Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Renkli vizör almak caiz midir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    lehibeny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 250 Duke
    Geçtiğimiz günlerde doktor kontrolünde uzun süreçli bir ilaç tedavisine başladım. Kullandığım ilacın yan etkisi sebebi ile güneşe çıkmamam gerekiyor. Ben de şeffaf vizör beğenmeyen biri olarak hazır zamanı da gelmişken vizör değiştirme kararı aldım. Yanlız vizör renkleri arasında kararsız kaldım. Çünkü renk değiştikçe vizörün görüş kalitesi veya ışığı kesme oranı değişiyor mu bilemedim ve internette de böyle bir konuya rastlamadım. Sizce bu renklerde ekstra sorun yaratacak veya ekstra rahat ettirecek bir renk tercihi var mıdır?

Kask: Scorpion Evo Air 1400

Vizör renkleri:

Siyah
    Altın
    Gümüş
    Kırmızı
    Mavi
    Mor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    scorpion kaskların kutusundan ekstra koyu renk vizor çıkıyor şeffafa ek olarak, yeter o, öbür renkler fantazi. renkli vizörü şöyle deneyebilirsin: monitörünün beyaz dengesini değiştirip kullan bakalım rahat edebilecek misin?
    lehibeny bunu beğendi.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scorpion kaskların kutusundan ekstra koyu renk vizor çıkıyor şeffafa ek olarak, yeter o, öbür renkler fantazi. renkli vizörü şöyle deneyebilirsin: monitörünün beyaz dengesini değiştirip kullan bakalım rahat edebilecek misin?
    1400 Evo Air'den ekstra koyu vizör çıkmıyor...

1400 Evo Carbon Air olanda var.
    lehibeny bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    UV filtreli bak , aksi halde daha çok zarar görebilir gözün.
    espresso ve lehibeny bunu beğendiler.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    kullanmadım ama renkli vizör sanki görüş kalitemi düşürecekmiş gibi gelir hep. yani kapalı havada, akşam saatlerinde.

alabileceğim üst kalitede bir güneş gözlüğü kullanıyorum, astiğmat olduğu için ışık kırılmaları sürüşlerde can sıkıcı oluyor bazen.
    lehibeny bunu beğendi.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    ben otomobil kullanirken bile gunes gozlugu takmiyorum.dikkatimi daitiyor sanki daha az goruyorum.motosiklettede hic kullanmadim.tercihen gunes gozlugu kullanilabilir
    lehibeny bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Bende güneş vizörlü kask var tek sorun güneş karşıdan vurduğunda gölgede kalan koyu renkli araçları fark etmek zor oluyor.
    lehibeny bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 250 Duke
    Öncelikle herkese teşekkürler . Güneş gözlüğü sadece göz çevresini koruyacak. O zaman mecburen düz füme alacağım çünkü cildimi güneşten olabildiğince korumam gerekiyor. Yoksa ciddi cilt lekeleri kalır dedi doktorum. Belki Motomax'e gidip denedikten sonra karar veririm. Aldıktan sonra tecrübelerimi de yazarım buraya.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Cilde ne tip UV gelmemesi lazım? Vizörler polikarbonat ve zaten UV'nin önemli bir kısmını filtrelerler. Sürüş güvenliğini tehlikeye atmayacak kadar koyu vizörlerin sağlayacağı ek koruma solda sıfır gibi kalır. Size İTÜ Arıkent'ten bir firmanın koruma kremlerinden tavsiye ederim, benim cildim neredeyse albino kıvamında beyaz ve güneşe hassastır, güneş alerjim var. Bu ürünü kullanıp 2 saat yaz güneşi altında kalabiliyorum, çılgın kesiyor UV'yi. Firmanın adı Beeo. Ürünün adı Propolisli Yüz veya Güneş Kremi.
    espresso, freasy, KROSNO ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Güzel kardeşim, uzun sure tedavi dedigin nedir ? 3-5 ay mı ? Riske edip motosiklette ısrarcı olmak neden ? Kurye degilsen..
    lehibeny bunu beğendi.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    KTM 250 Duke
    Öneri ve bilgi için teşekkürler. Kaskın içini veya balaklavayı kirleteceğinden şüphe ettiğim için krem tercih etmedim ama genel olarak kullanmak için alıp deneyeceğim. Kaskı kirletmezse kaskla da kullanırım o zaman sorun kökünden çözülmüş olur. Vizöre falan gerek kalmaz.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Koyu renk vizör güneşin UV etkilerinden ziyade çoğunlukla estetik amaçlı tercih ediliyor sanki. Biraz şekil şukul işleri...
    lehibeny bunu beğendi.

Bergson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Geçmiş olsun özel değilse kullandığınız ilaç bağışıklık sistemini baskılayıcı bir ilaç mı, İmuran tarzı
    lehibeny bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı lehibeny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öneri ve bilgi için teşekkürler. Kaskın içini veya balaklavayı kirleteceğinden şüphe ettiğim için krem tercih etmedim ama genel olarak kullanmak için alıp deneyeceğim. Kaskı kirletmezse kaskla da kullanırım o zaman sorun kökünden çözülmüş olur. Vizöre falan gerek kalmaz.
    Kremi cilt çabuk emiyor. Yola çıkmadan bir 10-15dk önce sürülebilirse pek kirleteceğini düşünmüyorum. Bir deneyin. Tekrarlıyorum; vizör rengi çok fark etmeyecektir.
    lehibeny bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 250 Duke
    Alıntı Bergson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun özel değilse kullandığınız ilaç bağışıklık sistemini baskılayıcı bir ilaç mı, İmuran tarzı
    Teşekkür ederim. Akne ilacı kullanıyorum ismi aknetrent. Biraz fazla yan etkileri var. Nerdeyse tüm yan etkilerini gözlemledim kendimde. Normalde 6 ay kadar sürüyor ilaç tedavisi ama benim aknelerin düzelmesi biraz daha fazla zaman alabilirmiş. O yüzden ilkbahar yaz döneminde tedbir alayım dedim de neredeyse kimse renkli vizör önermedi. Krem öneren arkadaşın tavsiyesini dinleyeceğim ilk etapta.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Güzel detaya değinilmiş. UVB zaten şeffaf vizörü bile geçemiyor mesela.

Koyu renkli vizör güneşli havalarda çok iyidir, UV hassasiyetinden ziyade gözleri kısmak zorunda kalmadan doğru düzgün bir görüş elde etmek için. Ama bu vizörler ile de akşam sürülemediğini unutmamak lazım.
    espresso, lehibeny ve Cyan bunu beğendiler.

Scorpion Gold Vizör kullanıyorum bir süredir EXO500 de, Memnunum, zifiri karanlıkta çukurları görememe dışında sorun yok. Az loş ışık olsa yetiyor gece. Gündüz ise çok çok iyi. yazın kullanmadım henüz kışın aldım. Tavsiye ederim.
    lehibeny bunu beğendi.

Aşağıdaki resime göre renk için karar verebilirsin.

Motosikleti
    nc750x
    Renkli vizör karanliga kalınca tam bir iskence oluyor. Bunu göze alarak al bence
    lehibeny bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 250 Duke
    Alıntı sodurlu88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşağıdaki resime göre renk için karar verebilirsin. https://www.verywellhealth.com/thmb/...bf2dd7bc2e.png
    Güzel fikir verdi teşekkür ediyorum.

Alıntı manifest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Renkli vizör karanliga kalınca tam bir iskence oluyor. Bunu göze alarak al bence
    Karanlıkta motorla dışarı çıkmamaya özen gösteriyorum. Yanımda şeffaf vizör de taşıyabilirim o kısmı pek sorun değil. Zaten dizlikler kilit için vs. çanta taşıyorum. Ben yüzüme direkt vuran güneşi keser mi diye düşünmüştüm, ama pek tavsiye eden olmadı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)