Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklette selamlaşılmaz, selam verilir!

Motovento
    REKLAM ALANI
    MR.BERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karşıdan gelen bir motor grubu veya tekil bir motorcu var korna ile selam verdi rütbesine mi bakalım ya da o korna ile selam vermek için rütbemizi mi sorsun? Üst derken nasıl bir hiyerarşiden bahsediyorsunuz? İnsanları hor görerek, dalga geçer gibi cevap yazmak da sizin basitliğinizin bir yansıması galiba?
    Böyle diyenlere sinir oluyormuş, onu demek istiyor yanlış anlaşıldı sanırım.
    4 teker bedenimi 2 teker ruhumu taşır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ekipmanlıysa selam veririm. Başka herhangi bir kriter yok, olmamalı da
    MR.BERK ve -Black- bunu beğendiler.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karşıdan gelen bir motor grubu veya tekil bir motorcu var korna ile selam verdi rütbesine mi bakalım ya da o korna ile selam vermek için rütbemizi mi sorsun? Üst derken nasıl bir hiyerarşiden bahsediyorsunuz? İnsanları hor görerek, dalga geçer gibi cevap yazmak da sizin basitliğinizin bir yansıması galiba?
    Siz beni ne kadar tanıyorsunuz ki; yahut kimi savunmak adına üstünüze alındınız?
    Yazıyı yazan kişi haklı mı yani?
    Selam ver, selam bekle bekleme, selamlaşılmaz, selam verilir vs..
    Selam Üst'e verilir.

Motosiklet camiası farklıdır.
    Verilir, alınır..
    Kamyoncular birbirini tanıyorsa verir.
    Karavancı, vosvoscu vs hepsi en az 4 tekerliler içinde grupturlar.
    Ama motosiklet camiasının heyecanı da, sorunları da, mutluluğu da aynıdır.. hepsi verir de, alır da...
    Vermeyen de, almayan da kendisi bilir.
    Hatta " ikitekerci selam işareti " vardır. Ayrıdır, özeldir.

Sanırım 2010-11 yıllarıydı, günlerce bu işaretin, o gün konjonktörü içinde ülkemize uygunluğunu konuşmuştuk burada..

Karşınızdaki kimdir, necidir, motosiklet camiası için neler yapmıştır, neyi göze almıştır bilip bilmeden yazmanız sanırım anlık bir hata...

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saçma sapan akıl vericilerden sıkılıyorum...

Selam üst'e verilir.
    Selamlaşma, samimiyete dayanır.
    Literatür araştırın da konuşun.
    Erdim, oldum böyle yapın ki, siz de olgunlaşın diyen kişi hâlâ hamdır.

He yav he!
    Sizden önce çeşitli mesajlar olduğu için, hangi mesajı kastettiğinizi belirtirseniz, daha rahat iletişim kurabiliriz. (Yüksek müsadenizle akıl vermek gibi yorumlamazsanız?)
    Yazımla ilgili eleştiriniz varsa, takıldığınız konuyu söyleyin yardımcı olmaya çalışayım. (Atarsız, sakin sakin. Güzel bir konuyu konuşuyoruz neticede. Selam vermek,selama karşılık vermek, güzel şeyler bunlar neticede)

Atar yapılacak çok sayıda başlık açılıyor zaten forumda.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Motosikleti
    Aynen..
    Zaten " motorcu mu, motorlu mu "duruşundan belli olur.
    Gerisi anlamsız..

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Siz beni ne kadar tanıyorsunuz ki; yahut kimi savunmak adına üstünüze alındınız?
    Yazıyı yazan kişi haklı mı yani?
    Selam ver, selam bekle bekleme, selamlaşılmaz, selam verilir vs..
    Selam Üst'e verilir.

Motosiklet camiası farklıdır.
    Verilir, alınır..
    Kamyoncular birbirini tanıyorsa verir.
    Karavancı, vosvoscu vs hepsi en az 4 tekerliler içinde grupturlar.
    Ama motosiklet camiasının heyecanı da, sorunları da, mutluluğu da aynıdır.. hepsi verir de, alır da...
    Vermeyen de, almayan da kendisi bilir.
    Hatta " ikitekerci selam işareti " vardır. Ayrıdır, özeldir.

