Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Uzun yol seyehatlerinde banyo/yikanma/rahatlama islemini nasil gerceklestiriyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    kebabykebab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar herkese basliktada belirttigim gibi benim herhangi bir kamp deneyimim yok, bir kac kere arkadaslarla yazin gitmistik ordada biraz otlakci rolundeydim pek bir vasfim olmadi sabaha kadar oturup sucuk/kofte ekmek yemek disinda. Ben diyelim ki marmaradaki butun illeri gormek istiyorum ve habire zirt pirt otele gir cik yaparak bunu yapmak istemiyorum, kamp olayinda dikkat etmem gereken konular nelerdir acaba?

1) Simdi malum turkiyedeyiz, guvenlik aciisndan ne gibi sikintilar dogabilir kamp esnasinda, sizce motor cok calinmaya calisilir mi?

2) Tuvaletinizi nereye yapiyorsunuz (kucuk degil, buyuk) hani bazisi buyugunude pis bir tuvalette veya toprak kazip yapabilir ama ben tuvalet konusunda boyle abuk subuk islere kalktigimda sanki ulan ne isim var boyle yasamaya git otelde kal diye geciresim geliyor aklimdan ve butun zevkim bitiyor. Cadirda yatmak hic koymaz hatta zevk verir ama tuvaleti rahat yapamayinca insan delleniyor.

3) Dus olayini nasil hallediyorsunuz ?

4) Sizce bu isin puf noktalari, aman dikkat et diyebileceginiz noktalar nelerdir?

Simdiden zamaniniz icin tesekkur ederim.
    KırmızıGrom bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    1)camping ler ve festivallerde calinabilir.

2)camping de zaten tuvalet oluyor eger insan ugragi biyer ise camping bulmaya calisiyorum saf doğa da bir çukur etraftan dal vs ile etrafima koruma yapıyorum. yolda benzinliklerde is görüyor. (opet forever)

3)kış kampini bilmem ama yaz kampında 5 lik bidona delik delip asiyoruz.

4) ilk kampini yakin mekanlarda yap ozaman ihtiyaçların ortaya çıkar.
    Vidos ve espresso bunu beğendiler.

Selamlar Emir, cok tesekkurler yazdigin fikirler icin. 5'lik bidon olayi kesinlikle cok pratik ve guzel mantikli buldum, kesinlikle kullanacagim. Camping deki tuvaletler ve benzinlik tuvaletleri seni igrendirmiyor mu? Cogu benzinlik benim gozlemlerime gore cok hoyrat kullaniliyor (pis, bakimsiz kasnaga isemeler falan). Camping alanlarida boyle mi yoksa daha mi temiz oluyor?

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Güzel kamping alanlarında tuvaletler temiz oluyor. O durumda rahat rahat kullanıyorum. Kamping alanlarında çalınma korkusu yaşıyorsan alarmlı disk kilidi alıp motoru çadırın dibine koyabilirsin ki ben her gideceğim yeri arayıp motosikletimi çadırın yanına koyabilir miyim koyamaz mıyım şeklinde soruyorum. Ona göre gidiyorum.

Dağlık bir yere gittiğinizde ise tuvalet problemini aynı kedi köpeklerin yaptığına benzer şekilde yapıyorum. Okuyanlar kusura bakmasınlar bunu yazmam normalde ama ilk gidecek arkadaşlara yazılmış olsun. Şöyle; şu ürünü yanıma alıyorum. Kamp yaptığım yerden belirlediğim bir yöne doğru 2-3 dakika yürüyorum. Bu önemli çünkü pisliğe gelen hayvanlar olabiliyor, onları kamp alanına yaklaştırmamak lazım. Orayı kazıyorum belli bir ölçüde Sonra taharet işlemimi görüyorum ve açtığım çukurun üstünü toprakla örtüyorum. Üzerinede orta halli bir taş ya da ot koyuyorumki benden sonra gelenler olursa (her ihtimali düşünmek lazım) mayına basmasın .

