Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1500₺ Ekipman Tavsiyesi Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 150 Z-One
    Herkese Merhaba,
    9400₺'ye ilk motorum olan Mondial Z-One 150'yi aldım. Ekipman almadan kesinlikle sürmeyi düşünmüyorum ve ekipman hakkında da bilen abilerim ve kardeşilerime sormak istedim. Ekipman konusuna çok aşina değilim maalesef.
    Bütçem başlıkta da belirttiğim üzere yaklaşık olarak 1500₺.
    1-Motosiklet Montu: Aklımda Prosev 4 Mevsim Motosiklet Montu var. Kışın ve yazın sürekli olarak aktif kullanacağım için mevsimlik almak yerine dört mevsim almayı tercih ettim Bunun dışında fiyat performans ürünü çok araştırmama rağmen bulamadım. Yaklaşık indirimle beraber 530₺ bir fiyata denk geliyor. Başka önerisi olan varsa öneriye açığım https://www.trendyol.com/prosev/mali...ntu-p-77233563
    2-Motosiklet Kaskı: Motosiklet kaskı için ise AXXIS ve LS2 arasında çok kaldım. Normalde FF353 alacaktım fakat Sharp testinden 2 küsür bir puan aldığı için almaktan vazgeçtim. Bunun yerine AXXIS DRAKEN FORZA GRİ kaskını tercih ettim. Kask konusunda kafam çok karışık bu konuda da önerilere açığım. Bu kaskın fiyatı yaklaşık olarak 600₺. Kullananlar memnun gibi ama ben tam emin olamadım https://www.motoruma.com/axxis-kask-...klet-kaski-gri
    3-Motosiklet Eldiveni ve Dizlik: Bu konuda kesinlikle hiçbir fikrim yok. Sadece hem yazın hem de kışın kullanabileceğim bir eldiven ve dizlik istiyorum. Kışın kullanacağım mesafe sadece okula gideğim için çok kısa yaklaşık olarak git gel 6km. O sebeple kışın yağmur geçirmesi ya da rüzgarı kesmemesi çok önemli değil. Yazın çok terletmesin ve elimin haraketlerini kısıtlamasın benim için yeterli. Dizlik için de aynı şekilde hiçbir fikrim yok. Eldivene 180₺ dizliğe ise yaklaşık olarak 150₺ ayırabiliyorum.
    Şimdiden okuyup yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk önce kask tavsiyesi vereyim. Seçeceğin kask en azından fiberglass bir kask olsun. Sharp testlerinden(https://sharp.dft.gov.uk/) 4 ve üzeri test alması yeterlidir. Toplam 1500 liraya nasıl bir ekipman seti dizebilirsin bilmiyorum ama keşke önce ekipmanları alsaydın.

Mont: Venom'un touring modelini bir abim kullanıyor yazın ve kışın memnun. Yağmur ve rüzgar geçirmez içlikleri var. Taktığın zaman kışın güzel sıcak tutuyor. Yazın da file kısımlarından hava alıyor 2.el satış platformlarından bedenine uygun 2.el bulabilirsin. (Facebook Marketplace, Sahibinden, Letgo, Dolap vs.)

