Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kadıköy yolunda kaza

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Çevre yolundan Kadıköy'e giderken Akasya'ya gelmeden biraz önce ters istikamette motosikletli bir arkadaşımız baya kötü bir kaza yapmıştı. Fark ettiğim motosikletin amörtisörleri ve ön tekerleği yoktu, 50 60metre kadar ileride bizim şeritte rastladım tekerleğe. Hasarlı ya da duran bir araba göremedim. Çarpıp kaçmış olabilir ya da arkadaş Motosikletin sahibi arkadaşı da göremedim bariyerlere vurmuş olabilir ama orta şeritte yatıyordu motosiklet.. Umarım hala aramızdadır ve durumu iyidir.

Kendim motosiklet kullanırken gördüğüm ilk büyük kazaydı, haftasonu geliyor biraz kafa dinleyeyim Moda'da otururum diye çıkmıştım yola ama kendim de motosiklet sürerken gördüğüm ilk ciddi kaza olduğu için bozdu moralimi. Giderken kendimi yola odaklan diye telkin ede ede gittim.

Dikkatli ve güvenli sürelim, uzun yıllar sürelim arkadaşlar, kardeşler, abiler, ablalar.
    espresso ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    bugün ben de kaza geçirdim taksici saolsun sola dönerken geldi beni kaldırıma yatırdı o kadar kornaya basmama el işareti yapmama ragmen direk üstüme sürdü durmadı bastı gitti bazı duyarlı sürücüler durup kaldırdılar

yayaların bisikletlilerin ve motorcuların araba kullanan kişilerin gözünde hiçbir önemi yok maalesef

bazen tekrar 4 tekere dönsem mi diye düşünüyorum

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çevre yolundan Kadıköy'e giderken Akasya'ya gelmeden biraz önce ters istikamette motosikletli bir arkadaşımız baya kötü bir kaza yapmıştı. Fark ettiğim motosikletin amörtisörleri ve ön tekerleği yoktu, 50 60metre kadar ileride bizim şeritte rastladım tekerleğe. Hasarlı ya da duran bir araba göremedim. Çarpıp kaçmış olabilir ya da arkadaş Motosikletin sahibi arkadaşı da göremedim bariyerlere vurmuş olabilir ama orta şeritte yatıyordu motosiklet.. Umarım hala aramızdadır ve durumu iyidir.

Kendim motosiklet kullanırken gördüğüm ilk büyük kazaydı, haftasonu geliyor biraz kafa dinleyeyim Moda'da otururum diye çıkmıştım yola ama kendim de motosiklet sürerken gördüğüm ilk ciddi kaza olduğu için bozdu moralimi. Giderken kendimi yola odaklan diye telkin ede ede gittim.

Dikkatli ve güvenli sürelim, uzun yıllar sürelim arkadaşlar, kardeşler, abiler, ablalar.
    17:30 civarı aynı güzergahta Akasya gerisinde 2 araba birbirine girmiş, Akasya ilerisinde de başka bir kaza vardı. Bugün bir saçmalık var yollarda.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    17:30 civarı aynı güzergahta Akasya gerisinde 2 araba birbirine girmiş, Akasya ilerisinde de başka bir kaza vardı. Bugün bir saçmalık var yollarda.
    Haftanın son günü, 2 gün yasak var, akşam 7'de yasak başlıyor. Herkes bir yere yetişmenin telaşında. Bugün sövdüğüm kadar şu 1.5 ay içerisinde neredeyse hiç sövmedim.

Umarım hiçbir zaman kanlı asfalt görmezsiniz. Ben gördüğümde motosiklete her binerken aklımda canlanıyordu.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Bu zamanlarda çok dikkatli olmalıyız büyük bir kazaya karışırsak yoğun bakım üniteleride Covid'den dolu olduğu için tedavi olma şansı bile bulamayabiliriz.
    Tekeriniz düz bassın.
    espresso ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    kadıköy'de bir gün bisiklet sürdüm 2 farklı kaza tehlikesi atlattım umarım motorcu arkadaşların başına başka bir şey gelmez.

