Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

ne çok çeviri var bu ara?

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önümde emniyet şeridini ihlal eden araca değil de, ondan yol istediğim için bana ceza kesen fahri trafik müfettişi idi.

O günden beri alayına güzel cümleler kuruyorum.

Evvelsi gün çevirmeye girdim, sadece ehliyet istedi. Ruhsat v.s bakmıyorlar.
    Aracin plakasindan kontrol ediliyor, ruhsat ehliyetteki isimle ayni kisiye ait ise ustunde durmaz, farkli isme ait ise ruhsati gostermeni de ister. Size de bu sekilde mi denk geldi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aracin plakasindan kontrol ediliyor, ruhsat ehliyetteki isimle ayni kisiye ait ise ustunde durmaz, farkli isme ait ise ruhsati gostermeni de ister. Size de bu sekilde mi denk geldi?
    Hmm. Onu bilmiyordum.

Benden sadece ehliyeti istedi plakaya bakmadı.

Çaktırmadan baktı ise bilmiyorum

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Az önce bi dayı geldi, kask takmamak yüzünden ceza yazmışlar. Kimse takmıyor ama bana ceza yazıyorlar dedi. Sen millete bakma dayı kendine bak dedim ve dayıyı susturdum.

Buradan bir müdürlük, daire başkanlığı ne bileyim bir uzmanlığa göz kırpıyor olduğum sonucu çıkar mı, çıkar.

Müdür yardımcılığı da olur o da olumlu.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce bi dayı geldi, kask takmamak yüzünden ceza yazmışlar. Kimse takmıyor ama bana ceza yazıyorlar dedi. Sen millete bakma dayı kendine bak dedim ve dayıyı susturdum.

Buradan bir müdürlük, daire başkanlığı ne bileyim bir uzmanlığa göz kırpıyor olduğum sonucu çıkar mı, çıkar.

Danışmanlık verelim.Danışman olana milletin vergileri ile alınmış koko ve milyonluk SUV kampanyamız devam ediyor.
    Müracat : Hapeke Genjlik Golları.
    Not:Vicdan,onur şeref takıntısı olan müracat etmesin.
    Kampanyamız yalakalar ile sınırlıdır
    Osm@n bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    .....Önümde emniyet şeridini ihlal eden araca değil de, ondan yol istediğim için bana ceza kesen fahri trafik müfettişi idi.

O günden beri alayına güzel cümleler kuruyorum.....

Fahri trafik müfettişleride memleketin ortalama insan kalitesinde oldukları için yadırgamamak lazım..

Motosikleti
    falcon flash 100

Zamanında sende kandırılsaydın şimdi ühhüüüü kim bilir ne makam ve mevkideydin.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fahri trafik müfettişleride memleketin ortalama insan kalitesinde oldukları için yadırgamamak lazım..
    Bu da yanlış. Şartları çok ağır , hiç trafik cezan olmayacak , sabıka olmayacak , en az lise mezunu olunacak , bir sürü şart var kabul edilmesi için. Sanırım Trafik Polisleri arasından bile pek çıkmaz o şartları taşıyan.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu da yanlış. Şartları çok ağır , hiç trafik cezan olmayacak , sabıka olmayacak , en az lise mezunu olunacak , bir sürü şart var kabul edilmesi için. Sanırım Trafik Polisleri arasından bile pek çıkmaz o şartları taşıyan.
    birsürü adam tanıyorum böyle

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bu arada yanlış anlaşılmasın bazı şeyleri savunuyor değilim. Uzun süredir kimse hakkında işlem yapmadım. Bu işi devletin eğitim için değil vergi tahsilatı aracı olarak kullandığını düşünmeye başladım. Devlet kendi görevini yapmıyor , sonra da kendi suçu olan şeyler için vatandaşa ceza yağdırıyor. Bunu benim adalet anlayışım kabul etmiyor , o yüzden bir çeşit askıya aldım diyebilirim o iş. Örneğin yasada mecbur olduğu halde konutlara park yeri ayarlamayıp sonra da insanlara kendi evinin önüne niye park ettin diye ceza yazdırmaya kalkarsa ben yapmam o işi. Bu halkı devlete karşı nefret ettirmekten başka işe yaramaz. Daha bir sürü şey var.

Yav tam konu üzerine birisi geldi, arabadan dışarıya çöp atmaktan ceza yemiş. Oh dedim ya, içimin yağları eridi. Kol böreği gibi geçirmişler.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Danışmanlık verelim.Danışman olana milletin vergileri ile alınmış koko ve milyonluk SUV kampanyamız devam ediyor.
    Müracat : Hapeke Genjlik Golları.
    Not:Vicdan,onur şeref takıntısı olan müracat etmesin.
    Kampanyamız yalakalar ile sınırlıdır
    Yanında Pudra Şekeri veriyolarmı yoksa ben almam

Motosikleti
    SUZUKI GSF 600 BANDIT S
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Para lazım.
    Arkadaş noktayı koymuş tebrikler...

