Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Uzun yol seyehatlerinde banyo/yikanma/rahatlama islemini nasil gerceklestiriyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Hocam sana pek uymaz kamping. Benden tavsiye. Duş, büyükabdest düşünüyorsan zorlanırsın.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı kebabykebab adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Dus urununu bookmarkladim direk alacagim tesekkur ederim! Esiniz neden korkuyor acaba ? Hani 188 iri biriyim yanimada kucuk bir bicak alsam basima cok kotu birsey gelmez diye dusunuyorum. Yoksa cahil ozguveni mi bu? Bilmedigim bir konu var mi ?[COLOR="Silver"]
    Şimdi şöyle açıklayayım
    Benim hanım yetiştirilme tarzından dolayı karanlıktan dahi korkuyor.
    hele kaynanamı görseniz arkasından böö diye bağırsam oracıkta can verir bu üçüncü sınıf komedilerdeki tiplemelerden.

benim boyum 185 Türkiyenin hemen hemen her yerinde ve neredeyse tüm dağlarında kamp yaptım.
    hiç bir zaman yabani hayvan korkum olmadı.
    yanımda her zaman bıçak bulunur bu mecburi birşey (yemek filan için)
    fakat ben güvenliğimi biber gazı ile sağlıyorum.
    dağda taşta asla yabani birine veya size sorun çıkaracak birine rastlamazsınız
    ben sadece tabzon yaylalarında sorun yaşıyorum. o da yöre halkının iletişim şeklini çözene kadar.
    hepsi iyi niyetli fakat konuşma şekilleri benim alışık olmadığım bir tarzda olduğu için çözmem biraz zaman aldı.
    şimdi gel gelelim biber gazına
    çadırınızı kurduğunuz yerin 5 er metre uzağına yne daire oluşturacak şekilde birer metre arayla tek bir pıst sıkıyorsunuz.
    burnu hassas olan yırtıcı hayvanlar 100 metre yakınınıza dahi gelmiyorlar.
    biber gazının etkisi 4-6 saat sürüyor. o yüzden tuvalet için kalktığımda bir kez daha yeniliyorum.
    bunlar bana yetiyor şimdiye kadar hiç problem yaşamadım.
    bi arkadaşımın başına gelmiş tarzı hikayeleri çok duydum hepsinin uydurma olduğunu düşünüyorum.

sahil kenarları konusunda bişey diyemem. çünkü belli zamanlarda memleketin barzoları sahile indiği için çok da sahil tercih etmiyorum.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Fiyat performans olarak opinion no9 veya daha büyük numaralı çakıları önerebilirim, uçağa falan binilebiliyor bunla genelde. Sustalı, şekil şukul çakılarla imkanı yok uçağa binemezsiniz. Daha ilk güvenlikte attırırlar, her yere her zaman motosikletle gitmiyoruz sonuçta.

Eğer ejderha eti falan kesmeyecekseniz benim gibi hataya düşüp de karbon oranı yüksek bıçak almayın doğada kullanırım düşüncesiyle. Bu bıçağın karbon ve inox diye 2 serisi var, inox tercih etmek daha mantıklı. Ben kamp amaçlı aldım bu bıçağı ama gündelik hayatta da yanımda bunu taşımayı tercih ediyorum, sempatik duruyor görende negatif bir algı yaratmıyor. Bakımı yoruyor insanı, bir parça domates keseyim diyorsunuz asitinden kararıyor bıçak, paslı gibi gözüküyor. Her kullanımdan sonra yağlaması da ayrı bir dert.

Güvenliğinizi sağlayacağınız ekipmanları kesinlikle alın yanınıza, bıçak, sapan, biber gazı, tüfek, tabanca. Hangisini alabiliyorsanız artık. ben bu seneki kampıma kelepçe de götüreceğim mesela. Hayır fantezi değil, polis arkadaşlarınkinden. Birini bağlamak zorunda kalmasam bile eşyaları bağlarken kullanırım, yer kaplamaz zaten el kadar şey.

