Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Enduro , ADV gibi motosiklet için hangi kas gruplarımızı geliştirmeliyiz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RKS Winner 200
    çok saçma bir soru biliyorum fakat öğrenmek istiyorum .Vicud geliştime yapmıyorum fit bir insanım ve enduro sürmeyi seviyorum. sorun şu ki ileride tenere 700 gibi yada r1200 gs adv gibi motorlara geçmek istiyorum başka motorlarda tecrübe edindikten sonra , fakat bu motorlar 200 kilodan daha ağır oldukları için tabiki bazı koşullarda devrilmeye yakın kaldırmam gerekiceği için yada arazide daha kolay hareket ettirebilmem için bazı kas gruplarımın gelişmiş olması gerekiceğini düşünüyorum. tahminimce bacak kaslarımı geliştirmem gerekiyor örneğin elephant turn olayını yaparken ( motoru bir yöne eğip arkayı kaydırarak 180 derece döndürme) bacaklarım motoru yeterince eğmeme izin vermiyor ve yeterince iyi tutamıyorum. bu yüzden bacak kaslarımın daha güçlü olması gerektiğini düşünüyorum. öneriniz yada şu hareket için şu kaslarını geliştimen vs tavsiye verirseniz sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Düşen BMW adv'yi kaldıran ufacık bir kadın gördüğümden beri kasla çok alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Eğer evde ağırlıklarınız varsa çekiş kaslarınızı çalıştırmanız genel olarak işinize yarar yerden motosiklet kaldırmak gibi konularda. Bacak ve kalça kasları zaten kaldırışı yaptığımız asıl kaslar, sırt ve kol sonradan giriyor işin içine. Kol açısından pençe kuvvetiniz iyiyse tutarsınız zaten kaldırırken, yoksa kimse motosikletle biceps curl yapmaz. Podyuma çıkmayacaksınız sonuçta. Deadlift, squat ve lunge temel seviyede yeterli olacaktır. Bir de pençe kuvvetinizi güçlendirmek için yaylar, toplar var kullanılabilirler.

Yok biraz daha gelişmiş bir şey olsun derseniz ağırsağlamın fullbody programlarından birini seçin gönül rahatlığıyla başlayın. Sağlığınıza da pozitif yönde etki eder.

Ağırlık, ekipman olmadan gelişim hikaye. Zorlanmayan, yırtılmayan kas gelişmez. Ağırlıksız 100 şınavda gelemediğim noktaya ağırlıklı 20 şınavla geliyorsanız konu açıktır. Kendimi yormak yerine gider yoga yapar iç huzurumu arttırırım. Yanlış anlaşılmasın ağırlık olmadan kondisyon gayet artar. Kas kütlesi artarken kondisyonu da eş zamanlı geliştirmek kesinlikle gerekli.
    EgeYslcmn ve espresso bunu beğendiler.

Kas grubu geliştirmektense motosiklet hakimiyeti çalışmak daha doğru bence bunun için slow race yapabilirsiniz, yukarda bahsedildiği gibi zayıf kadınların gs kontrol edebiliyor. Bacak kası geliştirmek isterseniz bisiklet binin dağa bayır ne varsa çıkın leg press yaptığım zaman 400kgleri görmüştüm uzun süre bisiklet sürmenin faydalarını o zaman anlamıştım. Bisiklet yok diyorsanız dumbell lunge yaparak devrilme anında kullanacağınız kasları geliştirirsiniz.
    EgeYslcmn bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kas grubu geliştirmektense motosiklet hakimiyeti çalışmak daha doğru bence bunun için slow race yapabilirsiniz, yukarda bahsedildiği gibi zayıf kadınların gs kontrol edebiliyor. Bacak kası geliştirmek isterseniz bisiklet binin dağa bayır ne varsa çıkın leg press yaptığım zaman 400kgleri görmüştüm uzun süre bisiklet sürmenin faydalarını o zaman anlamıştım. Bisiklet yok diyorsanız dumbell lunge yaparak devrilme anında kullanacağınız kasları geliştirirsiniz.
    Bisiklet sürmek, ip atlamak, arazi yürüyüşleri kesinlikle bacak kasları için çok önemli ama asıl kütle ve güç artışını squat ve deadlift yaptığınızda anlayacaksınız. Bisiklet, ip atlama gibi egzersizlerle dayanıklılık kazanırsınız. Yük altında uzun süre dayanabilirsiniz fakat size lazım olan patlayıcı güç. O güce 3 saniye sahip olmanız size yetiyor, motosikleti kaldırdıktan sonra bacaklarınız kürdana dönse de önemli değil.

