Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Türkiye’den Komşu Ülkelere Teker Döndürmenin Maliyetleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Basarabildiniz derken? Coklu vize almak o kadar zor degil. Gezi planinizi, planiniza uyacak otel/pansiyon/kamping vs. rezervasyonlarini, biletlerinizi (motosiklet ile gitmiyorsaniz), yeterince paraniz oldugunu kanitlayabiliyorsaniz veriyorlar zaten. Ben daha once coklu girisli vize aldim, ornegin 2015'te tek vize ile 5 ulke gezdim ama hepsi ucak seyahati idi. Motosiklet icin zor diyorsaniz onu bilemiyorum.
    Kesin geri döneceğine inanıyorlarsa mümkün tabii. Mesela uçak dönüş bileti de bu kanıtlardan biri. Dediğiniz gibi tarihleri belli fake olmayan konaklama rezervasyonları da önemli, ama o kadar çok tarihin önceden belli ve net olduğu seyahat de... ) Motosikletle yolculuk için vize istiyorsanız ve ilk defa vyurt dışına çıkacaksanız; vize talebinde bulunduğunuz ülkenin vize politikasına ve başvuru yapan kişinin şartlarına (iş, gelir, mülk sahipliği) göre giriş sayısı farklılık gösterir. Çoklu vizeyi road trip için almak son zamanlarda kolay değildi bence.
    www.motorumla.net

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türk erkeğinin klişe Ukrayna seyahati. :(
    komşularımız coğrafya olarak çok mu farklı , ayrıca insana saygı bakımından en güzel ülkedir Ukrayna en az 20 defa gitmişimdir , ben espri olsun diye yalnız gidin yazdım görülecek gezilecek çok güzel bir ülke , en azından trafik daha güvenli , mesela Gürcistan a herhangi bir taşıtla girmenizi tavsiye etmem , benden daha iyi biliyorsundur ki trafik tam bir kaos , kaza geçirmeseniz bile ülkeden çıkarken gümrük kapısına az bir mesafe kala ceza yersiniz ha Ukrayna ya yanınızda eşinizle sevgilinizle gerçekten gitmeyin kıskançlık krizleri tatilinizi zehir edebilir..

Harika bilgiler, cok guzel blog .

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karasu dan feribotla Ukrayna ve Moldovya en ucuz en güzel en gidilesi rotadır ;) vize yok pasaport yok dönüşte binlerce km aynı yolda sürmek yok , 100 USD feribota vereceksiniz direk cennettesiniz , not : evliler gitmesin illa gidicem diyen varsa yalnız gitsin :D
    hocam ben baktım şimdi feribot ücretlerine, motosiklet ile ukraynaya tek sefer 150 euro yada 200 dolar gibi fiyatlar çıkıyor. kasım ayına ukraynaya gidiş dönüş 348 tl'ye uçak bileti aldım şimdi gelde feribotla git birde 2019 yazında moldovaya gitmiştim, bir daha gideceğimi hiç sanmıyorum.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ben baktım şimdi feribot ücretlerine, motosiklet ile ukraynaya tek sefer 150 euro yada 200 dolar gibi fiyatlar çıkıyor. kasım ayına ukraynaya gidiş dönüş 348 tl'ye uçak bileti aldım şimdi gelde feribotla git birde 2019 yazında moldovaya gitmiştim, bir daha gideceğimi hiç sanmıyorum.
    Zammı gelmiş diye merak ettim Ukrferry den tekrar baktım Motosiklet 100 Usd.

Hangi ülkeye gidersen git eğlence sektörü heleki içinde kadın varsa biraz sıkıntılıdır , Moldovo da Gagavuz Türklerinin yaşadığı bölgeler hem coğrafya olarak çok güzeldir , gezmeye değer , hemde Türkiye den geldiniğinizi anladıklarında size ilgi gösterirler , büyük şehirlerde bizim Taksim in ara sokaklarındaki gibi mekânlara gitmenizi tavsiye etmem.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ülke ekonomisi maşallah şaha kalktı..

Umarım fanatikçe oy verenler bi daha düşünür.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Yahu Alp. Biz daha yengen vizesi alıp yalovaya geçemiyoruz, shengen vizesi de nedir yaw?
    inzell ve espresso bunu beğendiler.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zammı gelmiş diye merak ettim Ukrferry den tekrar baktım Motosiklet 100 Usd.

Hangi ülkeye gidersen git eğlence sektörü heleki içinde kadın varsa biraz sıkıntılıdır , Moldovo da Gagavuz Türklerinin yaşadığı bölgeler hem coğrafya olarak çok güzeldir , gezmeye değer , hemde Türkiye den geldiniğinizi anladıklarında size ilgi gösterirler , büyük şehirlerde bizim Taksim in ara sokaklarındaki gibi mekânlara gitmenizi tavsiye etmem.
    evet dediğiniz siteden bakınca fiyatlar o şekilde gözüküyor. ben belarus'tan dönüşte bir kaç günde moldova'ya gitmiştim merak edip çünkü çevremde giden kimse yoktu. başkent kişinev'de 4 gün konakladım. bu 4 günde kovalayan köpeklermi dersiniz, üzerime yapışan dilenciler mi dersiniz, aşırı bunaltıcı yaz sıcağımı dersiniz, havalimanına gitmeye taksi bulamamamı dersiniz, benim için fiyasko oldu açıkçası. evet belki bir aracım ve zamanım olsaydı çok daha güzel yerlerde çok daha keyifli vakit geçirebilirdim.

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Yazı çok aydınlatıcı olmuş emeğinize sağlık. Bende motosikletle yurt dışı gezi yapmayı çok istiyorum ama daha kendi ülkemi gezebilmiş değilim. Önceliğim Türkiye turu. Ayrıca ekonomi bize doğru şahlandığı için zaten yurt dışı da hayal oldu. 3 sene önce çoluk çocuğu alıp arabayla gezerek Paris yapip gelmeyi planlıyor iken, bugün kapıdan kafayı uzatmaya çekinir oldum...
    gurcanozturk bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Benim 2020 yili icin planim su sekilde idi ama tabii ki patladi. Onumuzdeki senelerde de maliyetler yuzunden patlar garanti.
    espresso bunu beğendi.

neyse ki şanslıyız çünkü türkiye gezmek için çok güzel ve keşfedilecek çok yer var

ukrayna'ya gitmenizi tavsiye edtmem, hiç ilgi çekici değil, düz ve sıkıcı.
    eğer işin içine feribotu katacaksanız; kıbrıs ve lübnan da güzel bir alternatif, aklınızda olsun.
    gurcanozturk ve espresso bunu beğendiler.

recaip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog siteniz harika.
    Iran gezinizin 1. Bölumunu keyifle okudum

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Teşekkürler emeklerine...

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bu devirde instagramda iki foto paylaşan kendine blogger derken siz gerçekten uğraşarak hakkını vererek blog yazıyorsunuz. Çaktırmadan reklam yapayım, kim parayı bastırırsa onun ürününü çok süper çok iyi diye "reklam olduğunu belli etmeden" öveyim gibi işlere de girişmiyorsunuz, sponsorsa açık açık belirtiyorsunuz. Bu devirde böyle düzgün blog yazan fazla kalmadı bu yüzden yeri gelmişken yazmış olayım. Elinize sağlık.
    inzell bunu beğendi.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu devirde instagramda iki foto paylaşan kendine blogger derken siz gerçekten uğraşarak hakkını vererek blog yazıyorsunuz. Çaktırmadan reklam yapayım, kim parayı bastırırsa onun ürününü çok süper çok iyi diye "reklam olduğunu belli etmeden" öveyim gibi işlere de girişmiyorsunuz, sponsorsa açık açık belirtiyorsunuz. Bu devirde böyle düzgün blog yazan fazla kalmadı bu yüzden yeri gelmişken yazmış olayım. Elinize sağlık.
    motive edici yorum için teşekkür ederim ilk web sitemi 15 sene önce açmıştım, paylaşmayı seviyorum. benzer şekilde düşündüğüm insanlarla karşılaşmaktan da mutluluk duyuyorum. ben de teşekkür ederim.
    espresso bunu beğendi.
    www.motorumla.net

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)