Kimse kusura bakmasın ama düzgün sürücü kolay kolay ceza yemez. Bana gelen ceza yemiş insanlar genellikle yasa kural tanımayan laubali tipler.

Herkes kurallara uysa kimseye ceza yazamazlar. Bendeniz yıllardır araba ve motor sürerim. İki kere ceza yedim, birisi kask birisi de aşırı hızdan. Paşa paşa ödedim. Suçluydum çünkü.

Ondan sonra buraya gelip para lazım, pudra şekeri lazım gibi espriler yapmayınız.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Kimse kusura bakmasın ama düzgün sürücü kolay kolay ceza yemez. Bana gelen ceza yemiş insanlar genellikle yasa kural tanımayan laubali tipler.

Herkes kurallara uysa kimseye ceza yazamazlar. Bendeniz yıllardır araba ve motor sürerim. İki kere ceza yedim, birisi kask birisi de aşırı hızdan. Paşa paşa ödedim. Suçluydum çünkü.

Ondan sonra buraya gelip para lazım, pudra şekeri lazım gibi espriler yapmayınız.
    Motosiklete iki kişi bindiler diye sosyal mesafeden ceza yiyen, arabanın içerisinde eşiyle yalnızken maske takmadığı için ceza yiyen dolu insan var. Utanmasalar gece yatak basacaklar çok yakınınsınız sosyal mesafeyi ihlal ettiniz diye ceza kesmek için.

Hız sınırları da ceza kesmek üzerine kurulu 110'luk yol ortada hiçbir şey yokken birden 50'ye düşüyor. Sen frene basamadan radardan flashı yiyorsun zaten.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Önümde emniyet şeridini ihlal eden araca değil de, ondan yol istediğim için bana ceza kesen fahri trafik müfettişi idi.

O günden beri alayına güzel cümleler kuruyorum.

Evvelsi gün çevirmeye girdim, sadece ehliyet istedi. Ruhsat v.s bakmıyorlar.

3 defa çevrildim üçünde de sadece ehliyet soruldu ve eminim plakaya bakmadılar. ha yok ybr görüp de anlıyorlarsa bilemem de. neyse ruhsat kısaca sormadılar bana da.
    ancak dediğim gibi zerre umrumda değil sadece acelem varken denk gelmesi ani sinir bozucu oluyor istemsiz.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    son 6-7 hafta içerisinde temiz 10 kez çevirmeye girmişimdir.
    bir ara içerisinde 4 kez olmuştu.
    anlaşılacağı üzere artık trafik uygulamasından ziyade tacize döndü.

bugün;
    sakin sakin geliyorum, polisler yolu daraltmış, yan yoldan bir scooter üzerinde iki tane eleman çıktı, daraltılmış yoldan değil kapatılmış şeritlerden polislere doğru gidiyorlardı. ortada polis görünmezken, birden polis aracından polis fırladı ve bu elemanlara kenara çekmelerini söyledi, arkadan da ben geldiğim için beni de çevirdi (bu kısma şaşırmadım).
    elemanlar kenara çeker gibi yaptılar polisin arkasından usul usul uzadılar, polis de melül melül baktı.
    durdum evrakları verdim. kontrol ettiler, devam ettim.

önceki çevirmeleri biraz daha geride yapıyorlardı. şöyle bir sorun çıktı;
    trafik ışıklarından sonra yapılan çevirmede araçların çoğu bir alt yola girerek gidiyorlardı. polislerde alt yoldan giden araçlara melül melül bakıyorlardı. oldukça komik bir manzara idi.

kask kamerasını tekrar takıp 1 ay kadar kaç çevirmeye girdiğimi tespit edip şikayetçi olmayı düşünüyorum. bakalım neler olacak?

kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    ben bu konuda çok şanslıyım 2 sene ehliyetsiz 4000 km motor sürdüm bir kez bile çevirmediler.
    ehliyeti aldım 800 km de 6-7 defa cevirdiler.

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En büyük gelir kaynaklarından biri bu cezalar. Para lazımmm paraaaa.

Motosikleti
    MT 25
    Kelalaka bir karakolun önünde girdiğim çevirmedir.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Para lazım para ama işi bilmiyorlar.

Defalarca polisleri uyardım ancak anlamadılar.

Barlar sokağına giriş yönünden alkol kontrolü yapıyorlar, ah zeki arkadaşım alkol kontrolünü girişte değil çıkışta yapacaksın :D

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)