Sanırım 2010-11 yıllarıydı, günlerce bu işaretin, o gün konjonktörü içinde ülkemize uygunluğunu konuşmuştuk burada..

Karşınızdaki kimdir, necidir, motosiklet camiası için neler yapmıştır, neyi göze almıştır bilip bilmeden yazmanız sanırım anlık bir hata...
    OK. Taş bana gelmiş

Haklı olmak, üste çıkmak gibi bir derdim yok. Siz nasıl anladınız konuyu, onu da bilmiyorum.

Ama baktığınızda genel olarak söylediğim şey:

Arkadaşlar selam karşılıklı olsa güzel. Ama, karşınızdaki çeşitli sebeplerle veremeyebilir, takılmayın, selamınızı verin.

Nesi yanlış veya üstten bakar gibi geldi size bilemedim?
    isoozdmr bunu beğendi.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Ne zamandır giremiyorum foruma, başlığı görünce bakasım yazasım geldi , bitti abiler o selamlaşma buluşmalar sohbetler , tadı tuzu yok diye bizleri de soğuttular malum kazalardan dolayı. Forumda Maltepe'de buluşmalara da giderdik. Fuara çıkarma yapardık.burda tanışıp, yazın birbirimizin yanına giderdik CC ayırt etmeksizin. Fazla Ekipmanı olan paylaşırdı.
    Arda abi hala montun bende giyiyorum okuyorsan hakkını helal et.
    Buluşup Maltepe tarafında çay içtiğimiz sonrada belediyenin yol kenarında çicekleri hortumla sulayıp yolu fazlasıyla ıslatıp kaza yapan ünlü bir abimiz vefat etti
    Daha sonra bir kardeşimiz Yalova'da cadır kurduğumuz bir gece annesini hastane randevusu var diye . Gitme sabah gidersin dediğimiz bir kardeşimiz bir arabalı eşek yüzünden vefat etti.
    Barkın abimiz ayvalıkta annesinşn yanına geldiğinde tanışmıştık gelip gidince görüşüyorduk. Bir aracın vurdumduymazlığı yüzünden vefat etti .
    Bende ciddi bir iki kaza geçirdim.
    Sizce artık motorcu mu kaldı ki size selam versin
    Herkes küstü, ya evladım binme hakkımı helal etmem dedi anne baba veya eş,
    Yada benim sonumda böyle mi olacak diye kendiliğinden bıraktı
    Her yer maganda dolu
    Her yer alkolik dolu
    Motosiklet kullanan adamın hiç bir forsu yok.
    İsterse bmw olsun isterse goldwing kullandığı motosiklet .
    Her gün kamu spotu olarak TV de 1 saat motosiklet bir araçtır. Canlı taşır diye kamu spotu dönmesi lazım
    Umarım düzelir herşey eskisi gibi olur .
    Düzelmediği sürece bende 50cc ye binip 30 40 km hızla kendimi tatmin etmeye devam edeceğim.
    Eskilerden okuyan olursa herkese selam olsun.
    Numaram aynı ulaşabilirsiniz
    -Black-, Mr.wind ve Altuğ Aktaş bunu beğendiler.

ErayTopcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben kornayı kısa çalmayı beceremediğim için veremiyorum. Sonra diyecekler selam verdim adam küfür etti.

