Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Japon motosikletlerin fiyat avantajının kaybolması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskiden Ducati Triumph falan dediğin zaman fiyat uçurumundan dolayı yanına yaklaşılmazdı. İnternetten Fiyat listesini açar, küçük dilimizi yutup geri kapatırdık.
    Ducati fiyatına Japon rakibini alır üstüne motorun 5 yıllık benzin mtv bakım masrafları cebinde kalırdı. Şu an öyle değil. Bu konuda çok üzülüyorum. Bu vergi muhabbeti baya canımı sıktı.
    İlanlara baktığım zaman motosikletlerin tamamı İstanbul civarlarında. Ducati ve Triumph İstanbulda yaşıyor olsam gerçekten mantıklı motorlar. Tek sıkıntı 850 km uzakta olmam. İkinci el olarak almak istesem yakınlarımda motor yok. Çoğu dediğim gibi İstanbulda. Bana en yakın servisi de 400km uzaklıkta sanırım. İçimi döktüm rahatladım ama tükürdüğümü yalayarak yine de gidip seve seve Japon alıp bineceğiz gibi duruyor. TR Şartlarında Yamaha ve Honda'dan devam sanırım.
    valla tam bilmiyorum ama türkiyede sanırım 10 tane ilde ducati triumph servisi yani resmi servisi vardır belki daha çoktur.antalya adana istanbul ankara izmir aklıma gelenler.ben antalyadayım o yüzden burada resmi satıcısı ve resmi servisi var bu markanında o yönden ben hiç çekinmiyorum artık.bide satışlar baya fazlalaştı avrupa motorlarına o yüzden parça temini konusundada çekincem yok.bakım ücretleri diceksiniz ondada haksızsınız derim.kawasaki suzuki yamaha parçalarının ducati triumph vs den aşaha kalır yanı kalmadı o fark da artık kapanmış durumda.desmo bakımı vs ben göze aldım zaten korkutucu kısmı desmo değil korlas tarafı.o yüzden pek çekincem yok artık avrupa motorlarına sadece mv agusta istanbul içi servis bakım servis yapıyor o işe giriceksen istanbulda olman şart.
    Erenkc91 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla tam bilmiyorum ama türkiyede sanırım 10 tane ilde ducati triumph servisi yani resmi servisi vardır belki daha çoktur.antalya adana istanbul ankara izmir aklıma gelenler.ben antalyadayım o yüzden burada resmi satıcısı ve resmi servisi var bu markanında o yönden ben hiç çekinmiyorum artık.bide satışlar baya fazlalaştı avrupa motorlarına o yüzden parça temini konusundada çekincem yok.bakım ücretleri diceksiniz ondada haksızsınız derim.kawasaki suzuki yamaha parçalarının ducati triumph vs den aşaha kalır yanı kalmadı o fark da artık kapanmış durumda.desmo bakımı vs ben göze aldım zaten korkutucu kısmı desmo değil korlas tarafı.o yüzden pek çekincem yok artık avrupa motorlarına sadece mv agusta istanbul içi servis bakım servis yapıyor o işe giriceksen istanbulda olman şart.
    Benim burda sıkıntı, her bakıma gitmem gerektiğinde 200-250 hatta daha fazla kilometre yapmam lazımki motosikleti servise bırakabileyim şöyle 30-40 kilometrelik mesafe olsa veya Bursada bildiğim ustası olsa çekinmem, Bursada Ktm ve Aprillia’dan ayrı Avrupalı motosiklet bayisi görmedim onların servis kalitesi nasıldır hiç bilmiyorum. Bursa’da çok çok nadir Avrupa modelleri görüyorum gördüğüm genelde hep Japon modeller veya Çin modelleri.

