Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scoyco vs Hevik

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşıma yazlık fileli mont bakarken Scoyco JK100 ve Hevik Scirocco arasında kaldık. Sizce hangisini tercih etmeliyiz? Hevik'te iç astar varmış anladığım kadarıyla, çıkarıldığında tamamen fileli rahatlığına kavuşur mu? Yoksa 4 mevsim kafasında o kadar rahat olmaz mı? (Öyle olacaksa hiç girmeyelim, zaten 4 mevsim montu var rahat etsin diye ikinciye bakıyoruz çünkü) 2500 TL civarlarında başka önerilere de açığız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Hevik’in siyah olan modelini geçen hafta aldım astarını direkt çıkartıp kullanıyorum.Ve gerçekten efil efil çok güzel rüzgar alıyor.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sizin açtığınız konudan sonra Hevik'i inceledim evet termal içlik gibi birşey var. Bu halde kış için demeyelim ama ilkbahar ve sonbaharda da sürebilirsiniz. Yazlık fileli mont da alsanız içinize neopren yelek giydiğinizde zaten kuvvetle muhtemel kış sürüşlerinde de üşümeyeceksiniz. Scoyco resimlerden bana çok fileliymiş gibi gelmedi, tabi yakından incelemek gerek. Scoyco'nun sırt korumasıyla gelmesi güzel ama o koruma ne derece güvenilir bilemiyorum, Hevik sırt korumasız geliyor. Harici sırt koruma almak da bir masraf ve de her sırt koruma, her monta uymuyor.
    espresso bunu beğendi.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Hocam yazlık fileli montlar kumaş yapısı itibari ile kaza esnasında parçalanmaya çok müsait. Her ne kadar koruyucularla desteklemiş olsanız da sürüklenme esnasında parçalanan kumaş yapısı o koruyucuların etkisini azaltıyor. Laf olsun diye konuşmuyorum, son yaptığım kazadan sonra bizzat tecrübe ettim. Tek avantajı var oda şehir içi sürüşlerinde sizi terletmemesi. Kafanızı karıştırmak istemem ama bence kaliteli, içlikli, ve yeterli havalandırmalı bir deri mont alıp, mevsim şartlarına göre içlik ve havalandırma ayarlarını yapmanız sizi fileli montlardan çok çok çok daha iyi koruyacaktır. Bence bu konuyu bi araştırın. Ben acı bir şekilde tecrübe ettim.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin açtığınız konudan sonra Hevik'i inceledim evet termal içlik gibi birşey var. Bu halde kış için demeyelim ama ilkbahar ve sonbaharda da sürebilirsiniz. Yazlık fileli mont da alsanız içinize neopren yelek giydiğinizde zaten kuvvetle muhtemel kış sürüşlerinde de üşümeyeceksiniz. Scoyco resimlerden bana çok fileliymiş gibi gelmedi, tabi yakından incelemek gerek. Scoyco'nun sırt korumasıyla gelmesi güzel ama o koruma ne derece güvenilir bilemiyorum, Hevik sırt korumasız geliyor. Harici sırt koruma almak da bir masraf ve de her sırt koruma, her monta uymuyor.
    Scoycodaki sırt koruması muhtemelen strafor gibi ince ve hiç bir işe yaramayan bir şeydir. Hevik mont alıp bir de level2 sırt koruması almak daha mantıklı olacaktır. Benim eski yazlık mont scoycoydu ve yazın darladığı için revit aldım.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Sinan Aksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yazlık fileli montlar kumaş yapısı itibari ile kaza esnasında parçalanmaya çok müsait. Her ne kadar koruyucularla desteklemiş olsanız da sürüklenme esnasında parçalanan kumaş yapısı o koruyucuların etkisini azaltıyor. Laf olsun diye konuşmuyorum, son yaptığım kazadan sonra bizzat tecrübe ettim. Tek avantajı var oda şehir içi sürüşlerinde sizi terletmemesi. Kafanızı karıştırmak istemem ama bence kaliteli, içlikli, ve yeterli havalandırmalı bir deri mont alıp, mevsim şartlarına göre içlik ve havalandırma ayarlarını yapmanız sizi fileli montlardan çok çok çok daha iyi koruyacaktır. Bence bu konuyu bi araştırın. Ben acı bir şekilde tecrübe ettim.
    Parçalanan yazlık montunuz hangi marka/modeldi? Bilelim de ondan almayalım diye sordum.

Motosikleti
    sym jet x 125,altai pro max 50
    2 gün önce durt motordan aldım 2500 tl fiyatı var
    Bayan yazıyor ama aldırmayın yazısına
    https://www.durt.com.tr/urun/ravi-ba...siklet-montu-m

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Dainese air crono.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:56 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parçalanan yazlık montunuz hangi marka/modeldi? Bilelim de ondan almayalım diye sordum.
    Dainese air crono.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)