Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Maxi Scooter 20.000 bakım ücretleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    emiliosantos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eski:Piaggio xevo 250 ie Yeni: Daelim s3 Advance
    markası farketmez. 250 cc maxi scooter kullanıp 20.000 bakımı yaptıran arkadaşlara maliyeti ne kadar oldu acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı emiliosantos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    markası farketmez. 250 cc maxi scooter kullanıp 20.000 bakımı yaptıran arkadaşlara maliyeti ne kadar oldu acaba?
    Hocam marka illaki fark eder.sonuçta fiyatlar marka bazlı,geçen yıl sattığım motoruma xmax250 için 20k bakımına 460tl verdim.

remomax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni dlp-100>>Ybr 125>Kymco 200i>cb12f>Gsx-125
    Ben kymco agility 200i nin 20 bin bakımına 475 tl ödedim;
    *Yağ değişimi motul
    *Şanzıman yağı değişimi castrol
    *Varyatör temizliğii+baga deiğişimi
    *Kayış değişti

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı emiliosantos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özelden de yazdım XEVO nun ağır bakımı var 18000km de. Varyatör kayışı değişimi. Fiyatlar Euro ile olunca biraz yüksek olabilir. Ben de 18bin ve 24bin bakımlarına toplam 1700 TL falan ödedim sanırsam. Bunun içinde sadece bakım yok varyatörde bir takım pahalı parçaların değişmesi gerekiyordu.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Burgman 200 için

40 tl yağ
    15 tl yağ filtresi
    85 tl hava filtresi (isterseniz 50 tl ye hiflo var)
    Şanzıman yağı 1 lt almıştım 6 defa felan yetecek o şekilde hesaplarsak 7.5 tl
    Kayış 160 tl
    Fren hidroliği 20 tl
    İşçilik bana ait

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı remomax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kymco agility 200i nin 20 bin bakımına 475 tl ödedim;
    *Yağ değişimi motul
    *Şanzıman yağı değişimi castrol
    *Varyatör temizliğii+baga deiğişimi
    *Kayış değişti
    Hocam,kymco yedek parçalarıda tuzluymuş.neredeyse xmax250 ile yarışacak.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam aktarma kayışı ve komple varyatör (ön ve arka) fiyatlarına bak bir fikrin olur.

Çok şanslıysan kayış ve baga değişimiyle kurtarırsın ama eninde sonunda önce ön sonra arka varyatör değişecek

herkese selamlar, konuyu 2021'de tekrar hareketlendirmiş olayım. aranızda yeniyim, son bir kaç haftadır xmax 250 (2015) kullanıcısıyım. ilerleyen dönemde varyatör bakımı yaptırmak istiyorum, ortalama olarak güncel fiyatlar ne durumdadır acaba, bende fikir sahibi olurum, şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim. ayrıca yeni olduğum için tavsiyelere açığım, aktarmak istediğiniz tecrübeleriniz varsa benim için hepsi şu anda çok kıymetlidir.

Atacan KSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Multistrada V2
    Alıntı perisipis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar, konuyu 2021'de tekrar hareketlendirmiş olayım. aranızda yeniyim, son bir kaç haftadır xmax 250 (2015) kullanıcısıyım. ilerleyen dönemde varyatör bakımı yaptırmak istiyorum, ortalama olarak güncel fiyatlar ne durumdadır acaba, bende fikir sahibi olurum, şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim. ayrıca yeni olduğum için tavsiyelere açığım, aktarmak istediğiniz tecrübeleriniz varsa benim için hepsi şu anda çok kıymetlidir.
    yamaha'nın web sitesinde yetkili servis ücretleri var

https://www.yamaha-motor.eu/tr/tr/services/yamaha-offers-you/periyodik-bakim-tablosu/#/

varyatör bakımının ne olduğunu bilmiyorum ama sizin motorun 19k bakımı, yani büyük bakım için 1,859.08 ₺ demişler

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı Atacan KSK adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://www.yamaha-motor.eu/tr/tr/services/yamaha-offers-you/periyodik-bakim-tablosu/#/

sizin motorun 19k bakımı için 1,859.08 ₺ demişler
    yarım desmo olmuş resmen :D
    Atacan KSK ve tommygun bunu beğendiler.
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Atacan KSK adlı üyeden alıntı Mesajı göster

varyatör bakımının ne olduğunu bilmiyorum ama sizin motorun 19k bakımı, yani büyük bakım için 1,859.08 ₺ demişler
    Scooterdaki on ve arka varyatorler aciliyor, kayis kontrol ediliyor, bagalar kontrol ediliyor, baga tirnaklari kontrol ediliyor, debriyaj balatasi kontrol ediliyor. Balata spreyi ile varyator ic ceperindeki balata artiklari temizleniyor, bagalar gresleniyor.

Aklimda kalanlar bunlar varyator bakimi ile ilgili.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:12 ----------

Scooterin kitapcigina bakin, hangi KM'de hangi parcalarin kontrol edilmesi, degistirilmesi, bakiminin yapilmasi gerektiginin yazildigi bir tablo olur. O tabloya gore iscilik saat ucreti de eklenerek masraf cikiyor. Kontrol bir sey degil ama degisim gerektiginde biraz tuzlu olabiliyor. Aracin kullanimina gore degisir bazi parcalar (debriyaj, baga ve kayis ozellikle), arac abuk sabuk kullanilmamissa degismesi gerekmeyecegi icin ucuza cikabilir.
    perisipis, tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooterdaki on ve arka varyatorler aciliyor, kayis kontrol ediliyor, bagalar kontrol ediliyor, baga tirnaklari kontrol ediliyor, debriyaj balatasi kontrol ediliyor. Balata spreyi ile varyator ic ceperindeki balata artiklari temizleniyor, bagalar gresleniyor.

Aklimda kalanlar bunlar varyator bakimi ile ilgili.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:12 ----------

Scooterin kitapcigina bakin, hangi KM'de hangi parcalarin kontrol edilmesi, degistirilmesi, bakiminin yapilmasi gerektiginin yazildigi bir tablo olur. O tabloya gore iscilik saat ucreti de eklenerek masraf cikiyor. Kontrol bir sey degil ama degisim gerektiginde biraz tuzlu olabiliyor. Aracin kullanimina gore degisir bazi parcalar (debriyaj, baga ve kayis ozellikle), arac abuk sabuk kullanilmamissa degismesi gerekmeyecegi icin ucuza cikabilir.
    cevaplarınız için çok teşekkürler, ben 51000 km'de aldım, daha önceki sahibi bakımları, değişimleri yaptırmış. faturalarıda gösterdi. bilgi ekranında yağ değişimine 700km kalmış kayış değişimine 7bin km daha var. yağı önceden hiç değiştirmedim deneyimim yok değişim için ama benzer şeylere elim yatkındır belki kendimde yapabiilirim onu. şu an varyatör bakımı için 7 bini beklemem yeterli olur mu, kullanımda, kavrama ve gidişte her hangi bir sıkıntı yok gibi. kayış vs. malzemelerin fiyatlarına baktım ama işçilik ücretini bilmediğim için üstüne ekleyememiştim en azından ne kadar bir ücretle karşılaşmış olurum benimde bir bilgim oldu.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    cevaplarınız için çok teşekkürler, ben 51000 km'de aldım, daha önceki sahibi bakımları, değişimleri yaptırmış. faturalarıda gösterdi. bilgi ekranında yağ değişimine 700km kalmış kayış değişimine 7bin km daha var. yağı önceden hiç değiştirmedim deneyimim yok değişim için ama benzer şeylere elim yatkındır belki kendimde yapabiilirim onu. şu an varyatör bakımı için 7 bini beklemem yeterli olur mu, kullanımda, kavrama ve gidişte her hangi bir sıkıntı yok gibi. kayış vs. malzemelerin fiyatlarına baktım ama işçilik ücretini bilmediğim için üstüne ekleyememiştim en azından ne kadar bir ücretle karşılaşmış olurum benimde bir bilgim oldu.
    Kayis meselesi tamamen kullanilan kayisa ve kullanima bagli. Eger kavramada sorun yoksa kullanmaya devam, ancak varyator acilip kayisin durumuna bakilabilir, gerginlik kontrolu yapilir, asinma var mi, dis kaybi var mi kontrol edilir.
    perisipis bunu beğendi.

haklısınız kontrol ettirmek faydalı, hem içim rahat olur ve havalar kötüleşmeden uzun yolda yapabilirim öncesinde bu işleri aradan çıkarmak lazım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)