Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda Gold Wing GL1800

Motovento
    REKLAM ALANI
    -Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Nasıl bir motor olduğunu sorduk, sahibinden dinledik.
    Kimileri için malum, motorda son nokta.

hasmet bunu beğendi.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Motorda son nokta küçük hafif 125 lik bir sukuterdir ;)
    -Black- ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorda son nokta küçük hafif 125 lik bir sukuterdir ;)
    Siz, o "birileri" değilsiniz demek ki
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Goldwing Erik ağacının tepesindeki ulaşılamayan dalda bulunan en dolgun sulu sulu eriklerdir benim gözümde
    isoozdmr ve -Black- bunu beğendiler.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    hiç tarzım olmamakla birlikte videoyu öylesine açayım diyerek başlattım ve bir baktım video bitmiş.
    gerçekten benim de o artçı selesine oturasım geldi o kadar rahat gözüküyor ki.

ayriyetten bir eleştiri yapmam gerekirse tek kötü kısmı baştaki geçişler. o geçişleri daha pürüzsüz yapabilirsiniz.
    son olarak videoları açtığımda önceden izlemiş olduğum videoya denk geldim takipçi sayısının az olmasına rağmen bunu da ekleyeyim dedim.

güzel videoydu kısaca.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    çok anlamsız yaklaşım, kimine 1250 gs dir kimine harley softail vs...kimine 125 likte son nokta olabilir...Yani bu kadar elitist bir tavır bence küstahlık, ukalalık ...Mal gösterme çabası vs...Benim africa dct m oldu ilk çıktığında aldım üstüne yetmedi birde küçük enduro olsun deyip kawa x300 de aldım diğeri dururken.. yahu tek kimseyede "hahaha abii yaa şöylede böylede demedim" ...niye? ..ayıp yaa...resim koyarım ikisi yanyana inanmayana...plakalarıda açık..
    birbilent bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    anlamsız olmuş gibi..
    Aslan besliyorsan... diyor.
    Allah düşürmesin.
    yukarıdaki yorumlara da katılıyorum.
    geçen gün iki gs ciye ybr ile giderken selam verdim, yine almadılar.
    ben de yüksek cc ve markalara çıktım ama, şehir içinde kuba 50cc kadar rahat bir motor görmedim.
    bu benim fikrim.

3 harfli markaya binenler, zengin koca bulmuş fakir mahalle kızı annesi havasındalar.
    " komşular görsün "
    birbilent, natijax, isoozdmr ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlamsız olmuş gibi..

3 harfli markaya binenler, zengin koca bulmuş fakir mahalle kızı annesi havasındalar.
    " komşular görsün "
    Ben de üç harfliye biniyorum, hiç öyle değilim.

...

SYM scooter
    erensel bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asfalttan çıkamayan motor, son nokta olamaz şahsen, öncelikle onu diyeyim.
    Bence, motosiklet tutkusuna çok ta dahil olmayan bir model. Çünkü, motosiklet tutkusu sadece konfordan ibaret değildir. Bu motor, uzun yola gitmem gerekli, ama illa ki motosikletle gideceğim motoru.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence, motosiklet tutkusuna çok ta dahil olmayan bir model.
    Ama uzerinde en cok km yapilan motosikletler bunlar:

http://wingworldmag.com/tech/joe-spa...25k-gold-wing/

Adam tek motosiklet uzerinde 684000km yapmis, dunyanin cevresi 40000km. Simdi motosiklet tutkusuna dahil degil mi bu?

Motosikletler tek tip degil. Kullanicisi da. Tutkusu da.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama uzerinde en cok km yapilan motosikletler bunlar:

http://wingworldmag.com/tech/joe-spa...25k-gold-wing/

Adam tek motosiklet uzerinde 684000km yapmis, dunyanin cevresi 40000km. Simdi motosiklet tutkusuna dahil degil mi bu?

Motosikletler tek tip degil. Kullanicisi da. Tutkusu da.
    Dikkat ettiysen ''şahsen'' dedim.
    Yine söylüyorum, bu alet üstüne bineyim,evde tv izlermiş edasında uzun yol yapayım motoru. Motosikletten zevk alma hususunda daha bir çok konu var, ama bu alette sadece konfor vurgusu var.