Motosikleti
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizden önce çeşitli mesajlar olduğu için, hangi mesajı kastettiğinizi belirtirseniz, daha rahat iletişim kurabiliriz. (Yüksek müsadenizle akıl vermek gibi yorumlamazsanız?)
    Yazımla ilgili eleştiriniz varsa, takıldığınız konuyu söyleyin yardımcı olmaya çalışayım. (Atarsız, sakin sakin. Güzel bir konuyu konuşuyoruz neticede. Selam vermek,selama karşılık vermek, güzel şeyler bunlar neticede)

Atar yapılacak çok sayıda başlık açılıyor zaten forumda.
    Estağfurullah, müsaade ne demek...
    ( yine de kinâye var cümlenizde ama, zahmet buyurmuşsunuz; o yüzden uzatmadan anlatmaya çalışayım )
    beni bilen bilir ki; asla atarlı, tepeden bakan biri değilim. kişi ne olursa olsun, özü çamurdur minvalinde düşüncelerim vardır.
    yazdığınız yazı, tek başına ele alındığında haklı yönleri var.
    ancak, çok ince bir nüans farkı var ki; söylemlerinizin başına " bence " ibaresi koysaydınız keşke.
    Öyle bir yazılmış ki; ( kısa süre önce ben de 2 gs motorluya yol ve selam verdiğim halde irrite bir tavırla karşılaştığımdan dem vurmuştum ) sanki, motosikletçiliğin kitabını ve adabını baştan yazıyorcasına doktrinsel bir eda ile yazılmış gibi bir hava ile anlatım kullanılmış.
    Bizzat 50-60 hatta 80 yılını motosiklet üstünde geçirmiş, ülkede doğru dürüst kask dahi yokken şehir şehir dolaşıp motor arayan ( rahmetli vedat abi ) 1980 lerde hatay-marmaris geziler yapan, ya da 150 lik scooter ile yıllarca ülkemizi defalarca dolaşan ümmet perkütan abi, ss şampiyonalarında defalarca podyum görmüş halil abi vs (vs çoğaltmak mümkün ) kişilerle uzun yollar, derin sohbetler yapma şansım oldu ama şu yeni nesil ( yaş değil, kamera akımı ) tek doğruymuş gibi, yahut doğru budur tarzı anlatımlar çoğaldı.
    Bunca usta varken, hangi ve ne kadar olduğu aşikâr tecrübeyle, otorite tarzda konuşabilmenin cesareti nereden geliyor anlamakta zorlanıyorum.
    Belki de, amacınız bu değildir ama ilk başta da dedim ya; " bence " denilmiş olsa idi daha farklı anlardım sanırım.
    Bu arada, yazım sanatlarıyla ben de ilgileniyorum. Blog yazmanız güzel bir meşgale.. Benim bu söylediklerimi de, " atar " değil de, olumlu yönde eleştri olarak alırsanız daha bir yerinde tesbitle mutlu edersiniz beni.

Selamlar.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Halka açık bir foruma cevap yazıp beni ne kadar tanıyorsunuz da bana cevap yazıyorsunuz gibi bir cevap yazmak da sizin için talihsizlik olmuş ben sizi sizin yazdığınız yorumlar kadar tanıyorum ve evet belki başkasının yazısını alıntılamış olabilirsiniz ama bunu belirtmemişsiniz bunu siz alıntılama özelliğini kullanmadan yaparsanız biz de kimin yazdığını doğal olarak anlayamayız .

Selam üste verilir cümlesini siz yazdınız zannettim ve bunu kim savunuyorsa lafım onlara idi, tekrar ediyorum kim bunu savunuyorsa Bunları geçiniz selam vermek de almak da güzeldir iyi hissettirir insani bir harekettir. Alan alır almayan almaz vermek de almak da zorla değil ya.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Karşıdan gelip yarım saniyede yanımdan vızt diye geçen birine selam vermek bana biraz şey gibi geliyor , hani samimi bulmazsınız ama herkes yapıyor diye yapmak gibi , aynı yöne gittiğim motorcunun ise yanına gelir selamlaşırım , enduro kullanıyorsa arkada çadır falan bağlıysa rotayı da sorarım :D

Motosikleti
    Dostlar, 125 cc çinli de kullandım, yüksek cc üç harfli de, 20 yaşında japon da..
    Küçük cc ile gittiğim toplantılarda yarım ağız selamımı alan da oldu, cc olayına bakmadan sarılan da oldu.
    Bu marka ve cc olayına karşı çok mücadele ettik, tartıştık.
    Değişen bir şey olmadı.
    Çünkü, sistem böyle emrediyor diye, bütçesine ve egosuna uyuyor diye gönülden itaat edebilmek işine gelen güruh azımsanmayacak kadar kalabalık.
    Herkesi olduğu gibi kanıksayıp, yoluma bakmanın en akıllıca olduğunu kendime öğretmeye çalıştım.
    İşyerimde, dökülmüş bir 125cc kullanıyorum.
    Hasbel kader de; yeni model, orta segment bir motor sahibiyim.
    Aradaki davranılma farkını çok sık yaşıyorum.
    atalayalper bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Tüm yorumları okuyunca aslında herkesin kendine göre haklı olduğunu anlaıyorum. Çünkü herkes kendi yaşadıklarına istinaden fikrini yazıyor. Dolayısıyla herkese saygı duymamız lazım. Ben kendi adıma yolda herhangi bir motosikletçi gördüğümde(özellikle ekipmanlıysa) yolun durumuna göre selam vermeye çalışıyorum. Karşıdan çoğunlukla geri dönüş alıyorum ayrıca bu çok umrumdada değil çünkü ben o selamı verirken şunu düşünüyorum, biz seninle aynı gemideyiz abi,kardeş başına bişey geldiğini veya gelebileceğini anlarsam ilk ben dönerim. Bu benim düşüncem böylede olmaya devam edecek. Ama tabi o an virajdayımdır veya trafik karışıktır ille selam vereyim diye kendimide karşımdakinide riske atamam. Ama ne bileyim bana hem güzel hemde benden birileri var bu istikamette gibi geldiği için vermeye devam edeceğim. Ayrıca bi köyden vs geçerken esnafa veya yok kenarında durmuş o yörenin insanınada selamı ihmal etmemeye çalışırım.
    -Black- bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Estağfurullah, müsaade ne demek...
    ( yine de kinâye var cümlenizde ama, zahmet buyurmuşsunuz; o yüzden uzatmadan anlatmaya çalışayım )
    beni bilen bilir ki; asla atarlı, tepeden bakan biri değilim. kişi ne olursa olsun, özü çamurdur minvalinde düşüncelerim vardır.
    yazdığınız yazı, tek başına ele alındığında haklı yönleri var.
    Selamlar.
    Mesajınızla ilgili bir kaç yorum yazacağım, ama başka bir konu ile ilgilendiğim için fırsat bulamadım. Öte yandan uzun süre yanıtsız da bırakmak istemedim. Bu mesaj için, kısaca şunu sorayım.
    Kendi yazdığım bir yazıda, görüş belirtirken "bence" gibi ifadelere gerçekten de gerek var mıdır? Başka birinin görüşünü veya söylemini yazıyorsam altına kimden olduğunu belirtirim. Ama kendi yazımda, kendi düşüncelerimi belirttiğim açıkken, buna ne kadar gerek var?

(Varsa; düzenli olarak okuduğunuz köşe yazarlarında bu konuya dikkat ettiniz mi hiç? )

Motosikleti
    Volta Revolt RM5
    Selam vermek hem bizlere has bir durum yaratıyor, hem de güzel bir duygu bence. Ancak bir dönem ben de selam vermeyi tamamen kesmiştim, karşıdan bir selam almadığım sürece kesinlikle selam vermiyordum. Sonradan bu kadar kendimi germeye gerek olmadığını anladım. Çünkü dünyanın her yerinde durum aynı, bir sepetteki her bir meyve sağlam olacak diye bir şey yok, çürükler de olacaktır.
    Yol durumuydu, virajdı, o an kafası doluydu felanları tenzih ederim, kasıtlı olarak selam vermeyen egolu kişilere istinaden konuşuyorum.
    Her zaman ve her yerde böyle tipler vardır, var olmaya da devam edecektir.
    Bence bu tarz tipler için güzel gönüllerimizi taşa çevirmenin bir manası yok, bu durumda onlar kazanır.
    Selam verelim, verdirelim.
    Tekerinize taş değmesin, keyifli sürüşler.
    -Black- bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)