Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hero xpulse 200 t nasıl bir motordur?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün tamircime uğradım. Bi de baktim kapida hero x pulse 200 t duruyor. Yavşak gibi gittim üzerine oturdum. Yalan yok, cbf 150'den daha tok, daha spor bir oturusu var, çok beğendim açıkçası. Kontağı çevirdim ama uyanık tamircim akü bağlantısını kesmiş. Yoksa bir tur atıp gelecektim.

Açıkçası cbf 150'ye göre daha hoş bir görünümü var. Uzun zamandır cbf biniyorum sıkıldım artık tarz değişim zamanı geldi. Fakat Japondan sonra Hint kullanmak caiz midir?

Var mi bu motoru süren? Tavsiyeleri beklerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cb250r
    caiz degildir cunku hintliler sokaga sican pis insanlardir. mikrop bulasabilir.

Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    caiz degildir cunku hintliler sokaga sican pis insanlardir. mikrop bulasabilir.
    Biliyordum böyle bir yorum geleceğini. Hint deyince bi irkilme gelmiyor değil.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Cbf150 ve japon?? Bilemedim şimdi ne yazsam//

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biliyordum böyle bir yorum geleceğini. Hint deyince bi irkilme gelmiyor değil.
    Ahaha rahat ol, 10 numara motosiklet. 2021 i modelleri temmuz da gelecekmis bence bekle. bs6 modelleri yag sogutmali.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anası çin olsa da bubası capon ama..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahaha rahat ol, 10 numara motosiklet. 2021 i modelleri temmuz da gelecekmis bence bekle. bs6 modelleri yag sogutmali.
    Teşekkür ederim. Gerçekten üzerine oturunca aha işte bu diyorsun. Ya da bana öyle geldi.
    BloodyBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Anası çin olsa da bubası capon ama..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

Teşekkür ederim. Gerçekten üzerine oturunca aha işte bu diyorsun. Ya da bana öyle geldi.
    Anasini babasini bilemem ama,sari ökuzu sat al bir tane hero bak keyfine..

Anasini babasini bilemem ama,sari ökuzu sat al bir tane hero bak keyfine..
    Eyvallah kank. Sen nerdesin ya kayboldun? Vallahi Müge Anlı'ya başvuracak kadar olduk.

Motosikleti
    ......
    Eyvallah kank. Sen nerdesin ya kayboldun? Vallahi Müge Anlı'ya başvuracak kadar olduk.
    Ne olsun bacanak iş guç koşturmaca,forumunda eski tadi kalmayinca epeydir uğramaz oldum..

Mâbadinin killari ağarmadan değistir gayri şu motoru..

Motosikleti
    MT-09 SP
    Şu sıralar revaçta olan bir motosiklet. CRF250L Artık gelmediği için ve fiyatları da saçma sapan yükseldiği için CRF yerine tel jantlı olanını kaydı millet. Birkaç kez gördüm belli bir kalite standardının üzerinde olduğu çok belli. Facebook grubundan gördüğüm kadarıyla GP Kompozit aksesuar yapacakmış. Kullananlar zaten memnun. Ben iki modeli de çok beğeniyorum. Bu boktan ekonomik şartlarda kısıtlı bütçem olsa kesinlikle alırdım. Kundial küba vs çin çöplerinden her halükarda iyidir. CBF 150'nin üzerinde Honda amblemi olsa da tam Japon hissi verdiğini kendi açımdan söyleyemem. Ekonomik olarak sıkıntılı olduğum dönemlerde 5 bin km binmiştim bana çin malı motorlardan pek farklı gelmemişti. CBF 150'den sonra kesinlikle memnun eder ama CBF 150'den geçiş yapacak olsam en az 30bg motor bakardım

Ne olsun bacanak iş guç koşturmaca,forumunda eski tadi kalmayinca epeydir uğramaz oldum..

Mâbadinin killari ağarmadan değistir gayri şu motoru..
    Oluyor arada alevli tartışmalar. Fakat hükümet yanlısı yazarlar eskisi gibi yazmıyorlar artık. Dolayısıyla kendimiz çalıyor kendimiz söylüyoruz piyanist şantör gibi. Çemkirecek birileri olmayınca tadı çıkmıyor. Tartışma alev almıyor. Saman alevi gibi sönüp gidiyor.

