Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Amerikan park sinyal ampullerini patlatıyor YARDIM

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba kymco Agility 125 motoruma direk bağlantı ile Amerikan park yaptık fakat 2 3 saat kullandıktan sonra sinyal ampulleri gidiyor yani patlıyor sürekli sizce sebebi nedir ?
    Not : arkadaşımın aynı şekil bağlanan aynı model motorunda olmuyor böyle birşey

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Alıntı umut190560 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba kymco Agility 125 motoruma direk bağlantı ile Amerikan park yaptık fakat 2 3 saat kullandıktan sonra sinyal ampulleri gidiyor yani patlıyor sürekli sizce sebebi nedir ?
    Ampülleri sıcaklık patlatır. Belli ki ampüller sürekli açık kalınca oluşan ısıya dayanamıyor. Çözüm daha yüksek güç değeri olan ampül kullanmak veya ampüllere giden voltajı bir şekilde düşürmek olabilir. Tabi bu da parlaklıkta azalmaya sebep olacaktır. Bence daha yüksek güç değeri olan bir ampül takmayı deneyin.

Yani hocam hem değer olarak büyük hemde boyut olarak büyük mü takmam lazım?

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Yani hocam hem değer olarak büyük hemde boyut olarak büyük mü takmam lazım?
    Bence boyut önemli değil. Biraz daha büyük komponent ısıyı daha iyi atabilir üzerinden ama kapalı sinyal kutusunun içerisinde fark eder mi bilemiyorum. Güç değeri (watt) daha büyük bir ampül zaten daha büyük olabilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ampuller gücü motordan mı alıyor? aküden mi?

Motordan alıyor ise direk aküye bağlatın, sorun kalmayacaktır diye düşünüyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Motorun sinyalleri sürekli yanacak şekilde tasarlanmadığı için ampul patlatması normal,ya direnç atıp akımı azaltacaksın,yada ayarlı modul alıp daha az enerji gitmesini sağlayacaksın.
    Daha güçlü bir ampul takmayı aklından dahi geçirme,duyu eritmekten motorun yanmasına kadar sebebiyet verebilirsin.
    espresso ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

modül de sorun var

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Eğer sinyal ısıdan patlıyorsa.Patlamayan bir ampul sinyalin gövdesine duya kablolara zarar verebilir.Led takılabilir belki onların kendi soğutucusu oluyor.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Amerikan park modülü uygulanmış ve yıllarca ampulü patlamayan araçlar var. Motosiklet araba fark etmez. Sinyal ampulünün sürekli yanması için üretilmemiş olmasıyla alakası yok. Çoğu arabanın sinyal ampulleriyle stop ve park ampulleri aynı. Bunlarda Kontağı her açtığınızda devreye giriyor ve yıllarca yanıyor.
    Arkadaşının motorunda böyle bir sorun yokmuş zaten. Amerikan park sebepli sinyal ampulü patlayanı hiç görmedim. Eğer montajı çok zahmetli birşey değilse arkadaşının modülünü kendi motoruna takıp dene derim. Modülde sorun varmış gibi geldi bana da.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ampuller gücü motordan mı alıyor? aküden mi?

Motordan alıyor ise direk aküye bağlatın, sorun kalmayacaktır diye düşünüyorum.
    Bende aynı şekilde düşünüyorum, birde modüle falan gerek yok. Biz eskiden çift duylu stop lambasından yapıyorduk. Öyle yapın sinyal verirken söner diğeri
    Instagram: Ekremalp85
    Youtube: Ekrem Alp

Motosikleti
    yamaha mt-25
    arkadaşımda agility 125 var. led far taktık bir gün sonra bozuldu. fara gelen voltajı avometre ile ölçtük, bu motor düzgün doğru akım üretmiyor. alternatif akım üretiyor. motorda tüm ampuller flamanlı olduğundan sorun teşkil etmiyor. flamanlı ampülde + - fark etmiyor. ama
    led kullanınca düzgün doğru akım gelmesi gerek.
    AC-DC Dönüştürücü Converter Modül kullanarak bi deneyin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)