Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çok yeniyim,ilk motorumu alıcam ve kullanıcam,öneri alıyorum..

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar arkadaşlar,öncelikle adım Muhammet,Eskişehirliyim,yaş 30.Başlıkta belirttiğim üzere yeni bir motor alıcam ve kullanıcam.Sizlerden öneri almak için bu konuyu açtım.İlk olarak hangi cins ve ne özellikte bir motor almalıyım,bende ehliyet yok.Yuki ve Mondial iyi diyorlar.Ama alt modellerini bilmiyorum.Şu akülü dedikleri tarz almak istiyorum..Hani şarzla çalışan,şarz olan türden.Onların ehliyetsiz kullanımına izin veriliyor diye biliyorum. Lütfen beni bilgilendiriniz..Her ne kadar sağlam bir motor olmasada yine motor katagorisinde sanırım,bu akülü motorlar.Kilom 105-110 arası değişiyor,boyum 1.80.Bu fizikteki biri hangi tip elektrikli motoru almalı..Beni taşısın ve lastikleri yaz-kış kaydırma yapmasın.Motoru işe gidip gelmek için alıcam.Çok uzakta olmayan bir hastanede çalışıyorum.Oraya gidip gelicem..Şarzı uzun giden,yüksek kilo taşıma kapasiteli,bayırları çıkabilen,kilit sistemi iyi olan ve uzun ömürlü bir elektrikli motor önerilerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim.İyi forumlar dilerim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Hocam 110 kiloyum diyorsunuz, artçı da illa alacaksınız, bayır da varmış. Ben elektrikli motorsiklet önermiyorum size. Ehliyet alsanız 2bin lira masrafı olur, elektrikliyle Allah korusun bir kaza yapsanız iki bin lira devede kulak kalır size çıkacak faturaya.

Zaten kimseye önermiyorum neredeyse, eyvallah ekonomik ama kasko sigorta yaptıramıyorsunuz. Bir Mercedes'e bile yandan ufacık değdirseniz bir elektrikli aynasına bir yıllık maaş gider sigorta karşılamadığı için. Bir kaza durumunda yok hükmündesiniz. Bir de sanıldığı kadar ekonomik ve pratik değiller, her gün eve çıkart sarj et, kiminin aküsü sökülmüyor ev bahçe katı değilse sarj da edemezsiniz. Ben sizin yerinizde olsam SYM fiddle 3 tarzında bir scooter alırdım kendime. İlla başka scooterlar öneren arkadaşlar olacaktır. 200cc'ye kadar az biraz kendini kanıtlamış bütün scooterlar sizin işinizi rahat rahat görecektir. Arkaya çanta da takarsınız, yolcu da alırsınız bütün şehri scooter tık demeden gezersiniz. Altı üstü yılda 200 300 lira fazladan sigorta parası vereceksiniz, iki yılda bir de 200 300 lira muayeneye vereceksiniz o kadar. Benzin zaten 100km'de 2 litre civarında yakıyor çoğu yeni 125'lik scooter. 2000 3000km'de bir de 70 80 liraya bir tane yağ alıp yağını değiştirmeniz gerekecek o kadar. 15 liraya 100 km gideceksiniz yani günümüzde. Emin olun elektrikli de işletim masrafı olarak çok farklı olmayacak, bir de çin olacak - çok iyi Çin motosikletler var son dönemde ama daha düşük cc scooter gıygıy keman sesi yapmayanını göremedim- uğraştıracak sizi peşinde.

Bir de o motosikletlerin lastik çapı da genelde çok küçük oluyor, kendi boyutları da. 180, 110kg bir insanın altında bisikletten daha ufak dururlar. 10 15bin lira onlara veresiye 20bin liraya orta ayar bir Honda pcx alınabilir. Satarken de kullanırken de asla zarar ettirmez.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam 110 kiloyum diyorsunuz, artçı da illa alacaksınız, bayır da varmış. Ben elektrikli motorsiklet önermiyorum size. Ehliyet alsanız 2bin lira masrafı olur, elektrikliyle Allah korusun bir kaza yapsanız iki bin lira devede kulak kalır size çıkacak faturaya.

Zaten kimseye önermiyorum neredeyse, eyvallah ekonomik ama kasko sigorta yaptıramıyorsunuz. Bir Mercedes'e bile yandan ufacık değdirseniz bir elektrikli aynasına bir yıllık maaş gider sigorta karşılamadığı için. Bir kaza durumunda yok hükmündesiniz. Bir de sanıldığı kadar ekonomik ve pratik değiller, her gün eve çıkart sarj et, kiminin aküsü sökülmüyor ev bahçe katı değilse sarj da edemezsiniz. Ben sizin yerinizde olsam SYM fiddle 3 tarzında bir scooter alırdım kendime. İlla başka scooterlar öneren arkadaşlar olacaktır. 200cc'ye kadar az biraz kendini kanıtlamış bütün scooterlar sizin işinizi rahat rahat görecektir. Arkaya çanta da takarsınız, yolcu da alırsınız bütün şehri scooter tık demeden gezersiniz. Altı üstü yılda 200 300 lira fazladan sigorta parası vereceksiniz, iki yılda bir de 200 300 lira muayeneye vereceksiniz o kadar. Benzin zaten 100km'de 2 litre civarında yakıyor çoğu yeni 125'lik scooter. 2000 3000km'de bir de 70 80 liraya bir tane yağ alıp yağını değiştirmeniz gerekecek o kadar. 15 liraya 100 km gideceksiniz yani günümüzde. Emin olun elektrikli de işletim masrafı olarak çok farklı olmayacak, bir de çin olacak - çok iyi Çin motosikletler var son dönemde ama daha düşük cc scooter gıygıy keman sesi yapmayanını göremedim- uğraştıracak sizi peşinde
    Teşekkürler yorumunuz için,banada daha mantıklı geliyor dedikleriniz,fakat şu sıralar ehliyet alamıcam,canımda pek istemiyor tekrar okul zamanlarındaki gibi defter kitap kurcalamak istemiyorum,bir zaman sonra alabilirim ama,ben şimdilik idarelik diyorum hani,hızda yapmıycam,sadece işe gidip gelmek için alıcam,bu arada bayırda çıkıcam,ama çıktığım bayır birazcık dik fakat uzun bir bayır değil,maximum 80-90 metredir,sonra hep düzlük zaten..Bunları göz önünde bulundurarrak almak istiyorum.

Proust 1912 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Yeni yasa ile birlikte sanırım elektrikli motorlar da ehliyete tabi oldu. Sizin için en sağlıklı ve temiz adım ehliyet almak olabilir. Zaten aradığınız şartlara da bakacak olursak alacağınız elektrikli motorsiklet sizi memnun etmeyecek.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

B sınıfı ehliyetiniz varsa 50 cc'lik bi cub motosiklet alınabilir.

Elektriklilere göre daha işlevseldir.

Bazıları ruhsatta 50 cc geçip,blokta 100 cc olarak geliyor.

Bunlar işinizi görür.

Az yakar,iyi kaçar,işletme maliyetleri cep yormaz.
    aargh, Vidos, atalayalper ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Proust 1912 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni yasa ile birlikte sanırım elektrikli motorlar da ehliyete tabi oldu. Sizin için en sağlıklı ve temiz adım ehliyet almak olabilir. Zaten aradığınız şartlara da bakacak olursak alacağınız elektrikli motorsiklet sizi memnun etmeyecek.
    Reis elektriklilerden de biraz para kazanmanın peşine düştü, önce ötvlerle oynadı sonra sarj istasyonlarına şart koydu şimdi de Martı ve elektrikli motosikletlere el atıyor. Yarın bir gün ehliyet almak zorunda kalabilirsiniz. B ehliyetiniz varsa Küba rx9 falan önerebilirim ya da cappucino tarzı scooterlar. Hepsi birbirinin kopyası zaten. 100 125'lik yapıp satıyor bayiler zaten çoğunlukla.

Dediğim gibi ben olsam kesinlikle ehliyet alır güzel bir şey kullanırdım, paramı da çarçur etmezdim. Ehliyet işine de kitap açmaya, kalem tutmaya gerek yok. İnternette hazır çıkmış sınavlar var, normal sınav olur gi tıklaya çözüyorsunuz. Ben sınavdan 2 gün önce başlayarak toplamda 4 5 saat ayırdım. Son 10 15 sınavda çıkan soruları çözdüm, en çok sorulan konulara baktım ve gayet iyi bir puanla geçtim, zor bir yanı yok. Parkuru da geçecek kadar kullanamazsanız kullanmamanız ya da eğitim almanız sizin yararınıza olacaktır.