Motosikleti
    Bn125
    Ben bu motoru hiç beğenmiyorum. Yani motor dediğin işlevsel olmalı bu resmen araba gibi. Geri vitesi falan var acayip garip geliyor bana. Gidişini falan izledim baya adamlar keyif yapa yapa gidiyor ama ne bileyim yani motorun biraz da kıvraklığı vs olmalı. Şahsen geniş ve ağır motorları hiç sevmiyorum. Bu yüzden adv de hiç sevmiyorum. Tenereyi çok beğeniyorum para olursa da 660 modelini net alırım.
    -Black- bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç tarzım olmamakla birlikte videoyu öylesine açayım diyerek başlattım ve bir baktım video bitmiş.
    gerçekten benim de o artçı selesine oturasım geldi o kadar rahat gözüküyor ki.

ayriyetten bir eleştiri yapmam gerekirse tek kötü kısmı baştaki geçişler. o geçişleri daha pürüzsüz yapabilirsiniz.
    son olarak videoları açtığımda önceden izlemiş olduğum videoya denk geldim takipçi sayısının az olmasına rağmen bunu da ekleyeyim dedim.

güzel videoydu kısaca.
    İlginiz ve vakit ayırıp düzenleme hakkında değerlendirme yaptığınız için teşekkür ederim. Baştaki geçişler özellikle kesik kesik ve anlatan kişinin bazı söylediklerini vurgulamak için. Bunun başarılı olanını, bir yerlerde izlemişimdir illa ki, ama nerede olduğunu hatırlamıyorum.
    Benim denememin ise başarısız olduğu kesin

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:21 ----------

Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok anlamsız yaklaşım, kimine 1250 gs dir kimine harley softail vs...kimine 125 likte son nokta olabilir...Yani bu kadar elitist bir tavır bence küstahlık, ukalalık ...Mal gösterme çabası vs...Benim africa dct m oldu ilk çıktığında aldım üstüne yetmedi birde küçük enduro olsun deyip kawa x300 de aldım diğeri dururken.. yahu tek kimseyede "hahaha abii yaa şöylede böylede demedim" ...niye? ..ayıp yaa...resim koyarım ikisi yanyana inanmayana...plakalarıda açık..
    Merhaba, videoyu veya modeli savunur durumda kalmak istemem. Neticede benim buradaki konumum sadece "soru soran kişi" olmak.

Öte yandan "elitist" "küstah" "ukala" nitelemeleriniz sanıyorum benim paylaşımdaki Kimileri için malum, motorda son nokta.yorumuma.

Modeli beğenmeyebilirsiniz, benim de tercihlerim arasında ilk sırada yer almaz. Ama kişisel düşüncelerimiz, o motorun bir kısım insan için ikonik, ideal bir motor olmadığı anlamına gelmiyor. Bu konu altında mesaj atıldığı üzere, sevenleri var.

"Mal gösterme çabası vs." kısmını hiç anlamadım desem yeridir. Benzer videoları henüz scooterlarla çekmemiş olsam da, 150'lik motorlarla da çektik arkadaşlarla.
    Çevremizde kim varsa onunla çekiyoruz haliyle. Anlatan arkadaş için o yorumu yapıyorsanız, video onun talebi üzerine değil, benim ricam üzerine çekildi.Herkes kendi motorunu elbette beğenerek alıyor. Kimsenin alnına silah dayamıyorlar. Dolayısıyla, herkes motorunu anlatırken, beğenip satın aldığı bir motoru anlattığı için keyifle anlatıyor. Size bu konu, mal satma çabası gibi gelmiş olabilir.

Sizin biraz atar yapasınız gelmiş galiba ama önemli değil. En azından diğer arkadaşlar için açıklama getirmiş olayım.
    natijax bunu beğendi.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Fakir aldığı malı över adı inceleme ve yorum olur, zengin aldığı malı över adı küstahlık, mal gösterme çabası olur. Bu selam verme muhabbetini de hiç anlamıyorum, kız arkadaşımın motoruyla bir iki sene önce (cbr250r) gezerken millet selam vermiyordu bende selam verme alma muhabbetini görerek özenmiştim altımda yarış motoruyla veya eski motorum 4 silindir hondayla insanlara selam veriyordum insanlar alıyordu ilk başlarda anlam veremedim kimse neden 250r deyken beni umursamıyor diye sonra yarış motorumla tam tulum istanbul parktaki son virajı kaçırıp kazara caddede bulmuşum kendimi gibi gezerken benim selamımı almayan tanımadığım bir motorcuya denk geldim tesadüf bu ya adam selam verecem diye düşüyordu az daha, zerre abartı ve şaka yok.

Kısacası insanlar iki yüzlü, kimseye selam verip selam almıyorum, isterse desmosedici isterse 600rr olsun bakmıyorum bile. Size de öneririm.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı HaktanCbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fakir aldığı malı över adı inceleme ve yorum olur, zengin aldığı malı över adı küstahlık, mal gösterme çabası olur. Bu selam verme muhabbetini de hiç anlamıyorum, kız arkadaşımın motoruyla bir iki sene önce (cbr250r) gezerken millet selam vermiyordu bende selam verme alma muhabbetini görerek özenmiştim altımda yarış motoruyla veya eski motorum 4 silindir hondayla insanlara selam veriyordum insanlar alıyordu ilk başlarda anlam veremedim kimse neden 250r deyken beni umursamıyor diye sonra yarış motorumla tam tulum istanbul parktaki son virajı kaçırıp kazara caddede bulmuşum kendimi gibi gezerken benim selamımı almayan tanımadığım bir motorcuya denk geldim tesadüf bu ya adam selam verecem diye düşüyordu az daha, zerre abartı ve şaka yok.

Kısacası insanlar iki yüzlü, kimseye selam verip selam almıyorum, isterse desmosedici isterse 600rr olsun bakmıyorum bile. Size de öneririm.
    selam vermem. verirlerse alırım.
    selam mevzusu manasız gelse de yapım gereği kimseyi karşılıksız bırakmayı sevmiyorum ama bazen misal sağ şeritten yavaş gidesim var yol vereyim diyorum verirken de korna basıyorum buyur geç anlamında. genelde büyük motorlar korna basmıyor. düşük ccler basıyor eyvallah anlamında.

yani bence insanlar fazla kasıntı. umursuyor muyum zerre.
    herkes keyfine.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam vermem. verirlerse alırım.
    selam mevzusu manasız gelse de yapım gereği kimseyi karşılıksız bırakmayı sevmiyorum ama bazen misal sağ şeritten yavaş gidesim var yol vereyim diyorum verirken de korna basıyorum buyur geç anlamında. genelde büyük motorlar korna basmıyor. düşük ccler basıyor eyvallah anlamında.

yani bence insanlar fazla kasıntı. umursuyor muyum zerre.
    herkes keyfine.
    ayynen öyle oldu..
    takmam böyle şeyleri zaten.
    söylemiş oldum işte
    natijax bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkat ettiysen ''şahsen'' dedim.
    Yine söylüyorum, bu alet üstüne bineyim,evde tv izlermiş edasında uzun yol yapayım motoru. Motosikletten zevk alma hususunda daha bir çok konu var, ama bu alette sadece konfor vurgusu var.
    Tabii ki, hepimiz şahsi fikirlerimizi yazıyoruz.

Demek istediğim o ki motosiklet tutkusu bir değil. Kimisi arazi sever, kimisi viraj, kimisi cruiser, kimisi de uzun yol. Bunların hepsi ayrı ayrı tutkular. Hepsini yapan hiç bir makine yok. Birini iyi yapıp diğerini idare edenler var genelde. Sizin motosiklet tutkunuz farklı olabilir tabii ki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:36 ----------

Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu motoru hiç beğenmiyorum. Yani motor dediğin işlevsel olmalı bu resmen araba gibi. Geri vitesi falan var acayip garip geliyor bana. Gidişini falan izledim baya adamlar keyif yapa yapa gidiyor ama ne bileyim yani motorun biraz da kıvraklığı vs olmalı. Şahsen geniş ve ağır motorları hiç sevmiyorum. Bu yüzden adv de hiç sevmiyorum. Tenereyi çok beğeniyorum para olursa da 660 modelini net alırım.
    Goldwing araba gibi görünür, ama sapına kadar motosiklettir. Üzerine binene kadar su aygırı gibi görünür, ama yürüme hızını geçince ceylan gibi davranır. Görünüş herşey değil:

https://m.youtube.com/watch?v=0nrMQ3QwyPo

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Videonun sonuna doğru, sürüş videosu da ekledim. Hem arkasında sürerken, hem de daha sonra izlediğimde, cüssesine göre oldukça kıvrak bir motor gibi geldi.
    Sıkışık trafik haricinde, şehir içinde dahi bir problem olacağını zannetmiyorum. Ki zaten sürüşümüz de şehir içindeydi. (İstanbul'u bu tanımın dışında bırakayım. Orası başka bir alem)

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    3 teker yapıp da motosikletçilerin kralıyız diye gezmedikleri sürece dünya turu falan yapmayı düşünen herkes için süper bir motosiklet bence. 3 teker yapınca motosiklet olmuyor zaten, cabrio araba falan oluyor. Motosiklet kelimesi de muhtemelen moto bi-cycle (iki çember, lastik)'den türediği için üçüncü tekeri takınca olmuyor o iş, cık. Kadıköyde falan görüyorum üç tekerli abilerden burunlar baya havada, benim olan yol hakkını herif paramla alıyorum dermişcesine alıyor, bir iki kere de olmadı bu. Ama keşke onun yerine gidip üstü açılır güzel bir porsche falan alsalar. Ben zaten güzel, nadir araba görünce izlemek için yol veriyorum kendilerine.

Motosikletin sahibi çok boş bir adam.
    birbilent bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)