Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

25k param var ama motor yok

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abs nin çalışmaması gibi büyük bir sorunu ve benelli facebook grubuna bakarsak çok uğraştıran bir model olduğunu görüyoruz 250 cclik benellilerde tek silindirlilerden uzak durulması gerekiyor ama iki silindirliler sorunsuz diyebilirim.
    @erenk,
    Sağda solda okuduğunuz bilgilerle sallayıp yanlış bilgi veriyorsunuz.

Yanılmıyorsam ülkede ilk satılan bn251 i alan kişi, abs nin yolda giderken kendi kendine devreye girip freni sıktığını söylemişti ve bunun olamayacağını burada epeyce tartışmıştık.
    Ne yazıkki o yazı bu motora yapıştı.

Kronik devir dalgalanması var derseniz anlarım.
    Servislerin çoğu bilgisiz derseniz anlarım.

Bildiğiniz, üzerine oturduğunuz, gördüğünüz sorunlardan bahsedin...

Sağda solda duyduklarınızla dedikodu bilgilerle milleti yanlış yönlendirmeyin...

Not: Sadece BN251 için değil, farklı konulardada sağda solda okuma, kulaktan duyma bilgilerle, yanlış yönlendirme yaptığınızı gördüğüm için bu mesajı yazma ihtiyacı duydum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benellinin teknik kısmına cok hakim değilim ancak rks üzerinden yürüdüğü için yedek parçalarda acımadan geçirdiklerini biliyorum :D

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gruba baktığım zaman bn251 in radyatörünü değiştiren bile var motosikletin hatasından dolayı aklıma gelmeyen bir sürü sorunları var bi ara tnt250 için niyetlenmişdim sorular sordum bn251 önerdiler ondan sonra öneren kişinin sayfasına baktığım zaman bir sürü motosikleti için parça arıyordu ve bana bu motoru alıcaksan elinin anahtar tutması lazım diyordu 2019 civarı motosikletden bahsediyoruz, ama tnt250 ile çoğu kişi sorun yaşamamış hatta problemsiz biniyorlar diyebilirim. Bn251 deki sorunlar tnt25 ile neredeyse aynı ikisindede stop etme sorunu var. Alınacaksa çift silindirlilerini alınmasını öneririm özellikle egzos sesi için.
    Yav zaten ben tnt250 30 bin km civarı kullandım. Bn251'i de servisten dolayı biliyorum. Şuan söylediğiniz şeyler sallamasyon tamamen. Radyatörünü değiştirmek zorunda kalmış vs safsata bunlar.

TNT25 sorunlu bunda da elektronik problemler vardı. Mekanik sorun yaşayanı ben görmedim 3 yıl boyunca servise gidip geldim. Kendi motoruma da yazılım attım 7bin kilometrede kalan 23-25bin kilometre yazılımlı bindim. İçindeki mekanik parçalara kadar inceledim zaten biliyorum neyin ne olduğunu. TNT25'i de inceledim bu arada yazılım vs atmadım ancak motor bloğunu bilirim. O motor bloğunda da ufak tefek revizyonlar var ancak kullanımı etkileyecek yada kullanıcının fark edeceği şyler değil.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benellinin teknik kısmına cok hakim değilim ancak rks üzerinden yürüdüğü için yedek parçalarda acımadan geçirdiklerini biliyorum :D
    Arny,
    Çok motorun yedek parça fiyatı yüksek.
    Artık normal geliyor bana. Yedek parça stoklamanın maliyeti yüksek çünkü.

Rks üzerinden yürümekten kastın, ana ürünleri Rks demekse, doğrudur.
    Grubun ana ürün gamı, RKS ve KUBA.

Ben Benelli'yi başkası kapöasın diye ürün gamına aldığını bile düşünüyorum.
    Böyle devam ederlerse Benelli distribütör değiştirebilir.

Parçası ucuz motor arayan için alternatif CBF150 veya YBR.
    Parçası bakkalda bile yan sanayi olarak var...

