Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kırsal alanda yani köy içinde kullanmalik motor önerebilir misiniz ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ybr 125 / Yzf r25
    Arkadaşlar köyde kullanmak için motor arıyorum daha henüz bir tecrübemde yok sizin bir tavsiyeniz var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı Batuhan Avcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar köyde kullanmak için motor arıyorum daha henüz bir tecrübemde yok sizin bir tavsiyeniz var mı ?

Ne kadar bütcen var ??

Motosikleti
    Ybr 125 / Yzf r25

Bütçe

Maksimum 12.500

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Cg veya kt bütçe varsa mr vulture üçündende memnun kalırsın

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    O kadar bütçeye gerek yok. 150lik cg öneririm. Yerden yükseklerden olsun. Plakasız 3e bulursun.

Yok bizim köy çok arazi dersen cross al. Xtreme max 150-200var

Motosikleti
    Mondial 150MH drift
    al bi plakasız cg keyfine bak baronun da dediği gibi

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plakasız 3e bulursun.
    .............

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:40 ----------

Alıntı Vidos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    al bi plakasız cg keyfine bak baronun da dediği gibi
    Almasına gerek yok çalsın bir tane beleşe gelsin.

Ondan sonra motosikletim çalındı nasıl bulurum.
    Osm@n ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .............

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:40 ----------

Almasına gerek yok çalsın bir tane beleşe gelsin.

Ondan sonra motosikletim çalındı nasıl bulurum.
    Plakasız demek faturasız demek değil.Motoru almadan önce faturasını ister varsa alır böyle bir şüphesi de olmaz. Ki bizim köyde plakasız motorlar var ve çoğunu bayiiden 0 aldılar. 10 motordan 9u ilk sahibinden oluyor. Köydeki amca "Bu 150lik de yetmiyor CBR alayım bali." demediği için motoru alıyorlar gittiği yere kadar kullanıyorlar. Sonra motordan düşüyorlar ya da yaşlılıktan binmek istemiyorlar satıyorlar. Plakasız motor almakla çalmayı nasıl bağdaştırdın abi?

Motosikleti
    MT 25
    Plakasız demek faturasız demek değil.Motoru almadan önce faturasını ister varsa alır böyle bir şüphesi de olmaz. Ki bizim köyde plakasız motorlar var ve çoğunu bayiiden 0 aldılar. 10 motordan 9u ilk sahibinden oluyor. Köydeki amca "Bu 150lik de yetmiyor CBR alayım bali." demediği için motoru alıyorlar gittiği yere kadar kullanıyorlar. Sonra motordan düşüyorlar ya da yaşlılıktan binmek istemiyorlar satıyorlar. Plakasız motor almakla çalmayı nasıl bağdaştırdın abi?
    Şehir hayatında bu kurallar geçerli olmadığı için çalıntı olması gayet muhtemel. Hoş evrağını temin edemeyen olursa fatura irsaliye vb. bende çalıntı olduğunu düşünürüm.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir hayatında bu kurallar geçerli olmadığı için çalıntı olması gayet muhtemel. Hoş evrağını temin edemeyen olursa fatura irsaliye vb. bende çalıntı olduğunu düşünürüm.
    Arkdaş köyde kullanmak için sormuş o yüzden önerdim. Arkadaşın kafasına yatsaydı çalıntı motor almaması için kriterleri de söyleyecektim. Yani size ve İsmet Abiye katılıyorum ama ben orada motor çalın demedim. Şehirlerde plakasız motorlar genelde çalıntı olabiliyor ama köylerde trafik olmadığı için plaka takan olmuyor.

Yeri gelmişken ben arkadaşa kriterleri söyleyeyim.

Gidon kilidi kırık,

Motorun sahibi tarafından tanınmaması için sağı solu sprey boya ile boyanmış,

Faturasız,

Sana satan kişi at hırsızı tipli,

Şase ve motor numarası silinmiş motorları alma.
    espresso bunu beğendi.

petrol e gidip gelebilmelisin, kasabaya da ...
    "eksik olan kıymetlidir"
    plakan olsun

PLatooN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya T-19 150- CBF 150 - TVS RTR 200 V4

Motosikleti
    falcon flash 100
    Arkdaş köyde kullanmak için sormuş o yüzden önerdim. Arkadaşın kafasına yatsaydı çalıntı motor almaması için kriterleri de söyleyecektim. Yani size ve İsmet Abiye katılıyorum ama ben orada motor çalın demedim. Şehirlerde plakasız motorlar genelde çalıntı olabiliyor ama köylerde trafik olmadığı için plaka takan olmuyor.
    Bu işler senin dediğin gibi olmuyor.

