Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

FC MOTO 2021 MART ALIŞVERİŞİM

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar herkese selam öncelikle. Motosiklet ehliyetine yeni yazılmış,yıllardır motor almayı düşünen ve sonunda Mayıs ayında motorunu alacak bir kardeşiniz olarak ekipmanlarımı yavaş yavaş toplama konusunda girişimlerim oldu. Deneyimlerimi sizle paylaşmak adına bir yazı yazmak istedim.

Öncelikle avcılarda bulunan motosiklet online mağazasına gidip bütçe sıkıntısı olmadığını söyleyip en iyi ekipman kombini yapma konusunda destek aldım. İnternetten de yıllardır araştırmalar yapıyordum. Alacağım markaların tam bedenlerini not alıp mağazadan ayrıldım ve forumda araştırma yaptım.

Fc moto ve championhelmetse denk geldim be aklıma yattı. Beğendiğim mont Dainese Racing 3 ( mağaza fiyatı 5.100 Tl) eldiven Dainese Carbon 3 ( mağaza fiyatı 1900 TL ) kask Shoei GT Air 2 ( mağaza fiyatı 5.600 TL ) Fc motoyu araştırdıktan sonra sipariş vermeye karar verdim. TR fiyatı 5.100 TL olan mont sitede 2.500 TLye indirime girmişti, eldiven de 1050 TL gözüküyordu. Deneme amaçlı 2 ürün sipariş vermek istedim ve bu fiyatlara orjinal ürün alabilirsem çok güzel kar edecektim. Forumda bir arkadaş 10 15 euro fazla verin hemen gelsin DHL Express ile demişti ve ben de öyle yaptım.

Dainese Racing 3 Deri Mont Türkiye Fiyatı: https://www.mototas.com.tr/dainese-r...black-fluo-red

Fc motodaki fiyatı ( ben bildirimleri açtım geçen hafta indiririme girmişti)

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...ctID=663982666

Dainese carbon 3 long eldiven Türkiye fiyatı:

https://www.mototas.com.tr/dainese-c...-eldiven-black

Fc moto fiyatı:

https://www.fc-moto.de/en/Dainese-Ca...UaAlHkEALw_wcB

Siparişimi oluşturdum ve anında provizyon aldı. 16 mart saat 11 de siparişimi verdim. 4 5 saat sonra sipariş onayı geldi. Burada bence dikkat etmeniz gereken şey kredi kartı ekstre tercihinizi euro dolar ödeme şeklinde olarak seçmeniz. Aksi halde TL seçerseniz bankanın çok yüksek kuru ve komisyonlarıyla boşuna fark ödeyeceksiniz. Ben alışveriş anında euro 9.01 di. Euro düşmeye başladı şuan 9.60 seviyelerinde. Yani TL seçmiş olsaydım bu düşüş beni ilgilendirmeyecekti ve zarar edecektim.

17 martta kargoya verildi maili ulaştı. 17 martta almanyadan hareket etti maili ulaştı ve 17 mart günü öğlen türkiyeye giriş yaptı. 17 mart saat 15:00 gibi DHLden tarafıma bir mail gönderildi. Gümrük vergisi ödemenizi yapmanız gerekmektedir diye. Yapmış olduğum alışveriş tutarının tam %18 kadarı vergi olarak yansıdı. DHL sitesine girerek kredi kartımla vergimi ödedim. 1500 euroyu geçmeyen alışverişlerde hiç bir sıkıntı olmayacağını ilettiler. 18 mart saat 14.00 da da DHL kargomu bana ulaştırdı. Heyecanla kargoyu açtım ve mağazadaki ürünlerin aynısı geldi. Her ürünün üstünde bandrolü ,kitapçıkları ve QR kodu bulunuyordu. QR kodunu telefondan okutunca Dainese sitesine yönlendiriyor ve karşınıza “ürün orijinal “ uyarısı çıkıyor. Ben alışverişimden çok memnun kaldım ve aynı şekilde kask pantolon ve bot siparişimi vereceğim. Sizlere naçizane tavsiyem adresinizde ve isminizde türkçe karakterler varsa kullanmayın benim adresimdeki türkçe karakterler basılırken silinmiş. Bir kaç telefon görüşmesi ile hallettim ancak uğraşmazsınız. TR fiyatlarından çok daha uyguna geldi benim için. Kredi kartım kesildikten sonra kalan alışverişimi yapacağım. Sorusu olan arkadaşlara yardımcı olabilirim
    BloodyBaron, cıbılduck ve GökerA bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    16 Mart'ta verdiğiniz Almanya'dan siparişin 18 Mart'ta elinize ulaşması muazzam. Ben aynı gün tank pad siparişi geçtim İstanbul'da bir firmadan, amcam g.tünü ancak kaldırıp siparişimi dün kargoya verebilmiş. Seçtiğiniz ürünler de çok güzel, hayırlı olsun.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Ben bi stomp grip için aliexpress'ten 3 hafta ürün bekledim :D Güzel olmuş adınıza. Bot almadıysanız da Dainese Torque D1 öneririm.