İkisi de tehlikeli denilebilecek hareketler öncesinde doğru formlarını öğrenmezseniz sırtta 1 2 tane tatlı fıtıkla biter spor macerasının sonu. Motosiklet sürerken keyfiniz kaçar. Kendi ağırlığımın 2 katı deadliftim vardı fakat formum çok doğru olmasa gerek belimde fıtık başlangıcı var. Bir saat motosiklet kullanınca rahatlatmak için ışıklarda inip belimi esnetecek hale gelebiliyorum.

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bisiklet sürmek, ip atlamak, arazi yürüyüşleri kesinlikle bacak kasları için çok önemli ama asıl kütle ve güç artışını squat ve deadlift yaptığınızda anlayacaksınız. Bisiklet, ip atlama gibi egzersizlerle dayanıklılık kazanırsınız. Yük altında uzun süre dayanabilirsiniz fakat size lazım olan patlayıcı güç. O güce 3 saniye sahip olmanız size yetiyor, motosikleti kaldırdıktan sonra bacaklarınız kürdana dönse de önemli değil.

İkisi de tehlikeli denilebilecek hareketler öncesinde doğru formlarını öğrenmezseniz sırtta 1 2 tane tatlı fıtıkla biter spor macerasının sonu. Motosiklet sürerken keyfiniz kaçar. Kendi ağırlığımın 2 katı deadliftim vardı fakat formum çok doğru olmasa gerek belimde fıtık başlangıcı var. Bir saat motosiklet kullanınca rahatlatmak için ışıklarda inip belimi esnetecek hale gelebiliyorum.
    Bende deadlift ve squat önericektim ama spor salonundaki hocalar doğru formu kattıyen göstermez belkide kendileri bilmiyor evdede öğrenmek için uzun süre saf ağırlıklar ile çalışmış olmak gerekiyor.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Düşen motoru doğru teknikle kas gücüne ihtiyaç olmadan kaldırırsınız. Arazide kolay hareket ettirmek hakimiyet işi. Tamamen motosiklete hakim olmakla alakalı
    espresso bunu beğendi.

200-250kg'lık motorla arazide olmak için yolunu kaybetmiş veya pol tarres'e rakip olman lazım

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    beyin ve saglikli dusunme yetisi gelissin yeterli

MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Spor her türlü durumda hayat kurtaracak şeydir eğer spora başlayacaksanız bench press, deadlift, squat gibi old school hareketleri sık sık yapın ağır kilo basmaktan korkmayın yanlış teknikten korkun yaşlanınca bile dimdik kalmak istiyorsanız spor şart

Yanlış bilinen bir konuya değinmek istiyorum. Tencere 700 ya da gs arazi motoru olmaya uygun değildir. 200 küsur kiloluk arazi motoru olmaz. Enduro denilen motor adı üzerinde ktm 690 Enduro gibi motorlardır. Diğer motorlarla ancak piknik alanlarına girilebilir. Ciddi bir arazide, sert yokuşta saplanıp kalacak motorlardır.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

kas gücünden çok teknik geliştirmek lazım, tenere700 gs gibi motosikletlerle extrem yerlerde düşerseniz birdaha araziye adım atmak istemeyebilirsiniz. 130kg wr250r ile düşüp kaldırmakta güçlük çektiğimiz yerler oluyor

Alıntı EgeYslcmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok saçma bir soru biliyorum fakat öğrenmek istiyorum .Vicud geliştime yapmıyorum fit bir insanım ve enduro sürmeyi seviyorum. sorun şu ki ileride tenere 700 gibi yada r1200 gs adv gibi motorlara geçmek istiyorum başka motorlarda tecrübe edindikten sonra , fakat bu motorlar 200 kilodan daha ağır oldukları için tabiki bazı koşullarda devrilmeye yakın kaldırmam gerekiceği için yada arazide daha kolay hareket ettirebilmem için bazı kas gruplarımın gelişmiş olması gerekiceğini düşünüyorum. tahminimce bacak kaslarımı geliştirmem gerekiyor örneğin elephant turn olayını yaparken ( motoru bir yöne eğip arkayı kaydırarak 180 derece döndürme) bacaklarım motoru yeterince eğmeme izin vermiyor ve yeterince iyi tutamıyorum. bu yüzden bacak kaslarımın daha güçlü olması gerektiğini düşünüyorum. öneriniz yada şu hareket için şu kaslarını geliştimen vs tavsiye verirseniz sevinirim.
    Dünyanın en iyi endurocusu Graham Jarvis hergün motosiklet kullanıyor, yaptığı tek antrenman bu. Videolarına bakın başka antrenmana ihtiyaç olmadığını anlarsınız.

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Enduro için bence motorla sık sık antrenman yapman yeterli ama ADV için sanırım fit olmak yetmeyebilir. tabi hep düşen motoru kaldırma üzerinden gittik onun dışında bir problem olacağını sanmam zaten GS ile araziye girileceğini sanmam stabilize yol veya yeşillikleri kastetmiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler