Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ağır hasar kayıtlı mt03deki ilginç olay

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cf Moto 250 Nk
    arkadaşlar merhabalar.bugün garip bir olayla karşılaştım.size anlatayım da sizden yardım alayım istiyorum.

ikinci el bir mt03 buldum.adamla prensipte anlaştık.10.000 tl hasar kaydı var dedi.tamam dedim bir kontrol edeyim.
    kontrol ettiğimde motorun 2016 yılında 15.000 tl lik bir kaza geçirdiği ve ağır hasarlı olduğu yazıyordu.ama sorun şurda kontrolü plakadan yaptım.ağır hasarlı ok.ama motorun modeli Yamaha FZ6 olarak gözüküyor.
    şimdi bu motora ne olmuş diyebiliriz?komple motor mu değişmiş.mt03 şaşine fazer motoru mu koymuşlar?çünkü motor bildiğin mt03 660cc?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Plakayı ayrı şase numarasını ayrı sorgula. İkisi de tutuyorsa sorun yok. Bazen sigorta şirketleri kafalarına göre yazıyor.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Neredeyse yarısını söylemiş hasar kaydının, biraz üstüne gidin bence çıkar daha bir şeyler. Böyle ince çakallıklar yapan satıcıları sevmiyorum. Bu arada 2016 yılı için 17.000 TL çok yüksek bir hasar kaydı. Bu senenin 50 60bin TL'si gibi düşünün. O zamanki yedek parça fiyatlarını bilmiyorum ama az daha zorlasa şu an bile sıfır motor yapılır o paraya. O sene sıfır R25 15.000 TL idi şu an 50bin TL. Adam bir R25'den daha çok masraf yapmış motora. Sigorta şişirmesi falan denilirse inanmayın. En fazla işçilik ücretini biraz fazla yazdırabiliyorlar sigorta müfettişleri ona bile laf yapıyor.

Benim motosiklette de ilk başta alakasız bir model çıkıyordu sorgulayınca. Sigortacıyı aradım sordum yakın cc alakasız bir model girdim sıkıntı olmaz sigortadan taraf dedi. Benim modeli listede bulamamış. Ama plaka çıktıktan sonra onu da düzeltti galiba.

Iki ihtimal var ya o plakada onceden fazer vardi ve o da hasarli ki bu dusuk ihtimal ikincisi ise model yanlis girilmis sisteme. Sizin dediginiz gibi bisey soz konusu olamaz. Arkadasin dedigi gibi sase no isteyip sorgulayin. Eger toplam hasar kaydi 25 bini buluyorsa alinmaz , illa alincaksa da max 20 bin verilir bence.

Motosikleti
    Cf Moto 250 Nk
    arkadaş ruhsatın fotosunu attı.ordaki şasi nosunun son hanesiyle sorgulamadaki şasi no tutuyor.gidip de ruhsatta mt 03 yazan motorun şasesi fz6 olarak yazılamaz değil mi?sonuçta resmi bir işlem bu. @ konfucyus

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

hocam motorda genel olarak birşey yok gibi.sadece ön manetin topuzu kopuk doğal olarak yan yatmış demek.bir de bunların ekranları kronik sorunlu.onu haricinde alırken yamahada ekspertiz yaptıracağım zaten.ama sanki alınmaz gibi.tnt25e döneceğim galiba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

Alıntı konfucyus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iki ihtimal var ya o plakada onceden fazer vardi ve o da hasarli ki bu dusuk ihtimal ikincisi ise model yanlis girilmis sisteme. Sizin dediginiz gibi bisey soz konusu olamaz. Arkadasin dedigi gibi sase no isteyip sorgulayin. Eger toplam hasar kaydi 25 bini buluyorsa alinmaz , illa alincaksa da max 20 bin verilir bence.
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neredeyse yarısını söylemiş hasar kaydının, biraz üstüne gidin bence çıkar daha bir şeyler. Böyle ince çakallıklar yapan satıcıları sevmiyorum. Bu arada 2016 yılı için 17.000 TL çok yüksek bir hasar kaydı. Bu senenin 50 60bin TL'si gibi düşünün. O zamanki yedek parça fiyatlarını bilmiyorum ama az daha zorlasa şu an bile sıfır motor yapılır o paraya. O sene sıfır R25 15.000 TL idi şu an 50bin TL. Adam bir R25'den daha çok masraf yapmış motora. Sigorta şişirmesi falan denilirse inanmayın. En fazla işçilik ücretini biraz fazla yazdırabiliyorlar sigorta müfettişleri ona bile laf yapıyor.

Benim motosiklette de ilk başta alakasız bir model çıkıyordu sorgulayınca. Sigortacıyı aradım sordum yakın cc alakasız bir model girdim sıkıntı olmaz sigortadan taraf dedi. Benim modeli listede bulamamış. Ama plaka çıktıktan sonra onu da düzeltti galiba.
    hocam plakada kaza ekspertizli olduğu için mesaj attım sorgulattım sistemden.değişmeyen parça yok resmen.buyrun bakın.ayrıca 2016 da km si de 94.000 deymiş.
    tüm bunlara rağmen alınabilir mi sizce?
    kazada değişenler ss linki:
    https://i.ibb.co/JjdkqPb/Screenshot-20210325-003355.png
    https://i.ibb.co/x6D8Y7h/Screenshot-20210325-003350.png

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    benim motorda hasar kaydı yok ama buna rağmen bende de 600rr yazıyordu bazen model numaralarını karıştırdıkları için acentlerede veya dikkat etmedikleri için olabiliyor

Motosikleti
    Bn125
    2016da mt-25 15k civarıydı. Bence uzak durun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:52 ----------

Paranız yetiyorsa tnt250 modelini alırsanız 20 25 arasına rahatça hasar kayıtsız mevcut. Tek sorunu parça ki mt03de de pek farklı olmaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Benimm yamah xt 125 i baska bir model kaydetmislerdi sigorta sirketinde listede bulamadim demisti.belki ayni seydir

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı byns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş ruhsatın fotosunu attı.ordaki şasi nosunun son hanesiyle sorgulamadaki şasi no tutuyor.gidip de ruhsatta mt 03 yazan motorun şasesi fz6 olarak yazılamaz değil mi?sonuçta resmi bir işlem bu. @ konfucyus

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

hocam motorda genel olarak birşey yok gibi.sadece ön manetin topuzu kopuk doğal olarak yan yatmış demek.bir de bunların ekranları kronik sorunlu.onu haricinde alırken yamahada ekspertiz yaptıracağım zaten.ama sanki alınmaz gibi.tnt25e döneceğim galiba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

hocam plakada kaza ekspertizli olduğu için mesaj attım sorgulattım sistemden.değişmeyen parça yok resmen.buyrun bakın.ayrıca 2016 da km si de 94.000 deymiş.
    Motor perte çıkmaktan son anda kurtulmuş. Km de geri sarılmış. Kim bilir motor şimdi kaç binde. Düşük bütçelerle bu motoru alma bence. Masrafı büyük olur. Al bi mt 25 yoluna bak.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı byns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    değişmeyen parça yok resmen.buyrun bakın.ayrıca 2016 da km si de 94.000 deymiş.
    Pandemide sıkıldınız sanırım, kendinize macera arıyorsunuz. Alın alın, sonra burada sorun/sıkıntı/sanayi ve en sonunda da elden çıkar(ama)ma maceralarınızı flood şeklinde yayınlarsınz, takip ederiz. Biz de sıkılıyorduk zaten

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Arka maşa,depo,radyatör,far,sele oooo oo bu motorun başına ne gelmiş sağlam yeri kalmamaış.

oquz55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Sigortada benim mt25 yerine mt10 yazıyor. Ona takılmamak lazım ancak bu motosikleti almak da ne bileyim..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    tekerler sağlam darbe yemiş,disk ve miller değişmiş ben olsam almam

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Degismeyen neyi varmis? buji mi ?

civatalara kadar listeye eklenmiş ,motosiklet bu durduğu yerde düşmediyse haliyle bir çok aksamı hasar görebiliyor.değişen parçaları biliyorsun önemli olan değişmemiş olan diğer hayati olarak tanımlayabileceğimiz parçalar da almaya karar verdiğinde işin uzmanına motoru baktır.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor beni pas geç diye bağırıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)