IceFrog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09
    Benimde yakın zamanda FC Moto'dan bir Alpinestars deri/tekstil alışverişim oldu fakat kargo ve kdv masrafı yok. Neden mi çünkü Alamancı dostum var.
    Artık geriye Türkiye'ye gelecek birini beklemek kaldı xD

Numara konusunda kalıbı nasıldır acaba ben spor ayakkabı 44 giyiyorum nike :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:12 ----------

Abi çok teşekkür ederim 10 yıldır istanbul trafiginde araç kullanmaktan sıkıldım ve böyle hayalime doğru bir adım attım. Ekipmanların hepsi mağazadaki arkadaşın önerisiydi. Ürünlere güzel demen beni çok mutlu etti.
    tommygun bunu beğendi.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Alıntı obk047 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Numara konusunda kalıbı nasıldır acaba ben spor ayakkabı 44 giyiyorum nike :D[COLOR="Silver"]
    Ben 43 giyiyorum bot da 43 tam oldu. Ona göre alabilirsiniz ama kiloluysanız bir numara büyük alın. Ben zayıfım.

Kilo ile ayak numarası ne alaka onu anlamadım. Ayak 44 se 44 tür 😀 bilekten mi farkediyor acaba. Kilolu değilim baya iriyim ama vücut geliştirme ile uğraşıyorum bayadır. 100 kilo civarıyım.

Motosikleti
    Bn125
    İstanbuldaysanız mağazada dainese vs gibi markaların bir modelini deneyin. Sorun çözüldü

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Türkçe karakter kullanmayla ilgili bir uyarı yapayım. Kredi kartı bilgilerini girerken isminizi doğru ve Türkçe karakter kullanarak yazmanızı tavsiye ederim. Championhelmets da ödeme yaparken ilk denememde Türkçe karakter kullanmadım. Benim bankam ödemeyi gönderdi ama karşıdaki banka kabul etmedi. Bir kaç gün para arada bir yerlerde kaldı. İsmimi Türkçe karakterle yazınca kabul etti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

Alıntı IceFrog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde yakın zamanda FC Moto'dan bir Alpinestars deri/tekstil alışverişim oldu fakat kargo ve kdv masrafı yok. Neden mi çünkü Alamancı dostum var.
    Almanyada satın aldığınız zaman KDV ödemiyor musunuz? fc-moto TR'ye gönderirken KDV'yi düşüyor fiyatlardan, hatta bir çok firma yapıyor bunu.
    bdrhngvnc bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Benimde bot ve eldiven almam lazım. Yurtdışından alarak en iyisini yapmışsın. Türkiye'de fiyatlar basbayağı iki katı. Bazen üç katı. Burada 2000 liralık eldiveni championhelmets'de 900 liraya görmüştüm, inanamadım. Türkiye'de 2000 liraya sadece eldiven alabiliyorum ama baktım ki yurtdışından 2000 liraya bot ve eldiven alabiliyorum. Birgün üşenmezsem fc-moto'dan alışveriş yapacağım. Tek anlamadığım nokta kredi kartı ekstre tercihini Euro veya dolar olarak nasıl ayarladığımız.

IceFrog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09
    Alıntı KırmızıGrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkçe karakter kullanmayla ilgili bir uyarı yapayım. Kredi kartı bilgilerini girerken isminizi doğru ve Türkçe karakter kullanarak yazmanızı tavsiye ederim. Championhelmets da ödeme yaparken ilk denememde Türkçe karakter kullanmadım. Benim bankam ödemeyi gönderdi ama karşıdaki banka kabul etmedi. Bir kaç gün para arada bir yerlerde kaldı. İsmimi Türkçe karakterle yazınca kabul etti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

Almanyada satın aldığınız zaman KDV ödemiyor musunuz? fc-moto TR'ye gönderirken KDV'yi düşüyor fiyatlardan, hatta bir çok firma yapıyor bunu.
    Alışveriş sonrası gümrükten malın geçmesi için ekstra olarak sitedeki fiyata kdv ekleniyor. Deneyerek görebilirsiniz isterseniz.

Kredi kartı ödeme kısmında haklısınız orada türkçe karakterlerle yazılmalı benim önerdiğim nokta adres kısmında ve adres açıklamasındaki üyelik kısmında kullandığınız harflerdi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

