Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

bidona benzin vermeyen yerler

Motovento
    REKLAM ALANI
    kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    merhabalar abilerim benim motorun benzini çok az kalmıştı (motor deponun dibini kullanıyordu). bi benzin almaya gideyim dedim benzinlikle evin arası 1.5 km zaten. derken babamın korona testi pozitif çıktı. 10 gün eve hapsolduk. 6. gün bi inip çalıştırdım motoru 5 dakika falan çalıştı sonra geri durdurdum maksat motor 10 gün yatmasın bi çalışsın

neyse bitti bizim izolasyon süresi. ilk iş benzin almaya gittim benzinliğe son 400 metre civarı var teklemeye başladı motor gaz veriyordum devir yükselmiyordu. son 200 metre kala motor durdu. kaldım orada. Topcasede kilit vardı kitledim motoru bi direğe.
    şansıma şişe toplayan bi abi geçiyordu bir tane bidon rica ettim sağolsun seçti en temizini verdi.benzinliğe kadar yürüdüm ama emir varmış bidona benzin vermiyorlarmış.(il adana olunca tabi)insanlar bidona benzin alıp patlayıcı,molotof falan yapıyormuş.
    ama dizel verebilirlermiş dizelden patlayıcı yapılamıyormuş.

ben döndüm motora itekleyerek geri getirdim.(ağzımda küfürler).öyle aldım benzini.

boşu boşuna macera oldu bir daha benzini bu kadar azaltmam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Polisten kağıt alırsanız ya da nezih bir yer olsaydı ruhsatı plakayı vererek alabilirdiniz. İki zamanlı motorlarda özellikle karıştırıp koymak için bidon gerekiyordu.Oradan biliyorum.

Italian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 2016
    Bende aydındayım ve değişmiş kurallar, eskiden plakaya alınıyordu, şimdi emniyetten kağıt imzalanıyor, geçen hafta motorlu testereye almak için o şekilde hallettim.

Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    Alıntı Italian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende aydındayım ve değişmiş kurallar, eskiden plakaya alınıyordu, şimdi emniyetten kağıt imzalanıyor, geçen hafta motorlu testereye almak için o şekilde hallettim.
    Geçen ay jeneratöre almak için gittiğimde de vermemislerdi ben de motora benzin alıp sitede motordan hortumlamıştım

Bugün ruhsatı gösterince vereceklerini duşünmüştum.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Yaptığım Türkiye gezisinde gördüğüm kadarı ile şehirlerin % 90 nında bidona sorgusuz sualsiz benzin veriyorlar.

Kötü niyetli insanlar için hortumla depodan benzini çekmek iş değil.

Niye böyle bidona benzin vermeme uygulaması yapıyorlar sebebi nedir bilmiyorum.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaptığım Türkiye gezisinde gördüğüm kadarı ile şehirlerin % 90 nında bidona sorgusuz sualsiz benzin veriyorlar.

Malum terör olayları nedeniyle ismet abi.Adamlar molotof yapıyor araç kundaklıyor bunların önüne geçmek için.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Ben motoru ilk aldığımda benzinsiz bir şekilde evin önüne bırakıp gittiler benzinciye gidip pompacıya durumu anlattım rica ettim bidonu da onlardan aldım 20 liralık benzini verdi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malum terör olayları nedeniyle ismet abi.Adamlar molotof yapıyor araç kundaklıyor bunların önüne geçmek için.
    Teror amaciyla molotof yapip atacak adamlar mi calinti bir aractan benzin cekemeyecek ? Isin baska yonleri de vardir, stok takibi, vergi sorunu.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Geçenlerde piknik tüpünü değiştirmeye gittiğimde aynı sebepten ötürü kimliğimi istediler ve TC kimlik numaramı aldılar.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>

Yıpratma / Alıştırma / Kabullendirme politikasının bir parçası sadece.
    ...

Motosikleti
    falcon flash 100
    Biliyorum. Benzini depodan çekmek için nalburdan bir metre hortum almaları yeterli. Yani bidonla benzin vermemek sorunu çözmüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:35 ----------

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıpratma / Alıştırma / Kabullendirme politikasının bir parçası sadece.
    Bidonla benzin vermemekle nasıl baskı kuruyorlar çözebilmiş değilim.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Anlaşmalı istasyonlarda sorunumuz yok. Bidonu götürüp benzin alıyoruz. Tabi onlarda karakolda kaydığımız olduğunu biliyorlar.

Bir iki yıl önce Çemberlitaş civarında uzun kesintiler olmuştu.
    Motorla bilmediğimiz bir istasyona gittik. Elimizde iki bidon. Adamlar vermedi benzini.

Bende motorun depoyu fulledim. 5 metre öteye geçip hortumla motordan bidonları doldurdum. Sonra gidim tekrar depoyu fulledim. Öylece bakakaldılar
    Benzincilerin kabahati yok, kızmayın onlara. Yönetmeliği uyguluyorlar.
    espresso bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Biliyorum. Benzini depodan çekmek için nalburdan bir metre hortum almaları yeterli. Yani bidonla benzin vermemek sorunu çözmüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:35 ----------

benzin almak serbest olsaydı bidon bidon benzin alıp belkide yüzlerce molotof yapılırdı.
    ama yasak olduğu için anca araba çalarak depodan çekerek yaparlardı.
    kendi arabaları ile bile benzin alıp depodan çekseler de bu uğraştırıcı olduğundan molotof sayısı daha az olacaktır
    diye düşündüm biraz önce ben
    since 1987

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>

Benzininiz bitip motosikletinizi 8km itmek zorunda kalacağınız gün anlayacaksınız
    ...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Depodan çekilmiyor yani. Yerli ve milli suçla mücadele yöntemi böyle oluyor.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzininiz bitip motosikletinizi 8km itmek zorunda kalacağınız gün anlayacaksınız
    benim motorun şansıma petrole 200 metre kala benzin bitti

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Molotof yapmayı benzin vermeyerek ne kadar engellediler acaba.Molotof yapcak adam gider kendi arabasıyla yine o benzini alır.Otobanda yada dağın tepesinde kalsanız jandarmamı arayacak insanlar.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Moruk kim diyor dizelden patlayıcı yapılmıyor diye :D Dizelden C4 Yapılıyor? :D:D:D:D:D

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ortada bir yanlışlık var. Kendi bidonunuza benzin verilmiyor.

Benzinliklerde satılan bidonlardan satın alırsanız (12 tl idi) , TC no'nuz ile birlikte size benzin veriyorlar.

2 hafta önce aldım daha.

Barbarouses - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto 150NK 2019 > Yamaha MT-25 2016
    bazı istasyonlar kıllık yapıp o bidon ile de vermiyorlar, benim başıma geldi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)