Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaldırım taşında yağ nasıl çıkar

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba geçen yaz benim motorumda yağ filitresinin oring contası özelliğini yitirmiş 1 hafta kadar motor orada yağ kaçırmış idi balkon boşluğunda kiracının camı önünde biraz kaldırım taş ı yağ oldu ve kurudu yağmur yağmıyor oraya şimdi motor garajta ama yaz a tekrar oraya koyacağım ayıp olmasın diye silmek istiyorum yağ çözücü motor temizleyici su sarı güç denenlerden sıcak su ile sıktım fırçaladım ama bir türlü çıkmıyor kaldırıma işlemiş bunu oradan nasıl temizlerim acaba?
    Benzin döküp yaksam mı burada çamaşır suyuda döktüm ama yağ çıkmıyor ya

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yağlanan bölgeyi ince zımpara ile zımparalayın.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Yağ damlamış alana mazot ve benzin dökerek fırçalayabilirsiniz ama betonun içine işlediyse yine de çıkarmayabilir. Saydığınız malzemelerin hiçbiri kurumuş motor yağını sökmez.

Tuz ruhu çıkartır. Fakat boya varsa onu da sokebilr. İlk başta.su + tuz ruhu cozeltisini camsil şişesine koyup birkac fiş fisla deneyin. Biraz bekleyin. Olmazsa seyreltiyi azalta azalta tuz ruhu na geçiş yapabilirsiniz. Döktükten sonra bıraz beklemek lazım

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Kaldırım taşları genelde kireç taşı gibi süngerimsi bir yapıda oluyor, emiyorlar sıvıyı.

Görsel olarak çok rahatsız ediyorsa gaz yağını dökün üstünden emsin 2 3 dakika, sonra sökülebiliyorsa bir benzinciye götürüp ne varsa basınçlı su ile akıtın.

recaip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Solvent bazli birsey kullanmaniz gerekiyor
    Benzin mazot vs dökun bekletin emsin, sonra yine dökun ve fircalayin (tel), gerekirse sonrasin basincli su olabilir.
    Risk ise o bölgenin rengi acilabilir.

Ayrica böyle dusunceli olmaniz da cok guzel.

Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağlanan bölgeyi ince zımpara ile zımparalayın.
    Taşın üzerinde kalıntı yok ama bir denerim
    Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ damlamış alana mazot ve benzin dökerek fırçalayabilirsiniz ama betonun içine işlediyse yine de çıkarmayabilir. Saydığınız malzemelerin hiçbiri kurumuş motor yağını sökmez.
    beton gibi taşın içinde evet emmiş gibi :s

Alıntı Palazar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tuz ruhu çıkartır. Fakat boya varsa onu da sokebilr. İlk başta.su + tuz ruhu cozeltisini camsil şişesine koyup birkac fiş fisla deneyin. Biraz bekleyin. Olmazsa seyreltiyi azalta azalta tuz ruhu na geçiş yapabilirsiniz. Döktükten sonra bıraz beklemek lazım
    tuz ruhu hiç denemedim çünkü evde yoktu ama pazartesi alıp deneyeceğim

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaldırım taşları genelde kireç taşı gibi süngerimsi bir yapıda oluyor, emiyorlar sıvıyı.

Görsel olarak çok rahatsız ediyorsa gaz yağını dökün üstünden emsin 2 3 dakika, sonra sökülebiliyorsa bir benzinciye götürüp ne varsa basınçlı su ile akıtın.
    Sökebilsem taşları zaten fazladan yedek koymuşlar Bodrum da binanın altında mevcut onları yenisi ile değiştirimde sökemiyorum gaz yağı var onla yarın dökerim olmadı
    Alıntı recaip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Solvent bazli birsey kullanmaniz gerekiyor
    Benzin mazot vs dökun bekletin emsin, sonra yine dökun ve fircalayin (tel), gerekirse sonrasin basincli su olabilir.
    Risk ise o bölgenin rengi acilabilir.
    Ayrica böyle dusunceli olmaniz da cok guzel.
    Renk ile sıkıntım yokta benzin bu sefer iz yapmaz mı
    Teşekkürler

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı motohazar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taşın üzerinde kalıntı yok ama bir denerim
    beton gibi taşın içinde evet emmiş gibi :s

tuz ruhu hiç denemedim çünkü evde yoktu ama pazartesi alıp deneyeceğim

Sökebilsem taşları zaten fazladan yedek koymuşlar Bodrum da binanın altında mevcut onları yenisi ile değiştirimde sökemiyorum gaz yağı var onla yarın dökerim olmadı
    Renk ile sıkıntım yokta benzin bu sefer iz yapmaz mı
    Teşekkürler
    Gazyağı renksizdir, benzinle de neredeyse aynı malzemedir. İkisi de yakın seviyelerde söküyor yağı. Renk en fazla solar. O da gri kaldırım taşıysa belli bile olmaz. Kırmızıysa hafiften pembeye kayabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)