Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hic satılmasada düşmeyen İkinci el piyasası

Motovento
    REKLAM ALANI
    Uqurevc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X max 400
    Öcelikle herkese iyi günler.

İkinci el motorlarda km yükseldikce ve motorun masrafı arttıkça fiyatıdamı artıyor ?

Bu millet heralde 50 bin lira parayı az birşey zannediyor yada ben öyle anlıyorum.

Aylardır ama inanın 4 aydır temiz bir motor arıyorum 600rr 2013 model ve üzeri

70 bin tl ye hasar kayıtlıları var heralde bu insanlar 70 bin lirayı az bi pra zannediyor

Ve dikkat ettim sitedeki ilanların hepsi satılmadan süresi doluyo ve aynı motorlar 4 aydır hep ilanda

70 binlira veriyosun satış al sigorta derken 71
    Tabi aldığımız motorun lastikleri frenleri diskleri kim bilir ne halde oldumu sana 76 -77
    Motor indirmeyeceği ne mağlum ..
    Hee bide unuttum çalınma problemide ayrı bi konu ..

Ben motordan soğudum 75 bine iyi kötü dizel araba alırm ailemle gezerim daha iyi sizleri tanımak güzeldi kendinize iyi bakın .

not : kimsenin hevesini kırmak malını kötülemek istemem içimden gelenleri içimden geldiği gibi yazdım hepsi bu
    frustrated ve wing41 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    O zaman keşke başka motorlara baksaydınız. Size en mantıklı geleni alıp geçersiniz.
    computeus bunu beğendi.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Şu an 0 600lük 4 silindir kalmadı piyasada. Kalsa bile geleceği fiyat en az 150 bin lira. Belki daha fazla. 600RR gibi bir motor için bence o fiyatlar aman aman yüksek değil. 75 bine güzel araba bile kalmadı ülkede. 1.2 corsalar 90 bine satılıyor. Racing ve chopper kullanıcısı olmak bu ülkede zor. Chopperda model sayısı az, racingde bakımlı motor az.

Motosikleti
    X max 400
    Alıntı yurekli_emin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman keşke başka motorlara baksaydınız. Size en mantıklı geleni alıp geçersiniz.
    Başka motorlarada baktım 250 cc motor örnek r25 sıfır alayım diyosun 50 bin lira hadi 45 vereyim 2. El alayım diyosun 250 cc bi motora 40-50 bin lira vermek hiç akıl karı değil.
    ferhatkars bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Uqurevc adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İkinci el motorlarda km yükseldikce ve motorun masrafı arttıkça fiyatıdamı artıyor ?

Bu millet heralde 50 bin lira parayı az birşey zannediyor yada ben öyle anlıyorum.

70 bin tl ye hasar kayıtlıları var heralde bu insanlar 70 bin lirayı az bi pra zannediyor

Ve dikkat ettim sitedeki ilanların hepsi satılmadan süresi doluyo ve aynı motorlar 4 aydır hep ilanda

Tabi aldığımız motorun lastikleri frenleri diskleri kim bilir ne halde oldumu sana 76 -77

Ben motordan soğudum 75 bine iyi kötü dizel araba alırm ailemle gezerim daha iyi sizleri tanımak güzeldi kendinize iyi bakın .

not : kimsenin hevesini kırmak malını kötülemek istemem içimden gelenleri içimden geldiği gibi yazdım hepsi bu
    SEN DİZEL araba al gez ailenle neden araba bakmıyorsun ki
    fiyatlama elbette yanlış ama senin motosiklet ile araba piyasasını kıyaslaman bence daha da yanlış
    çünkü birbirinden farklı araçlar
    computeus bunu beğendi.

Motosikleti
    X max 400
    Alıntı yurekli_emin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka motorlarada baktım 250 cc motor örnek r25 sıfır alayım diyosun 50 bin lira hadi 45 vereyim 2. El alayım diyosun 250 cc bi motora 40-50 bin lira vermek hiç akıl karı değil.

Mt 7 baktım ki benim gözüme hitap etmiyo ben supersport tercih ederim neyse mt 7 lere bakıyorum 50 binlira ağır hasarlı 2014 model abi 50 bin liray 2005 model dizel araç alınır ya.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:51 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SEN DİZEL araba al gez ailenle neden araba bakıyorsun ki
    fiyatlama elbette yanlış ama senin motosiklet ile araba piyasasını kıyaslaman bence daha da yanlış
    çünkü birbirinden farklı araçlar
    Evet motorla araç kıyaslamak yanlıs fiyatlara bakarsan motorların araç fiyatlarından farkı kalmamıs .

Motosikleti
    mt 07
    Öğle diye diye hiçbirşey alımıyorsun emin ol o paralara arabada yok son baharda mt 07 aldım 43 bine 32,000km de 1500 servise verdim.
    şuan bakıyorum 49binden aşağıya yok o zaman pahlı aldım sayıyordum

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    75 bine aldıgınız araba da motor gibi o kategorinin kazık ve dandiği olacaktır.

Motosiklet özelinde olan bir sıkıntı değil bu.

2010 model bir motora 75bin tl verilmez deniliyor ancak 98 model bir araca 100 bin tl veriliyor bu ülkede.
    Uqurevc ve espresso bunu beğendiler.

tabii asıl sebep son 1 senede paranın hızla pul olmasında. motor ve araba fiyatları neredeyse 2 katına çıktı. motosiklet firmaları artık motor getirmiyor bile neredeyse yeni. 600 cc lik motorlar 100 bin lira oldu.çoğu segment gelimiyor bile. rezalet bi durum
    Uqurevc bunu beğendi.

Tam olarak ne istediğinizi anlamadım ama o baktığınız ilanlar aslında motorlarını satmayı düşünmeyen ama o parayı verecek keriz bulursam elimden çıkarırım mantığında olan insanlar. Yani ben artık milletin elindeki malı tutmaya çalıştığını görüyorum. O yazılan fiyatlar da o aracın piyasası değil çoğu zaman.
    s0me0ne bunu beğendi.

Motosikleti
    Bn125
    Mesela 70-75e böyle güzel makinalar var. Sadece japon ss motor istiyorsanız zaten o paraya alma gibi bir ihtimaliniz yok. Tarz değişikliğine gitmedikçe alacağınız araba da vasat 200k km+ eski bir araç olur.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...15979999/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...87778219/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...42855201/detay

Motosikleti
    MT-09 SP
    Bu ülkede eski model racing alınmaz. 70 Bine temiz MT-07 alınabilir. Periyodik bakımlar hariç sanayi usta yüzü görmeden yıllarca binersin.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Walla bu durum biraz karışık, şimdi sen de elindeki bir motoru satmaya kalksan sıfır fiyatının ya da üst model bir modelin ne kadar yüksek farklarda olduğunu görüyorsun, ikinci el piyasasının da bir ortalaması var bu da artık yeni gelen motorların fiyatlarına endeksli, sonuçta asıl sorun artık motorların bir hayli pahalı olması, kimse de enayi değil, artık ölü fiyatlara motorunu satmak istemez çünkü olabildiğince üst cc ya da yeni model bir şeyler almak isteyecek, bu genel bir davranış, hiç ben ekonomik olarak sıkışmadıkça ya da yanlışlıkla yüksek model seçmedikçe birinin elindeki motorun alt modeli veya düşük marka veya km'lisi, düşük cc'lisini tercih etmez, o zaman üst segmentten bir şey almak isterse elindeki motoru en iyi fiyattan satamaya çalışacak, çünkü diğer fiyatlar da yüksek, sadece senin seçtiğin segment değil, o fiyatı almadığı sürece de ben de en azından elimdekiyle devam ederim diyerek bekleyecek. Bu isyan araba piyasasında da böyle, bu yüzden gücünüz yetmiyorsa alt segmente bakmak zorundasınız, şikayet bir işe yaramaz, ya da varsa maddi imkan mecbur deyip alacaksınız, bu işi ucu ucuna alıp da üst başa ya da kaskoya da para ayıramayacak duruma gelecekseniz hiç almamak daha akıllıca.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ülker.halley davidson
    Motorlarımızın eskidikçe şarap misali değeri artıyor

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Artar tabi
    Son 4 yılda neredeyse 3-4 kat fiyat artışı olan modeller var.
    2017 yılında aldığım motosikleti aldığım fiyatın 2 katına satsam bile
    Sıfır km almak için sattığım fiyat kadar daha eklemem gerekiyor.
    O yüzden satacak insan fazla para istiyor ya da satmıyor.
    600rr 2017 den beri sıfır olarak gelmediği için piyasası iyice serbest piyasaya döndü, herkes canının istediği fiyatı yazıyor.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Motorlarda fiyat artışı falan yok. TL'nin değeri düştüğü için fiyat artmış sayılıyor. O motorların üretildiği ülkelerin para birimine göre fiyat artmıyor hatta ikinci ellerin fiyatları TL'ye göre yükselmiş görünse de aslında düşüyor.

Yani piyasada mallar pahalanmıyor biz fakirleşiyoruz. Cebinde doları olan için motor fiyatları artmıyor.
    Mesela benim motoru 2017 başında sıfır alırken 2 Bitcoin ediyordu şimdi sıfırı 0.1 Bitcoin ediyor. Olmaz 2 Bitcoin verelim demiyor kimse, demek ki elimdeki motorun fiyatı düşmüş.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar hiçbirimiz motor almaya, yenilemeye, cc yükseltmeye mecbur değiliz. Varsın ilanı açan arkadaş, içinden geçtiği motora sıfır fiyatına yakın fiyat biçsin. Varsın eklediği 2 dandik aksesuarla fiyatını şişirsin. Şart değil hepimizin aynı marka, model motor satın alması. Herzaman alternatif marka model motorlar var.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hiçbirimiz motor almaya, yenilemeye, cc yükseltmeye mecbur değiliz. Varsın ilanı açan arkadaş, içinden geçtiği motora sıfır fiyatına yakın fiyat biçsin. Varsın eklediği 2 dandik aksesuarla fiyatını şişirsin. Şart değil hepimizin aynı marka, model motor satın alması. Herzaman alternatif marka model motorlar var.
    Bu fiyatlar yüzünden hayallerimiz bile fakirleşti abi. Kapitalizmin tüketim köleleri olmayacağız. Eldekine sahip çıkmaya devam.
    tommygun bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    Fikrini anladım fakat örneğin doğru değil. Bitcoın beklenmedik şekilde çok yüksek artışlar gösterdi yani onu baz alman çok sağlıklı olmaz

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekrar ediyorum...

2.el ağlama duvarı bölümü yapılsın, sitenin girişinde en üste konulsun.
    KırmızıGrom ve computeus bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)