Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

mahalledeki psikopatlar

Motovento
    REKLAM ALANI

A semtinde ki 3+1 ev 250 bin iken B semtinde ki 3+1 ev in 1000 olmasının sebebi (ikiside deniz dağ orman vs görmüyor ) muhit ve komşu farkı ,yoksa 3+1 evin içine iyi malzeme kullansan kötü malzeme kullansan en fazla 25 -30 bin eder.

Bir nahır(DANA olur kendisi) bir ahırı boklar ,

Öyle bir kişi koca mahelenin huzurunu kaçırıyor ,en sonunda belasını bulur bulmayada o zaman a kadar size yazık .

Ev sizin değil ise taşınmanız mantıklısı. Ev sizin isede siz ihbar etmeyin madem bir arkdaşınıza söyleyin o ihbar etsin bunlar dışarda dolaşıyor diye..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Ben olsam taşınırım, gerek yok bu ülkenin polisine güvenmemem gerektiğini çok önceden anladım arkadaşımın annesi öldüğü zaman.
    espresso bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Bir de şikayetçiyi söylememiz gerekir ne demek ya gerizekalı mı bunu söyleyen? Acilen zeka testine sokulup gerekli melekeler kendisinde yoksa memurluktan atılmalı. Sanki dava açıyoruz karşıdakine de ihtar çekecek, isim söylenir diyor. Arar evimin önünde uyuşturucu içiyorlar, satıyorlar diye ihbarını yaparım. Cimer'e kadar evimin önünde uyuşturucu içiyorlar derim. Kesmedi mi, artık içerisi torbacı da dolu olsa bir ülkü ocağına girer selamın aleyküm dava dostlarım diye seslenerek mevzuyu anlatırım böyleyken böyle, gençlerimizi uyuşturucu batağına sürüklüyorlar der dayaklarını yedirtir oturttururum yerlerine kendim dövmeyeceksem.

Rahatlarını bozup dosya açmamak, sandalyeden kalkıp yan masaya gitmemek için yalandan bahane uyduruyorlar. Şimdiye kadar 50 kere ihbarda bulundum bir kere isim vermedim.

Zaten alayının uyuşturucudan, gasptan, yaralamadan denetimli serbestliği vardır. İki sopa görseler adam olurlar, evde silah da var diyorsunuz. Boş yere katil olmayın. Vazelinlenmiş bir beyzbol sopası işinizi görecektir gerekli durumda, anca havlar bunlar ısırmaz.

Bir de akşam 7den sonra sokağa çıkma yasağı var, bunların götünde don yoktur zaten. 3150'şer ceza kssilse bir devlet kurumuna işi düştüğünde söke söke alırlar ceplerinden. Böyle ihbar edin. Kesmezse reise sövüyorlar diye ihbar edin, tam reise sövecek adam izlenimi aldım ben bunlardan. Hedefe giden yolda her şey mübahtır.
    berkeusta01 bunu beğendi.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Zor bir durum polisin bir şey yapacağını sanmıyorum çoğu zaman orman kanunları gerekiyor ama onuda siz yapmazsınız,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun.

Dün evimin karşısındaki inşaata iki tane ne idüğü belirsiz tip girdi. Hurda malzemeleri topluyorlar. Bu olaya sessiz kalmamak için gittim müdahale ettim. Çünkü sessiz kalırsam bu tekinsiz tipler yarın benim evin bahçesine de girerler diye düşündüm. Napiyonuz lan burda diye fırça atar şekilde bağırdım. İçten içe tırsıyorum ama bir şekilde bertaraf etmem lazım. Beni görünce uzadılar. Yalan atıyor bir de yok abi biz bu inşaatın sahibini tanıyoruz diye.