Siz köyde en iyi niyetiniz ile mesut bahtiyar şekilde plakasız motosikletlerinize binip keyfini sürerken şehirde binlerce kişinin mağdur olmasına sebep oluyorsunuz.

Sizin motosikletleriniz ne kadar faturalı olsa da çalıntı motosikletlerin aranızda dolaşmasına ortam oluşturuyorsunuz. İş sizin iyi niyetli olmanızla bitmiyor.

Şehirlerde artık plakasız motosiklete binmek mümkün değil her köşe başında çevirme var.
    espresso bunu beğendi.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Bajaj boxer 150 tam köy motoru torklu bir.makina parcasi ucuz uzun sure gider tecrube ile sabit.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Bu işler senin dediğin gibi olmuyor.

Siz köyde en iyi niyetiniz ile mesut bahtiyar şekilde plakasız motosikletlerinize binip keyfini sürerken şehirde binlerce kişinin mağdur olmasına sebep oluyorsunuz.

Sizin motosikletleriniz ne kadar faturalı olsa da çalıntı motosikletlerin aranızda dolaşmasına ortam oluşturuyorsunuz. İş sizin iyi niyetli olmanızla bitmiyor.

Şehirlerde artık plakasız motosiklete binmek mümkün değil her köşe başında çevirme var.
    Motorların çalınmasının suçlusu da ben oldum yani? Artık çalınan motorların kaç tanesi kullanılmak için çalınıyor? 1 gecede parçalara ayırıp yedek parça olarak satıyorlar.

Belki İstanbulda ya da illerde öyledir ama çoğu ve yaşadığım ilçede durum öyle değil. Ki ben de şehirde yaşıyorum sadece yazları köyde plakasız motosikletimi kullanıyorum.

Yaşadığım şehirde 3 motordan 1inin plakası yok. 50ccler bile takmıyor plaka nedenini anlayamadığım bir şekilde. Her köşe başına da çevirme koymuyorlar. Hep aynı yerlerde ve çevirme koydukları yerlerden çoğu çok rahat çevirmeye gelmeden kaçılabilecek şekilde. Yani bizim köyde plakasız kullandığımız motorların, motorların çalınmasına katkısı ne kadar olabilir? İşini yapmayan emniyetin, ekonomiyi her geçen gün daha kötü hale getiren kişilerin katkısı ne kadar? Ya da köylerde yeteri kadar denetim yapmayan Jandarma Trafik mi? Ben kullanmayayım plakasız motor ya da herkes plakalı kullansın köyde. Denetim olmadığı sürece çalıntı motorlar illaki gelecek kullanılacak.

Bir de insana hırsız damgası vurarken daha dikkatli olmak lazım.

"Kırsal alanda yani köy içinde"
    cümle süper
    meskun mahal diye bişey duydun mu

Motosikleti
    falcon flash 100

Sizin motosikletleriniz ne kadar faturalı olsa da çalıntı motosikletlerin aranızda dolaşmasına ortam oluşturuyorsunuz.
    .............

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:50 ----------

Yazdıklarımı tam okumamışsınız.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Motorların çalınmasının suçlusu da ben oldum yani? Artık çalınan motorların kaç tanesi kullanılmak için çalınıyor? 1 gecede parçalara ayırıp yedek parça olarak satıyorlar.

Belki İstanbulda ya da illerde öyledir ama çoğu ve yaşadığım ilçede durum öyle değil. Ki ben de şehirde yaşıyorum sadece yazları köyde plakasız motosikletimi kullanıyorum.

Yaşadığım şehirde 3 motordan 1inin plakası yok. 50ccler bile takmıyor plaka nedenini anlayamadığım bir şekilde. Her köşe başına da çevirme koymuyorlar. Hep aynı yerlerde ve çevirme koydukları yerlerden çoğu çok rahat çevirmeye gelmeden kaçılabilecek şekilde. Yani bizim köyde plakasız kullandığımız motorların, motorların çalınmasına katkısı ne kadar olabilir? İşini yapmayan emniyetin, ekonomiyi her geçen gün daha kötü hale getiren kişilerin katkısı ne kadar? Ya da köylerde yeteri kadar denetim yapmayan Jandarma Trafik mi? Ben kullanmayayım plakasız motor ya da herkes plakalı kullansın köyde. Denetim olmadığı sürece çalıntı motorlar illaki gelecek kullanılacak.

