Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kargo ücretinden alınan gümrük vergisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Proust 1912 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Geçen günlerde yurt dışından eldiven siparişi vermiştim. Eldiven 70 euro civarı ,kargo ücretiyle birlikte toplam 90 euro tutuyordu. Ödeyeceğim vergiyi yaklaşık 125 tl civarı hesaplamıştım fakat 170 tl civarı vergi çıkarmışlar. Üçün beşin peşinde değilim ama insana yolunacak tavuk gibi hissetirilmesi de gerçekten hoş olmuyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Eldiven 70 euro ise 14 euro vergisi var. 141 lira falan çıkıyor. 10 lira da damga vergisi vs derken 150 lira çıkması lazım. 20 euro kargonun da vergisini alsalar 50 lira da oradan eklenir 200 lira falan olur normalde. Sizinki işgüzar gümrük memuru sorunu olmuş. Vergi oranlarının bu kadar yüksek olması da reis küçük oynamayı sevmediği için.

Motosikleti
    RS200
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eldiven 70 euro ise 14 euro vergisi var. 141 lira falan çıkıyor. 10 lira da damga vergisi vs derken 150 lira çıkması lazım. 20 euro kargonun da vergisini alsalar 50 lira da oradan eklenir 200 lira falan olur normalde. Sizinki işgüzar gümrük memuru sorunu olmuş. Vergi oranlarının bu kadar yüksek olması da reis küçük oynamayı sevmediği için.
    Ürün avrupadan geliyor o yüzden %20 üzerinden değil %18 üzerinden hesaplamak gerekiyor. Kargolama bedelini de ürün fiyatının üzerine ekleyip öyle hesaplamışlar

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Proust 1912 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ürün avrupadan geliyor o yüzden %20 üzerinden değil %18 üzerinden hesaplamak gerekiyor. Kargolama bedelini de ürün fiyatının üzerine ekleyip öyle hesaplamışlar
    İtiraz edin diyeceğim de edecek merci bulamayacaksınız. Benim eldivenim yanlış kişiye gitti, PTT'de tanıdık sayesinde teslim edilen kişiyi bile gördüm ama uğraşmadım. Para iadesi aldım firmadan devam ettim. İçi çürümüş kurumlar bunlar, herkes topu birbirine atıyor kimse iş yapmak istemiyor. Bu yüzden sipariş verirken düşük fatura yazdırmayı kendime alnım ak bir şekilde hak görüyorum, fazladan öptüklerine saysınlar.

Kargo ücretini satın aldığınız siteye ödediyseniz ve site kargo ücretini faturasında gösterdiyse gümrük memuru hata yapıp faturanın toplamı üzerinden vergi hesaplamış olabilir. Kargonun gümrük vergisi olmaz. Yanlışlıkla almışlardır.

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    İyice suyunu çıkardılar.. sanırım vatandaşı bezdirmeye çalışıyorlar.. geçenlerde çağırdılar gittik, orada bir ali kıran baş kesen var; 200 lira beklerken 300 lira yazınca dedik zam mı geldi? yok diyor verdiğime şükredin..

Motosikleti
    RS200
    Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kargo ücretini satın aldığınız siteye ödediyseniz ve site kargo ücretini faturasında gösterdiyse gümrük memuru hata yapıp faturanın toplamı üzerinden vergi hesaplamış olabilir. Kargonun gümrük vergisi olmaz. Yanlışlıkla almışlardır.
    Kargo ücretini faturada ayrıca belirtmişler. Aynı durum birkaç arkadaşımın da başına geldi. Niyet okuyuculuk yapmak istemiyorum belki gerçekten memur arkadaş yorgunluktan hata yapmış olabilir ama bu kadar vergi yükünün altında olunca ister istemez insanın gözüne batıyor.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Kargo, navlun, varsa sigorta hepsine gümrük vergisi uygulanır. İthalat masraf hesaplama yazın, çıkar google'da
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

26.03 te kargo bedeli dahil 238 Eoru ya mont ceketi aldım. Banka benden 2325 TL ayrıca 5 lira masraf tahsilatı aldı. Avrupa'dan geldiği için yüzde 18 vergisi 390 TL tuttu. 10 lira da sunma bedeli ve damga vergisi alındı.
    2166 TL olan asıl ceketin gümrük vergisi zaten 390 TL ediyor bir sıkıntı olmadan hesaplanmış.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef itiraz sonucu değiştirmez , gümrük vergisi malın gümrüğe geliş maliyeti üzerinden alınıyor.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    bazı ürünlere gümrük vergisi harici ötv de ilave ediliyor, ötv uygulanacak ürünlerin bir listesisi var eldiven dahil mi emin değilim bakmak lazım.

Alıntı Proust 1912 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ürün avrupadan geliyor
    nerden geldiği değil
    menşei önemli

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)