Motosikleti
    Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim burda sıkıntı, her bakıma gitmem gerektiğinde 200-250 hatta daha fazla kilometre yapmam lazımki motosikleti servise bırakabileyim şöyle 30-40 kilometrelik mesafe olsa veya Bursada bildiğim ustası olsa çekinmem, Bursada Ktm ve Aprillia’dan ayrı Avrupalı motosiklet bayisi görmedim onların servis kalitesi nasıldır hiç bilmiyorum. Bursa’da çok çok nadir Avrupa modelleri görüyorum gördüğüm genelde hep Japon modeller veya Çin modelleri.
    alalahalhaa bide bursa yani hayatta aklıma gelmez.bmw servis zaten her ilde var en şanslı avrupalı açık ara bmw.o kadar yol var ise tabiki gidilmez uzun iş ama imkansız değil.malum artık 15 bin km de bir servis dedikleri için senede 1 kere gidilir çok koymaz.ama acil bir iş olsa parça vs gerekse işte o zaman motoru çektirtmek gerek oda büyük masraf uğraş olur.antalyada allahtan her marka resmi servisi var o yandan çok şanslıyım.
    valla baktım şimdi merak ettim balıkesir kocaeli istanbul izmir ducati servis var.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alalahalhaa bide bursa yani hayatta aklıma gelmez.bmw servis zaten her ilde var en şanslı avrupalı açık ara bmw.o kadar yol var ise tabiki gidilmez uzun iş ama imkansız değil.malum artık 15 bin km de bir servis dedikleri için senede 1 kere gidilir çok koymaz.ama acil bir iş olsa parça vs gerekse işte o zaman motoru çektirtmek gerek oda büyük masraf uğraş olur.antalyada allahtan her marka resmi servisi var o yandan çok şanslıyım.
    valla baktım şimdi merak ettim balıkesir kocaeli istanbul izmir ducati servis var.
    Birde bu servis olayı bildiğim kadarıyla sadece servis kısmını yapıyor. Motosiklet satışı yok diye biliyorum. Geçen ay Antalya'ya yolum düştüğünde Yetkili servis olan Zorlu motorla konuşmuştum. Eğer yanlış anlamadıysam bizde sadece servis kısmı var, motosiklet almak için Korlasla konuşun demişlerdi. Korlas'ın sitesinde Bayi olarak sadece İstanbul'daki Watergarden'in altındaki yer gözüküyor. Sıfır motosiklet satış olayı nasıl oluyor daha önce konuşmuş muydunuz?

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla Triumph kullanmayan başladım 5 aydır
    ömrüm boyunca da imkanlar el verirse başka marka kullanmayı düşünmüyorum
    kaza olunca her motorda uğraşıyorsunuz
    ayrıca sarf malzemesi falan sıkıntısı hiç çekmiyorum her parçasınıda getiriyorlar
    sahibi olmadan yorum yapanlara aldanmayın derim
    önce binip sürsünler bir kere tadını alsınlar gerisi kolay
    bu aralar trafikte çok fazla Avrupalı motor görmeye başladım umarım daha da yaygınlaşır.
    birde Avrupa malı motor sahiplerine sorun çoğu motorunu satmak istemez yada satma niyetinde değiller
    bunun sebebi motorlara konulan donanımlar malzeme kalitesi hep en yukarılarda
    genellikle çoğu radyal fren merkezleri radyal monoblok kaliperler çelik fren hortumları öhlins/kyb amortisörler abs tcs quickshifter çok özellikli sürüş modları tft ekran ıvır zıvır bir sürü şey dolduruyorlar motora e haliyle motorlar çok dolu oluyor buda motorunuzu kullanırken çok zevk veriyor
    uzun yıllar kullanmak istiyorsunuz piyasasının olmamalarınında bir sebebi bu alan satmak istemiyor haliyle ilan sayısı az oluyor
    bu markaların motorlarını bir kullanın deneyin demek istediğimi anlarsınız
    espresso bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    japon motosikleti = bitcoin.

zamanında alıp elinde tuttuysan hem elindeki motosiklet değerlenmiştir
    hemde tekrar almak için cebinden çok para çıkmaz

genelde 20 bin km yi devirince elden çıkarma alışkanlığı olduğu için bizim millette
    her yeni sıfır motosiklet alırken böyle sorunlar çıkma olasılığı yüksek tabiki.
    espresso bunu beğendi.

selimonurr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Ben yıl sonuna doğru Tracer900 almayı düşünen biri olarak Triumph Tiger850 ile fiyat karşılaştırması yaptığım zaman şok olmuştum. 2021 modeller için;