Bi değişiklik iyi gidecek gibi. Bugün popom hero'nun selesine deyince bi helecan bastı beni. Değişim iyidir. Değişmeyen tek şey değişimdir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:15 ----------

Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu sıralar revaçta olan bir motosiklet. CRF250L Artık gelmediği için ve fiyatları da saçma sapan yükseldiği için CRF yerine tel jantlı olanını kaydı millet. Birkaç kez gördüm belli bir kalite standardının üzerinde olduğu çok belli. Facebook grubundan gördüğüm kadarıyla GP Kompozit aksesuar yapacakmış. Kullananlar zaten memnun. Ben iki modeli de çok beğeniyorum. Bu boktan ekonomik şartlarda kısıtlı bütçem olsa kesinlikle alırdım. Kundial küba vs çin çöplerinden her halükarda iyidir. CBF 150'nin üzerinde Honda amblemi olsa da tam Japon hissi verdiğini kendi açımdan söyleyemem. Ekonomik olarak sıkıntılı olduğum dönemlerde 5 bin km binmiştim bana çin malı motorlardan pek farklı gelmemişti. CBF 150'den sonra kesinlikle memnun eder ama CBF 150'den geçiş yapacak olsam en az 30bg motor bakardım
    Beygir tavsiyesi iyi ama ekonomik koşullar yüzünden geçiş yapamıyoruz. Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    X-pulse 200t değil de düz 200 modeli bir tık daha iyi gidiyor.detaylı İnceleme ve kullanma fırsatım oldu en çok işçilik kalitesine şaşırdım. Hintli değil Japon dersiniz direk. Cf moto, bajaj, ktm falan gerisinde kalıyor net söyleyebilirim bunu. Frenler zımba gibi. Gidişi güzel oldukça keyif veriyor torku hissettiriyor boş motor değilim diyor ayrıca sesi çok güzel tek silindir bir makineye göre sınıfına göre de heybetli evet.

Gelelim negatif yönlerine;
    1) vites değişimlerinden sonra hangi viteste olduğunuz ekrana geç yansıyor.

2) motor bloğundan cazır çukur elektriksel sesler geliyor. Test motoru Durduk yere stop etti çalışmadı kontak kapatıp açınca düzeldi ve marş aldı tekrar.

3) motor lanse edildiği kadar düşük devirlerde torklu değil yavaşladığınız anda eğer bir üst viteste kaldıysanız tekrar hızlanmak istediğinizde motor teklemeye tak tak vurmaya başlıyor. Bu benim Nevada 250’de hiç olmuyor mesela. 4.vitesle tümsekten geçip devam edebiliyorum rahatça ama xpulse’ın en az 2.vitese inmesi gerekiyor.

4) şanzıman ve debriyajı maalesef pek sevemedim şanzıman kullanılan yağdan mıdır yoksa rodajda olmasından mı bilmem ama çok kemikli ve vites geçişleri rahat değil. Şıkır şıkır değil. Zamanla oturabilir ama.

Fakat 24.000 liraya bu donanımla ( metzeler lastik, abs, nissin kaliper, bluetooth navigasyon, led farlar, vites göstergesi ) gerçekten çok iyi bir seçenek bence.

Motosikleti
    ......
    Oluyor arada alevli tartışmalar. Fakat hükümet yanlısı yazarlar eskisi gibi yazmıyorlar artık. Dolayısıyla kendimiz çalıyor kendimiz söylüyoruz piyanist şantör gibi. Çemkirecek birileri olmayınca tadı çıkmıyor. Tartışma alev almıyor. Saman alevi gibi sönüp gidiyor.

Bi değişiklik iyi gidecek gibi. Bugün popom hero'nun selesine deyince bi helecan bastı beni. Değişim iyidir. Değişmeyen tek şey değişimdir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:15 ----------

Beygir tavsiyesi iyi ama ekonomik koşullar yüzünden geçiş yapamıyoruz. Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.
    Halaoğlu senin motor alacagin falan yok,maksat muhabbet olsun hesabi..en son gectigimiz sene de bir başka motora heves etmiştin..her yil belli dönemler boyle eser,sen cbf le devam et maceraya gerek yok..bulgur pilavi gibi..

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    En guzelini Levend yazmış. Dogru söylüyor;evvelce Bursa'da birlikte dolmuşçuluk yaptiğimız bir arkadaş
    ki daha önceden daha büyük hacimli bir hondasi vardi , onu CBF 150 ile değiştirdikten sonra [[ ya bu
    cbf sankim capon değil de Çin motoru gibi. Hiç honda lezzeti yok ]] demişti. Oradaki bir arkadaş da
    Sibief in zaten Çin de üretildiğini belirtmişti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:00 ----------

Mustafa sen degişiklik olsun diyin al X paulse T yi. Beğenmezsen bana sat.
    bursevi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    X-pulse 200t değil de düz 200 modeli bir tık daha iyi gidiyor.
    İyi gitmesi lastik ebatlarından kaynaklı, yoksa şanzıman birebir aynı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)