Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cb125f mi? Yoksa ybr125 esd mİ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Sorum genel olarak başlıktaki fakat bahsettiğim motorlar kilometreleri yüksek, yüksek ihtimalle de kurye motoru olarak kullanılmış motorlar.
    40-50 bin kilometrede ybr125 esd bulduğum fiyatlara 60-70 bin kilometrede cb125f ler de satılıyor ben bu ikisi arasında kaldım .Ekipmanlarım tam ekipman konusunda bir öneri istemiyorum şuan sadece motor önerisi istiyorum.
    Yukarıda da anlattığım gibi daha yüksek km li cb125f mi? Yoksa ona nispeten daha düşük km li ybr125 mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Oyumu cb125 f den yana kulllaniyorum .

Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oyumu cb125 f den yana kulllaniyorum .
    km yüksek olması önemsiz diyosunuz yani

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    Ben daha önce sahibi olmuş biri olarak Ybr 125 ESD diyorum. iyi bakılmış motorda KM ayrıntısına pek takılmam. kaldıki CB'yi bilmiyorum ama YBR'nin parçalarıda çok ucuz ve türkiye'nin heryerin de çok rahat bulunabilir hatta dünyanın heryerinde. ben çok seviyordum motorumu her yönüyle ihtiyaçlarımı eksiksiz karşılıyordu. ayriyetten CB ile uzun tura çıkanı henüz görmedim ama YBR ile Japonya'ya giden, hatta dünya turuna çıkan çift var. nacizane fikrim, düşük bütçe ile alacağım tek motordur kendisi.

berkeusta01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Vulture 125i
    Hiçbirini daha önce kullanmadım ama kullanan arkadaşlarım oldu ve kendimde araştırmıştım bakarken. Parça olarak ikisi de kaliteli ama YBR nin parçalarının daha ucuz olacağını düşünüyorum(Tahmin). Yakıtları hakkında hemen hemen eşitler diğerini almadım diye üzecek şekilde yakıt kullanımı yok. Tercihim YBR den yana. Her şey kilometre değil biliyorum ama arada 20.000 Kilometre var bence az değil. Motorun başına bir şey geldiğinde kilometresi yüksek ondan mı acaba diye düşündürebilir ilk etapta. Ben olsam öyle düşünürdüm, fazla bilgim yok kabaca öneride bulundum ama YBR bu şartlar altında daha iyi gibi duruyor.

Bildiğim kadarıyla CB125 F, YBR'den daha yeni bir motor. YBR'nin km'sinin daha az olması pek aklıma yatmadı. YBR km'lerinin gerçek olmama ihtimali var bence. Ben olsam güncel olan motoru alırdım.

Motosikleti
    2021 PCX
    Şuanda cb125f kullanıyorum bundan önce ybr 125esd kullandım fiyatlar yakınsa cb125f öneririm frenleri daha iyi ve enjeksiyonlu makina ybr 125esd de çok iyi bir makinadır ama sabah çalıştırdığında soğuk iken isteksiz olur ben sadece bundan dolayı değiştirmiştim ikiside güzel motorlar hangisini alırsan al memnun kalırsın bende şuanda cc yükselticem satıyorum makinamı
    Tertemiz CB125f
    İlan No: 864503421
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-tertemiz-cb125f-864503421/detay

eraysefer28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 Esd - Dominar 250 - Duke 200
    YBR 125 kullanan biri olarak aslında CB125F derim yeni olması açısından fakat bu kilometrelerde motorlara bakıyorsanız eğer motora fazla miktar para yatırmak istemiyorsunuz gibi gözüküyor.Bu kilometrelerde alacağınız motorlar rektifiye isteyebilir bu nedenden dolayı şimdi tavsiyem YBR 125 olacaktır.Çünkü o kadar bol yedek parça var ki motosikletin tofaşı gibi nereye gitseniz bir parçasını bulabilirsiniz.

Bu da benim yol arkadaşım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    enjeksiyonlu ve yeni olması her zaman iyidir,bakımları zamanında yapılmış cb125f bulursan kaçırma derim.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Ybr alırdım ben parçası daha çok. Cb125f daha iyidir ama bi tık daha pahalıdır.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı Darklord610 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorum genel olarak başlıktaki fakat bahsettiğim motorlar kilometreleri yüksek, yüksek ihtimalle de kurye motoru olarak kullanılmış motorlar.
    40-50 bin kilometrede ybr125 esd bulduğum fiyatlara 60-70 bin kilometrede cb125f ler de satılıyor ben bu ikisi arasında kaldım .Ekipmanlarım tam ekipman konusunda bir öneri istemiyorum şuan sadece motor önerisi istiyorum.
    Yukarıda da anlattığım gibi daha yüksek km li cb125f mi? Yoksa ona nispeten daha düşük km li ybr125 mi?
    40 -50 binde marka motosikletin ikinci eline vereceğim paranın daha düşüğüne sıfır 125 cc mondial drift alırım.
    2 yıl garantili binerim keyfime bakarım
    sırf marka diye o kadar para vermenin adı net gerizekalılıktır.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    40 -50 binde marka motosikletin ikinci eline vereceğim paranın daha düşüğüne sıfır 125 cc mondial drift alırım.
    2 yıl garantili binerim keyfime bakarım
    sırf marka diye o kadar para vermenin adı net gerizekalılıktır.
    şimdi burada bi anlaşalım mondial driftle asla rahat edemeyecem tasarım olarakta kesinlikle sevmediğim bir motor ve ayrıca titreşimden tut oturduğun pozisyona kadar daha rahatsız bir motor daha önce kullandım ve kaç model olduğunu bile bilmediğim kanuni windys ondan çok daha rahat gönül rahatlığıyla söylüyorum kesinlikle o motora o parayı verme taraftarı değilim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla CB125 F, YBR'den daha yeni bir motor. YBR'nin km'sinin daha az olması pek aklıma yatmadı. YBR km'lerinin gerçek olmama ihtimali var bence. Ben olsam güncel olan motoru alırdım.
    orjinaldir değildir konusunu tam olarak bilemiyorum fakat fiyatlardan dolayı belirli bir aralığa baktığım zaman aynı fiyattaki 2 motordan ybr lerin km si daha düşük

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

Alıntı berkeusta01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiçbirini daha önce kullanmadım ama kullanan arkadaşlarım oldu ve kendimde araştırmıştım bakarken. Parça olarak ikisi de kaliteli ama YBR nin parçalarının daha ucuz olacağını düşünüyorum(Tahmin). Yakıtları hakkında hemen hemen eşitler diğerini almadım diye üzecek şekilde yakıt kullanımı yok. Tercihim YBR den yana. Her şey kilometre değil biliyorum ama arada 20.000 Kilometre var bence az değil. Motorun başına bir şey geldiğinde kilometresi yüksek ondan mı acaba diye düşündürebilir ilk etapta. Ben olsam öyle düşünürdüm, fazla bilgim yok kabaca öneride bulundum ama YBR bu şartlar altında daha iyi gibi duruyor.
    kafamda yakıt kullanımında çok takılıyor zaten yakıtı kesinlikle cb125f in daha az en başta enjeksiyonlu olması bunun nedenifabrika verilerine göre

cb125f=2.10 – 2.34 litre/100km

ybr125esd=2.40 – 2.85 litre/100km.

olarak belirtilmiş ybr nin minimumda yakacağı miktarı cb125f maximumda yakmıyor yakıt konusuna girersek kesinlikle cb125f derdim ama sadece yakıta göre karar vermek istemiyorum

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cb125f in oturuş pozisyonu ve göstergesi çok hoşuma gitmişti. 2.el ybr sürdüğümde aynı zevki alamamıştım bence siz bir deneyip karar verin.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Bütçe ne tam olarak?

Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçe ne tam olarak?
    Sabit bir bütçe yok zaten sahibinden gibi yerlerdede aramıyorum çünkü o tarz yerlerde ucuz motor yok çevremden vs soruşturuyorum

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Dostum sen ne aradığını bilmezken tavsiye istiyorsun.
    2020 yılında Mondial driftle tek seferde 13 gün ve 5400 km yol yaptım. (İnanmıyorsan instagram linki bırakabilirim özelden)
    Markanın önemi yok ortada bir gerçeklik var.
    Ciğeri bitmiş perişan olmuş motorun 2. Eline para vereceğime sıfır motosiklet alır 2 yıl garantisinin keyfini sürerim.
    Yok ben 2. El motosiklete birsürü para verip arızalandığında ortada kalmaya razıyım diyorsan saygı duyarım.

Motosikleti
    magsonVE
    Ybr her ne kadar tank gibi sağlam bir motor olsa da artık güncelliğini yitirmiş bir motosiklettir. 2021 yılında artık zevk için binilmeyecekse karbüratörlü motosiklet almayın derim. Cb125f eğer bakımları iyi yapılmışsa sorun çıkarmayacak bir motosiklettir. Çıkarsa dahi ucuza halleder üzülmeden binersiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)