Motosikleti
    NAKED
    motorun plakası 34 COJ 537
    Araç Kawasaki Ninja
    Sol arkadan FİAT marka araca sol arkadan çarpmış.
    Olay yerine vardığımda sürücünün üstünü beyaz bir örtüyle örtmüştü polisler. Sürünün kaskı kafasından çıkmıştı. Allah sevenlerine sabır versin.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Allah rahmet eylesin, tüm sevenlerinin başı sağ olsun. Aksi bir durumu duymayı çok isterdim ama motosikletin hali hiç iç açıcı değildi, gün boyu geldi gözümün önüne. Bilmiyorum ama kaza halinde bile o lastiğin öyle çıkması normal değil bence, jant falan sağlamdı tek parça çıkmış resmen lastik. 50 60 metre kadar geride bizim şeritte bariyerlerin yanında duruyordu.

Hareket halinde lastiklerin çıkma ihtimali nedir, civataları falan iyi sıkılmasa? Çünkü habere göre önce bariyerlere sonra da araca çarpmış. Güzergah gayet dümdüz bir güzergah, viraj falan yok. Bariyerlere vurması için ya uyuya kalması, kendinden geçmesi lazım ya da teknik bir aksaklık.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Allah rahmet eylesin, tüm sevenlerinin başı sağ olsun. Aksi bir durumu duymayı çok isterdim ama motosikletin hali hiç iç açıcı değildi, gün boyu geldi gözümün önüne. Bilmiyorum ama kaza halinde bile o lastiğin öyle çıkması normal değil bence, jant falan sağlamdı tek parça çıkmış resmen lastik. 50 60 metre kadar geride bizim şeritte bariyerlerin yanında duruyordu.

Hareket halinde lastiklerin çıkma ihtimali nedir, civataları falan iyi sıkılmasa? Çünkü habere göre önce bariyerlere sonra da araca çarpmış. Güzergah gayet dümdüz bir güzergah, viraj falan yok. Bariyerlere vurması için ya uyuya kalması, kendinden geçmesi lazım ya da teknik bir aksaklık.
    Hocam bir ustteki mesajda yazilmis, arkadan araca carpmis motosiklet. Sevenlerinin, yakinlarinin basi sagolsun.

Motosikleti
    cb250r
    Allah rahmet eylesin of be cok uzucu..

Maalesef hic motosiklet ile trafige cikmamis otomobil suruculeri, yaptiklarinin hata oldugunun farkinda bile degiller..

o ufacik hatalarin motosiklet surucusunu öldurebileceginin farkinda degiller.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Geçen arabayla gezerken MT09 parçalanmıştı, ters şeritte bariyerli yoldaydım. Bir sürü motorcu toplanmış tabi. Belli virajı alamamış arkadaş, Ümraniye'de oluyor bu. Bakış kaçırmış bariyere girmiş, zaten bilenler vardır aramızda Ümraniye'nin bazı otobandan çıkış-dönüş virajları acayip keskin. Hatta bazı yerlerden otomobille bile geçseniz "bunu kim tasarladı?" diye sorarsınız, o kadar anlamsız dönüşleri var.

Bariyerler katil bu belirgin, bariyer varsa yol doluysa yavaş süreceksin 20 kmh bile fazla. Bunlar için Youtube'da yığınla video var. Bakış kaçar, kontrol gider, heyecanlanırsın, ani fren çalışmamasındır, dalgınsındır, kas motor gücün kitlenir vs vs.

Bisiklet, motosiklet ve araba sürüyorum, sırayla. Algıları hepsinin öyle farklı ki. En temizi gerçekten yaya kalmak diyorum.
    Bisiklette hiç umursamıyorlar sizi. Görmüyorlar. Bayağı bildiğiniz görmemek ama.
    Motosiklette "o oradan geçer" diyorlar yada makina biraz güçlüyse gereksiz yerlerde gereksiz özgüven kullanıyoruz.
    Arabaya hiç girmiyorum, zira onda 3 tane ayna koymuşlar baksın sürücüler diye ama kullanan sayısı çok az.

Yayalıkta hiç risk yok değil var ama sadece yaya iken. Otobüse bindiğin an hiçbirşey umrunda değil, metrodaysan başına neredeyse çok ütopik şeyler dışında birşey gelmez.
    Gerçekten yaşadıkça yaya'lığıma dönesim geliyor. Sonra yağmur, otobüs seferi vs. başa dönüyorum.
    Sabiha Gökçen'e arabayla giderken trafiğe saydırıyorum.
    Yavuz Sultan Selim'e motosikletle giderken yola yağını bırakan kamyonlara saydırıyorum.
    Bisiklete hiç girmeyeyim, 5 km sonra sağ tarafta dinlenme yeri arıyorsunuz.

Yazdım çünkü, vazgeçme eşiği otomobil değil. Sevdikleriniz. Sevdiği az olan insan motora binmekten korkmuyor. Ben R25'i alırken siteden bir arkadaş bana bir mesaj atmıştı hiç unutmam: "Motor üzerinde olacaksan hayat ayarınla oynuyorsun. Artık ölüme 1 tık yakın, yaşama 1 tık uzaksın. Biliyorsun değil mi?" diye. Motor üzerindeki yeşillerin, mavilerin, rüzgarın karşılığında hayatta daha değerli birşey bulamayanların aracı motosiklet. Ama böyle olması da gerekmiyor, herşey iki elinizde.

Bu kadar yazdım sebebi: kazalar gerçekten ihmalden oluyor. KASK, EKİPMAN TAKIN. Aynaları kullanın, araçlara yakın geçmeyin, hızınızın=hayatınız olduğunu hatırlayın, gereksiz yerde gaz vermeyin, söyledim ama tekraren: KASK, EKİPMAN TAKIN. 30 metre ilerideki markete gidiyorsanız, yakınsa kask takmamazlık yapacaksanız binmeyin.

Dikkatli ve güvenli sürüşle yola çıkın, kontrolleri ihmal etmeyin.
    espresso, Erenkc91, zebercet ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Hayatımdaki en iyi sürüşü arıyorum. Yarım kask takıp kanayacağınıza, Full face kask takıp terleyin. En iyi motosiklet, sahip olduğunuzdur.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bir ustteki mesajda yazilmis, arkadan araca carpmis motosiklet. Sevenlerinin, yakinlarinin basi sagolsun.
    Ben plakadan araştırdım arkadaşın söylediği kazayla bu kaza aynı mı diye, bugün aynı güzergahta bir iki kişi daha kaza yapmış çünkü.

Evet aynı kazadan bahsediyoruz ama ben okuduğum haberde kontrolünü kaybedip önce bariyerlere oradan sekip de arabaya vurduğunu okudum. Haber kanalı hatalı yazmış olabilir onun için sordum, o lastik meselesi görünce aklımı karıştırmıştı çünkü. Sapasağlam, lastikçide sökülmüş takılmayı bekleyen bir lastik gibi duruyordu çünkü. Giderken fırlamış da kazaya hiç karışmamış gibi. Ben tek boyuttan görebildim lastiği ve jantı, arka tarafında bir şey varsa bilemiyorum.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ben plakadan araştırdım arkadaşın söylediği kazayla bu kaza aynı mı diye, bugün aynı güzergahta bir iki kişi daha kaza yapmış çünkü.

Evet aynı kazadan bahsediyoruz ama ben okuduğum haberde kontrolünü kaybedip önce bariyerlere oradan sekip de arabaya vurduğunu okudum. Haber kanalı hatalı yazmış olabilir onun için sordum, o lastik meselesi görünce aklımı karıştırmıştı çünkü. Sapasağlam, lastikçide sökülmüş takılmayı bekleyen bir lastik gibi duruyordu çünkü. Giderken fırlamış da kazaya hiç karışmamış gibi. Ben tek boyuttan görebildim lastiği ve jantı, arka tarafında bir şey varsa bilemiyorum.
    Anladim, arkadas sol serit ile bariyerler arasinda giderken bariyerlere carpip dengesini kaydedip ondeki aracin sol arka kismina carpmis olabilir. Aklima gelen tek aciklama bu.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Valla bunu engelleyen bir mekanizma falan var mı yok mu bilmiyorum yeni motosikletlerde, eski cbf'i 3 5 kere söktüm taktım onda lastiği parmak kadar bir pim ve vida tutuyor o kadar. Hareket halinde çıkmasını engelleyecek bir şey yok. Ama lastiğinizin balansını ve takılmasını iyice kontrol edin kendiniz yapmıyorsanız. Ben ilk gördüğümde de sanki motosikletle alakalı bir problem yüzünden olmuş gibi geldi. Çünkü çok akıcı bir trafik vardı o saatte orada ve dümdüz bir yol, en yakın viraj bir km ileride.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:45 ----------

Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen arabayla gezerken MT09 parçalanmıştı, ters şeritte bariyerli yoldaydım. Bir sürü motorcu toplanmış tabi. Belli virajı alamamış arkadaş, Ümraniye'de oluyor bu. Bakış kaçırmış bariyere girmiş, zaten bilenler vardır aramızda Ümraniye'nin bazı otobandan çıkış-dönüş virajları acayip keskin. Hatta bazı yerlerden otomobille bile geçseniz "bunu kim tasarladı?" diye sorarsınız, o kadar anlamsız dönüşleri var.

Bariyerler katil bu belirgin, bariyer varsa yol doluysa yavaş süreceksin 20 kmh bile fazla. Bunlar için Youtube'da yığınla video var. Bakış kaçar, kontrol gider, heyecanlanırsın, ani fren çalışmamasındır, dalgınsındır, kas motor gücün kitlenir vs vs.

Bisiklet, motosiklet ve araba sürüyorum, sırayla. Algıları hepsinin öyle farklı ki. En temizi gerçekten yaya kalmak diyorum.
    Bisiklette hiç umursamıyorlar sizi. Görmüyorlar. Bayağı bildiğiniz görmemek ama.
    Motosiklette "o oradan geçer" diyorlar yada makina biraz güçlüyse gereksiz yerlerde gereksiz özgüven kullanıyoruz.
    Arabaya hiç girmiyorum, zira onda 3 tane ayna koymuşlar baksın sürücüler diye ama kullanan sayısı çok az.

Yayalıkta hiç risk yok değil var ama sadece yaya iken. Otobüse bindiğin an hiçbirşey umrunda değil, metrodaysan başına neredeyse çok ütopik şeyler dışında birşey gelmez.
    Gerçekten yaşadıkça yaya'lığıma dönesim geliyor. Sonra yağmur, otobüs seferi vs. başa dönüyorum.
    Sabiha Gökçen'e arabayla giderken trafiğe saydırıyorum.
    Yavuz Sultan Selim'e motosikletle giderken yola yağını bırakan kamyonlara saydırıyorum.
    Bisiklete hiç girmeyeyim, 5 km sonra sağ tarafta dinlenme yeri arıyorsunuz.

Yazdım çünkü, vazgeçme eşiği otomobil değil. Sevdikleriniz. Sevdiği az olan insan motora binmekten korkmuyor. Ben R25'i alırken siteden bir arkadaş bana bir mesaj atmıştı hiç unutmam: "Motor üzerinde olacaksan hayat ayarınla oynuyorsun. Artık ölüme 1 tık yakın, yaşama 1 tık uzaksın. Biliyorsun değil mi?" diye. Motor üzerindeki yeşillerin, mavilerin, rüzgarın karşılığında hayatta daha değerli birşey bulamayanların aracı motosiklet. Ama böyle olması da gerekmiyor, herşey iki elinizde.

Bu kadar yazdım sebebi: kazalar gerçekten ihmalden oluyor. KASK, EKİPMAN TAKIN. Aynaları kullanın, araçlara yakın geçmeyin, hızınızın=hayatınız olduğunu hatırlayın, gereksiz yerde gaz vermeyin, söyledim ama tekraren: KASK, EKİPMAN TAKIN. 30 metre ilerideki markete gidiyorsanız, yakınsa kask takmamazlık yapacaksanız binmeyin.

Dikkatli ve güvenli sürüşle yola çıkın, kontrolleri ihmal etmeyin.
    Bir Ümraniyeli olarak kesinlikle katılıyorum dediklerinize. Tüm otoban girişleri çok keskin. Malzemeden çalmak için çok eğimli ve keskin giriş, çıkışlar yapmışlar.

Bugün buyaka avm'nin yakınlarında bir arkadaşımla buluştum sonrasında ümraniye çarşı tarafına döneceğim, Çevre yoluna girdikten sonra 300 derece kadar falan dönen bir viraj var. Tepeüstünden bağlanıp otobana çıkınca sağa dönen ilk viraj, şile çekmeköy sapağı var hemen yanında. Yapım sebebini bir türlü anlayamadım, zaten ormanı katlettiniz, az biraz uzat yolu da insan gibi viraj koy. Araba ile bile hızlı dönmesi zor, arabadayken kendi aramızda yarış yapıyoruz normalde 60'la 70'le çizgini kaydırmadan dönebilecek misin tarzında. Oraya geldim yok, yatıramıyorum motosikleti, hızlanamıyorum da araba ile bile 50 60'la dardan dönmek zor. Diktim motosikleti, 20 ile sol şerit kapattım. Arkadan bir tane beyaz clio asılıyor kornaya. Kaldırdım elimi sallaya sallaya onu da kalaylayıp devam ettim yoluma. Baya zor bir viraj, viraj seven arkadaşlar bir ara uğrayabilirler, hiç bakış kaçırmamak lazım hem eğimli hem baya dönüyor.
    espresso ve nicknamer bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Valla bunu engelleyen bir mekanizma falan var mı yok mu bilmiyorum yeni motosikletlerde, eski cbf'i 3 5 kere söktüm taktım onda lastiği parmak kadar bir pim ve vida tutuyor o kadar. Hareket halinde çıkmasını engelleyecek bir şey yok. Ama lastiğinizin balansını ve takılmasını iyice kontrol edin kendiniz yapmıyorsanız. Ben ilk gördüğümde de sanki motosikletle alakalı bir problem yüzünden olmuş gibi geldi. Çünkü çok akıcı bir trafik vardı o saatte orada ve dümdüz bir yol, en yakın viraj bir km ileride.
    Hocam linkteki videoyu izlerseniz tekerin çıkma durumu olmamış. Komple süspansiyon kısmıyla beraber kopmuş. Motosiklette eski kasa 1000RR muhtemelen. ABS bile olmayan modellerden. İnsanlar böyle motosikletlere binmeye nasıl cesaret ediyor anlamıyorum. Bu kadar güce rağmen ABS bile olmaması benim gözümde motosiklet değil tamamen ölüm makinesi. Kalanlarına Allah sabır versin.
    https://www.haber7.com/guncel/haber/...rce-suruklendi

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Harbiden bugün millette bir sıkıntı varmış sanırım. İftara vakit geçireyim diye Isparta' dan Antalya'ya doğru yola çıktım yavaş yavaş. Bilen bilir bu Antalya yolunda insanlara bir şeyler oluyor ve herkes hunharca arabasını kontrolsüz kullanmaya başlıyor bugün 2-3 kere virajlarda üstüme sürdüler kamyonudur, arabasıdır...

Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Yalnız abi o SHOEI nasıl o hale geldi? Kaç km/h de vurdu acaba? Allah rahmet eylesin.

Alıntı Yasin D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız abi o SHOEI nasıl o hale geldi? Kaç km/h de vurdu acaba? Allah rahmet eylesin.
    Bariyerin ayağına vurmuş sanırım. Bıçak gibi kesilmiş. Zaten bu tür kazalarda esas neden bariyere çarpma sonucu oluşan boyun kırılması ve büyük damarların yırtılması.
    Boyunluk, darbe anında şişen hava yastığı gibi boyunluk veya diz koruma gibi jel ama darbeyle sertleşen malzemeden boyunluk vb. ekipman standart olmalı gibi.
    Araba kazalarında kafanın hızla ileri gidip geri gelmesi sonucu boyunda, kamçı hareketi kırıkları olur. Bu tür kazalarda da tüm beden hızla kayarken başın böyle bir bariyer ayağı gibi nedeneye çarpması sonucu daha şiddetlisi oluşuyor.

Pist olmadan yüksek hızlara çıkmamak lazım.
    Yasin D bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Rahmetlinin Fb profiline baktım da kaza yaptığı motorunu 5-6 gün önce ilana koymuş satmak için. Allah rahmet eylesin.
    Yasin D bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)