Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

YZF R25 ve Çözemediğim Sorun

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Msk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba kardeşim,
    Aynı problemi Tracer 700 kullanırken yaşamıştım. Motor gaz yemiyor, birden devirden düşüyordu. Tracer 700de hava filtresine giden kanal sele altındaydı, akü üzerine koyduğum bezi kanal içine çekmiş, hava akışını engellemişti fakat sen hava filtresi temiz demişsin, yine 20bin bakımında bujileri değiştirdik serviste, bakım sonrası motor yıkandı, eve giderken aynı problem oldu, bujilere su kaçmıştı.. Yaşadığım tecrübelerden yola çıkarak fikir verdim, inşallah problem çözülmüştür, keyifli sürüşler..
    Cevap için teşekkür ederim. Tracer700'e kıyasla R25'te hava filtresi ayrı bir bölmede oluyor, içine bir şey kaçması benim açımdan mümkün değil. Bujilere su kaçması nasıl oluyor tam olarak? Yani ben yaz kış karda, yağmurda sürüyorum. Benzinlikte ve tazyikli su ile motorumu yıkamam. Siz bujileri değiştirdiğinizde sorununuz düzelmiş miydi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    Aynı sorunu 1. si kötü benzin aldığımda ve ömrünün son demlerine gelen adi bir bujide yaşamıştım.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Benzin meselesi de var. Geçen Anadolu fenerine doğru giderken yolda benzin ışığının yanıp söndüğünü fark ettim. İşin garip tarafı da tripF'e geçmemiş yani kaç km'dir öyle gittiğimi bilmiyorum. Bir korkuyla yoldan geçen motosikletci arkadaşları durdurup en yakın benzinliği sordum, baya boş sakin bir total'den eve götürecek kadar benzin aldım. Benzinde bu kadar fark olacağını cidden hiç düşünmezdim, tepkileri çok değişti motosikletin.

Depoyu tamamen bitirip farklı bir semtten (daha kalabalık bir şube olsun) , farklı bir markadan alın bir de öyle deneyin derim.

Yakittan olabilir .

Yakıttan olduğunu zannetmiyorum, sorun ilk başladığında depoyu boşaltıp başka bir yerden almıştım. Sorunum halen devam ediyor, bujiyi değiştirecektim ancak garantiden çıkmasını istemiyorum. Ayın 18ine randevu aldım yetkili servisten. O zamana kadar kullanmayacağım motoru. Sorunum düzeldiğinde tekrar burayı güncellerim.

Bujiler değişince sorunum düzeldi. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Thesinner83 ve emenyasin bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    söylenmemiş ben söyleyeyim. tam olarak görmediğimizden ihtimalleri değerlendiriyoruz. basıp gitmeme olayı değil ben arada tekleme yaşıyordum aktarma organı sorunu gibi dediğin hadise kaplinlerden dolayı olmuştu. şimdi olmasa bile aklının bir köşesinde bulunsun

Motosikleti
    MT25 2016
    Alıntı TheyDontKnow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bujiler değişince sorunum düzeldi. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
    geçmiş olsun. sonucu yazdığınız için teşekkürler.

Merhaba sorun çözüldümü çözüldüyse sebebi nedir

Ben bobin derdim ama siz problem yok diyorsunuz

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler