Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

ne çok çeviri var bu ara?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    domicik 400 ug
    2 günde 3 çevirmeye yakalandım. arkamdan gelen motorları çevirmiyorlar beni çeviriyorlar?
    yüzüm açıkken 1 defa dahi çevirmezler tatlı suratımı gördükleri için ama bu motor bana yaramadı.
    daha bugün birkaç saat önce çevirmeye girdim benden önce gelen 2 ayrı motorcu da ehliyetsiz ceza yediler. bana sorduğu soru polisin ehliyet var mı?

normali buymuş gibi dedim olmasa çıkmam zaten trafiğe.
    neyse bu konuda bozmayın beni

yani kısaca önlemler mi arttı bana mı denk geldi bilmiyorum ama ehliyetsizler korkmaya başlasın.

edit: başlıktaki çeviri değil çevirme olmalıydı.
    sutlusoda bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Havalar ısınıyor ya, normaldir..
    natijax ve Hüsamettinn bunu beğendiler.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Para lazım.
    natijax, Thesinner83 ve Hüsamettinn bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Cumartesi ben de otobana bağlanırken çevirmeye denk geldim. Baktılar evraklar tam, egzoz orijinal,plakalık normal, muayene ve sigortada sıkıntı yok,kafada kask var, üzüldüler. Hatta polis dedi ki "İleriden senin geldiğini gördüğümde motosikletli geliyor diye çok sevindim"
    espresso, Hüsamettinn, isoozdmr ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

superboycu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hazine emir vermiştir benim karnım aç diye , onu doyuruyoruz
    natijax ve Hüsamettinn bunu beğendiler.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Bugün jandarma kontrol noktasında durmamak için yaptığımı anlatayım(Yaptıklarımı kesinlikle tasvip etmiyorum);

Bizim ilçe tarafından gelen aracın biri sellektör atınca anladımki yolda çevirme var.Sonra rampaları tırmanmaya başlayınca bizim ilçenin polis aracını gördüm jandarma kontrol noktasında durmayayım diye arkasına takıldım kontrol noktasına yaklaşmaya başlayınca iyice polis aracının arkasına sokuldum jandarma dur işaretini anca dibimde yaptı ama hızlı olduğum için durmamda mümkün değildi.İlçeye kadar polis aracının arkasından devam ettim
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    benim kaçmama gerek yok da gerçekten motora karşı bir nefret mi var çözemedim. son durdurulduğumda polise 2 kez sordum beni de mi durdurdun diye. öndeki araba da durmuştu. duymazdan geldi. en son ehliyetin var mı deyince ben de ona çıkıştım. var ki trafikteyim diye. en son ehliyeti görünce iyi akşamlar dedi. üzülmüştür.

bu arada polisler olmazsa olmazlarımız kimse yanlış anlamasın ama insana kinle bakan, nefret eden. zerre gülümsemeyi bilmeyen boktan tiplerin mesleği ne olursa olsun nefret ediyorum ayriyetten yukarıda da denmiş keseyi doldurma çabasındaki herkesin.. kolay gelsin

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Ben de geçen pazar günü yaptım benzer bir şey Koç üniversitesi yakınında hep jandarma kontrol noktası olur ve sinir oluyorum bir sürü zaman kaybı pazar günleri sokağa çıkma iznim de var durdursalar sorun yok ama çok fazla zaman kaybı kask çıkar eldiven çıkar sırt çantasından ruhsat bul ehliyet çıkar bilmem ne uzun iş.... jandarma kontrol noktasını görür görmez bir U çekip gerisin geriye döndüm Allahtan evimin olduğu istikamet döndüğüm istikamette idi

Motosikleti
    falcon flash 100
    Beni bu çevirmeler aşırı şekilde rahatsız ediyor. Suyunu çıkardıklarını düşünüyorum. Bu konuda çok olumsuz düşüncelerim var.

berkeusta01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Vulture 125i
    2 gün önce kuzenim 100CC Scooterlara benzeyen elektrikli bisikletle çevrildi O yüzden şu an benzinli motorların çevrilmesine hiç mi hiç şaşırmıyorum. Para gerekiyordur yine :D