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    ilk ve son motorunuz olacakmış gibi davranmayın, alın bütçenize göre bir model, biraz binin alışın değiştirirsiniz.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arny,
    Çok motorun yedek parça fiyatı yüksek.
    Artık normal geliyor bana. Yedek parça stoklamanın maliyeti yüksek çünkü.

Rks üzerinden yürümekten kastın, ana ürünleri Rks demekse, doğrudur.
    Grubun ana ürün gamı, RKS ve KUBA.

Ben Benelli'yi başkası kapöasın diye ürün gamına aldığını bile düşünüyorum.
    Böyle devam ederlerse Benelli distribütör değiştirebilir.

Parçası ucuz motor arayan için alternatif CBF150 veya YBR.
    Parçası bakkalda bile yan sanayi olarak var...
    hocam benellinin ön camurlugu 650 lira, bajaj ın 150 lira.

Benelli japonlardan daha pahalı bile olabilir yedek parça olarak

25 k bütçe oldugundan yedek parçanın ucuz olmasını isteyecektir diye düşünüyorum.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @erenk,
    Sağda solda okuduğunuz bilgilerle sallayıp yanlış bilgi veriyorsunuz.

Yanılmıyorsam ülkede ilk satılan bn251 i alan kişi, abs nin yolda giderken kendi kendine devreye girip freni sıktığını söylemişti ve bunun olamayacağını burada epeyce tartışmıştık.
    Ne yazıkki o yazı bu motora yapıştı.

Kronik devir dalgalanması var derseniz anlarım.
    Servislerin çoğu bilgisiz derseniz anlarım.

Bildiğiniz, üzerine oturduğunuz, gördüğünüz sorunlardan bahsedin...

Sağda solda duyduklarınızla dedikodu bilgilerle milleti yanlış yönlendirmeyin...

Not: Sadece BN251 için değil, farklı konulardada sağda solda okuma, kulaktan duyma bilgilerle, yanlış yönlendirme yaptığınızı gördüğüm için bu mesajı yazma ihtiyacı duydum...
    Ben facebook grubundan okuduklarımı aktarmaya çalıştım kullanıcıların kendi yorumlarıydı hep şuanlık grubun gündemi nasıldır bilmem ama okuduklarım bundan ibaretti.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Ben facebook grubundan okuduklarımı aktarmaya çalıştım kullanıcıların kendi yorumlarıydı hep şuanlık grubun gündemi nasıldır bilmem ama okuduklarım bundan ibaretti.
    O facebook grubunda bende üyeyim. Seçmece yorum seçip bilgi altarmak yerine, bırakın insanlar gidip kendisi okusun.

Çünkü yanlış aktarıyorsunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:05 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam benellinin ön camurlugu 650 lira, bajaj ın 150 lira.

Benelli japonlardan daha pahalı bile olabilir yedek parça olarak

25 k bütçe oldugundan yedek parçanın ucuz olmasını isteyecektir diye düşünüyorum.
    Benim inazumanın ön çamurluğuda 850 liraydı. Üstelik 2020-Ağustosunda.

Daha önce yazdım.
    Alırken ucuz, satarken pahalı, parçasıda ucuz olsun diyorsan, piyasa malı motor alacaksın.

Bajaj, eskinin Tofaşı şu anda...
    CBF150 ve YBR için eskinin 131'i diyebiliriz.

Diğer markaların yedek parçasının yüksek olması normal...

Arny,
    Bu yedek parça mevzusu yaklaşan ekonomik şoklarla dahada sıkıntılı bir hal alacak.

Ben bu aralar uzun vade kullanımlık, düz, kütük, uydur-kaydır parçayla yürütebileceğim motor bakıyorum mesela...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:12 ----------

Bu arada başlık konusu 25.000 liraya alınabilecek en iyi motor Suzuki Inazuma olur.
    Tabi ABS olmaması sorun teşkil etmiyorsa...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)