Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Seyahat İzin Belgesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    E-devlette özel aracınız ile seyahat etmeniz için izin bölümü var.

Sıkıntım şu, bütün formu doldurabiliyorum fakat benden belge istiyor. Ölüm, sağlık vs.

Benim seyahat sebebim yasak zamanı ikamet adresimde olmadıgım için ikamet adresime gitmek. Dogal olarak herhangi bir belge yok, sebebim var.

Başvurum "evrak olmadıgı için" red ediliyor.

Yasak zamanı arac ile ulaşım için nasıl bir izin alma yolu izleyebilirim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    superboycu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ustam e devletten değilde telefondan ulaşarak izin belgesi alın, durumunuzuda belirtin ikamet ettiğim adrese gidicem diye

Alıntı superboycu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustam e devletten değilde telefondan ulaşarak izin belgesi alın, durumunuzuda belirtin ikamet ettiğim adrese gidicem diye

polisi aradıgım zaman hiçbir şekilde veremeyeceklerini söylemişlerdi 2 ay önce denedıgımde.

Ne yazık ki bu izini ayarlama seklime göre adres değiştireceğim, yani bana "hayır vermeyız" derlerse 3500 tl ı goze alıp 100 km yola cıkmam gerekecek. Bu nedenle önceden planlamam gerekiyor.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

superboycu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    polisi aradıgım zaman hiçbir şekilde veremeyeceklerini söylemişlerdi 2 ay önce denedıgımde.

Ne yazık ki bu izini ayarlama seklime göre adres değiştireceğim, yani bana "hayır vermeyız" derlerse 3500 tl ı goze alıp 100 km yola cıkmam gerekecek. Bu nedenle önceden planlamam gerekiyor.
    Çok saçma bir durum , evinize gitmek istiyorsunuz ama izin vermiyorlar, siz genede bu işlerle ilgilenen bir numara vardı onu arayın size kesin doğru bilgiler verirler , 3500 göze almam şahsen, bildiğin kadarıyla otobüsle yolculuk yasak değil aracınız motosiklet ise konuşup otobüse yükleyip öyle gitmenizi tavsiye ederim.

sigortamin bitmesine 2 saat kalmıştı, saat 00.17 de çevirmeye girdim acımadan yazıp bağladılar aracımi acimazlar haberin olsun

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Degismedi ise sadece sokaga cikma yasagi olan saatlerde; 19:00-05:00 arasinda ozel arac ile seyahat yasagi var. Varsa bile yonetmelikte, bulundugu sehire son 7 gun icinde gelmis ve kalacak yeri olmadigi icin ikamet ettigi sehre donmesi gereken kisiler ile ilgili madde var. Asagidaki gibi;

- Bulunduğu şehre son 5 gün içerisinde gelmiş olmakla beraber kalacak yeri olmayıp ikamet ettikleri yerleşim yerlerine dönmek isteyen (5 gün içinde geldiğini yolculuk bileti, geldiği araç plakası, seyahatini gösteren başkaca belge, bilgi ile ibraz edenler)...

Bu arada, 2020 Haziran ayindaydi, sehirlerarasi seyahat yasaginda Izmir'den Istanbul'a dondum, yolda polisi jandarmasi hepsi durdurdu beni. 500km yolda 6 kez durduruldum, hepsinde de telefonumdan ikametgah adresimi gosterdim, gec dediler. Kimse belge sormadi.

Alıntı superboycu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok saçma bir durum , evinize gitmek istiyorsunuz ama izin vermiyorlar, siz genede bu işlerle ilgilenen bir numara vardı onu arayın size kesin doğru bilgiler verirler , 3500 göze almam şahsen, bildiğin kadarıyla otobüsle yolculuk yasak değil aracınız motosiklet ise konuşup otobüse yükleyip öyle gitmenizi tavsiye ederim.

sigortamin bitmesine 2 saat kalmıştı, saat 00.17 de çevirmeye girdim acımadan yazıp bağladılar aracımi acimazlar haberin olsun

egolarını tatmin ediyorlar.

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecen yil, Haziran ayindaydi sanirim sehirlerarasi seyahat yasaginda Izmir'den Istanbul'a dondum, yolda polisi jandarmasi hepsi durdurdu beni. 500km yolda 6 kez durduruldum, hepsinde de telefonumdan ikametgah adresimi gosterdim, gec dediler. Kimse belge sormadi.

Yonetmelikte, bulundugu sehire son 7 gun icinde gelmis ve kalacak yeri olmadigi icin ikamet ettigi sehre donmesi gereken kisiler ile ilgili madde var.

"kalacak yeri olmama" durumnu e-devlete taşımışlar. Bende başvurumu bu sekilde yaptım. Ancak belge istiyorlar. Sacmalıga bak napayım notere gidip "bu adamın kalacak yerı yoktur" belgesi mi alayım :D
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pratik bir çözüm var. 05:00-19:00 saatleri arası seyahat edip. Bunun dışındaki saatlerde otel, kamping veya gözönü olmayan yerlerde çadır konaklaması. İzmir'den 05:00'te yola çıktığımda saat 13:30'da İstanbul'da oluyorum. Yorulmadım dersem 19:00'a kadar Edirne'ye de giderim.
    Çareler tükenmez

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    05:00-19:00 arasında sehayat yasağı yok. İstediğiniz yere gidebilirsiniz.
    Remzidemir41 bunu beğendi.

Daha önce sorulsaydı yasağı dikkate alın, izin almaya falan çalışın derdim. Polisler ancak vatandaşın ensesine çöküyor. Kimsenin yasağı dinlediği falan da yok. Hafta sonları insanların gezdiğini görüyorum. Vaka sayıları tavan yapmış. Gitmeniz acilse ve motosikletle gidiyorsanız katlanır plaka, plakayı sökmek gibi alternatifleri düşünün.

computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    E-devletten ikametgah belgesi alıp onu yükleyin.

Ben yarın gündüz memleketime gideceğim. 25 Nisan Pazar günü için memleketimin kaymakamlık müdürlüğüne, e-devlet üzerinden, ikametgahıma dönmek istiyorum diye e-devletten aldığım ikametgah belgesini yükleyerek istek yaptım. 2 saat içinde olumlu sonuçlandı.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Kaymakamliga gitmeniz lazim, olmazsa cikin yola yolda ceviren jandarmaya ikamet belgenizi gösterin gecmenize izin verecektir. Vermeyebilirde ama bilemem, koca ülke liseye döndü... Ben gectigimiz sene dağlardan geçtim izin alamadigim için.

Olcay Demirc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX125
    hocam çare bulamazsanız diye beni aklıma şöyle bir yol geldi..

otellerde veya resmi olan kampinglerde rezervasyon yaptırırsanız yasaktan muaf tutuluyorsunuz, atıyorum Kocaeli'nde iseniz Kocaeli'nin en ucuz yerinden dönüş tarihinize göre 1 gecelik rezervasyon yaptırırsanız, dönüş yolunda rezervasyon çıktısını gösterdiğiniz takdirde herhangi bir sorun olmayacaktır.

bu izin alamazsanız en kötü senaryo olsun risk alıp 3500 tl ceza yemekten iyidir diye düşündüm :D

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Sabah 05 ile akşam 19 saatleri arasında şehirler arası yolculukta sıkıntı yok, bu gün olduğum yerde ki kaymakamlığa gittim ben 20 gün yıllık izne ayrıldım pazartesi İstanbul a dönüş yapacağım izin belgesi alabilirmiyim dedim onlar hafta içi verilen saatte giderseniz sıkıntı olmaz dedi hatta eğer çalışıyor iseniz sigorta dökümünü gösterin dedi. Yani ben pazartesi Trabzon dan yola çıkacağım ama büyük ihtimal İstanbul a varamayacağım yol üstünde arabada bir gece geçireceğim orası ayrı.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bu uygulamanın mantığını anlamadım. Aracı olan özel araçla gitsin işte böyle toplu taşımada niye riske sokuyorsun

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu uygulamanın mantığını anlamadım. Aracı olan özel araçla gitsin işte böyle toplu taşımada niye riske sokuyorsun
    Hocam bir suru sebebi olabilir bilemiyoruz ki, dogru durust aciklama da yok. Benim tek aklima gelen, yollardaki ozel arac sayisini azaltarak gorevli polis ve saglik ekiplerinin (bir ara yollarda da saglik ekipleri vardi, ates olcuyorlardi) sayisini azaltmak olabilir gece icin. Daha mantikli bir fikir bulamadim acikcasi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Otogarlardan da izin belgesi veriyorlar diye hatırlıyorum.İlk başlarda öyleydi şimdi kalkmış olabilir.Telefondan kesinlikle izin vermiyorlar.Hastanız olsa bile boşuna denemeyin.Otogarda bi otobüs firmasını arayıp sorun.

Cok güzel öneriler gelmis bunları değerlendireceğim, teşekkürler. Bakalım ikametgah ile başvurdum tekrardan.

arkadaşlar bu arada yanlıs anlamayın ancak insanları gerizekalı olarak değerlendiriyorsunuz bazen. Sabah 5 ile aksam 7 yolculuk önerisinin mantıgı nedir? Zaten bunu yapabiliyor olsam konuyu acmam, o saatlerde giderim.

msandikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    3 tokmak Tracer
    Merhaba @arndiol,
    İkametgah belgeniz ile konuyu anlatır bir dilekçe yazdığınız taktirde izin çıkacaktır. Benzeri bir durumda bir arkadaşımız bu şekilde izin kağıdını almıştı, örneği mevcut olduğu için önerebiliyorum.
    İyi yolculuklar.

ikametgah ekledım yıne onaylamadılar.

block - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dealim Raodwin 250 - Mondial Superboy 125i
    MHRS üzerinden gideceğin il/ilçedeki hastaneden randevu al pazartesi günü için, e-devlet üzerinden yazı ekine randevuya ilişkin ekran görüntüsünü ekle ve gönder. Sonra da onaylanan izninle birlikte hayırlı yolcuklar dilerim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)