Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sırtlık ve sırt koruması farkı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mont içerisinde yerleştiren sırt koruması ile daha uzun ve askıyla giyilen sırtlığın arasındaki farklar nelerdir ? Sanırım ilk fark pratiklik. Başka ne gibi farklar vardır ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Askılı sırtlıklar olası bir kaza anında kuyruk sokumunu daha iyi koruyor gibi gözüküyor.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Askıyla giyilen var bende. Yok yani şehiriçi insanı boğuyor resmen. Terletiyor bir de hava sıcak oldduğu zaman. Uzun yolda kullanmak daha mantıklı. Ama koruma olarak daha çok bçlgeyi koruyor.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Hem alanı daha geniş hem de bunlar sanki slider etkisi yaratıyor gibi. Mont içi olanlar daha köpük gibi çünkü. Bunların bazıları böbrekleri de sarıyor, bellik mevzusu da aradan çıkıyor. Böbrek, taş problemleri falan olan varsa bunlar olmadan rahat kullanamıyorlar, gece acısı kötü çıkıyor.

Alpinestars çoğu modeline ekstra olarak uzatma da satıyor kuyruk sokumunu da korusun diye. Ama ne bileyim oradan aşağı sarkan bir şey varken rahat rahat motosiklet süremem sanırım, standart hali yeter bana.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben impactec'in level 2 sırt korumasını almıştım. Mont içindeki yeri de terzi de tekrar sırtlığa göre düzenlettirmiştim. Benzinlikte highside olduğumda korudu. Geçen sene ford transit çarptı gözümü yerde açtım yerde de sekmişimdir büyük ihtimal. Çok iyi korudu olmasaydı büyük ihtimal çok ağır sonuçları olurdu benim için ama en ufak zedelenme bile olmadan atlattım. Tabi mont tam oluyordu bana.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem alanı daha geniş hem de bunlar sanki slider etkisi yaratıyor gibi. Mont içi olanlar daha köpük gibi çünkü. Bunların bazıları böbrekleri de sarıyor, bellik mevzusu da aradan çıkıyor. Böbrek, taş problemleri falan olan varsa bunlar olmadan rahat kullanamıyorlar, gece acısı kötü çıkıyor.

Alpinestars çoğu modeline ekstra olarak uzatma da satıyor kuyruk sokumunu da korusun diye. Ama ne bileyim oradan aşağı sarkan bir şey varken rahat rahat motosiklet süremem sanırım, standart hali yeter bana.
    Cogu montta sirt koruma gelmez, kendiniz ek olarak almalisiniz. Kislik montumda gelmisti ama yazlik montuma kendim aldim taktim.
    levend84 bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Montların ek alınan sırt korumaları standart mıdır? Revit montumu alırken ekstradan sırt koruması alıp sırttaki cebe takmıştım. Yazlık mont aldığımda ona da uyar mı yoksa ona da ayrıca mı almam garekecek başka marka mont alırsam?
    Ya da almışken yazlık monta da alayım tak çıkar derdi olmaz ama pahalanmıştır bunlar da.
    Korumaların ömrü ne kadardır? 2017 yılında almıştım ekipmanlarımı, yenilemek gerekir mi? Yani sadece sırt değil omuz ve dirsek korumaları da ömrü dolmuş mudur?
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Montların ek alınan sırt korumaları standart mıdır? Revit montumu alırken ekstradan sırt koruması alıp sırttaki cebe takmıştım. Yazlık mont aldığımda ona da uyar mı yoksa ona da ayrıca mı almam garekecek başka marka mont alırsam?
    Ya da almışken yazlık monta da alayım tak çıkar derdi olmaz ama pahalanmıştır bunlar da.
    Korumaların ömrü ne kadardır? 2017 yılında almıştım ekipmanlarımı, yenilemek gerekir mi? Yani sadece sırt değil omuz ve dirsek korumaları da ömrü dolmuş mudur?
    Revit'in Seesoft sırt korumaları standarttır monttan monta aktarabilirsiniz. Yeter ki her iki montun kabul edeceği sırt koruma boyu aynı olsun. (Revit'te 4 boy var diye hatırlıyorum; sırt koruma cebi çevresinde / içinde bir yerde montun hangi boy sırt koruma istediği yazar...) Yırtılma patlama çatlama vs. yoksa hem sırt korumalar hem de omuz / dirsek korumalar falan kullanılmaya devam edilebiir diye biliyorum. Benim Dainese kışlık montu alalı 5 yılı oldu, içindeki Knox korumalar halen sıfır gibi duruyor, keza Revit yazlık mont korumaları da aynı şekilde...
    espresso bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece markadan markaya değil, hatta aynı marka içinde modelden modele de değil, aynı modelin yılından yılına göre bile değişebiliyor.

İki adet Revit Philly pantolonum var. Birini diğerinden iki yıl sonra aldım, çünkü kilo verince eskisi çok bol kalmıştı. Ne diz, ne de kalça korumaları uyumlu.

Alacağınız iki ürünün özelliklerine bakıp kontrol etmeniz lazım. Hangi mont hangi sırt korumasıyla uyumludur belirtmesi lazım.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)