Küçümsemeyin hocam altı üstü işe gideceğim diye. 60-70'le gidiyor o aletler. Otoparkta duran motosikletle yağa denk geldim kaydım motosiklet üstüme geldi morarttı bacağımı, 2 3 gün geçmedi ağrısı. İsterseniz saatte 7 km ile koşarken kendinizi yere atın etkilerini bir görün, 60'ın çok ciddi bir hız olduğunu anlarsınız. İnsan vücudu 10km'den daha hızlı gitmeye ve kaza yapmaya uygun şekilde evrilmemiş.
    espresso bunu beğendi.

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    50 cc elektrikli motosiklet yerine 50cc cub almanı tavsiye ederim. Az yakar, çok kaçar. Bakımı kolay ve ekonomik. Elektrikli motosiklet o kilo ile yokuşlarda çok canını sıkar, otomobillerin tacizinden bıkarsın. Bildiğim kadarıyla ruhsatta 50cc olarak geçen ama cc'si (motor hacmi) daha yüksek, mesela 80cc olan modeller var. Araştırmanı tavsiye ederim.

MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı fedaiimt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar,öncelikle adım Muhammet,Eskişehirliyim,yaş 30.Başlıkta belirttiğim üzere yeni bir motor alıcam ve kullanıcam.Sizlerden öneri almak için bu konuyu açtım.İlk olarak hangi cins ve ne özellikte bir motor almalıyım,bende ehliyet yok.Yuki ve Mondial iyi diyorlar.Ama alt modellerini bilmiyorum.Şu akülü dedikleri tarz almak istiyorum..Hani şarzla çalışan,şarz olan türden.Onların ehliyetsiz kullanımına izin veriliyor diye biliyorum. Lütfen beni bilgilendiriniz..Her ne kadar sağlam bir motor olmasada yine motor katagorisinde sanırım,bu akülü motorlar.Kilom 105-110 arası değişiyor,boyum 1.80.Bu fizikteki biri hangi tip elektrikli motoru almalı..Beni taşısın ve lastikleri yaz-kış kaydırma yapmasın.Motoru işe gidip gelmek için alıcam.Çok uzakta olmayan bir hastanede çalışıyorum.Oraya gidip gelicem..Şarzı uzun giden,yüksek kilo taşıma kapasiteli,bayırları çıkabilen,kilit sistemi iyi olan ve uzun ömürlü bir elektrikli motor önerilerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim.İyi forumlar dilerim..
    Motordan ziyade önce ekipmanı halletmenizde fayda var tecrübeniz yoksa 50 cc lik bir cub, tecrübeniz varsa kuba rx9 u tavsiye ederim yormaz pek fazla üzmez ama ehliyet alıp daha rahat kullanabileceğiniz 100-150cc bir motor size daha uygun olur kanaatindeyim tekerinize taş değmesin
    Spirit, like body, needs to be trained. So I think it's necessary to make your spirit stronger. And for he who believes, anything is possible.
    Fedor Emelianenko

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    elektrikli motor olmaz. anca bisiklet olur.

önce ehliyet. sonra motor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Kuba rx9 u 1 sene kullandım. Boyut olarak küçük olmasına rağmen ihtiyacınızı gidereceğini düşünüyorum.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elektrıklı motor ihtiyaclarınızı karşılamaz hocam ne yazık kı

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Ben de senin gibi acemiyim elektrikli veya vitesli motor yerine imkanın varsa scooter almalısın bence. Vitese alışmak zor çok stop ettiriyorsun .Elektriklinin menzili az ve bi süre sonra muhtemel pil ömrü azalacak.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    A sınıfı ehliyet almak şu anda yaklaşık 3000 TL

https://www.yukimotor.com.tr/product-details/yk-30-pro-windy-pro/ ben bu sitedekinden diyorum bu tarz scootermı deniyor bunlara?Motor derken bunları kastettim hiç bilgim yok ondan yazdım zaten..

MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    https://www.yukimotor.com.tr/product-details/yk-30-pro-windy-pro/ ben bu sitedekinden diyorum bu tarz scootermı deniyor bunlara?Motor derken bunları kastettim hiç bilgim yok ondan yazdım zaten..
    Abi bu seni çekmez bu arada bu tarz motorlara scooter deniyor
    Spirit, like body, needs to be trained. So I think it's necessary to make your spirit stronger. And for he who believes, anything is possible.
    Fedor Emelianenko

hoş geldin

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A sınıfı ehliyet almak şu anda yaklaşık 3000 TL
    çöşş, yazıktır günahtır ya nolmus o fiyatlar
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)