Şöyle ben garanti bankası kartı kullanıyorum. Her bankada da öyledir uygulamada kredi kartı ayarlarına girdiğinizde ödeme tercihi olarak TL gözükür. TL yi USD TL ve EURO olarak seçerek kaydet derseniz oluyor. Bunun için uygulamadan ücretsiz bir şekilde vadesiz EUR ya da USD hesabı açıp ayarlarınızı değiştirmelisiniz. Uygulamada seçenek yoksa çağrı merkezini ararsanız onlar da anında sesli onayla yapıyor. Yani siz 100 euroluk alışveriş yaptınız diyelim. Kuru siz 8.60 görüyorsunuz. Ama söylediğim gibi ekstre ayarlarınız yalnızca TL ise banka otomatikmen kendi kurundan üstüne komisyon koyarak bunu hele hafta sonu ise yüksek kurla TL ye çevirip yansıtıyor 8.90 kurla almış gibi oluyorsunuz. Ama EUR olarak ödeme seçeneği seçerseniz, kredi kartı ödeme günü geldiğinde eur hesabınıza 100 euro yatırır ya da girip kendiniz eur alırsanız EUR olarak ödüyorsunuz.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bi stomp grip için aliexpress'ten 3 hafta ürün bekledim :D Güzel olmuş adınıza. Bot almadıysanız da Dainese Torque D1 öneririm.
    Aliexpress ile DHL'i kıyaslamak da ne bileyim hani

demefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa gts 250 2013 model
    merhaba, bu dolar euro Türk lirası secme kısmını anlamadım.. bide adres diyelim güneş sokak... GUNES sokak yapcagız dimi? gunes street değil😬

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

merhaba tekrar, sitede ödeme kısmımda sırayla;
    amazon, wire xresit cart, paybal, payone kredi kart seceneği var. kredi kartı yapcam ama hangisi olmalı? örneğin bi kask var.. 168 iken dhl 17 euro koydu 186 vs etti.. baska vergi vs bişey ödenmiyor mu? ilave sizin hani tl yapın euro düşer çıkar olayına nerede müdahele ediyoruz

Birinci sorudan başlayayım kredi kartı ekstre tercihinizi alışveriş yapmadan önce yukarıda anlattığım gibi euro usd ve try üç para birimine de açın. Sonrasında her biri için birer vadesiz hesap açın. Uygulamadan olmuyorsa çağrı merkezinden açtırın bankanızdan. Payone kredi kart olanı seçeceksiniz. 2 tür DHL var orada. Ucuz olan almanya sınırına kadar deusche post getiriyor türkiyede ptt devralıyor o biraz uzun sürer. Biraz daha pahalı olan ZONE 6 olan seçenek hızlı teslimat zaten altta yazıyor 2-4 gün teslimat evinizde diye. Onları ödedikten sonra yalnızca kargo ücreti dahil edilmeden sadece aldığınız ürünlerin %18i vergi olarak hesaplanıp DHL sitesinden online ödeniyor. Size ödeyeceğiniz tutarı mail atıp ödeme linki gönderiyorlar. Son olarak Adreste söylediginiz gibi :D GUNES SOKAK olarak olacak. Aman haa SUN STREET falan yazmayın :D güvenle alabilirsiniz

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Hayırlı olsun ürünleriniz hocam güle güle kullanın. Kaskların üretim tarihini nasıl öğreneceğiz bu siteden? Bana da kask ve eldiven lazım. TR piyasasına göre daha uygunlar.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Alıntı demefe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba, bu dolar euro Türk lirası secme kısmını anlamadım.. bide adres diyelim güneş sokak... GUNES sokak yapcagız dimi? gunes street değil��

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

amazon, wire xresit cart, paybal, payone kredi kart seceneği var. kredi kartı yapcam ama hangisi olmalı? örneğin bi kask var.. 168 iken dhl 17 euro koydu 186 vs etti.. baska vergi vs bişey ödenmiyor mu? ilave sizin hani tl yapın euro düşer çıkar olayına nerede müdahele ediyoruz
    168 euro uzerinden gumruk vergisi oduyorsunuz. AB ulkesi ise %18 diger ulkelerden %20

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:35 ----------

Alıntı IceFrog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    direkt almanyadan alisveris yaptiysaniz kdv zaten sizin odediginiz rakamin icinde, urunu almanya disina siparis verince vergiyi dusup oyle gonderiyorlar.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    DHL'in gerek Almanya, gerek Türkiye ayağı çok iyi çalışır.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Bende alışveriş yaptım da DHL neden aradı anlamadım.Acaba yanlşlıkla Premium Shipping'i seçmiş olabilir misiniz ?Kargo ücreti ne kadardı.1 günde geliyor ise.Premium gönderilerde daha fazla para veriliyor 1-2 günde elinize ulaşıyor evet doğru.
    Benim kargom 11 günde geldi.Standart gönderim DHL kargo ile.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:11 ----------

Alıntı demefe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba, bu dolar euro Türk lirası secme kısmını anlamadım.. bide adres diyelim güneş sokak... GUNES sokak yapcagız dimi? gunes street değil��

Diyelim ürünlerini seçtin en son ilerlediğin ödeme sayfasına geldin.Orada yazan toplam tutar kargo+ürün+almanyanın kdv ıvırı zıvırı içinde.
    Daha sonra ödeyeceğin tek tutar Türkiye'ye geldiğinde DHL yada Ptt'ye ödediğin gümrük ücreti olacaktır.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Gümrük vergisi için aradı diye yazmış ya arkadaş.

Ödeme sayfasındaki fiyata Almanya'nın KDV'si dahil değildir, onu tahsil etmiyorlar AB dışına sevkiyatta.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)