Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mi Mijia Akıllı Taşınabilir Hava Pompası, gerekli mi gereksiz mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Merhabalar,

Konuyu sohbet kismina actim, uygun bir baslik altina da tasinabilir.

Mi Mijia Akıllı Taşınabilir Hava Pompası kullanan var mi ? Kullanisli bir urun mudur yoksa gereksiz midir? Xiaomi'nin Mi markali urunleri genel olarak tasarimi guzel kullanisli urunler bence. Hareket sensorlu gece lambasini ve prizini kullaniyorum. Prizin Wi-Fi ozelligi bozuldu maalesef ama hala isimi goruyor.

https://www.hepsiburada.com/mi-mijia...m-HB00000Q8ELP

Simdiden yorumlar icin tesekkurler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    ben kullanmadım böyle bir şey ama tabiki gereksiz, benzinlikler kadar hızlı basmıyor ve nadiren lazım olan bir şeye bu kadar para bağlanmaz. 30 liraya ayak pompaları var acil bir durumda iş görür.

ha 2 günde bir hava basıyorsunuzdur benzinciye gitmek istemiyorsunuzdur o zaman başka, zevk için kullanılır.
    gurcanozturk bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sık sık lastik kontrolü yapıyorsanız (ki yapmalıyız), benim gibi benzin istasyonlarındaki hava makinelerinin kalibrasyonuna güvenmiyorsanız, evinizin dibinde Zenn Motor ya da Buz Motor yoksa bence faydalı bir ürün. Bu ürün arkadaşımda var, Zenn Motor'da lastik basınçlarını ayarlattıktan sonra bu makinede deneme yaptık, 1 Psi farklı gösteriyordu ama bence iş görür. Son olarak lastik havası lastikler soğukken bakılmalı, evden çıkıp benzinciye gidene kadar lastiklerin ısınması muhtemel.
    gurcanozturk, espresso ve Green Arrow bunu beğendiler.

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Konuyu sohbet kismina actim, uygun bir baslik altina da tasinabilir.

Mi Mijia Akıllı Taşınabilir Hava Pompası kullanan var mi ? Kullanisli bir urun mudur yoksa gereksiz midir? Xiaomi'nin Mi markali urunleri genel olarak tasarimi guzel kullanisli urunler bence. Hareket sensorlu gece lambasini ve prizini kullaniyorum. Prizin Wi-Fi ozelligi bozuldu maalesef ama hala isimi goruyor.

https://www.hepsiburada.com/mi-mijia...m-HB00000Q8ELP

Simdiden yorumlar icin tesekkurler.
    Şehir içi için saçma buluyorum ama uzun yolda seyahat yapanlar için birebir eğer manuel pompa ile uğraşmak istemiyorsa uzun yolda alınır, tahminimce manuel pompadan daha az yer kaplayıp daha hızlı şişirecektir. Eğer bunlarla da uğraşmak istemiyorsanız sibobları değişip lastik tamir tüpü ile dolaşmak doğru olacaktır diye düşünüyorum. Benim için hiç önemi yok çünkü 1 bina sonrasındaki lastikci komşum var :D

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sık sık lastik kontrolü yapıyorsanız (ki yapmalıyız), benim gibi benzin istasyonlarındaki hava makinelerinin kalibrasyonuna güvenmiyorsanız, evinizin dibinde Zenn Motor ya da Buz Motor yoksa bence faydalı bir ürün. Bu ürün arkadaşımda var, Zenn Motor'da lastik basınçlarını ayarlattıktan sonra bu makinede deneme yaptık, 1 Psi farklı gösteriyordu ama bence iş görür. Son olarak lastik havası lastikler soğukken bakılmalı, evden çıkıp benzinciye gidene kadar lastiklerin ısınması muhtemel.
    Hocam urun ozelliklerinde belirtilmis zaten, "Sensor accuracy: ±2psi". Bu arada TPMS (Tire Pressure Monitoring System - Lastik basinc takip sistemi) kullanmayi dusunuyorum, cok geziyor muyum aslinda hayir. TPMS yarari her zaman olan bir urun sonucta.