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Hepimiz kontrol noktalarından şikayetçiyiz , Allah göstermesin motorumuz çalınsa yine polise sitem ediyoruz , çok kararsızız çook :D
    karacaa ve Thesinner83 bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepimiz kontrol noktalarından şikayetçiyiz , Allah göstermesin motorumuz çalınsa yine polise sitem ediyoruz , çok kararsızız çook :D
    Yirmi üç senelik tecrübe ile konuşuyorum. Polis uygulamada hırsız, uğursuz yakalayamaz. Ancak salakları veya acemileri denk gelir. Olan her zaman garibana olur. Sahi polisten teşkilatın numarasını isteyen bir kurye vardı ne oldu ona? Kurye işini bıraktı mı?
    The Dude bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Polis bu, tabii ki çevirme yapacak. ancak anlamadığım bir nokta var: seçmece araç durdurmak ne derece adaletli? x bir şeyden dolayı beni durduklarında ceza yazmasalar bile vaktimi alıyorlar. ancak belki de birçok açığı olan bir sürü araç geçiyor. durum böyleyken ben bu durumları adil bulmuyorum. tabii ki trafikteki tüm araçları durduramaz ancak yine de devlet denilen mekanizmanın adaletli olmasını isterim.

ayrıca evet bu çevirmelerden -adil olmadığı için- şikayetçiyim ama motosikletim vs çalınırsa da tabii ki polise gideceğim. hatta polisi suçlayacağım. zira ben güvenliğim için de vergi öderken asayişin sağlanamaması, hırsızlığın gitgide artması karşısında vergiyi verdiğim mekanizmayı çok da rahat suçlarım. kimse kusura bakmasın.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Arttı evet , fahri trafik müfettişiyim , mesaj geldi , şu şu maddeden dolayı kural ihlali yapanlara mutlaka ceza kesin diye. Bize baskı yapamıyorlar ama memurlara yapıyorlar galiba?

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Kanal İstanbul başlıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:41 ----------

Alıntı vakdag adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polis bu, tabii ki çevirme yapacak. ancak anlamadığım bir nokta var: seçmece araç durdurmak ne derece adaletli? x bir şeyden dolayı beni durduklarında ceza yazmasalar bile vaktimi alıyorlar. ancak belki de birçok açığı olan bir sürü araç geçiyor. durum böyleyken ben bu durumları adil bulmuyorum. tabii ki trafikteki tüm araçları durduramaz ancak yine de devlet denilen mekanizmanın adaletli olmasını isterim.

ayrıca evet bu çevirmelerden -adil olmadığı için- şikayetçiyim ama motosikletim vs çalınırsa da tabii ki polise gideceğim. hatta polisi suçlayacağım. zira ben güvenliğim için de vergi öderken asayişin sağlanamaması, hırsızlığın gitgide artması karşısında vergiyi verdiğim mekanizmayı çok da rahat suçlarım. kimse kusura bakmasın.
    Asayiş çevirmesine oldum olası karşıyım. Her şehrin iki ucunda (ilçelerde de olabiliyor, sayı iyice artıyor) her gün en az 6 polis oturup suçlu olanların ellerine düşmesini bekliyor. O da 1000 arabadan birini kontrol ederek. Polis gücü zayi ediliyor resmen. O kadar insan gücünü aktif kovuşturmaya verseler daha çoğunu yakalarlar.
    vakdag bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arttı evet , fahri trafik müfettişiyim , mesaj geldi , şu şu maddeden dolayı kural ihlali yapanlara mutlaka ceza kesin diye. Bize baskı yapamıyorlar ama memurlara yapıyorlar galiba?
    muhbir
    sıfat
    1.
    ESKİMİŞTİR
    haber ulaştıran, haber veren, bir durumu bildiren (kimse).
    2.
    yasadışı bir durumu ilgili ve yetkili yerlere gizlice bildiren (kimse).

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Muhbir lafı benim içinse yanlış kullanıyorsunuz. Camia içi kurallar nedeniyle yetkili kişilere bildirilmeyen bir durumu o camiadan biri ihbar ederse bu muhbirlik olur. Ben devletin verdiği kimlik kartı ile bu görevi yapıyorum ve resmi bir sıfatım var. Ayrıca batı ülkelerinde sokaktaki vatandaş da kural ihlallerini bildirir ve bu onların görevidir , muhbirlik değildir , orada da yanlış kullanım var.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Önümde emniyet şeridini ihlal eden araca değil de, ondan yol istediğim için bana ceza kesen fahri trafik müfettişi idi.

O günden beri alayına güzel cümleler kuruyorum.

Evvelsi gün çevirmeye girdim, sadece ehliyet istedi. Ruhsat v.s bakmıyorlar.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Gördüğün yanlışı bildirmek ayrı, bunu iş edinmek ayrı her ne kadar bunun için ücret almasan da. Cebine kart konması olayın rengini değiştirmez.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Evet, bizim işimiz de bu konuda bilgilendirme yapmak , cezayı gene Trafik kesiyor , ceza kesme yetkimiz yok.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)