Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

FC Moto Mont Siparişi ve Süreci Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar 26.03 te mont siparişi verdim. 1 gün sonra DHL kargoya teslim edildi. Sonu DE ile biten sipariş kodumu DHL kargo takibinden baktığım zaman
    --- The shipment will be transported to the destination country/destination area and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: https://track.ptt.gov.tr/......----
    Şeklinde PTT kargoya yönlendiriyor.
    31.03 te son işlem olarak 12 gündür bu açıklama var.
    Send item abroad (EDI-received)
    PTT kargoyu aramam bir şeyi değiştirir mi sizce ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya sabır, bekle gelecek. Şu an gümrük patlak durumda covid'ten ötürü. 1-2 hafta sarkma yaşanabilir. Bir şey olmaz koline, sen vergini hazırla, kapıda haracını alacaklar

Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya sabır, bekle gelecek. Şu an gümrük patlak durumda covid'ten ötürü. 1-2 hafta sarkma yaşanabilir. Bir şey olmaz koline, sen vergini hazırla, kapıda haracını alacaklar
    Mayıs'ta elimde olacak gibi o zaman 😅 Haracı bu kadar azimle beklemekte çok garip bir durum gerçekten.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    https://parcelsapp.com/en

Suradan sorgulamayi deneyin bir de.

Siz neden bu kadar beklediniz anlamadım. Benim verdiğim siparişler maksimum 1 haftada geldi. En son pazartesi günü Kask sipariş verdim en son cuma vergimi ödedim dağıtımdaydı yetişmedi. Yarın %100 teslim alırım.

Alıntı obk047 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz neden bu kadar beklediniz anlamadım. Benim verdiğim siparişler maksimum 1 haftada geldi. En son pazartesi günü Kask sipariş verdim en son cuma vergimi ödedim dağıtımdaydı yetişmedi. Yarın %100 teslim alırım.
    Verdiğiniz link ile duruma baktığım zaman;
    Öğeyi yurtdışına gönder (EDI tarafından alındı)
    Almanya. Send item abroad ifadesi devam ediyor.

Aynı ifadeyi alıyorum. Pazartesi dediğiniz gün 05.04 mü?

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:15 ----------

Amazondan bir çok PC parçası siparişi verdim. 10 günü geçmedi hiç biri gelmesi. Mükemmel hassaslık ve kordine aldım. Yani sanırım bekleme dışında olacak akışa karşı hiç bir şeyim yok. DHL yi aradım bu konu hakkında. Bu DE ile biten kargo nuamrası bize ait değil PTT ile irtibat kurun dediler. Ama DHL ye sipariş aşamasında kargo ücreti çektiler bende. Çok ilginç.

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    29€ değil de 19€ olanı seçildiği için mecbur daha uzun süre bekleyeceksiniz. DHL ile işiniz yok. 29€ olan ile alsaydınız 3 günde elinizde olacaktı ve gümrük ücretini online kredi kartı ile ödeyecektiniz. Şimdi kapıya gelirse kapıda veya şube de nakit olarak vereceksiniz.

Alıntı XGAMER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    29€ değil de 19€ olanı seçildiği için mecbur daha uzun süre bekleyeceksiniz. DHL ile işiniz yok. 29€ olan ile alsaydınız 3 günde elinizde olacaktı ve gümrük ücretini online kredi kartı ile ödeyecektiniz. Şimdi kapıya gelirse kapıda veya şube de nakit olarak vereceksiniz.
    Bilmiyordum keşke 10 Euro fazla verseydim. 29 Euro verenler dediğiniz gibi 3 günde siparişi geliyormuş. Bizim iş beklemeye kaldı.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ptt sitesinden sorgulamanız lazım, Deutsche Post yurt dışına gönderdim / yerel dağıtıcıya teslim ettim diyor. Ptt sitesinden DE'li gönderi kodunu sorgulayabilirsiniz. Büyük ihtimalle gümrüktedir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)