patron_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero xl 1000
    Gerekli olmaz olurmu.Otobanda,bir dağ yolunda kalmayanlar bilemez hayat kurtarır.çalışması düzgünse tabi ki.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kullanmadım böyle bir şey ama tabiki gereksiz, benzinlikler kadar hızlı basmıyor ve nadiren lazım olan bir şeye bu kadar para bağlanmaz. 30 liraya ayak pompaları var acil bir durumda iş görür.

ha 2 günde bir hava basıyorsunuzdur benzinciye gitmek istemiyorsunuzdur o zaman başka, zevk için kullanılır.
    Uzun yol icin yanima alayim mi derdindeyim, aslinda bu urun sanirim bisikletler icin tasarlanmis, o yuzden yavas olmasi normal gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:18 ----------

Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içi için saçma buluyorum ama uzun yolda seyahat yapanlar için birebir eğer manuel pompa ile uğraşmak istemiyorsa uzun yolda alınır, tahminimce manuel pompadan daha az yer kaplayıp daha hızlı şişirecektir. Eğer bunlarla da uğraşmak istemiyorsanız sibobları değişip lastik tamir tüpü ile dolaşmak doğru olacaktır diye düşünüyorum. Benim için hiç önemi yok çünkü 1 bina sonrasındaki lastikci komşum var :D
    Hocam, sehir icinde degil de uzun yol icin yanima almayi dusunuyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ürünle ilgili bilgim yok, o nedenle fikrim de yok

Acil durumlar için düşünürseniz; "fitil" ve "basınçlı hava kartuşları" taşıması pratik şeyler.

Ben her pazar akşamı(lastik tam soğukken) motosikletin lastik hava basıncını aşağıdaki alet ile kontrol ederim ki, yeni haftaya kafam rahat gireyim
    Diwu Dijital Lastik Hava Basıncı Ölçer

Hava basıncı olması gerekenden az ise, evde bulundurduğum ayak pompası ile kısa sürede tamamlıyorum.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben kullanıyorum, tavsiye ederim. Sabah olduğu yerde kontrol ve takviye yapmak büyük bir lüks + uzun yol için bulunması da kafa rahatlığı sağlıyor.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ürünle ilgili bilgim yok, o nedenle fikrim de yok

Acil durumlar için düşünürseniz; "fitil" ve "basınçlı hava kartuşları" taşıması pratik şeyler.

Ben her pazar akşamı(lastik tam soğukken) motosikletin lastik hava basıncını aşağıdaki alet ile kontrol ederim ki, yeni haftaya kafam rahat gireyim
    Diwu Dijital Lastik Hava Basıncı Ölçer
    https://mcdn01.gittigidiyor.net/6337..._3.jpg?1617646

Hava basıncı olması gerekenden az ise, evde bulundurduğum ayak pompası ile kısa sürede tamamlıyorum.
    https://www.dhresource.com/0x0/f2/al...e-inflator.jpg
    Hah iste bahsettigim urun bu ikisinin isini tek cihaz halinde yapiyor Bataryasi biraz dusuk 2000mA, telefon icin filan powerbank olarakta kullanilabiliyor. Mekanik urunler her zaman daha guvenilir, sizin fotograftaki mekanik pompa kadar omru olmayabilir onu biliyorum

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Harika bir ürün, çok gerekli de, yanımda taşıyabiliyorum, yaklaşık 3 ay önce aldım, arabada evet tüm tekerleri şişiremiyorsun ama kimin 4 teker birden şişirme ihtiyacı var amaç havaları düzenli tutmak, acil bir durumda da genelde tek tekeri şişirmek, motosiklet içinse biçilmiş kaftan, 2 tekeri rahat rahat şişirebiliyorsunuz, acil bir durumda inmiş tekeri şişirebiliyorsunuz, basınçları düzenli tutmak çok rahat, şarjlı ve taşınabilir boyutta olması büyük rahatlık, yolculuklarda tatillerde yanında olması harika, hatta kamp matı şişirmede, basket topu vs. hepsinde kullanabiliyorsunuz, fiyatı yüksek gerçi ben 115 tl gibi bir fiyata hepsiburadadaki cüzdan olan para sayesinde almıştım ama 300 tl'de versem pişman olmazdım.

Ürünün çok yavaş pompaladığını duymuştum fakat birebir bu model mi hatırlamıyorum. Açıkçası benzinliklere zor ulaştığınız bir yerde değilseniz ve uzun yolda lazım olur düşüncesiyle almıyorsanız pek mantıklı bir ürün değil gibi. Ben de sık lastik basınç kontrolü yaparım ama genellikle belli benzinliklerde yapıyorum. Benzinliklere güvenmiyorsanız lastik basınç ölçer almak çok daha ucuz bir çözüm olacaktır kanımca

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Bu arada benzinlik pompalarında kalibrasyon sorunu olabiliyor, benim motosikletimde basınç sensörlü var internal yani içte duran modeli, benzinlikte hava pompasından giren su sebebiyle biri bozulmuştu, garantiden değişmese en az 150-200 tl sensor yenileme parası verecektim ki bu pompanın parası çıkacaktı, benzinlik pompalarına çok da güvenmeyin derim. Ayrıca benzinciye uzak bir yerde ihtiyacınız olursa değerini anlıyorsunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:32 ----------

yavaş derken şöyle, çakmaklıktan olan pompalardan biraz yavaş, zaten motosiklet için kullanıyorsanız hiç de yavaş değil, 5 dk'da teker şişirmek çok da yavaş sayılmaz, 10 dk bile olsa zaten pompayı sibopa bağlayın bırakın rahatlığı.
    gurcanozturk ve espresso bunu beğendiler.

*düzeltme*
    Ürünü kullanan arkadaşlar hep olumlu yorum yapmış. Burada bana susmak düşer.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı bdrhngvnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    *düzeltme*
    Estagfurullah hocam, olumlu ya da olumsuz, yorum onemli.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Motosiklet lastiği 2psi 1dk bile sürmüyor, takviye için yavaş diyemeyiz.
    Metela bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı bdrhngvnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    *düzeltme*
    Olumsuz yanı da var tabi, baya gürültülü bir arabanın dört tekerini şişiremiyor ama dediğim gibi kim 4 tekeri birden şişirir. Daha hızlı şişirmesini ben de isterim ama bu yeni bir teknoloji ileride şarjı uzun giden, hızlı, daha hafif ve sessiz modelleri olacaktır ancak şu an gayet işime yarıyor, her zaman lastiklerimin basınçları düzgün ayrıca arka çantamda çok da yer kaplamadan durması avantajı var.
    Cyan ve bdrhngvnc bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olumsuz yanı da var tabi, baya gürültülü bir arabanın dört tekerini şişiremiyor ama dediğim gibi kim 4 tekeri birden şişirir. Daha hızlı şişirmesini ben de isterim ama bu yeni bir teknoloji ileride şarjı uzun giden, hızlı, daha hafif ve sessiz modelleri olacaktır ancak şu an gayet işime yarıyor, her zaman lastiklerimin basınçları düzgün ayrıca arka çantamda çok da yer kaplamadan durması avantajı var.
    Aldıktan sonra niye daha önce almamışım diye pişman olmuştum Benim de topcase'te duruyor hep. (Balonlu naylona sarılı...)
    Metela bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Decathlon da satılan mini el pompasından almıştım defalarca hem benim hemde yolda kalmış birilerinin lastiğini yerden kesti , 5 dakikalık çabayla benzin istasyonundaki hava saatine gidecek kadar lastiği şişiriyor , tükenmez kalem kadar boyu iki parnak kalınlığı var motorda nereye koyduğumu unuttuğum bile oldu şarzda istemez heran kullanıma hazır 20 liramı neydi..

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yol icin yanima alayim mi derdindeyim, aslinda bu urun sanirim bisikletler icin tasarlanmis, o yuzden yavas olmasi normal gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:18 ----------

Hocam, sehir icinde degil de uzun yol icin yanima almayi dusunuyorum.
    Uzun yol içinse çok gerekli manuel pompaların ve benzinlikteki pompaların kalibrasyonu ne durumda bilen yok. Ürüne baktığımız zaman aşırı iyi yorum almış bütçenede uyuyorsa bence alın abi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler