Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Akü voltaj ile ah eş değer mi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba benim 12v aküm var ah değeri de 12
    Benim motorum aralıktan beri yatıyordu ama en son garaja çalışır girdi aküyü söktüm filan
    dün de aküyü şarj ettirdim 2-3 gibi aldım motora takdım ama hiç çalıştırmadım motoru bugün çıkardık çalışmıyor marş almıyor
    Enjeksiyon baktık benzin geliyor + yeni benzinde aldım koydum 4lt (öteki uçmuştur diye)
    Aküyü de volt metre ile ölçtüm V ye aldım 20 derece yaptım 12.84 geliyor voltaj ölçü aletim ile bir abim akün şarj olmamıştır dedi bu ihtimal pazartesi giderilecek ama acaba ondan mıdır bunu ben voltmetre ah anlayamam dimi yada 12.8V olup 8-9 AH değerine düşmüş olabilir mi aküm
    + söyle oldu
    Video konuşması yapıyordum marş bastık biraz uzun bas dedi bastım sonra birden SU HORTUMU İÇİNE ÇEKER YA HÜPP DİYE ÖYLE BİR SES GELDİ ABİ AKÜN BOŞALTI AKÜLÜK TAKVİYE YAP DEDİ.
    Şimdi takviye yapacak kimsem yok o yüzden acaba o su çekme sesi gibi gelen ses nedir + aküm 12 olupta ah 12 den aşağı düşe bilir mi
    Lütfen görüşlerinizi yazarsanız sevinirim
    İyi forumlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Olayı çok yanlış anlamışsınız. ah dediğiniz Akım sabittir değişmez. Voltajı düşüp yükselebilir.

kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    akımın genelde sabit durması gerekir ama akünün çok azalması durumunda 10.9 falan olur ama bunun bi sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum
    voltuda 12.8 alıyorsan sıkıntı sanırım aküde olmayabilir

superboycu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Akünüz olması gereken değerde Aküyü kurcalamayin, marş düğmesine bastığınızda marş yapiyormu motorunuz, motorun ışıklarını açınca yanıyormu eğer bunlara evet diyorsanız,ateşlemeyi kontrol ediniz ateşleme geliyorsa enjeksiyon sistemine bakınız, eğer marş yapmıyorsa motorunuz marş dugmesini kontrol ediniz dura dura pas yapmış olabilir , olmadı bilen birisi marş rölesine direk 12 volt verip röleyi kontrol etsin , en son çare akuden 12 volt girişi marş motorun girisine degdirerek Manuel marş yapsın

Bu arada Aküyü ters takmış olmayasınız 10 senelik ustalar bile bu dalginligi yapabiliyor

akünün temelde bilmemiz gereken 2 değeri vardır , birincisi volt ikincisi amper A ,
    amper akünün ne kadar elektrik depolayabilecegini gösterir, voltaj ise motorunuzun elektronik tasarımına göre belirlenir ki bütün motosiklet ve araçlar 12volt olarak tasarlanir ve bundan dolayı 12volt akü kullanılır

akunuz 1amper dahi olsa aracınız bununla çalışır sadece enerji depolama miktarı az olduğu için sarj etmediginiz sürece erken biter

Akünüzü sarj edip ateşleme kontrolü yapın, ateşleme varsa enjeksiyon sistemini kontrol edin

tarif ettiğiniz sesle ilgili bilgin yok

Beyler teşekkür ederim.
    Amperde belli seyin altında ise calışmaya bilirmiş bir iki bizim motorlardan yazı gördüm güç yetmez diye
    Motorun ışıkları yanıyor marş sesi de geliyor çalışmıyor ama ses azaldı çok marş için
    Bende enjeksiyon kontrol ettim benzin üfledi yakıt veriyor yani ama buji etmedin 2 bujili sistem ikisi aynı anda kesmez dediler ama olmadı boşlukta onuda kontrol edeyim pazartesi de aküyü şarj a vereceğim tekrar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)