Hocam, yazmayayim, karismayayim diyorum ama. Vatandas olarak her ne kadar isin mali yuku yuksek olsa da sonucta her vatandasin gorevi devletin (hukumet degil, hukumet yurutme - bizde yasama, yargi hepsini yapiyor o ayri.) koydugu kurallara/kanunlara uymak. Trafik yasasinda da plakasiz kullanilamayacagi yaziyor.

Kisisel olarak, koy yolu olsa bile, yola cikan her aracin bir kaydi kuydu olmali, bunun yolu fatura degil plaka. Dedigim gibi, maliyetler yuksek ama herhangi bir kotu durumda (hirsizlik, kaza vs.) sahibi de zor durumda kalir, etkilesimde oldugu karsi taraflar da.

Konuyu kisisel algilamayin ama baska insanlara da "plakasiz kullanabilirsiniz" denilmemeli, bu onerilmemeli benim takildigim nokta bu. Siz kendiniz yapin isterseniz ama baskasina onermeyin. Kuralsizligi onermeyin.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam, yazmayayim, karismayayim diyorum ama. Vatandas olarak her ne kadar isin mali yuku yuksek olsa da sonucta her vatandasin gorevi devletin (hukumet degil, hukumet yurutme - bizde yasama, yargi hepsini yapiyor o ayri.) koydugu kurallara/kanunlara uymak. Trafik yasasinda da plakasiz kullanilamayacagi yaziyor.

Kisisel olarak, koy yolu olsa bile, yola cikan her aracin bir kaydi kuydu olmali, bunun yolu fatura degil plaka. Dedigim gibi, maliyetler yuksek ama herhangi bir kotu durumda (hirsizlik, kaza vs.) sahibi de zor durumda kalir, etkilesimde oldugu karsi taraflar da.

Konuyu kisisel algilamayin ama baska insanlara da "plakasiz kullanabilirsiniz" denilmemeli, bu onerilmemeli benim takildigim nokta bu. Siz kendiniz yapin isterseniz ama baskasina onermeyin. Kuralsizligi onermeyin.
    Anlıyorum sizi de hocam ben orada hata yapmışım evet. Ama plakasız motor alabilirsin denilen kişiye isterse gitsin çalsın demek absürt olmuyor mu? Köyden köye değişiyordur elbet. Bizin köy çok küçük bir köy ve araç sayısı çok az. Genelde dağ yolları kullanılıyor yani trafik namına bir şey yok.

Dediğiniz gibi hata yaptım başka bir kişiye bunu öneryemeceğim birdaha. Ama çalınan motorların da köyde insanların plakasız kullanmasının da suçlusu ben değilim. Jandarma Trafiğe gösterilmeyen tepki bana gösteriliyorsa orada yanlış bir şey var.
    gurcanozturk bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ama çalınan motorların da köyde insanların plakasız kullanmasının da suçlusu ben değilim. Jandarma Trafiğe gösterilmeyen tepki bana gösteriliyorsa orada yanlış bir şey var.
    Size verilen tepkinin sebebi sizin suclu sayilmaniz degil, yol gosterilmesine diye dusunuyorum. Bu ulkenin temel problemi denetimsizlik ve halkin bu denetimsizligi sevmesi/kabullenmesi/isine gelmesi. Kanun/kural koyucu koysa da keyfimizi/rahatimizi bozmamak, mali olarak cikar saglamak vs. icin bir cok denetimsizlige goz yumuyoruz. Jandarma Trafik veya Emniyet trafik te bu halkin icinden haliyle onlar da goz yumuyor iyi niyetli veya degil.

Ben bu ulkedeki denetimsizlikten bikmis durumdayim. Ne trafik, ne baska kurallar, hic birine uymak istemiyor halk. Bildigin Banglades gibi, Afrika kabilesi gibi yasamak istiyor, ben istemiyorum ve bu sebeple de her turlu denetimsizlige tepki gosteriyorum.

Polis cakari takan GSciler, yonetmelik disi egzoscular, plaka kapatanlar, muayene yaptirmayan CGciler, kaldirimdan giden scooterlar, halka acik yollardaki tek tekerciler.

Ben harika bir vatandas miyim? Hayir. Uyabildigim kadar uyuyorum tum yazili trafik kurallarina. Uymadigimda yazilacak trafik cezalari da boynumun borcu, oderim ki odedim, gidipte gorevli memura da aglamadim "abi yapma etme, yolu yordami yok mu bunun?" diye de.

Kurallar herkes icin gecerli olmali ama uygulama problemli bu ulkede. Dedigim gibi ulkenin hamuru boyle maalesef.
    BloodyBaron ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler