Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar ben gurupta yeniyim hayatım boyunca motor koltuğuna oturmamış bir insanım bundan 1 ay önce bir motor hevesi sardı aldı başını gidiyor bende
    A sınıfı ehliyete yazıldım 12 saat ders alacağım. Anlayacağınız üzere bir başlangıç motosikleti tavsiyesi arıyorum Eskişehir de öğrenciyim elimde 16 bin TL var aksesuardan hariç görüntüsü şık olan bir motor istiyorum açıkçası yeri geldiğinde artçı ile uzun yol yapabileyim fazla arıza çıkarmasın bakımlarını yaptığım takitirde binebileyim diyorum belki de isteklerim için elimdeki meblağ yeterli değil ama siz değerli abilerimizin tavsiyeleri bana fikir verirse sevinirim öncelikle kendi araştırmalarıma göre
    Cf moto150 NK
    Bajaj Pulsar 200 ns
    Bulabilirsem CBR250
    Naked ve sport türde motorlar ilgimi çekiyor
    Birde rks winner 200 hoşuma gitti nedense ihtiyaçlarımı karşılayabilecek bir motor tavsiyeniz olur mu değerli abilerim kardeşlerim tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Pulsar ns200

Aralarında en iyisi bence Pulsar, Cbr250r ın krank sorunu var diye biliyorum birde o paraya temizini bulmak çok zor, Cf Moto 150Nk artçılı gezmelerde 90-100 ün üstüne çıktığında yetersiz kalabilir.

PLatooN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya T-19 150- CBF 150 - TVS RTR 200 V4
    Pulsar önerenlerin hepsine birde TVS RTR 200 binsinler derim. ( pulsara binmiş biri olarak söylüyorum maksatım markayı övmek yada yermek değil )

Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    Ben ilk kez motor kullanacağınız için scooter öneririm. Her ne kadar eğitim alırsanız alın akan trafikte tecrübe edinmek ayrı bir önem taşır. İlla scooter olmasın derseniz de yine ilk motorunuz olacağı için daha uygun maliyetli ikinci el piyasası olan ve yedek parca konusunda çok sorun yaşamayacağınız mondial vulture 125i ye de bir göz atmanız uygun olur bence sonrasında edindiğiniz tecrübeden sonra 200 cc pulsar veya rtr 200 e kolaylıkla geçebilirsiniz. Şimdiden hayırlı olsun tekerinize taş değmesin

Hocam yorumunuz için teşekkürler alışma konusunda pek sıkıntı çekeceğimi sanmıyorum Mondial vulture 125 i yi inceledim biraz hoşuma gitmedi değil verdiğiniz fikir aklımda

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:51 ----------

Hocam rtr 200 bütçemi aşıyor bayaa

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:52 ----------

Amacım hız değil aslında en fazla göreceğim hız artçı ile 80 90 diye düşünüyorum hocam Pulsar benim de aklıma çok yattı ama alternatif olarak da cf moto 150 nk var
    PLatooN bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    16 bin TL ye, en iyi ihtimal 2015 model 40 bin km civarı pulsar bulursunuz.

Ölü değildir, canlı da değildir. COgu ihtiyacınızı karşılar.

Zaten artçılı ve uzun yolu söylüyorsanız başka sececeğiniz yok.

20 beygir altı her motor size lanet okutur.

Rks winner cok cool motor, ama bu konuda iş görmez.

Alıntı yhaseen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yorumunuz için teşekkürler alışma konusunda pek sıkıntı çekeceğimi sanmıyorum Mondial vulture 125 i yi inceledim biraz hoşuma gitmedi değil verdiğiniz fikir aklımda

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:51 ----------

Hocam rtr 200 bütçemi aşıyor bayaa

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:52 ----------

Amacım hız değil aslında en fazla göreceğim hız artçı ile 80 90 diye düşünüyorum hocam Pulsar benim de aklıma çok yattı ama alternatif olarak da cf moto 150 nk var
    Bildiğim kadarı ile 150nk nın son hızı 100 110 olması lazım, 90 ile giderken erkenden hızı bittiği için yüksek devirde gidicek buda motoru yorucak. Pulsarda ise son hızı daha yüksek olduğu için daha düşük devirde nispeten daha sakin gidebilirsiniz.