Giderken uzun süreli gideceksem (+5 gün)2 şişe su götürüyorumki biri yıkanma etme diğeri de kullanma için. Zaten bence kampa gittiğinde kolay kolay duş alacak seviyeye gelmiyorsun tabi dinlenme amacı ile gittiğini varsayarsak.

Onun haricinde her hareketimi aileme bildirimim. YOla çıkıyorum, gideceğim yere ulaştım, kamp kurdum, şu oldu bu oldu gibisinden. Ailemi de merakta bırakmıyorum.

Güvenlik işi için ise biber gazı, az üfürmede bile çok sağlam ses çıkaran düdük ve işaret fişeği oluyor yanımda. Ayrıca genelde tek gitmemeye çalışıyorum.

Diğer malzemeler ise klasik kamp malzemeleri ve kamp teknikleri onları yazmaya gerek duymuyorum.

Bu tür şeyler bence insanın kendiyle yüzleşmesini, kendiyle baş başa kaldığında neler yapabiliyor neler edebiliyoru görebilmesini sağlıyor. Ben çok zevk alıyorum. Kendimi bildim bileli babam sayesinde İzciyimdir, onlarca eğitime onlarca kampa gitmişliğim var. Ama her yeni kampımda farklı şeyler öğreniyor, farklı şeyler tecrübe ediyorum. Fakat bazı insanlar bu durumlara heveslenip gittiğinde durumun kendine göre olmadığını anlayabiliyorlar. O zaman otel gibi ya da kamping gibi alanlara gidiyorlar. Oralarda konaklamayı tercih edebiliyorlar.

Son olarakta gittiğin yeri mutlaka temiz bırakmaya çalış. Ateş yakacaksanda azami önlem alarak yak. Gerisi tamamen eğlenmene kalmış.
    levend84, uthec, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Konaklama için kamp alanlarını tercih edersen ilk 3 soru ortadan kalkar.

4- En temeli: fazla eşya alma. Gerisi kendi tecrübenle, zamanla şekillenir.

Dogru diyorsun bende oyle planliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

Bu detayli cevap icin cok ama cok tesekkur ederim! Aklimdaki cogu soruyu gidermis oldu. Bende kesinlikle kamp alani kulannacagim, en azindan baslangic icin. Bakalim fiyatlar ne kadar uygun 50-100 tl falansa gecelik pansiyondan daha pahaliya gelir neyse su ehliyeti bir alayim da bende gezinmek icin sabirsizlaniyorum. Ipsartaya geldigimde kesinlikle birseyler ismarlayacagim!

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı kebabykebab adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

Bu detayli cevap icin cok ama cok tesekkur ederim! Aklimdaki cogu soruyu gidermis oldu. Bende kesinlikle kamp alani kulannacagim, en azindan baslangic icin. Bakalim fiyatlar ne kadar uygun 50-100 tl falansa gecelik pansiyondan daha pahaliya gelir neyse su ehliyeti bir alayim da bende gezinmek icin sabirsizlaniyorum. Ipsartaya geldigimde kesinlikle birseyler ismarlayacagim!
    Ege'deki iyi, ünlü yerlerde 4 yıldızlı otellerle aynı diyeyim sen anla. Yeni açılan ucuz yerler bakıp uyguna kapatmaya bak.

Suan moralim siffir siffir siffir :(

https://www.youtube.com/watch?v=RVFU...nel=YusufTutar

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Kampçı adam öle fazla hijyen olmaz.Bana kamp olayı konforsuz geliyor.Ben pansiyonmu olur otelmi olur artık motoru park ederim. Soyunup dökünüp güzel bir duş alırım gidip yatağa uzanırım biraz yorgunluğu atarım .Sonra normal kıyafetleri giyip gezerim.Ekip iyi ise bir mekana gider bişeyler içer muhabbet ederiz.Sonra güzel bir uyku sabah yine güzel bir kahvaltı.Tekrar motorcu moduna dönüş yola çıkış.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG

Isparta ya da Antalyaya gelirsen mutlaka ama mutlaka haberim olsun. Özelden yazabilirsin. Ayrıca belki sana yardımcı olabilir, önceki gezi yazımı okuyabilirsin. Ya da bu linke tıklayarak gezi yazıma gidebilirsin. Orada tüm masraflarım, detaylarım falan yazıyor.
    kebabykebab bunu beğendi.

Yani bende hep oyle dusunuyordum ama her ili gormek istedigim icin hergun pansiyonda kalmak cok pahaliya gelicek gibi gozukuoyr allahin unuttugu illerde bile pansiyonlar 100tl den basliyor (internet otel sitelerinden aldigim fiyatlar bunlar) hele yazin daha feci olur cok buyuk ihtimal.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Güzel konu olmuş. Benim de merak ettiğim sorular ama cevap daha çok kamp alanı üzerine gibi. Manisa'ya falan gitsen merkezde hamam bulursun. Ama işte Spil dağından in, hamama git, sonra tekrar spile çık falan zor iş

@rideforlife senin cevabını görünce aklıma senin açtığın kamp konun geldi.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Merhabalar herkese basliktada belirttigim gibi benim herhangi bir kamp deneyimim yok, bir kac kere arkadaslarla yazin gitmistik ordada biraz otlakci rolundeydim pek bir vasfim olmadi sabaha kadar oturup sucuk/kofte ekmek yemek disinda. Ben diyelim ki marmaradaki butun illeri gormek istiyorum ve habire zirt pirt otele gir cik yaparak bunu yapmak istemiyorum, kamp olayinda dikkat etmem gereken konular nelerdir acaba?

1) Simdi malum turkiyedeyiz, guvenlik aciisndan ne gibi sikintilar dogabilir kamp esnasinda, sizce motor cok calinmaya calisilir mi?

2) Tuvaletinizi nereye yapiyorsunuz (kucuk degil, buyuk) hani bazisi buyugunude pis bir tuvalette veya toprak kazip yapabilir ama ben tuvalet konusunda boyle abuk subuk islere kalktigimda sanki ulan ne isim var boyle yasamaya git otelde kal diye geciresim geliyor aklimdan ve butun zevkim bitiyor. Cadirda yatmak hic koymaz hatta zevk verir ama tuvaleti rahat yapamayinca insan delleniyor.

4) Sizce bu isin puf noktalari, aman dikkat et diyebileceginiz noktalar nelerdir?

https://urun.n11.com/kamp-mutfagi/ka...-lt-P462079198

yukarıda link verdiğim duştan var bende
    30 dakika güneşe bırakınca neredeyse kaynar hale geliyor.
    ben soğuk yıkamayı sevdiğimden temiz su doldurup ağaca asıyorum direkt

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:36 ----------

bu arada pansiyon ve campingleri pek karşılaştırma.
    ben yanlız veya benim kafadan biriyle seyahat ediyorsam asla bir mekanda kalmam.
    dağa taşa ücra bir yere kamp kurarım.
    sadece hanım ve çocuklarla gezdiğimde camping tercih ediyorum.
    o da hanım korkuyor diye yoksa yine de kalmazdım
    espresso bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Peki tecrübeli arkadaşlar yanınıza neler alıyorsunuz? Yan çanta önerilerine açığım

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1) Motor çalınır. Kamplarda cok gördüm, en olmadı kafası iyi 2 lavuk motorun bi yerini kırar. Bu nedenle kamp yaptıgınız çadırın dibine koymanız ve üstünü örtmeniz hatta mümkünse otoparka koymanız daha iyi olur.

2)Çadır diyorsan umumi tuvaleti kabul edeceksin. Artık kamp alanlarının cogunda büfe dükkan restoran var onların tuvaletlerini kullanıyoruz. Hijyen malzemelerini kendin götür ama.

3) Kamp alanlarında ücretli ve ücretsiz duş oluyor ama eğer yok ise denize girme işini kampın son gününe bırakıyorum genelde.

4) 2019 yılında kamp yapmak pansiyondan daha pahalıya geliyordu. Açıkçası eğer organizasyon için gitmeyecek isen kıytırık bir pansiyonda kalman en güzeli.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    bastan uyarayim bizdeki kamp alanlari gittiginizde hayal kirikligi yasatabilir, dort dortluk wc - dus beklemeyin sakin genelde orta karardir hatta les gibi olanlari da var, wc dus vb gibi isleri cok dert ediyorsaniz uzulerek soyluyorum siz kamp yapamazsiniz daha dogrusu keyif yerine izdirap olur, 2020 de dort kez kamp firsatim oldu hepsinde de dogada kamp yaptim kamp alani degildi, hatta birinde marmaris okluk koyu yakininda kucuk bir koyda sadece ben vardim dort gun insan gormeden kaldim, dort gun dus almadim sadece denize girip ciktim, dort gun sonra donuste akyakada azmak suyunda yuzup dusumu aldim, size tavsiyem daha once konaklama yapan arkadaslardan duzgun kamp yeri onerileri alin oyle gidin.

bahsettigim kamp ile alakali hazirladigim videom

espresso bunu beğendi.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1) Motor çalınır. Kamplarda cok gördüm, en olmadı kafası iyi 2 lavuk motorun bi yerini kırar. Bu nedenle kamp yaptıgınız çadırın dibine koymanız ve üstünü örtmeniz hatta mümkünse otoparka koymanız daha iyi olur.

2)Çadır diyorsan umumi tuvaleti kabul edeceksin. Artık kamp alanlarının cogunda büfe dükkan restoran var onların tuvaletlerini kullanıyoruz. Hijyen malzemelerini kendin götür ama.

3) Kamp alanlarında ücretli ve ücretsiz duş oluyor ama eğer yok ise denize girme işini kampın son gününe bırakıyorum genelde.

4) 2019 yılında kamp yapmak pansiyondan daha pahalıya geliyordu. Açıkçası eğer organizasyon için gitmeyecek isen kıytırık bir pansiyonda kalman en güzeli.
    Aynen kesinlikle bende pansiyon opsiyonunu dusunuyordum. Sonucta yemege cok bir para harcamayacagim, bazi gunler ise sevdigim bir koyda olur isem sadece bir gunlugune cadir kurar obursu gun tekrar pansiyona gecer rahatlarim. Umarim pansiyonlar cok pahali degildir tek endisem bu. Sonucta kimse internete ilan vermiyor, veren pansiyonlar ise 100tl den baslatiyor; buda benim gibi ogrenci/az kazanan biri icin biraz pahali oluyor ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:37 ----------

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://urun.n11.com/kamp-mutfagi/ka...-lt-P462079198

yukarıda link verdiğim duştan var bende
    30 dakika güneşe bırakınca neredeyse kaynar hale geliyor.
    ben soğuk yıkamayı sevdiğimden temiz su doldurup ağaca asıyorum direkt

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:36 ----------

bu arada pansiyon ve campingleri pek karşılaştırma.
    ben yanlız veya benim kafadan biriyle seyahat ediyorsam asla bir mekanda kalmam.
    dağa taşa ücra bir yere kamp kurarım.
    sadece hanım ve çocuklarla gezdiğimde camping tercih ediyorum.
    o da hanım korkuyor diye yoksa yine de kalmazdım

Dus urununu bookmarkladim direk alacagim tesekkur ederim! Esiniz neden korkuyor acaba ? Hani 188 iri biriyim yanimada kucuk bir bicak alsam basima cok kotu birsey gelmez diye dusunuyorum. Yoksa cahil ozguveni mi bu? Bilmedigim bir konu var mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:39 ----------

Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bastan uyarayim bizdeki kamp alanlari gittiginizde hayal kirikligi yasatabilir, dort dortluk wc - dus beklemeyin sakin genelde orta karardir hatta les gibi olanlari da var, wc dus vb gibi isleri cok dert ediyorsaniz uzulerek soyluyorum siz kamp yapamazsiniz daha dogrusu keyif yerine izdirap olur, 2020 de dort kez kamp firsatim oldu hepsinde de dogada kamp yaptim kamp alani degildi, hatta birinde marmaris okluk koyu yakininda kucuk bir koyda sadece ben vardim dort gun insan gormeden kaldim, dort gun dus almadim sadece denize girip ciktim, dort gun sonra donuste akyakada azmak suyunda yuzup dusumu aldim, size tavsiyem daha once konaklama yapan arkadaslardan duzgun kamp yeri onerileri alin oyle gidin.

bahsettigim kamp ile alakali hazirladigim videom

https://www.youtube.com/watch?v=J84EkzpUZRg
    Yanliz video efsane Valla benim icinde dus, kucuk wc falan bunlarin hicbiri sikinti degil. Tek derdim buyuk wc icin bir rahatligimin olmamasi, heralde kendi kisiligime ozgun birsey. Tavsiyeleriniz icin cok tesekkur ederim bende pansiyon opsiyonu ile baslayacagim ilk marmara turunun sonunda bakarim pansiyon mu daha mantikli kamp mi ona gore karar veririm.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Uzun yolda kamp yapmayacaksam tercihim öğretmen evleri.Gece gittiğinde %99 tek kişilik odada oluyorsun yada planlama yapıp rezervasyon yaptırıyorum.Kamp içinse öyle banyo yapacak kadar pislendiğimi hatırlamıyorum ama 2-3 günlük bişeyse yıkanmaktan çok ıslak mendil ile temizlenmek daha iyi.

Yazın kamp yapacaksam tercihim zaten suya yakın yer oluyor.Girip çıkabiliyorsun hemen.Kışın banyo yapan babayiğit görmedim daha.Tuvalet işi ise kolay.Al yanına tuvalet kağıdı geç uzak bi ağacın dibine hallet işini koy çöp poşetine.Onu da ekstra bi poşete koy giderken de at bi yere.

Ben kampa giderken hep isveç çakımı alırım yanıma.Hem ateş hem çalı çırpı hem gerektiğinde kendini korumamı sağlıyor.Stanley,victorinox biraz daha tuzludur ama 5-6 senedir aynı victorinox çakıyı kullanıyorum bıçağı filan ilk günkü gibi.Markasız çakılar en küçük zorlukta patlıyor.

Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki tecrübeli arkadaşlar yanınıza neler alıyorsunuz? Yan çanta önerilerine açığım
    Yan çanta için önerim http://eyupto.com telefon numarası vs sitesinde vardır. Fiyatları gayet uygun. Çantaları kaliteli, yağmurluklu. Yan çanta demirlerini de yapıp satıyor. İşin sahibi eski bir kurye. İhtiyaçları görüp böyle bir işe girmiş.

Geçen sene yan çanta seti aldım, bir gezimde kullandım. Memnun kaldım, şiddetle tavsiye ederim.
    E.Yzr ve espresso bunu beğendiler.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel konu olmuş. Benim de merak ettiğim sorular ama cevap daha çok kamp alanı üzerine gibi. Manisa'ya falan gitsen merkezde hamam bulursun. Ama işte Spil dağından in, hamama git, sonra tekrar spile çık falan zor iş

@rideforlife senin cevabını görünce aklıma senin açtığın kamp konun geldi.
    Spil dağında tüm ihtiyacınızı karşılayacağınız imkan var ama banyo varmı onu bilmiyorum.
    emenyasin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)