir'de Polat var, 13 yaşında 300 suc dosyası var. Sehırdekı motorların yarısını caldı bu cocuk. Sımdı bu velete de ayy cocuk aklı ermıyor mu dıyecegız ?

Bende cocuktum arkadaş, yaramazdım ama 1 kere yapmayın derlerse ıkıncıyı yapmazdım.

Cocugu dövsen nıye dövdün olur bu nedenle cocugu tespit et, ailelerini bul. Motorundaki arızanın maliyetini söyle, eğer tekrar görürsem polise sikayet ederım de.

Ha, motoru koydugun yerin yönetmelikten uygun olup olmadıgını araştır. Eger koymaman gereken bir yol üzerinde falan ise cocuklar motorunu parcalasa hakkını alamazsın.
    Koyduğum yer bence motor koymak için çok güzel

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kasırga genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koyduğum yer bence motor koymak için çok güzel

https://r.resimlink.com/v7CwOq.jpg

https://r.resimlink.com/FdxrSN.jpg
    başkan sence güzel olması dogru oldugu anlamına gelmez. Duran trafıkte emnıyet serıtınden gıtmek bence guzel mesela ama yasal değil :D

Yönetmelik gereği apartman alanında normal otopark var ise motosıklet ve bisiklet için alan ayrılması zorunludur. Fakat herhangi bir yaya yolu, giriş yoluna koyarsanız problem sizde gözükür.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başkan sence güzel olması dogru oldugu anlamına gelmez. Duran trafıkte emnıyet serıtınden gıtmek bence guzel mesela ama yasal değil :D

Yönetmelik gereği apartman alanında normal otopark var ise motosıklet ve bisiklet için alan ayrılması zorunludur. Fakat herhangi bir yaya yolu, giriş yoluna koyarsanız problem sizde gözükür.
    bisiklet veya motora alan ayırmamışlar

normal otoparka motor koyunca cok absürd duruyor zaten sitede sadece 2 motor var

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)