Eldiven: Venom, Vexo veya prosev'in deri eldivenlerinden bir tane bakman güzel olur. Motoventooutlet.com ' a girip kışlık deri eldivenler sekmesinden Andes'in uzun deri eldivenini alabilirsin. Fiyatı makul ve yazın da idare eder seni. Kışın motoruna rüzgar elciği takarsın rahat edersin.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Öncelikle hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. Konu o kadar derin ve önemli ki insan ne taysiye vereceğinide şaşırıyor. Tavsiyeden ziyade kullandıklarımı ve memnun olduklarımı iletebilirim size.
    -mont prosev mx70 kullanıyorum(ben alırken yaşadığım şehirde sadece bu model vardı. Uzun bi zaman oldu. Yazlık bir mont değil 4 mevsim diyor ama yazın biraz sıkıntı,kışın büyük ölçüde faydalı. Tabi alt seviye olduğunun farkındayım.
    -kask olarak 1 ay kadar oldu değiştireli mt revenge 2 kullanıyorum. Şimdilik memnunum.
    -eldiven olarak venom vn 8012 kullanıyorum.
    - dizlik yine venomun mafsallı dizliği var.
    -bot olarak rockwell cafe impactec kullanıyorum.
    Yani işin açığı ben bütçem yettiğince tam olarak ekipmanımı düzmeye çalıştım. hiç olmayacağına veya en alt seviye olacağına birazda olsa iyi olmasını sağlamaya çalıştım. Dolayısıyla sizinde onu yapmanız daha sağlıklı olur. kazasız sürüşler dilerim

Motosikleti
    magsonVE
    Pantolon ve bot için bütçe ayıramıyorsanız önce kask ve eldiven alın. Eğer dizlik kullanacaksınız pantolonun içine giyin. Yoksa kazada dönerek çıkıyor ve tecrübe etmek istemeyeceğiniz acılara sebep oluyor. Sharp testi tek temel kriter değildir. Buna göre alırken dikkatli olun. Arai'de mt'de aynı yıldızı alsa da koruması aynı değil maalesef. Az önce biraz baktım. Fiber kask olduğu için nitro aikido gözüme iyi gözüktü. Sıfırını bulabilirseniz almanızı öneririm. Kask hariç eldiven, montu, pantolonu, ayakkabıyı ikinci el almak tercihinize kalmış. Ben almazdım.

berkeusta01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Vulture 125i
    Hayırlı olsun, keyifli sürüşler. Benim bütçem de seninkiyle tıpatıp aynı. Kendine ekipmanlarını aldığında ister özelden ister buradan bana ilk izlenimlerini sunarsan sevinirim.

Motosikleti
    Mondial 150 Z-One
    Tabi ki yaparım kardeşim. Senin de aklında bazı modeller varsa yazarsan fikir alışverişi bakımından çok iyi olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:30 ----------

Alıntı Berk Yakar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi ki yaparım kardeşim. Senin de aklında bazı modeller varsa yazarsan fikir alışverişi bakımından çok iyi olur.
    Alıntı isoozdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. Konu o kadar derin ve önemli ki insan ne taysiye vereceğinide şaşırıyor. Tavsiyeden ziyade kullandıklarımı ve memnun olduklarımı iletebilirim size.
    -mont prosev mx70 kullanıyorum(ben alırken yaşadığım şehirde sadece bu model vardı. Uzun bi zaman oldu. Yazlık bir mont değil 4 mevsim diyor ama yazın biraz sıkıntı,kışın büyük ölçüde faydalı. Tabi alt seviye olduğunun farkındayım.
    -kask olarak 1 ay kadar oldu değiştireli mt revenge 2 kullanıyorum. Şimdilik memnunum.
    -eldiven olarak venom vn 8012 kullanıyorum.
    - dizlik yine venomun mafsallı dizliği var.
    -bot olarak rockwell cafe impactec kullanıyorum.
    Yani işin açığı ben bütçem yettiğince tam olarak ekipmanımı düzmeye çalıştım. hiç olmayacağına veya en alt seviye olacağına birazda olsa iyi olmasını sağlamaya çalıştım. Dolayısıyla sizinde onu yapmanız daha sağlıklı olur. kazasız sürüşler dilerim
    Çok teşekkür ederim hocam. Aklımdaki modellerde az çok böyleydi. Kask için ise maalesef fiberglass kaslar en kötü 800 900₺'den başlıyor. O sebeple genelde karbonfiber bulmaya çalışıyorum. Mt Revenge 2 kaskı benim da kafama yatmıştı fakat 1000₺ gibi fiyatlardan başladığı içi maalesef alamadım. O fiyata da sadece ff353 ve Axxıs Draken'ler mevcut