Tracer900 132 bin TL
    Tiger850 120 bin TL

Alıp 1-2 sene içinde satmayı düşünsem kesinlikle Tracer'ı seçerdim. Ama uzun vadeli kullanmak üzere alacağım için muhtemelen Tiger850 alacağım.
    Zaten elektronik ve sağlamlık anlamında Triumph karşılaştırılmaz seviyede.
    sharkspeedr2 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı selimonurr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yıl sonuna doğru Tracer900 almayı düşünen biri olarak Triumph Tiger850 ile fiyat karşılaştırması yaptığım zaman şok olmuştum. 2021 modeller için;

Tracer900 132 bin TL
    Tiger850 120 bin TL

Alıp 1-2 sene içinde satmayı düşünsem kesinlikle Tracer'ı seçerdim. Ama uzun vadeli kullanmak üzere alacağım için muhtemelen Tiger850 alacağım.
    Zaten elektronik ve sağlamlık anlamında Triumph karşılaştırılmaz seviyede.
    Sookk olacak,ayilip bayilacak bir durum yok.

Tracer 900 yurtdisinda da tiger 850 den daha pahali bir motor.

Onu gectim,benim bildigim tracer(2021) donanim ve elektronik olarak tiger 850 yi tokat manyagi yapar.

Guc zaten kiyaslanmaz.Saglamlik ?

Triumph un Yamaha dan saglam olacagini ancak Turkiye de yasayip avrupa motoruna bindiginde kendini lord zannedenler soylebilir..

showa,kyb,nissin gibi japon markalarının japon motosikletlerinde kullanılmadığını mı söylüyorsunuz?Avrupa menşeili motosikletlerin ggörece olarak uzak doğulu emsallerine göre avantaj veya dezavantajları olabilir ,Yazıldığı gibi markalı donanımların kullanılmadığını söylemek doğru değil.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sookk olacak,ayilip bayilacak bir durum yok.

Tracer 900 yurtdisinda da tiger 850 den daha pahali bir motor.

Onu gectim,benim bildigim tracer(2021) donanim ve elektronik olarak tiger 850 yi tokat manyagi yapar.

Guc zaten kiyaslanmaz.Saglamlik ?

Triumph un Yamaha dan saglam olacagini ancak Turkiye de yasayip avrupa motoruna bindiginde kendini lord zannedenler soylebilir..
    Daha önce Triumph markalı hangi motorsikleti kullandınız ve Yamaha'nın daha sağlam olduğunu iddia ediyorsunuz sadece bunu soracağım?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Daha önce Triumph markalı hangi motorsikleti kullandınız ve Yamaha'nın daha sağlam olduğunu iddia ediyorsunuz sadece bunu soracağım?
    Daha once Triumph kullanip kullanmamamla konunun ne ilgisi var ?

Amerikadaki kolormatikli gibi konusmanizi yadirgadim dogrusu.

Ama tesaduf bu ya 15000 km kadar tiger xrx kullandim.Bu beni bilirkisi yapti sanirimm.

Siz bence Tracer i bosverin Triumph alin..Sonucta Korlas taki calisanlar havuc kemirmeesin ;)

Motosikleti
    MT-07
    Daha once Triumph kullanip kullanmamamla konunun ne ilgisi var ?

Amerikadaki kolormatikli gibi konusmanizi yadirgadim dogrusu.

Ama tesaduf bu ya 15000 km kadar tiger xrx kullandim.Bu beni bilirkisi yapti sanirimm.

Siz bence Tracer i bosverin Triumph alin..Sonucta Korlas taki calisanlar havuc kemirmeesin ;)
    Çünkü ben asıl hedeflediğim motoru zaten Tracer olarak yazdığım halde birden kendini lord zanneden oldum. Tiger modeli de kullandıysanız ve bir sağlamlık vs problem yaşadıysanız bilmek yararıma olurdu konu oradan geldi.
    Anladığım kadarıyla Korlasla bazı problemler yaşamışsınız ve bundan dolayı Triumphla ilgili takıntılarınız var ama bana yakıştırmalarınızdan dolayı polemiğe girmek istemiyorum. İyi forumlar...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Çünkü ben asıl hedeflediğim motoru zaten Tracer olarak yazdığım halde birden kendini lord zanneden oldum. Tiger modeli de kullandıysanız ve bir sağlamlık vs problem yaşadıysanız bilmek yararıma olurdu konu oradan geldi.
    Anladığım kadarıyla Korlasla bazı problemler yaşamışsınız ve bundan dolayı Triumphla ilgili takıntılarınız var ama bana yakıştırmalarınızdan dolayı polemiğe girmek istemiyorum. İyi forumlar...
    Triumph la ilgili hic takintim yok.Kullandigim donemde problem yasatmadi zaten 15k kullandim.

Burda benim anlamadigim triumph un fiyati size tracer e gore ucuz gelmesi ?

Her bakimdan ustun olan tracer i birakip 12.000 tl daha ucuza cok daha donanimli! ve dayanikli! bir tiger almak mi mantikli ?

Dunyanin neresinde,hangi ulkesinde Triumph un Yamaha dan daha saglam ve sorunsuz olduguna dair bir algi var ?

Bu konuda sunabileceginiz bir kanit bir arastirma var mi ?

Ahh sizi gidi avrupa hayrani lordlar siziii ;)

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Tracer güç ve tork olarak daha önde olsa da Triumph verdiği premium marka hissiyatı ile her zaman bence bir adım önde olan bir markadır.

Tracer900 - 119 hp - 93 nM tork
    Tiger850 - 85 hp - 82 nM tork

Bunun haricinde bir albenisi yok. Bu arada insanların fikirleri ve zevkleri farklı farklıdır, ayrıca yerinizde olsam öyle triumph alın korlastakiler havuç kemirmesin veya avrupa motoruna binip kendini lord zannedenler ancak triumph'un daha iyi olduğunu söyler gibi talihsiz cümleler kurmazdım. Yaş kaç bilmiyorum da bu şekilde bir cümle okuyunca bir an yazanın ergen veya daha da küçük bir yaş grubundan olduğunu düşünüyorum. Ve sizin tarzınız hep böyle biraz sert ve kaba kusura bakmayın. Biraz daha sakin, relax bir katılım yapsanız engin bilgilerinizden daha iyi yararlanırız. İroni değil cidden böyle düşünüyorum.
    selimonurr bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde bu servis olayı bildiğim kadarıyla sadece servis kısmını yapıyor. Motosiklet satışı yok diye biliyorum. Geçen ay Antalya'ya yolum düştüğünde Yetkili servis olan Zorlu motorla konuşmuştum. Eğer yanlış anlamadıysam bizde sadece servis kısmı var, motosiklet almak için Korlasla konuşun demişlerdi. Korlas'ın sitesinde Bayi olarak sadece İstanbul'daki Watergarden'in altındaki yer gözüküyor. Sıfır motosiklet satış olayı nasıl oluyor daha önce konuşmuş muydunuz?
    antalya için konuşursam 'antalya oğuz motor' ducati,triumph satıyorlar 20 yıldır falan satış ordan en eski motosiklet satıcısı antalyanın.servis dediğiniz gibi zorlu motor bakıyor o işe.yamaha honda gibi aldığımız yerde servise sokmuyoruz antalyada.satıcı bu geçen v4 multistrada vardı heralde satmışlar https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...05514667/detay

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Triumph la ilgili hic takintim yok.Kullandigim donemde problem yasatmadi zaten 15k kullandim.

Burda benim anlamadigim triumph un fiyati size tracer e gore ucuz gelmesi ?

Her bakimdan ustun olan tracer i birakip 12.000 tl daha ucuza cok daha donanimli! ve dayanikli! bir tiger almak mi mantikli ?

Dunyanin neresinde,hangi ulkesinde Triumph un Yamaha dan daha saglam ve sorunsuz olduguna dair bir algi var ?

Bu konuda sunabileceginiz bir kanit bir arastirma var mi ?

Ahh sizi gidi avrupa hayrani lordlar siziii ;)
    her konuyu kişisel husümetine neden çeviriyorsun dayı? git özelden konuş. forumda zaten bir şey öğrenebildiğin bir konu kalmıyor, bırak da okuyalım. Nickini her gördüğümüzde scroll etmek zorunda mıyız?

