Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Mi Mijia Akıllı Taşınabilir Hava Pompası, gerekli mi gereksiz mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Ben kullanıyorum son derece pratik ve güzel bir ürün. Cihazı aldığımdan beri ne arabamla ne de motorumla benzinliğe uğradım. Genel anlamda şişirme hızı düşük ama lastikleri sıfırdan şişirmediğimiz için çok uzun sürmüyor şişirmesi. Cihazın şarjı da yeterli seviyede. Sıfırdan 5 araba lastiği şişiriyor.
    gurcanozturk bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kullanıyorum son derece pratik ve güzel bir ürün. Cihazı aldığımdan beri ne arabamla ne de motorumla benzinliğe uğradım. Genel anlamda şişirme hızı düşük ama lastikleri sıfırdan şişirmediğimiz için çok uzun sürmüyor şişirmesi. Cihazın şarjı da yeterli seviyede. Sıfırdan 5 araba lastiği şişiriyor.
    Bende memnunum ama bir bilgi yanlış olmuş, 5 araba lastiği sıfırdan şişiremez, denemedim ama cihazda yazan o veri yanlış, bir tane lastiği sıfırdan herhalde 15 dk'da şişiriyor, ikinciyi belki sıfırdan şişirir, 3. imkansız.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Eğer uzun soluklu gezilere çıkıyorsanız en önemli alet bence. Bu veya Michelin küçük pompalar. Kaç defa can simidi oldu bana..

Lastik yarılmadigi sürece yolda kalmazsın

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sık sık lastik kontrolü yapıyorsanız (ki yapmalıyız), benim gibi benzin istasyonlarındaki hava makinelerinin kalibrasyonuna güvenmiyorsanız, evinizin dibinde Zenn Motor ya da Buz Motor yoksa bence faydalı bir ürün. Bu ürün arkadaşımda var, Zenn Motor'da lastik basınçlarını ayarlattıktan sonra bu makinede deneme yaptık, 1 Psi farklı gösteriyordu ama bence iş görür. Son olarak lastik havası lastikler soğukken bakılmalı, evden çıkıp benzinciye gidene kadar lastiklerin ısınması muhtemel.
    Güvenmeyin zaten 29 32 bastım benzinlikte. Çok sert geldi arka lastik, tanıdık lastikçi vardı uğrayayım dedim geçerken ön 26 arka 39 Ve çok da işlek, denetlenen bir benzinlik. Deniz kabuklu falan bir yer.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Yorum yazan herkese tesekkurler, siparis verdim, muhtemelen Carsamba gunu elimde olacak.
    Metela bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bir de bu modeli varmış: https://www.hepsiburada.com/xiaomi-m...-HBV000013097A

Bu yaz kardeşime kendi motorunda kullanması için doğumgünü hediyesi olarak almayı düşünüyordum. Bu yeni modeline biraz daha güçlü batarya koymuşlar gibi. ikisi arasında kararsız kaldım ama yaza alma planlarımda olan bir alet.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de bu modeli varmış: https://www.hepsiburada.com/xiaomi-m...-HBV000013097A

Bu yaz kardeşime kendi motorunda kullanması için doğumgünü hediyesi olarak almayı düşünüyordum. Bu yeni modeline biraz daha güçlü batarya koymuşlar gibi. ikisi arasında kararsız kaldım ama yaza alma planlarımda olan bir alet.
    Hocam evet, bahsettigin urun 2600mA/h benim siparis verdigim 2000mA/h. Otomobil icin bu daha iyi olabilir diye dusunuyorum.
    espresso bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Acil durum için alacaksan minik biziklet pompaları var onlar daha iyi bir tercih olabilir.Bu cihaz sürekli kullanmadığın için lazım olduğunda şarjı bitmiş olursa yine bir işe yaramaz.
    Benim evdeki akülü vidalama gibi.Ne zaman lazım olsa şarjı olmuyordu.Bosh dan liion lu pili olandan aldım o zorun bitti.
    Bence sürekli şarjlı tutma stresine girmeye gerek yok.
    https://www.hepsiburada.com/plus-bis...-HBV00000AHXNJ