Haklısınız hocam motoru yıpratmamak çok önemli ve artçı ile uzun yoldan kastım her gün 200 km giderek bir ege türü yapmak totalde 2000 km ye yakın 12 günlük bir zaman dilimi içerisinde onun dışında her gün okula gidip gelirken kullanmayı planlıyorum şuanki bütçe ile aklıma en çok yatan Pulsar oluyor beni en az üzecek olan da o gibi geliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:15 ----------

Hocam sorun yaratmayacak bir motor arıyorum uzun yol yapabileyim diyorum km si az olsun istiyorum benimki de hem ayranım dökülmesin .......... E geliyor Pulsar şuanda en çok kafama yatan model oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:20 ----------

Bu gün birkaç araştırmama göre YUKİ YK 250 samurai modeline denk geldim çok güzel bir görüntüsü var ve 250 CC düşük km li olarak 16 bin 17 bin civarına bulabiliyorum fikirleriniz neler acaba kullanan var mı 200 ns Pulsar mı 250 ccYUKİ samurai mı sizce değerli abilerim

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    Dostum öncelikle yuki samuray dediğin motora motor demeye bin şahid lazım grenajları sürekli dökülen sürekli arıza veren kesinlikle uzak durulması gereken bir motosiklet. 16 bin lira az para değil yazık edersin parana ve motora yukiyle başladığın için direk motosikletten de soğuyabilirsin. Bunu elediğimizi düşünürsek nk 150 ve pulsar kalıyor.
    Öncelikle şunu belirtmeliyim ki başlangıç yapacağın motoru devireceksin kazada yapacaksın. Çoğu küçük kazalar olacak tabiki garantisi yok. Fakat altındaki motor grenajlı bir motor olursa yaptığın her kazada bi tarafı kırılacak grenajlara gidecek para emin ol içini yakar ondan dolayı r25, cıbır vs başlangıç için uygun değiller.

nk 150 güzel bir motor fakat artçılı kullanım için bence yetersiz bir motor. Tek kişi yırtına yırtına 110 görüyor alet zaten 2 kişi bağırta bağırta 90 la gitmenin mantığı yok bence. Parça fiyatları da pek uygun sayılmaz bir çinliye göre pahalılar.

Ns200 27 beygir güç üreten 3 bujili motor bloğuna sahip buda düşük devirlerde gayet yumuşak kaldırmanı sağlıyor ayrıca yakıt tüketimini oldukça aşşağıya çekiyor. 27 beygir oluşundan 2 kişide olsan tek'te olsan 120/130 rahat seyahat edebileceğin bir motor performanstan yana sıkıntın olmaz ben 125 likten inip ns 200 e binince vay be motor demekki böyle oluyormuş bizimki bisiklet herhalde demiştim :D
    son olarak baja pulsarın ustasıda parçası da boldurkronik ağrızaları olabilen bir motor fakat parçası çok ucuz olduğu için can sıkmaz düşürürsünde kaldırırsında. Bakımlarını aksatmadan yaptığın sürece blok ta uzun süreler götürür seni. Yani uzun uzun da araştırsan yarın gidip alsanda en mantıklı tercihin ns200 olur. yuki küba vs motorlardan bu bütçeye sahipken uzak durmanı tavsiye ederim.

Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    Haklısınız hocam motoru yıpratmamak çok önemli ve artçı ile uzun yoldan kastım her gün 200 km giderek bir ege türü yapmak totalde 2000 km ye yakın 12 günlük bir zaman dilimi içerisinde onun dışında her gün okula gidip gelirken kullanmayı planlıyorum şuanki bütçe ile aklıma en çok yatan Pulsar oluyor beni en az üzecek olan da o gibi geliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:15 ----------

Hocam sorun yaratmayacak bir motor arıyorum uzun yol yapabileyim diyorum km si az olsun istiyorum benimki de hem ayranım dökülmesin .......... E geliyor Pulsar şuanda en çok kafama yatan model oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:20 ----------

Bu gün birkaç araştırmama göre YUKİ YK 250 samurai modeline denk geldim çok güzel bir görüntüsü var ve 250 CC düşük km li olarak 16 bin 17 bin civarına bulabiliyorum fikirleriniz neler acaba kullanan var mı 200 ns Pulsar mı 250 ccYUKİ samurai mı sizce değerli abilerim
    16-17 bine şu piyasada ns 200 çok zor bulunur bulunsa bile 0 çin malından daha az sorunlu olacagı muamma

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    16-17 bin tl ye 2.el temiz Tvs rtr 180 bulunur.

Hocam şuan elimdeki imkanlara göre en uygunu pulsar bence de siz söyledikten sonra yuki fikri aklımdan silindi zaten. Pulsar çok güzel motor bencede. Performansı güzel, Görünüşü şık, Az yakan bir motor, ben birkaç kişiden krank sorununu çok duydum pulsarda kronik midir. Bilgi verme imkanınız var mı acaba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

Hocam ben birçok platformdan baktığımda hasar kayıtsız 20.000 km altı 16 bin civarına birçok motor buldum tabi motor durumu nasıldır orası muamma

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:40 ----------

hocam tvs apache modelleri de hoşuma gitmiyor değil ama bu modeller hakkında pek bilgi sahibi değilim

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Rtr 180,17 hp gucunde,150 ile 200cc ortasinda bir guce sahip,karadüzen sistem,sorunsuz,tvs tarafindan 2006 yilindan beri üretilen,kendini kanitlamis bir motosiklettir.

Yinede tercih sizin,araştirin,kullancilarla konuşun.ona gore kararinizi verin

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    kurye işi ile ilgilenen bir arkadaşım var.
    100 binde pulsar alıp 150 binde sattı bakımları zamanında yapılırsa başını ağrıtmas
    1 sene önce sattığı pulsardan haber aldığında 300 bini devirmiş ve kullanılmaya devam ediyordu

gokhanergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200
    bir Pulsar kullanıcısı olarak bende tavsiye ederim. İstanbul'dan çıkarak ege ve antalya turu da yaptım, su an 63binde ve maşallahı var. ancak uzun süreli artcılı kullanacaksanız artcinin vay haline. muhakkak arka koltuğa yumusatma calismasi yapmaniz lazim

Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    Hocam şuan elimdeki imkanlara göre en uygunu pulsar bence de siz söyledikten sonra yuki fikri aklımdan silindi zaten. Pulsar çok güzel motor bencede. Performansı güzel, Görünüşü şık, Az yakan bir motor, ben birkaç kişiden krank sorununu çok duydum pulsarda kronik midir. Bilgi verme imkanınız var mı acaba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

Hocam ben birçok platformdan baktığımda hasar kayıtsız 20.000 km altı 16 bin civarına birçok motor buldum tabi motor durumu nasıldır orası muamma

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:40 ----------

hocam tvs apache modelleri de hoşuma gitmiyor değil ama bu modeller hakkında pek bilgi sahibi değilim
    ns 200 düşük model abs'siz olanlardan düşünüyorsan olabilir tabi

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    tam emin değilim ama galiba tek seçeneğin var o da nk150 olur o paralara.öbürleri çok masraflı olabilir o yüzden ben nk150 diyorum.evet en düşük performanslısı olabilir ama bir basamak olabilir

Krank problemi 150cclerde var

hocam favorilerime birkaç tane ekledim teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:44 ----------

maşallah hocam 300 bin bizdeki 96 corollada yok onu alıp bir 100 bin de ben devireyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:45 ----------

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam emin değilim ama galiba tek seçeneğin var o da nk150 olur o paralara.öbürleri çok masraflı olabilir o yüzden ben nk150 diyorum.evet en düşük performanslısı olabilir ama bir basamak olabilir
    hocam pulsar şuanda aklıma en çok yatan model cf motonun karizması başka ama ihtiyaçlarımı en çok gören galiba pulsar 200

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

Alıntı gokhanergun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir Pulsar kullanıcısı olarak bende tavsiye ederim. İstanbul'dan çıkarak ege ve antalya turu da yaptım, su an 63binde ve maşallahı var. ancak uzun süreli artcılı kullanacaksanız artcinin vay haline. muhakkak arka koltuğa yumusatma calismasi yapmaniz lazim
    hocam motoru bulup alalım da yumuşatmak en basit iş siz bir bajaj kullanıcısı olarak alırken nelere dikkat etmemi önerirsiniz sizin motorunuz kaç model ve uzun yolda siizi en çok zorlayan ne oluyor acaba

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)