ABD'de de mt3'ler ile avrupalılar benzer fiyatlara satılıyor, ama yine bu konuda konuşulduğu gibi aksesuar, süspansiyon gibi durumlardan ötürü abd'li vloggerların hepsi Duke 390'ı öneriyorlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Merdo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her konuyu kişisel husümetine neden çeviriyorsun dayı? git özelden konuş. forumda zaten bir şey öğrenebildiğin bir konu kalmıyor, bırak da okuyalım. Nickini her gördüğümüzde scroll etmek zorunda mıyız?

ABD'de de mt3'ler ile avrupalılar benzer fiyatlara satılıyor, ama yine bu konuda konuşulduğu gibi aksesuar, süspansiyon gibi durumlardan ötürü abd'li vloggerların hepsi Duke 390'ı öneriyorlar.
    Husumet mi ? Su alintiladigin yazimda husumeti gectim kabalik bile yok.

Yazdigimi gorunce scroll etmek zorunda miyimmmm ?!? Ne yaparan yap banane.

Tiger 850 tracer karsisinda yersiz ovulmus ben de aksini iddia etmisim.

Kafan biraz calisssaydi mt3 duke 390 ornegini vermezdin konumuz bu degil cunku.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    japon motosikleti = bitcoin.

zamanında alıp elinde tuttuysan hem elindeki motosiklet değerlenmiştir
    hemde tekrar almak için cebinden çok para çıkmaz

genelde 20 bin km yi devirince elden çıkarma alışkanlığı olduğu için bizim millette
    her yeni sıfır motosiklet alırken böyle sorunlar çıkma olasılığı yüksek tabiki.
    Yaa ne diye hatırlatıyorsun.
    Ben xmax'i alırken 2 bitcoin satmıştım, ekipman için de bir bitcoin gitti, toplam 3 bitcoin yani. Tabi o zamanlar bitcoin bu kadar değerli değildi ufff ne güzel kar ettim demiştim.
    ileride torunlarım kızacak arkamdan, dedemizin bir zamanlar tam 4 bitcoini varmış yemiş diyecekler.

Avrupa ile aramıza gümrük birliği anlaşması var haliyle vergi avantajı yüzünden avrupa mallarının daha makul fiyatta olmadı normal buralarda. Ne de olsa avrupa malı da yerli sayılır gümrük vergisi açısından.

Motorumu değiştirmeyi düşünmüyorum ama olur da değiştirirsem BMW'nin 650'lik scooterlarında gözüm var, keşke çok para olmasaydı da alabilseydim.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaa ne diye hatırlatıyorsun.
    Ben xmax'i alırken 2 bitcoin satmıştım, ekipman için de bir bitcoin gitti, toplam 3 bitcoin yani. Tabi o zamanlar bitcoin bu kadar değerli değildi ufff ne güzel kar ettim demiştim.
    ileride torunlarım kızacak arkamdan, dedemizin bir zamanlar tam 4 bitcoini varmış yemiş diyecekler.

Avrupa ile aramıza gümrük birliği anlaşması var haliyle vergi avantajı yüzünden avrupa mallarının daha makul fiyatta olmadı normal buralarda. Ne de olsa avrupa malı da yerli sayılır gümrük vergisi açısından.

Motorumu değiştirmeyi düşünmüyorum ama olur da değiştirirsem BMW'nin 650'lik scooterlarında gözüm var, keşke çok para olmasaydı da alabilseydim.
    Hocam simdi bir Honda fanboy gelir "Forza 750 cikti" der, "avrupa lordlari" der yapma etme
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam simdi bir Honda fanboy gelir "Forza 750 cikti" der, "avrupa lordlari" der yapma etme
    Forza 750 de güzel motor ama zaten 250cc üstü motorlar şehiriçinde ulaşım ihtiyaçları için pahalı gelir, yani hadi motoru alabildin diyelim onun benzini bakımı vergisi kaskosu derken masrafları çok gelir beni aşar, hiç gerek yok.

Hem AB ile gümrük birliği içindeyiz, bir de Almanya'da çok vatandaşımız var, yani çok zorlasak BMW markası da yerli ve millidir desem terine kim nasıl ikna edecek beni?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)