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:30 ----------

Çok teşekkür ederim hocam. Aklımdaki modellerde az çok böyleydi. Kask için ise maalesef fiberglass kaslar en kötü 800 900₺'den başlıyor. O sebeple genelde karbonfiber bulmaya çalışıyorum. Mt Revenge 2 kaskı benim da kafama yatmıştı fakat 1000₺ gibi fiyatlardan başladığı içi maalesef alamadım. O fiyata da sadece ff353 ve Axxıs Draken'ler mevcut
    öyle bir durumki şunu alma bunu al denmiyor malesef. Hepsi önemli çünkü ama sıraya koyarsan ve devamında ekleme yapabilirsen bütçene, yukarıda bi arkadaşımızın dediği gibi kask,mont, eldiven 3 lüsünden başlaman daha mantıklı gibi. Çünkü yekünü bunlar topluyor.

Motosikleti
    Mondial 150 Z-One
    Alıntı isoozdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öyle bir durumki şunu alma bunu al denmiyor malesef. Hepsi önemli çünkü ama sıraya koyarsan ve devamında ekleme yapabilirsen bütçene, yukarıda bi arkadaşımızın dediği gibi kask,mont, eldiven 3 lüsünden başlaman daha mantıklı gibi. Çünkü yekünü bunlar topluyor.
    Evet hocam bende o şekilde başlamayı düşünüyorum. Kask ve montu arkadaşlarım hediye alacak. Axxıs Draken Forza B5 ile Prosev Malibu 4 Mevsimlik Motosiklet Montu sipariş etmişler sanırım bugün. Umarım doğru bir tercih yapmışlardır çünkü onlarda çok bilgisiz. Bu ekipmanları kullanan birisi varsa bana memnun olup olmadığını iletebilirler mi ?
    Geriye sadece eldiven kaldı arkadaşlar. Eldiven hem yazın hem de kışın giyebileceğim, telefona dokunma özelliği bulunan ve yazın terletmeyecek bir şey arıyorum. Aynı zamanda avuç içi koruması olmasından tarafım. Kışın çok önemli değil çünkü mesafem az. Buna göre 180₺'ye kadar önerileriniz varsa hala açığım

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    dURT markasından daha hesaplı ekipmanlar dizebilirsin kardeşim. istanbuldaysan hasanpaşa mağazasında pazarlık da yaparsın hem ;)

Motosikleti
    Mondial Vulture 125i
    Teşekkürler
    https://www.motoruma.com/venom-colda...t-ceketi-siyah
    https://urun.n11.com/kask/ls2-kask-f...u-s-P417537702 (listemde ff353 ve guroni de var).
    Venom dizlik (135 TL olması lazım)
    https://www.kalyoncumotor.com/urun/s...iklet-eldiveni
    Aşağı yukarı fikirim bu şekildeydi. @Berk Yakar

Motosikleti
    Mondial 150 Z-One
    Alıntı berkeusta01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler
    https://www.motoruma.com/venom-colda...t-ceketi-siyah
    https://urun.n11.com/kask/ls2-kask-f...u-s-P417537702 (listemde ff353 ve guroni de var).
    Venom dizlik (135 TL olması lazım)
    https://www.kalyoncumotor.com/urun/s...iklet-eldiveni
    Aşağı yukarı fikirim bu şekildeydi. @Berk Yakar
    Kardeşim öncelikle kask için kesinlikle açılır kaskları önermiyorlar aklında bulunsun, kaza anında açılır kısımlarından açılıp çok fazla koruma vermiyorlarmış.
    Sen tamamen yazlık bir mont tercih etmişsin. Montum bugün geldi. 4 Mevsim Prosev mont sipariş ettim. Öncelikle sırt omuz ve dirsek korumaları mevcut. İçindeki astar ve rüzgarlık çıkıyor ve hiçbir şekilde şimdilik terleme yapmadı. Yazın ne olur bilmiyorum.Duruş olarak dar ve spor duruyor. 190 cm 90 kiloyum ve xl sipariş ettim üstüme tam oldu. Korumaları falan baya güven veriyor. Gözü kapalı alabilrsin eğer kışında motosiklet kullanacaksan. Geri kalan ekipmanlarım yaklaşık olarak 1 hafta içinde temin edeceğim. Kaskı görünüşünden ve polikarbon oluşundan dolayı Axxıs Draken sipariş etmeye karar verdim. Youtube falan sağlamlık testlerine baktım şimdilik benim için yeterli. Şuan tam olarak almaya karar veremediğim tek ekipman eldiven. Dizlik içinde Venom'un mafsallı dizliği vardı. Yukarıda bir arkadaş önermiş onu almaya karar verdim baya sağlama benziyor. Eldiven içinde şu 2 3 gün araştırma yaptıktan sonra tüm ekipmanlarımı tamamlayacağım. Sana 1 hafta içinde hepsini kullandıktan sonra dönüş yaparım inşallah.

Motosikleti
    Mondial Vulture 125i
    Kardeşim öncelikle kask için kesinlikle açılır kaskları önermiyorlar aklında bulunsun, kaza anında açılır kısımlarından açılıp çok fazla koruma vermiyorlarmış.
    Sen tamamen yazlık bir mont tercih etmişsin. Montum bugün geldi. 4 Mevsim Prosev mont sipariş ettim. Öncelikle sırt omuz ve dirsek korumaları mevcut. İçindeki astar ve rüzgarlık çıkıyor ve hiçbir şekilde şimdilik terleme yapmadı. Yazın ne olur bilmiyorum.Duruş olarak dar ve spor duruyor. 190 cm 90 kiloyum ve xl sipariş ettim üstüme tam oldu. Korumaları falan baya güven veriyor. Gözü kapalı alabilrsin eğer kışında motosiklet kullanacaksan. Geri kalan ekipmanlarım yaklaşık olarak 1 hafta içinde temin edeceğim. Kaskı görünüşünden ve polikarbon oluşundan dolayı Axxıs Draken sipariş etmeye karar verdim. Youtube falan sağlamlık testlerine baktım şimdilik benim için yeterli. Şuan tam olarak almaya karar veremediğim tek ekipman eldiven. Dizlik içinde Venom'un mafsallı dizliği vardı. Yukarıda bir arkadaş önermiş onu almaya karar verdim baya sağlama benziyor. Eldiven içinde şu 2 3 gün araştırma yaptıktan sonra tüm ekipmanlarımı tamamlayacağım. Sana 1 hafta içinde hepsini kullandıktan sonra dönüş yaparım inşallah.
    Daha önce benzeri bir konu açtığımda 4 mevsim mont alma denmişti ondan dolayı yaza ayrı kışa da artık 1-2 ay katlanıp sonra kışa ayrı almaya düşünüyordum, sen de böyle deyince kafam yine karıştı. Alacağım zaman yine düşünürüm mont işini.
    Çene açılır kask hakkında burada da bir başlık yapılmıştı güvenliği hakkında ondan biraz içime sinmişti, 3-4 hafta önce artçı olduğum bir motosiklette kaza yaptık arkadaşımla beraber; hatırı sayılır kadar hızlıyken yere düştük kaskı da yere vurdu fakat herhangi bir açılma söz konusu olmadı, yine sen bana güvenip alma da . Axxis Draken dahil benim kask incelemem baya baya geniş durumda bir sürü seçenek sundum kendime, aklıma dün akşam söylediklerim ilk anda geldi öyle yazdım.
    Eldiven: https://urun.n11.com/eldiven/scoyco-eldiven-scoyco-mc08-korumali-motosiklet-eldiveni-P423913359 (kullanan görmedim yakınlarımdan fakat F/P olarak güzel gözüküyor incelemelerine bakarsak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:14 ----------

Haber bekliyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)