Daha önce motosikletle hiç kamp yapmadım. Motosikletimde çanta da yok. 50 litre bir tane alüminyum çanta, 40 litre artçı selesi çantası almayı düşünüyorum. Normal kampta 50 60 litre yetiyorken motosikletli kampta 90 litre yeter sanırım, çadırı falan da çantanın üstüne ahtapotla bağlarım zaten, yer kaplamaz. Geçen sene Datça'da 10gün yaptığım kampı en küçük boy valiz+normal sırt çantasıyla yaptım. Bir daha valiz taşımak gibi bir salaklığı asla yapmam, emanet edecek yer olmadığında taşımak öldürüyor insanı. Motosiklet kampları harici kamplar için 60 70 litre bir çanta şart kamp için tasarlanmış özellikleri olan.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyat performans olarak opinion no9 veya daha büyük numaralı çakıları önerebilirim, uçağa falan binilebiliyor bunla genelde. Sustalı, şekil şukul çakılarla imkanı yok uçağa binemezsiniz. Daha ilk güvenlikte attırırlar, her yere her zaman motosikletle gitmiyoruz sonuçta.

Eğer ejderha eti falan kesmeyecekseniz benim gibi hataya düşüp de karbon oranı yüksek bıçak almayın doğada kullanırım düşüncesiyle. Bu bıçağın karbon ve inox diye 2 serisi var, inox tercih etmek daha mantıklı. Ben kamp amaçlı aldım bu bıçağı ama gündelik hayatta da yanımda bunu taşımayı tercih ediyorum, sempatik duruyor görende negatif bir algı yaratmıyor. Bakımı yoruyor insanı, bir parça domates keseyim diyorsunuz asitinden kararıyor bıçak, paslı gibi gözüküyor. Her kullanımdan sonra yağlaması da ayrı bir dert.

Güvenliğinizi sağlayacağınız ekipmanları kesinlikle alın yanınıza, bıçak, sapan, biber gazı, tüfek, tabanca. Hangisini alabiliyorsanız artık. ben bu seneki kampıma kelepçe de götüreceğim mesela. Hayır fantezi değil, polis arkadaşlarınkinden. Birini bağlamak zorunda kalmasam bile eşyaları bağlarken kullanırım, yer kaplamaz zaten el kadar şey.

Daha önce motosikletle hiç kamp yapmadım. Motosikletimde çanta da yok. 50 litre bir tane alüminyum çanta, 40 litre artçı selesi çantası almayı düşünüyorum. Normal kampta 50 60 litre yetiyorken motosikletli kampta 90 litre yeter sanırım, çadırı falan da çantanın üstüne ahtapotla bağlarım zaten, yer kaplamaz. Geçen sene Datça'da 10gün yaptığım kampı en küçük boy valiz+normal sırt çantasıyla yaptım. Bir daha valiz taşımak gibi bir salaklığı asla yapmam, emanet edecek yer olmadığında taşımak öldürüyor insanı. Motosiklet kampları harici kamplar için 60 70 litre bir çanta şart kamp için tasarlanmış özellikleri olan.
    Valiz çok sıkıntı hocam.Kötü bağlarsan de lop diye uçuyor motorun üstünden.Ben küçük bi çantaya iç çamaşırı üstüne de mat,çadır vs koyup gidiyorum yetiyor.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://www.instagram.com/p/CCvY3cbl...=15rvyu1olxn7m
    https://www.instagram.com/p/CDRzHBMl...=1ppaj18vocvsv
    Şimdi 1. Fotoda yanıma aldıklarım
    2. Fotoda motosikletimin yüklü halini görüyorsunuz
    Mondial 150 drift
    Arka çanta 40 ön çanta 40 litre
    Depo üstü çantada kıyafetlerim ve elimi attığımda lazım olacak eşyalar var
    Geri kalanı arka çantada
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Spil dağında tüm ihtiyacınızı karşılayacağınız imkan var ama banyo varmı onu bilmiyorum.
    Spil dağında küçük dağ evleri var belediyenin kiralattığı. Belki içinde vardır onların.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)