Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kapalı otopark yok nereye bırakıcam motoru

Motovento
    REKLAM ALANI
    nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Başlığı yazamadım.

Şehir dışına taşınma planım var. Istanbul'daki depremden uzaklaşmak istiyorum. Yamaha Tracer almayı da düşünüyorum 12 aya kadar da. Nereye bırakacağım? Siz nasıl yapıyorsunuz?

Kapalı otopark yoksa bölgede. 24 saat açık nereler var bıraksam başına birşey gelmese?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlığı yazamadım.

Şehir dışına taşınma planım var. Istanbul'daki depremden uzaklaşmak istiyorum. Yamaha Tracer almayı da düşünüyorum 12 aya kadar da. Nereye bırakacağım? Siz nasıl yapıyorsunuz?

Kapalı otopark yoksa bölgede. 24 saat açık nereler var bıraksam başına birşey gelmese?
    Kapının önüne sağlamından 2 zincir kilit ön tekere de kaliteli bir alarmlı disk kilidi üzerine de branda geçir tamamdır. Hayatta kapalı otoparka bırakmam motoru avm gibi kısa süreli park haricinde. Otoparkta rahat rahat çalışır hırsız gelsin kapının önünde şansını denesin ışığın altında.
    espresso bunu beğendi.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    12 ay da bu ülkede çok şey değişir, gün ola harman ola.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    En kalınından kesilmeyen zincir abus granit extreme piyasadaki en kalını. Gelen hırsızın abus kilidi görünce uğraşmaktan vazgeçeceğini ummaktan başka çare yok. Öne de ses yapsın diye alarmlı disk kilidi.

Takip cihazı da faydalı ama polise konumu gösterseniz hemen anında ekiplerin peşine düşeceğini sanmıyorum, takip cihazının faydası motora biri dokununca hemen alarm çalması ve telefona bildirim gelmesi, hemen anında çıkıp bakarsınız en azından o kadar zincir kilit fala varken alıp götüremezler, biraz zzaman geçer o arada yakaladınız yakaladınız.

Kasko zaten şart. Tracer gibi bir motora hele hep şart, yana yatsa devrilse bile tonla masraf.

Kapalı otopark yoksa evin önünde sağlam bir ağaca veya direğe zincirle bağlayacaksınız.

Bir de üzerine gri brandalardan örterseniz hem toz olmasını kuşların pislemesii vb. önler hem de branda ile daha az dikkat çekiyor, gelip geçen insanalar az kurcalar, hırsızlar geç farkeder.
    tommygun bunu beğendi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Hangi şehire taşınacaksın?

Ben Aksaraylıyım. Hiç otopark sorunum olmadı. Burdaki binalarda var hep. Eski binalarda yok sadece. Onlardada bodrum var zaten. Şehirden şehire değişiyor tabi bu durum.

Motosikleti
    Henüz belli değil il. İhtimalim olanlara baktım aklıma gelince başlık açmak istedim genel geçer çözüm için

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Heyyy allahim,, alinyazisindan kacmaya calisan şu gafil kuluna bakar misin lutfen ?!

Sen dogmadan ne zaman ne sekilde olecegin belllirlendi.Marsa da girten o saaat o saniye oleceksin.

Bosuna yorma kendini,akisina birak.
    Haaaa pahali motorlarinizi disarda birakiyo musunuz diye soruyosan(herhalde bunu ogrenmek istiyosun,tasinacagina zerree ihtimal vermiyorum bu arada) ben birakiyorum.

Abus kilidim var bir de kasko var.
    Tabiiii motorun markasi da onemli.

Dukati,triumph ktm falan olsa birakilmaz.

Onlar sokakta üşür.multistrads v4 un uzerine karlar yagdigini hayal edebiliyo musun ?

Ben edemiyorum...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Eski model Moto Guzzi kullanan bir abiyle tanışmıştım geçmişte. Muhabbet esnasında adam disk kilidi ve zinciri geçtim gidonu bile bazen unutup kilitlemediğini anlatmıştı. Muhtemelen popüler olmayan motorları kullananların içi daha rahat bu konuda.

Şaka bir yana ben de Tracer kullansam içim rahat etmezdi, neredeyse silahlı muhafız tutacak hale gelirdim.
    espresso bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Heyyy allahim,, alinyazisindan kacmaya calisan şu gafil kuluna bakar misin lutfen ?!

Sen dogmadan ne zaman ne sekilde olecegin belllirlendi.Marsa da girten o saaat o saniye oleceksin.

Bosuna yorma kendini,akisina birak.
    Haaaa pahali motorlarinizi disarda birakiyo musunuz diye soruyosan(herhalde bunu ogrenmek istiyosun,tasinacagina zerree ihtimal vermiyorum bu arada) ben birakiyorum.

Abus kilidim var bir de kasko var.
    Tabiiii motorun markasi da onemli.

Dukati,triumph ktm falan olsa birakilmaz.

Onlar sokakta üşür.multistrads v4 un uzerine karlar yagdigini hayal edebiliyo musun ?

Ben edemiyorum...
    Ben de öyle yapıyorum. Emniyet kemeri takmıyorum. Kırmızı ışıkta son sürat geçiyorum. Geçen 3. kattan atladım. Bir tek duşta elektrikli radyo çalıştırmadım.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... Dukati,triumph ktm falan olsa birakilmaz.

Ben edemiyorum...
    Bende edemiyorum. Bam telim.

Tracer..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:05 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski model Moto Guzzi kullanan bir abiyle tanışmıştım geçmişte. Muhabbet esnasında adam disk kilidi ve zinciri geçtim gidonu bile bazen unutup kilitlemediğini anlatmıştı. Muhtemelen popüler olmayan motorları kullananların içi daha rahat bu konuda.

Şaka bir yana ben de Tracer kullansam içim rahat etmezdi, neredeyse silahlı muhafız tutacak hale gelirdim.
    Sen de böyle diyorsan ben elimde pompalıyla gezer kafayı yerim, net. Sokakta bırakıp uyuyanlar nasıl uyuyor bilmiyorum.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen de böyle diyorsan ben elimde pompalıyla gezer kafayı yerim, net. Sokakta bırakıp uyuyanlar nasıl uyuyor bilmiyorum.
    Yukarıda espresso birçok gerekli şeyi anlatmış. Ben de imkan varsa kesilemeyen ya da çok zor kesilebilen bir zincirle sabit bir yere bağlama + ön tekerleğe U kilit + arka jant içinden geçip artçı selesinde birleşecek bir zincir + branda öneririm.

Bir diğer önerim de motosikleti satın aldığınızda, internetten motorunuzun marka ve modeline uygun bir ürün siparişi verdiğinizde ya da yetkili servis sizden adres istediğinde direk ikamet ettiğiniz, kapısında motorunuzun bağlı olduğu adresi vermemeniz.
    espresso bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    İstanbul ve (gerçek) büyük şehirler dışında da oluyor mu bu hırsızlıklar fazla fazla?
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul ve (gerçek) büyük şehirler dışında da oluyor mu bu hırsızlıklar fazla fazla?
    SAKARYA dan bahsedersem burada büyük cc motosiklet hırsızlığı yok ama küçük motoru affetmiyorlar bu küçük cc hırsızları yüzünden kaliteli scooter alamıyorum
    bunca yıldır bir defa kask hırsızlığı duydum fakat istanbul a ne zaman gelsem kaskı yanına al veya çanta ya kilitle uyarıları alıyorum istanbullu arkadaşlardan yani küçük şehirlerde hırsızlık oranı düşük tabi bunu nufüs a oranlasak çok fark yoktur araştırmak lazım

motosikleti için yer arayan konu sahibi arkadaş kesilmeyen kilit al gel benim garaja a koy 30 metre garajım var 1 yıl durabilir garaj da yağuşuklu vitrin olur yer sakarya merkez

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikleti için yer arayan konu sahibi arkadaş kesilmeyen kilit al gel benim garaja a koy 30 metre garajım var 1 yıl durabilir garaj da yağuşuklu vitrin olur yer sakarya merkez
    Teşekkürler, sakarya olursa yazarım tabi sagolun.

Benim aklıma gelenler: Güvenlikli sitelerine girişine siteye bi tutar ödeyerek bırakmak yada bir fabrika varsa güvenliğine durumu açıklayarak bırakmak oldu. En olmadı ilçe karakolunun önüne bırakıp, polislerle tanışıklık kurmak olacak.

Bu tür örneklerde aklıma benzinlikde geldi ama gelen gidenin haddi hesabı yok oraya benzinlik görevlisi gözden kaçırır diye eledim. Fikir vermesi açısından notluyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler