Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Akrapovic Muayeneden geçer mi ?(Geçmiyor)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-09 SP
    İnternette araştırdığımda bu konuyla alakalı birkaç içerik bulabildim. Bu soru aklına takılıp internetten arama yaptıklarında bu konuya ulaşılabilmesi için yazmak istedim.

MT-09 Akrapovic Carbon egzoz susturucu takılı halde muayeneden geçmedi. Muayeneye gitmeden önce gerek gruplarda gerek çevremde sorup soruşturduğumda muayeneden geçenler olduğunu gördüm. Çoğu kişi de geçersin dedi ama bu istasyondan istasyona hatta tüvdeki teknikerden teknikere değişebiliyor galiba.
    Yer: Muğla TüvTürk

Ağır Kusur Egzoz: İlgili yönetmeliğe uygun değil
    Hafif Kusur Egzoz: Gürültülü çalışıyor

Uğraşmamak için riske atmayın orijinal egzozunuzu takıp gidin. Geçmeyeceği benim içime doğmuştu hissediyordum ama geçenler olduğunu görünce şansımı denemek istedim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    IceFrog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09
    O biraz şans geçip geçememen.

Motosikleti
    Yamaha Niken
    Ekim de muayenem var, bende bi şansımı denemek istiyorum

Kimisi bulaşık teli koyuyor egzoza öyle geçende var.

Motosikleti
    mt 07
    Ben mt 07 ile two broters ile geçtim motoru kendi kullandı bir tur attı bağırta bağırta hafif kusur yazdı görültülü çalısıyor diye.
    Aralık ayında girdim muyneye

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şu an için genel bir standart yok, kızıltoprak motosiklet tüv'üne giderseniz bırakın egzozun sesli olmasını , balatınızı çok kalın görmezse geçirmeyebilir, çatalca'da genelde tırların gittiği istasyona giderseniz hafif kusur bile yazmayabilir. Ancak ilerde bir ses ölçüm cihazı standartı gelebilir.

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    Umarım ses ölçüm yasası gelir de yasal sınırda ses üreten egzozlarla polisten de geçebiliriz
    s0me0ne ve BarışN bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ölçüm yapan kişinin kulağına bağlı bir durum keza herhangi bir ölçüm cihazı kullanmıyorlar. Yaptığı şey motoru çalıştır ve gaz ver demek oluyor. Gürültülü hissederse geçmez diyor. Yani egzozun sertifikası vs yalan oluyor diyebiliriz.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şans, tamamen teknisyenin insiyatifinde. Öyle far yanmıyor kaldın gibi net bir durum değil.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Öyle subjektif şey mi olur. Tonla para kazanıyor Tüv. Alsın dB ölçer her istasyona.

Motosikleti
    xv250
    öyle saçmalık mı olur her insanın kulagı farklı kapasitededir cihazsız iş mi olur

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    konusu varken bende en son gittiğimde çalışan arkadaşla zorlada olsa biraz sohbet etmeye çalıştım.dedim egzoz takıcam nolucak bilmem bişey belgesi damgası olması lazım dedi geçmesi için.akrepovic ise zaten o damga vardır.damga yada belge istiyorlar sanırım belgenizmi yoktu ? o belge her neyse egzosun geçer belgesi görevi görüyor 'muşş'.bu arada egzoz,ayna,modifiye olayı varsa motor istasyonuna değilde karma olanlara gidilmesi şansı bi nebzede olsa arttırıyor.arkadaşım ankarada nereye gidiyor bilmiyorum 2 yada 3 kez akrep susturucuyla geçti.sizde eğer susturucu yoksa kağıt belge damga bir yana bunu riske ettiniz derim.
    susturucu varmıydı yokmuydu ??

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konusu varken bende en son gittiğimde çalışan arkadaşla zorlada olsa biraz sohbet etmeye çalıştım.dedim egzoz takıcam nolucak bilmem bişey belgesi damgası olması lazım dedi geçmesi için.akrepovic ise zaten o damga vardır.damga yada belge istiyorlar sanırım belgenizmi yoktu ? o belge her neyse egzosun geçer belgesi görevi görüyor 'muşş'.bu arada egzoz,ayna,modifiye olayı varsa motor istasyonuna değilde karma olanlara gidilmesi şansı bi nebzede olsa arttırıyor.arkadaşım ankarada nereye gidiyor bilmiyorum 2 yada 3 kez akrep susturucuyla geçti.sizde eğer susturucu yoksa kağıt belge damga bir yana bunu riske ettiniz derim.
    susturucu varmıydı yokmuydu ??
    Döngü şöyle gerçekleşiyor: Görevli polis herhangi bir ölçme cihazı kullanmadan egzozun sesinin yüksek olduğunu zannederse ceza kesip motoru bağlıyor. Siz de verilen süre içerisinde muayeneye aynı egzozla gidiyorsunuz ve sorun yok deniliyor geçiyor. Daha sonra polis yine orjinal uyumlu akrapoviç için yine ceza kesiyor. Siz yine muayeneye gidip onay alıyorsunuz... Bu böyle devam ediyor.
    tarzan rıfkı bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Döngü şöyle gerçekleşiyor: Görevli polis herhangi bir ölçme cihazı kullanmadan egzozun sesinin yüksek olduğunu zannederse ceza kesip motoru bağlıyor. Siz de verilen süre içerisinde muayeneye aynı egzozla gidiyorsunuz ve sorun yok deniliyor geçiyor. Daha sonra polis yine orjinal uyumlu akrapoviç için yine ceza kesiyor. Siz yine muayeneye gidip onay alıyorsunuz... Bu böyle devam ediyor.
    bende mt07 için tiger vs bakmıyorum bari akrep olsun sesi daha efendi kaliteli çıksın yırtarım diye düşünüyorum.ama 2.el 5 6 bin 0 alırsak 10bin tl istiyorlar 10 daha koysam yeni motor alırım elektirikli gibi sürüyoruz mecbur

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...

Ağır Kusur Egzoz: İlgili yönetmeliğe uygun değil
    ...
    O "ilgili yönetmelik" hangisi imiş, merak ettim.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ses olcum cihazi ile yapilsa ne olacak ki, bizim vatandasimiz isini biliyor. Muayeneye girerken cikariyor, sonra tekrar takiyor egzosunu bagirta bagirta yola cikiyor.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)