Demem o ki bu tipler karşısında çaresiziz. Bunlar yarın benim evime gelip zarar verseler hiçbir şey yapamam. Elime silahı alıp çıkmam lazım ki o da zor. Ne bileyim anlamadım.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Adamları dövme ve onlarla mücadele etme sabrınız, evden de taşınma imkanınız yoksa farklı bir yol izlenmeli. Polisten ve bekçiden zaten bir cacık olmayacağı konusunda zaten hemfikiriz. Şahsi tavsiyem bu gençlere para kazanacakları bir imkan yaratmanız, sizin vesilenizle bir şekilde para kazanma imkanları olursa çıkar ilişkisi gereği sizi rahatsız edemezler.
    Kerem34_ ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamları dövme ve onlarla mücadele etme sabrınız, evden de taşınma imkanınız yoksa farklı bir yol izlenmeli. polisten ve bekçiden zaten bir cacık olmayacağı konusunda zaten hemfikiriz. Şahsi tavsiyem bu gençlere para kazanacakları bir imkan yaratmanız, sizin vesilenizle bir şekilde para kazanma imkanları olursa çıkar ilişkisi gereği sizi rahatsız edemezler.
    Abi ben uyuşturucu satıyorlar diye ihbar et derken ciddi değildim

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ben uyuşturucu satıyorlar diye ihbar et derken ciddi değildim
    Ben olsam "Fetöcü" diye ihbar ederdim, olmadıklarını onlar kanıtlasın.
    espresso bunu beğendi.

Adamları dövme ve onlarla mücadele etme sabrınız, evden de taşınma imkanınız yoksa farklı bir yol izlenmeli. Polisten ve bekçiden zaten bir cacık olmayacağı konusunda zaten hemfikiriz. Şahsi tavsiyem bu gençlere para kazanacakları bir imkan yaratmanız, sizin vesilenizle bir şekilde para kazanma imkanları olursa çıkar ilişkisi gereği sizi rahatsız edemezler.
    Ben olsam o insanları toplar, " hayaliniz nedir, hangi mesleği yapmak isterdiniz" diye sorardım. Eğer hayalleri gerçekleştirilebilecek olgunlukta ise onları eğitir, hayallerindeki meslekleri icra etme şansı yaratırdım. Böylelikle hem topluma faydalı bireyler kazandırır, hem diğer insanları rahatsız etmelerini önler, hem ekonomiye katkı sağlamalarını teşvik eder, hem de suç oranını azaltmış olurdum. Bir taşla kuş katliamı yapmış olurdum.

Ama bizde böyle yöneticiler yok.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam o insanları toplar, " hayaliniz nedir, hangi mesleği yapmak isterdiniz" diye sorardım. Eğer hayalleri gerçekleştirilebilecek olgunlukta ise onları eğitir, hayallerindeki meslekleri icra etme şansı yaratırdım. Böylelikle hem topluma faydalı bireyler kazandırır, hem diğer insanları rahatsız etmelerini önler, hem ekonomiye katkı sağlamalarını teşvik eder, hem de suç oranını azaltmış olurdum. Bir taşla kuş katliamı yapmış olurdum.

Keşke dediğiniz gibi olsa da fayda sağlansa. Maalesef bunları tavuk gibi itlaf etmek en kolay ve etkili çözüm. Ben 41 yaşımdayım, cehalet ve zorbalığın bu kadar prim yaptığı bir dönem daha yaşamadım. Tek bildiğim; insanımız ödlektir, daha kuvvetliye boyun eğer. Marifet; daha kuvvetli olabilmek.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Mt-25 ABS

Hocam yazınızı okuyunca gerçekten bir hoca olduğunuzu hissettim, ilkokul öğretmeni olabilir gibi. Ama 22 senedir anasının babasının eğitemediği adamı bu yaştan sonra karşına Ramiz dayı çıksa eğitemez. Ben de zaten öğretmen değilim, psikolog da değilim, belki psikolog olurum ama, bu sene bir daha sınava gireyim diyorum. Çok sevdiğim bir söz var: ''Nush ile uslanmayanın hakkı tekrir, tekrir ile uslanmayanın hakkı kötektir''
    espresso bunu beğendi.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı superboycu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çoğumuz vardiyalı işte Çalışıyoruz, yaklaşık 4 senedir aynı evde yaşamaktayım, saat 10 olunca mahallede kimse kalmaz ama tam evimin karşısında bir aile varki 5 tane çocuğu biri 27 yasinda diğeri 22 diğerleri 10 18 yaş aralığında , bu şahıslar gece 1 lere kadar evlerine gitmiyorlar, buna ben karışamam ama mahallede bağırarak sağ sola kosusturarak, yüksek sesle konuşup kahkaha atarak beni evimde uyutmuyorlar, mahalleli komple sikayetciler ama kimse birsey yapamıyor.

yaklaşık 1 sene önce iyice sinirlendim çıktım bağırdım eviniz yokmu girin evinize çoluk çocuk uyuyor dedim , demez olaydım adamlar birden ordu oldular 15 20 kişi toplandılar bana in asa kafanı kesicem senin filan tehditleri görseniz aklınız durur , eee bende tekim kimsem yok onu geçtim ağır ameliyatlar geçirdim kavgaya tutussam garanti iç kanamadan giderim, daha sonra bunlara mecburen silah gosterek cesaretiniz varsa kapım açık evime girin dedim olay böyle duruldu gitti

aradan 4 gün geçti sıfır olarak aldığım aracimin sol 2 kapısı içine göçmüş baltayla delinmiş şekilde gördüm 2 kapı kaskodan değiştirdim, kamera yok o yüzden tespitini yapamadık, bunlardır dedim polise ama kanıt yok dediler

bunları yazarken şuan bile öyle bir rahatsızlık veriyotlarki ne yapacağımı bilmiyorum, sokağa çıkma yasağı var bunlar sokakta

akıl verin arkadaşlar
    Hocam siz bekar mısınız ? Çoluk çocuk ya da anne baba ile yaşama durumu var mı ?

Bu arada şikayet edince polise şahsi bilgilerini vermek zorundasın ( o da troll yapmadığını kanıtlamak için ) ama onlar kimseye bildirmek zorunda değil, zaten istesen de bildirmezler, başta bunu söyleyeyim, en azından Büyükçekmece'de böyle ..

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yazınızı okuyunca gerçekten bir hoca olduğunuzu hissettim, ilkokul öğretmeni olabilir gibi. Ama 22 senedir anasının babasının eğitemediği adamı bu yaştan sonra karşına Ramiz dayı çıksa eğitemez. Ben de zaten öğretmen değilim, psikolog da değilim, belki psikolog olurum ama, bu sene bir daha sınava gireyim diyorum. Çok sevdiğim bir söz var: ''Nush ile uslanmayanın hakkı tekrir, tekrir ile uslanmayanın hakkı kötektir''
    Keremcim 43 yaşındayım. İşim gereği her gün yüzlerce insanla yüzyüze iletişim kurmak zorunda kalıyorum. Kimse bana bir şey anlatmadı ama ben internetten baka baka kendimi eğittim, insan ilişkileri konusunda çok mesafe katettim. Yeri geldi bir çöp toplayan adam ile sohbet ettim. Yeri geldi bir mafya babası ile muhatap olmak zorunda kaldım. Çok geniş bir yelpazede insan ile muhatap oldum. Şöyle diyeyim, her insanın bir yumuşak karnı var ve doğru frekansı yakalarsan her insanın iç dünyasına girebilirsin. Önemli olan doğru frekansı yakalamak. Şöyle düşün, karşında bir insan var ve sen onun iç dünyasına girebilmek için radyoda kanal arar gibi doğru şifreyi arıyorsun. Doğru şifreyi bulunca tak diye kapı açılır. Burada en önemli husus üsluptur.

Mesela başlığı açan arkadaşın yerinde olsaydım yukardan bağırmaz, aşağı gider aralarına girmeye çalışırdım. Tabii bunu söylemek kolay yapmak çok zor. Ama benim yönetimim böyle. Kişilere ve olaylara psikolog gibi yaklaşabiliyorum. Ha bir gün birisi bıçağı takar kıçıma onu bilemem.