Motosikleti
    MT-09 SP
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Decathlon da satılan mini el pompasından almıştım defalarca hem benim hemde yolda kalmış birilerinin lastiğini yerden kesti , 5 dakikalık çabayla benzin istasyonundaki hava saatine gidecek kadar lastiği şişiriyor , tükenmez kalem kadar boyu iki parnak kalınlığı var motorda nereye koyduğumu unuttuğum bile oldu şarzda istemez heran kullanıma hazır 20 liramı neydi..
    Bende 25 liralık pompa + 15 liralık basınç ölçer kalemi taşıyorum. Şarjlı aletlere güven olmaz. Nefesinin nerede kesileceğini bilemezsin. Tek olayı pompalama işini senin yerine yapması, pompayla uğraşırken ter dökmeni engellemesi. Biraz lükse kaçıyor yani. Keyfime düşkün biriyim, pompaydı basınç kontrolü bilmem neydi gelemem diyorsan alabilirsin ama benim gibi şarjlı aletlere antipati duyanlar için uygun bir alet değil. Decathlon'dan 25 liraydı sanırım bisiklet el pompası var küçücük. Motosiklet lastiğine hava basmaz diyordum ama beklediğimden iyi çıktı. 10-15 Liraya da basınç ölçer kalemler satılıyor. Biraz iyi birşey olsun dersen 60-70 lira civarlarına dijital olanları var.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acil durum için alacaksan minik biziklet pompaları var onlar daha iyi bir tercih olabilir.Bu cihaz sürekli kullanmadığın için lazım olduğunda şarjı bitmiş olursa yine bir işe yaramaz.
    Benim evdeki akülü vidalama gibi.Ne zaman lazım olsa şarjı olmuyordu.Bosh dan liion lu pili olandan aldım o zorun bitti.
    Bence sürekli şarjlı tutma stresine girmeye gerek yok.
    https://www.hepsiburada.com/plus-bis...-HBV00000AHXNJ
    Bu cihazların da pili Li Ion...

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Çocukların bisikletleri, arabanın lastikleri, motorun lastikleri, benzin istasyonlarındaki pompaların basınç kalibrasyonlarına güven olmuyor, bir tane kendime alayım, bisikletlerin lastiklerini bile el pompası ile şişirmeye üşenen biri olarak işimi görür.
    iki modeli var, boyut ve ağırlık olarak ne kadar farkları var yanyana görebilsem keşke.
    Neyse, gurcanozturk sipariş vermiş, gelince izlenimlerini anlatır taze taze.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Tekrar merhabalar.

Urun birkac saat once elime gecti. Mi urunlerini her zaman sevmisimdir, kullanislilik, tasarim (kutusu bile guzel tasarlaniyor), basitlik. Daha once de yazmistim, hali hazirda kullandigim baska Mi urunleri de var. Mi Band2 vardi o bozuldu sadece, o yuzden kirgindim Mi 'ye

Artilari
    - Hortumu yerinden cikardiginizda kendi kendine aciliyor, 15-20sn kullanmadiginizda otomatik olarak kapaniyor. (Acik unuttum sarji bitmis derdi yok.)
    - Led isik mantikli bir yerde. Neredeyse tam lastik hava girisine denk geliyor.
    - Urun cok buyuk degil, kolay tasinabilir.
    - Kullanimi cok cok basit. Belirli urunler icin (otomobil, motosiklet, bisiklet, lastik top vs.) hazir ayarlar (preset) var bunun yanisira kendi ayarini da yapabiliyorsun. (Manual mode)
    - Gurultulu denmisti ama bence cok gurultulu degil, icinde mekanik bir mini kompresor var.

Eksileri
    - Kitapcikta Turkce talimatlar yok. (Benim icin sorun degil aslinda)
    - Sisirme hortumu 18cm, cok kisa. Egilmeniz gerekiyor, cihaz isinabilecegi icin elinizde tutmakta mantikli degil. (Gobekten, botlardan, korumali pantolonun diz korumalarindan dolayi egilmekte zorlandim )

Test ettim, on lastigimin basinci 2 Psi eksik imis 40-50 saniyede tamamladi. Ilk denememde cok memnun kaldim, bence iyi etmisim almakla. Hortumunu kendim uzatabilirsem cok guzel olacak. Gonul ister ki TL doviz karsisinda bu kadar ezilmesin, bu tarz urunleri herkes daha ucuza alsin.

Bu kadar basit bir urun icin bile cok uzun bir yazi oldu. Yorumlar icin tekrar tesekkurler.
    tommygun, espresso ve Metela bunu beğendiler.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    kombinin havası bitmişti servisi aradım 150 tl istetiler hava basmak için 150 tl üstüne ben koydum aldım bu pompayı gercekden süper bişey tam biz motorcular için küçük ama işlevi büyük sesli makina bebelerin arada toplarını şişiriyom mahalladeki bence paranız varsa alın bu ürünü ömürlük bişey pişman olmazsınız .
    espresso bunu beğendi.

Aldim cok memnunum. Hem araba hem motosiklet icin kullaniyorum. Parasina degen ender cihazlardan.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Çok pahalı bir şey olmadığından, bulunmasının zararı olmaz, faydası olur kanısındayım.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bir ara lastik basınçlarını ölçen aletlere bakmıştım , adam gibi olanları acayip pahalı , onun yerine biraz daha üstüne koyar bu zımbırtıyı alırım diye düşünmüştüm , kaldı sonra öyle o iş.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Vandamme nin yukarıda paylaştığı bu aleti ben kullanıyorum gayet güzel.Açılı olmasına rağmen ön tekerde çift disk olduğundan biraz zorlasada kullanımından memnunum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler