Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklette selamlaşılmaz, selam verilir!

Motovento
    REKLAM ALANI
    -Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Bir dahaki sefere, selam verip geçin.
    Karşılık beklemeden!

Motosiklet kültürü - Selamlaşma mı, selamlama mı?
    tommygun bunu beğendi.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    hiç gerek yok, selam vermek selam almak gereksiz işler. insanlar araca göre muamele ediyor, motor grupları olsun topluluklar olsun sevmiyorum hiç, bazı değerli insanlarla sürüş yapmak ve onlarla selamlaşmak(denk gelirse) yeterli
    velizrsln ve berk_cglr bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şile-Ağva gibi İstanbul Anadolu yakasındaki virajlı dağ yollarında eğer riskli olduğunu hissettiğim bir virajda değilsem karşıdan gelen aganın motorunun markasına,modeline,cc'sine bakmadan selam de veririm, selamını da alırım.
    -Black-, espresso, Erenkc91 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Genelde karşı şeride 10 selam veriyorsam 5 6 tanesi geri dönüş yapıyor. Bir motorcu beni solluyorsa selam vermiyor. He , selam verme zorunluluğu var mı ? Yok. Fakat nedense motorcu kavramı ve bu kavrama uyan herkesin birbirine destek olması ve iletişimde olması gerektiğini düşünüyorum. Otomobil sürücülerinde böyle bir kültür göremiyorum ama 'motorcu' farklı geliyor. Buna ek olarak r25 sürücüsünden hiç geri selam aldığım olmadı asflhkjfkas
    murat suar bunu beğendi.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelde karşı şeride 10 selam veriyorsam 5 6 tanesi geri dönüş yapıyor. Bir motorcu beni solluyorsa selam vermiyor. He , selam verme zorunluluğu var mı ? Yok. Fakat nedense motorcu kavramı ve bu kavrama uyan herkesin birbirine destek olması ve iletişimde olması gerektiğini düşünüyorum. Otomobil sürücülerinde böyle bir kültür göremiyorum ama 'motorcu' farklı geliyor. Buna ek olarak r25 sürücüsünden hiç geri selam aldığım olmadı asflhkjfkas
    Yakın zamanda vosvos sürücülerinin de birbirleri ile selamlaştığına dair bir video izlemiştim. Klasikleşen bazı modellerde olabilir. (Ama genel değil tabii, modele özel bir selamlaşma)
    Remzidemir41 bunu beğendi.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25'ler kendi aralarında selamlaşıyor Dün Anadolu yakası sahil yolunda 100km'ye yakın yol yaptım. En çok selam veren tür racing ve naked'ci arkadaşlar oldu. Işıklarda durunca, trafikte yan yana sıkışınca bu arkadaşlar daha rahat giriyor sohbete, birkaç haftalık İstanbul izlenimim bu yönde.

Bu arada eski model alfa romeo, mazda, jaguar ve dendiği gibi vosvos kullananların bağı bizden ileridedir. Trafiği kesip sohbet edebilecek seviyedeler

Ben selamlaşma diye bir kültür olduğunu unutmuşum, 3 4 korna yedikten sonra çat etti beynime. Genelde kornayı tercih etmesem de dikkat dağıtmayacak bir pozisyondaysak (örneğin sahil yolu) başla selamlamayı tercih ediyorum. Korna benim dikkatimi, diğer motosikletinin dikkatini dağıtmasa da öndeki, arkadaki aracın dikkatini dağıtabilir. Uygun mesafeler varsa korna da kullandım ama başla selamlamak daha bir iyi sanki.

Bu arada motosikletten mi, yoldan mı, kasktan mı geldiğini anlayamadığım bir ses sonucu sağa çekmiştim, dakikasında duran arkadaşlar oldu. Altunizade tünel çıkışı duran gri motosikletli arkadaş buradaysa tekrardan teşekkürler. E borcu ödemek lazım dün Ümraniye çakmak taraflarında haksız olduğu halde motosikletinin üzerine yürüyen bir hanzonun önüne inip de iki adım atınca el mecbur ayaklar geri geri, arkasını dönmemek şartıyla arabaya geri döndü

Bu yaptığım kombinle gerçekten ürkütücü görünüyorum aldığım yorumlar sonucu bunu fark ettim. trafikte görünürlüğümü azaltıyor ama simsiyah motordan inen simsiyah giyinmiş iri yarı bir adam en azından siyah 2.0 4wd Passat'lı aşiret çocuğu etkisi yaratıyor trafikte. Memnunum. Bir de Harley night rod'a falan binebilsem İstanbul trafiğinde süper olurdu. Mercedes G63'e binen aşiret reisi tipinin motosiklet karşılığına bu şekilde erişilebilir herhalde. Cumhuriyet savcısı falan denk gelmediği sürece kimse şekil yapmaya kalkışmazdı sanırım.

Özetle birbirimizi koruyup kollayalım; bir olmak, birlik olmak güzel şey.
    dundanbiri ve bdrhngvnc bunu beğendiler.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende veriyorum fakat genelde yola odaklı birisiyim
    canım ne zaman isterse o zaman selam veriyorum keyfimin yerinde olmadığı zaman bile mutlaka selam vermeliyim yoksa ölürüm demiyorum kendime o anki ruh halime göre selam veririm vermem çok takılmayın böyle şeylere
    bunun daha güzeli motorlar park halinde iken tanımadığın bir motorcu ile doğaçlama gelişen sohbet oluyor o zaman her türlü konuşuyorum zaten fakat
    yolda sürüş yaptığım zaman her seferinde selam vermiyorum tamamen kişisel bir tercih

Motosikleti
    NC750X-DCT
    Selama çok takılmıyorum. Şehir içinde selamlaşmak dikkat dağıtabiliyor. Uzun yolda genelde selamlaşılıyor zaten. Yolda durunca yardımcı olmak için gelenler hala var ama. O konuda motorcular birbirine destek olmaya devam ediyor.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forumda cok defa konu acıldı Selam verdim almadılar diye :D

Boşverin, ben ekipmanlı birisini gördüğüm zaman genelde bi korna calarım

karacaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cf 250 nk
    Ben sadece kuryelere ufak bi korna çalarım normal sürücüler cc ayrımı yapıyorlar, ben ybr sürerken kimse selam vermezdi selamımı da almazdı bu motora geçince arabalar bile selam veriyor :D
    Mr.wind bunu beğendi.

MR.BERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S
    El kol kaldırmayın, küçük bir "bip" yeterli selamınız alınsın veya alınmasın, tabi zorlu bir şart altında iseniz hiç gerek yok.

berkeusta01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Vulture 125i
    Alıntı karacaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sadece kuryelere ufak bi korna çalarım normal sürücüler cc ayrımı yapıyorlar, ben ybr sürerken kimse selam vermezdi selamımı da almazdı bu motora geçince arabalar bile selam veriyor :D
    Kısa bir süre kuryelik yaptım, kaç cc olursa olsun bir motorcunun beni de motordan sayıp selam vermesi çok hoşuma gitmişti. En iyisini yapıyorsun

Motosikleti
    Bn125
    Bekler haldeyken göz göze geldiğim motorcuya kafa selamı veririm. Yol esnasında ise hiçbir şekilde vermem. Neden vereyim ki? Bu ne ego ne de mütevazilik. Saçma sapan bir şey. Hayır yani neden bu kadar bazı insanlar önemsiyor anlamıyorum. Altı üstü selam çok büyütülcek bir durum değil bana göre. Yoldayken ya yolun keyfini çıkarıyorum ya da hayatta kalmaya çalışıyorum. Benzinlikte vesaire denk geldiğimde ise işim olsa bile birkaç dakika sohbet ederim.
    computeus bunu beğendi.

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    7 sene önce motora başladığımda çok selam alıp verirdim artık ne selam veren var ne de ben veriyorum düz yaşamaya başladık 🤣
    dundanbiri bunu beğendi.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MR.BERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    El kol kaldırmayın, küçük bir "bip" yeterli selamınız alınsın veya alınmasın, tabi zorlu bir şart altında iseniz hiç gerek yok.
    Korna selamlaşmak için kullanılmaz. Selam vermek istiyorsan ya elini kullanırsın, o anda gidondan elini çekemiyorsan ayak selamı verirsin. Ama korna, selektör gibi uyarı ekipmanları selamlaşma için "KULLANILMAZ"

Av.Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 Abs
    Keşke söylenildiği gibi olsa selam alıp verilse... Ne var ki motosiklet alemi de sütten çıkmış ak kaşık değil. Maalesef aramızda birçok yaramaz adam var. Tanımadığım motosiklet sürücülere selam vermiyorum. Fakat verilen selamı geri çevirmem.
    computeus bunu beğendi.

MR.BERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korna selamlaşmak için kullanılmaz. Selam vermek istiyorsan ya elini kullanırsın, o anda gidondan elini çekemiyorsan ayak selamı verirsin. Ama korna, selektör gibi uyarı ekipmanları selamlaşma için "KULLANILMAZ"
    El gidondan kaldırılmaz ayak hiç kaldırılmaz, önce güvenlik, korna bile eğer viraj esnasında iseniz verilmez, zaten bununla alakalı yazılı veya sözlü bir kural yok ülkeden ülkeye kültürden kültüre değişiklik gösteriyor, ama dediğim gibi "ÖNCE GÜVENLİK"
    4 teker bedenimi 2 teker ruhumu taşır.

kim bana selam veriyorsa duymuyorum çünkü müzik açık

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Saçma sapan akıl vericilerden sıkılıyorum...

Selam üst'e verilir.
    Selamlaşma, samimiyete dayanır.
    Literatür araştırın da konuşun.
    Erdim, oldum böyle yapın ki, siz de olgunlaşın diyen kişi hâlâ hamdır.

He yav he!

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Karşıdan gelen bir motor grubu veya tekil bir motorcu var korna ile selam verdi rütbesine mi bakalım ya da o korna ile selam vermek için rütbemizi mi sorsun? Üst derken nasıl bir hiyerarşiden bahsediyorsunuz? İnsanları hor görerek, dalga geçer gibi cevap yazmak da sizin basitliğinizin bir yansıması galiba?
    -Black- bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)