Herkes onunla dalga geçer alay ederken ben bir zurnacının iç dünyasına girdim. Bana zurna çalmaktan yanağının içinin patladığını anlattı. Gerçekten ağzının içi yara içinde kalmış. Fakat para kazanmak için bu zurnayı çalmak zorundayım demişti. Her insanın bir hikayesi var.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700

hiç kusura bakmayın malesef öyle olmuyor.
    özellikle son dönemlerdeki mafya dizilerinden sonra 35 yaş altı gençlerin %80 i tamamen asalak olarak yaşıyor.
    buna benim kardeşim de dahil. üniversite mezunu ve yüksek okul bitirmiş olmasına rağmen konuyu açan arkadaşın bahsettiği tiplemelerden.
    hiç bir şekilde hiç bir kimseyi dinlemedikleri gibi siz uzlaşmaya çalışınca benden tırstı korkusundan alttan alıyor diye algılayıp öyle davranıyorlar.
    yaşadığım mahallede henüz 14 yaşına gelmemiş çocuklar gece 1 lere kadar çete halinde geziyor ve aileleri çıt demiyor.
    siz şaş keza birşey derseniz evinizi gecenin bir yarısı ya taşa tutuyorlar ya da maytap atıyorlar.
    babasına anasına şikayet ettiğinizde adamlar size tepki veriyor nasıl benim çocuğuma karışırsın diye.

o yüzden enbaşında hiç karışmayacaktın.
    şimdi yapacağın en mantıklı şey oradan uzaklaşmak.,
    Veya benim yaptığımı yapıp her sokağa çıktıklarında 155 i arayıp rahatsızlık veriyorlar diye şikayet edeceksin
    dip not: arkadaşlarınızla anlaşın bir gün evde toplanın 10 dakika içinde aynı bölgeden 3 farklı telefon geldiğinde sistem gereği gelip ordakileri toplayıp işlem yapmak zorundalar.
    yani adamları en az 3-4 saat karakolda alı koyacaklar.
    her seferinde farklı numaralardan 3 veya 4 kere ayrı günlerde tekrarlarsanız şahıslar rahatsız olup bir daha dışarı çıkamaz hale geliyor.
    espresso bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç kusura bakmayın malesef öyle olmuyor.
    özellikle son dönemlerdeki mafya dizilerinden sonra 35 yaş altı gençlerin %80 i tamamen asalak olarak yaşıyor.
    buna benim kardeşim de dahil. üniversite mezunu ve yüksek okul bitirmiş olmasına rağmen konuyu açan arkadaşın bahsettiği tiplemelerden.
    hiç bir şekilde hiç bir kimseyi dinlemedikleri gibi siz uzlaşmaya çalışınca benden tırstı korkusundan alttan alıyor diye algılayıp öyle davranıyorlar.
    yaşadığım mahallede henüz 14 yaşına gelmemiş çocuklar gece 1 lere kadar çete halinde geziyor ve aileleri çıt demiyor.
    siz şaş keza birşey derseniz evinizi gecenin bir yarısı ya taşa tutuyorlar ya da maytap atıyorlar.
    babasına anasına şikayet ettiğinizde adamlar size tepki veriyor nasıl benim çocuğuma karışırsın diye.

o yüzden enbaşında hiç karışmayacaktın.
    şimdi yapacağın en mantıklı şey oradan uzaklaşmak.,
    Veya benim yaptığımı yapıp her sokağa çıktıklarında 155 i arayıp rahatsızlık veriyorlar diye şikayet edeceksin
    dip not: arkadaşlarınızla anlaşın bir gün evde toplanın 10 dakika içinde aynı bölgeden 3 farklı telefon geldiğinde sistem gereği gelip ordakileri toplayıp işlem yapmak zorundalar.
    yani adamları en az 3-4 saat karakolda alı koyacaklar.
    her seferinde farklı numaralardan 3 veya 4 kere ayrı günlerde tekrarlarsanız şahıslar rahatsız olup bir daha dışarı çıkamaz hale geliyor.
    Hiçbir insan ben kötüyüm demez ki. Onları kötü olmaya iten sebepler vardır. Bunları tespit edip yok etmek gerekir.

Eğitimsizlik fakirlik diye bir şey yoktur. İhmal edilmiş insan ve pastasından yeteri kadar pay VERİLMEYEN insan vardır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

Keşke dediğiniz gibi olsa da fayda sağlansa. Maalesef bunları tavuk gibi itlaf etmek en kolay ve etkili çözüm. Ben 41 yaşımdayım, cehalet ve zorbalığın bu kadar prim yaptığı bir dönem daha yaşamadım. Tek bildiğim; insanımız ödlektir, daha kuvvetliye boyun eğer. Marifet; daha kuvvetli olabilmek.
    Zaman zaman böyle düşünceler aklınızdan geçebilir hocam normaldir. Zorluklarla başa çıkacak gücümüz olmadığı için böyle düşünüyoruz.

superboycu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    esimi hastalıktan kaybettim Çocuğumla yaşıyorum, 4 yaşında ve gerçekten bazen diyorum keşke kalabalık bir ailem olsaydı keşke bu çelimsiz bedenim yerine daha güçlü bir vücuda sahip olsaydım, koşmaya kalksam zamanında geçirdiğim kazadan dolayı yüzüm dudaklarım mosmor oluyor, bilmiyorum ama utanıyorum artık elin veletlerinden posta yemeye
    espresso bunu beğendi.

esimi hastalıktan kaybettim Çocuğumla yaşıyorum, 4 yaşında ve gerçekten bazen diyorum keşke kalabalık bir ailem olsaydı keşke bu çelimsiz bedenim yerine daha güçlü bir vücuda sahip olsaydım, koşmaya kalksam zamanında geçirdiğim kazadan dolayı yüzüm dudaklarım mosmor oluyor, bilmiyorum ama utanıyorum artık elin veletlerinden posta yemeye
    Hocam arkadaşların dediği gibi muhit değiştirme imkanınız varsa değiştirin. Daha nezih yerlere gidin.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Keremcim 43 yaşındayım. İşim gereği her gün yüzlerce insanla yüzyüze iletişim kurmak zorunda kalıyorum. Kimse bana bir şey anlatmadı ama ben internetten baka baka kendimi eğittim, insan ilişkileri konusunda çok mesafe katettim. Yeri geldi bir çöp toplayan adam ile sohbet ettim. Yeri geldi bir mafya babası ile muhatap olmak zorunda kaldım. Çok geniş bir yelpazede insan ile muhatap oldum. Şöyle diyeyim, her insanın bir yumuşak karnı var ve doğru frekansı yakalarsan her insanın iç dünyasına girebilirsin. Önemli olan doğru frekansı yakalamak. Şöyle düşün, karşında bir insan var ve sen onun iç dünyasına girebilmek için radyoda kanal arar gibi doğru şifreyi arıyorsun. Doğru şifreyi bulunca tak diye kapı açılır. Burada en önemli husus üsluptur.

Mesela başlığı açan arkadaşın yerinde olsaydım yukardan bağırmaz, aşağı gider aralarına girmeye çalışırdım. Tabii bunu söylemek kolay yapmak çok zor. Ama benim yönetimim böyle. Kişilere ve olaylara psikolog gibi yaklaşabiliyorum. Ha bir gün birisi bıçağı takar kıçıma onu bilemem.

Herkes onunla dalga geçer alay ederken ben bir zurnacının iç dünyasına girdim. Bana zurna çalmaktan yanağının içinin patladığını anlattı. Gerçekten ağzının içi yara içinde kalmış. Fakat para kazanmak için bu zurnayı çalmak zorundayım demişti. Her insanın bir hikayesi var.
    Dediklerinizi gayet iyi anlıyorum, hak da vermek istiyorum ama maalesef veremiyorum. Günümüz şartlarında cidden veremiyorum. Ben de insanlarla iletişim kurmayı çok severim. Ümraniye'nin kenar mahallelerinden birinde doğup, eğitime saray bahçesinde devam edince her sosyokültürel tabakadan insanla iletişime geçme şansım oldu, çok mutluyum bu yüzden. İnsan ilişkilerimin iyi olduğunu düşünüyorum. Zaten mesleki hedefim bile bu yönde bu yüzden, keyif alıyorum. Hadi bir yerin kurucusu olamadım müdür olayım, müdür olamadım, insan kaynakları olayım o da olmadı psikolog falan olayım.

Yaşım size göre çok genç ama net olarak söylüyorum fırtına estirmiş, namlı bir mafya babasını ikna eder yerine oturttururum, bir iş adamıyla oturur sohbet eder bir şeylere ikna ederim ama şu anlatılan profile bir şey anlatmaya dahi yormam kendimi, bir uyarır iki uyarır üçüncü de dağıtırım burnunu.

Birinci sebep anlayabilecek bir kapasitesi yok, ikinci sebep yaptığı şeyi havalı bir şey sanıyor, sabah akşam çukur izleyip yatıp kalkıp o hayata özeniyorlar, tabanca görseler dilleri tutulacak, bacakları bağlanacak tipler mafya sanıyor kendini. Kendi jenerasyonum olduğu için çok iyi biliyorum profili, uğraşmaya değmeyecek bir profil. 10 sene sonra ben zaten kendime ne yaptım diye ellerini başının arasına alıp düşünecek çoğu, şimdi anlatsanız da anlamayacak.

Hayvanları çok severim, hatta bir jaguarım veya kaplanım olsun istiyorum yani kedi köpeği falan aşmış bir sevgi. Fakat bazı hayvanlar eğitilemez, eğitseniz de bir gün döner yine ısırır sizi, doğasında var. Isırmazsa bir sıkıntı vardır zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

Başınız sağ olsun, bekar bir adam olsanız dediklerinizi düşünmeniz gerekebilirdi fakat siz sorumlulukları olan, olmak zorunda olan bir adamsınız. Yediğiniz postaları rahat rahat sineye çekmek için çok güzel bir sebebiniz var.

Hiç bulaşmayın, sizin bir gece emniyette durmanız bile çocuğunuz açısından sıkıntı. Maddi olarak sıkıntı yaşamayacaksanız muhit değiştirin olmuyorsa bir iki alt sokağa bile geçseniz biter sıkıntılar.

Bir iki komşunuz hariç yakınlık, iletişim kurmayın zaten, şu dönemde fazlası lazım değil. Bir daha benzer bir olay yaşarsanız da direkt polis arayın artık yukarıda saydığımız bahanelerden hangisi hoşunuza gidiyorsa söyleyin bir tanesini. Emniyette onlar uğraşsın siz evde uğraşacağınıza.
    espresso bunu beğendi.

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Allah belalarını versin bunların her yerde var bu bilmemne sürüleri.
    Silah çeken arkadaşlarımızı da hiç tasvip etmedim ama, sakince konuşmaya çalışırsınız, olmazsa polisi ararsınız o da olmazsa taşınır gidersiniz bundan daha ötesi yok hayatınızı, çoluğunuzu çocuğunuzu seviyorsanız yapmayın etmeyin.

Şuan ki durumunuz çok can sıkıcı ama telaş edip korkuya kapılmayın. Karşı taraf sizin korkuya kapıldığınızı bildiği için bunları yapıyor. Bedensel yönden sıkıntılarınız olabilir fakat bunun pek bir önemi yok, sonuçta Bruce Lee değilsin 100 kg yapılı biride olsan 2 kişiye karşı kavgada pek bir şansın yok. Karşıdaki insanları görmezden gelin, sakın tedirgin olmayın,silahınız ruhsatlı av tüfeğiyse balkonda şöyle bir bakım yapın cilalayın her hafta, müziğinde sesini aç açacağım şarkıları biliyorsun onlar senden korksun. Onlar itliğine yapıyor bunları, ama sen Aileni korumak için yapıyorsun Ailesini korumak için savunma yapan adama kimse karışmak istemez, çünkü %100 ölürsün bu herkes tarafından bilinen yazılı olmayan bir kuraldır, yaşadığın durumları azçok yaşadım tartışmalar oldu, bende muhit değiştirmeyi düşünüyorum. Muhiti değiştirebiliyorsan en iyi çözümdür değiştiremezsen dik dur eğilme, kalabalık olduklarına aldanma kalpleri korku içinde onların... Genelde şöyle söylerler "yav benim arkamda bırakacak kimsem yokta kafam rahat" bu söylemin anlamı ölürsem bok yoluna gideceğim beni bırak demektir, biraz dişli olduğunuzu anladıklarında tek tek dağılırlar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)