Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hayırlı olsuna az kaldı. (Ekipman, kask, motor)

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar;
    Evet sigarayı bırakalı tam 3 ay oldu ve bu sürede 1.500 TL tasarruf ettim.
    Ne mi yaptım ?
    Dün durduk yere motorum olmamasına rağmen, pantolon, mont, bot ve eldiven aldım.
    İyi mi kötü mü bilmiyorum. Ama çok heyecanlı ve mutluyum : )
    Motor ne zaman gelecek derseniz en yakın zamanda belki de hiç, çok mu param var yok ama sigarayı bıraktım : )
    Size almış olduğum ürünleri yazayım şöyle;
    Botum; https://www.rockwellboots.com/product-page/spider-blue
    Montum; https://urun.n11.com/mont/ixon-mont-...ont-P157434446
    Eldivenim; https://www.ydsshop.com/yds-tactical-gloves
    Ve son olarak
    Pantolonum ; https://www.vecton.com.tr/overlap-ma...klet-pantolonu
    Olacak şekilde bir alışveriş yaptım.
    Henüz kaskım yok kask önerileriniz ile birlikte almış olduğu ürünler hakkında da kısaca yorum yaparsanız sevinirim.

Motor ne mi almayı düşünüyorum ? CRYPTON S
    İsterseniz kendimden de bahsedeyim. Yaklaşık 4 yıldır motor kullanmıyorum. Şöyle bir durumda söz konusu bugüne kadar sadece 2 yıl motor kullanabildim. Bu motositletlerde Dealim Roadwin 250, CBR 250 olmak üzere 10 – 15 Bin km ve çok kısa süreli XJ6 tecrübem oldu.
    38 yaşındayım, 2 yaşında oğlum var. Hafta sonu sadece cumartesi günleri 5 ila 7 saat arası 200 km çaplı gezi planlarım var. Bunun içinde CRYPTON S’in uygun olacağını düşündüm. Hız vs düşünmüyorum. En az beş yıl kullanmayı düşünüyorum. Motoru çünkü yukarıda izah ettiğim gibi ben bu motorumu sigara param ile almak istiyorum. Bu da benim için motive kaynağı oluyor.
    Kask tavsiyelerinizi ve Crypton ile ilgili yorumlarınızı da beklerim.
    Teşekkür ediyorum.
    ',', espresso ve cıbılduck bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hayırlı olsun, sigarayı bırakmış olmanız da ayrı güzel bir olay. Nasıl başardınız? Ben de 41 yaşındayım, bırakmak istiyorum, zerre iradem yok.

Scorpion kask aldim 1000 tl ye oneriririm exo390, yine ls2 nin daha uygun fiyatli fakat sharp testlerinde yuksek puanli kasklari da var, ece onayli ve sharp testi bulunan, full face 500 1000 tl arasi bir kask isinizi gorecektir. Sigara birakmanizi tebrik ederim , ben 14 yasimdan beri iciyorum 8 ay biraktim gecen sene keske bi daha baslamasaydim. Motosiklet konusunda icinize siniyorsa olur neden olmasin.

IceFrog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09
    Hayırlı olsun ve sigarayı bırakmıssınız bravo bende 1 yıl oldu bırakalı en iyisini yapmışsınız. Kask için ortalama bir bütçe belirtirseniz ona göre tavsiyelerde bulunabiliriz.

Bu arada bot çok şıkmış.

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Tebrik ederim. Kendinize güzel bir motivasyon kaynağı bulmuşsunuz. Sigarayı bırakmanız da siz ve çocuğunuz için en iyisi.
    Bende ekonomik sebeplerden 2 motosikletim den birini sattım. Elimde sym orbit 125 scooterim kaldı ve sizin sahip oldunuz zaman kadar, bende ancak vakit bulabiliyorum. 100-200 km arası tin tin surup güzel bir manzara da kahvemi içiyorum. Bütün haftanın stresini a atıyorum diyebilirim. Yamaha crypton sizi memnun edecektir.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    harika bir ise imza atmissiniz tebrik ediyorum, cub tarzi motosikletler cok kullanislidir alin deneyin kullanin, zaten sonsuza kadar ayni motora binecekmis gibi davranmayin motor alirken, zamanla akliniz baska tarz veya modele kayabilir, kullandiginiz motora iyi bakin temiz kullanin satar farkli modele gecersiniz icabinda.
    cLiMaX bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, sigarayı bırakmış olmanız da ayrı güzel bir olay. Nasıl başardınız? Ben de 41 yaşındayım, bırakmak istiyorum, zerre iradem yok.
    Ben de zerre iradem yok sigara içmeyi çok seviyordum günde 2 paket içen biriydim, elektronik sigara ile bıraktım.
    Elektronik sigara cihazlarının herşeyi manuel olanlarından aldım, içindeki ısıtıcı coil eskiyince elle tel sarılıp coil ve içindeki fitili değişen türde cihazla hem kurcalayacak bir şey oldu elimde hem de aromalı tuhaf likitler sigara yerine geçmedi onun yerine biraz yüksek nikotinli aroma eklenmemiş likit hammaddesi olan nbase ile başladım ve nargile gibi direkt ciğere çekilip ortalığı bol buhara boğan atomizerler yerine sigara içimi tarzında çekilen ama daha doyurucu tat veren tipte atomizer seçip devam ettim. tabi arada kesinlikle sigara içmedim, canım sigara istedikçe bir kaç fırt çektim, ilk başlarda elimden düşmedi ama şimdi 3 yıldır sigara içmiyorum, hatta bazen teşebbüs etsem de o yanık tat ve koku kötü geliyor yarım bırakıyorum.

Doktor bir arkadaşım yanan tütündeki binlerce şeşit zehirli madde yerine elektronik sigarada yalnızca nikotin alınıyor nikotin bağımlılık yapıcı ama sigaradaki en az zararlı madde aslında, sigarayı bırakamıyorsan en azından sigara içmekten iyidir demişti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:09 ----------

Alıntı cLiMaX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar;
    Evet sigarayı bırakalı tam 3 ay oldu ve bu sürede 1.500 TL tasarruf ettim.
    Ne mi yaptım ?
    Dün durduk yere motorum olmamasına rağmen, pantolon, mont, bot ve eldiven aldım.
    İyi mi kötü mü bilmiyorum. Ama çok heyecanlı ve mutluyum : )
    Motor ne zaman gelecek derseniz en yakın zamanda belki de hiç, çok mu param var yok ama sigarayı bıraktım : )
    Size almış olduğum ürünleri yazayım şöyle;
    Botum; https://www.rockwellboots.com/product-page/spider-blue
    Montum; https://urun.n11.com/mont/ixon-mont-...ont-P157434446
    Eldivenim; https://www.ydsshop.com/yds-tactical-gloves
    Ve son olarak
    Pantolonum ; https://www.vecton.com.tr/overlap-ma...klet-pantolonu
    Olacak şekilde bir alışveriş yaptım.
    Henüz kaskım yok kask önerileriniz ile birlikte almış olduğu ürünler hakkında da kısaca yorum yaparsanız sevinirim.

Motor ne mi almayı düşünüyorum ? CRYPTON S
    İsterseniz kendimden de bahsedeyim. Yaklaşık 4 yıldır motor kullanmıyorum. Şöyle bir durumda söz konusu bugüne kadar sadece 2 yıl motor kullanabildim. Bu motositletlerde Dealim Roadwin 250, CBR 250 olmak üzere 10 – 15 Bin km ve çok kısa süreli XJ6 tecrübem oldu.
    38 yaşındayım, 2 yaşında oğlum var. Hafta sonu sadece cumartesi günleri 5 ila 7 saat arası 200 km çaplı gezi planlarım var. Bunun içinde CRYPTON S’in uygun olacağını düşündüm. Hız vs düşünmüyorum. En az beş yıl kullanmayı düşünüyorum. Motoru çünkü yukarıda izah ettiğim gibi ben bu motorumu sigara param ile almak istiyorum. Bu da benim için motive kaynağı oluyor.
    Kask tavsiyelerinizi ve Crypton ile ilgili yorumlarınızı da beklerim.
    Teşekkür ediyorum.
    Tebrikler. Tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    cb250r
    hayirli olsun hocam. 4 senedir sigara icmiyorum, olene kadar da icmem midemi bulandiriyor. oncesinde gunde bi paket 10 sene ictim.

ben elektronik sigara ile biraktim, elektrinigi de birakali 2 sene oldu. bilgi yada yardim isteyen varsa tecrubelerimi aktarabilirim.
    cLiMaX ve espresso bunu beğendiler.

hayırlı olsun
    cLiMaX bunu beğendi.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Hayırlı olsun. Bırakmakla en iyisini yapmışsınız.
    cLiMaX bunu beğendi.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim, her şey bir anda oldu bende beklemiyordum. Aklımda hep vardı. O gün sigara içmedim. Devamında da içmesem nasıl olur dedim ve zorda olsa oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:42 ----------

Alıntı konfucyus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scorpion kask aldim 1000 tl ye oneriririm exo390, yine ls2 nin daha uygun fiyatli fakat sharp testlerinde yuksek puanli kasklari da var, ece onayli ve sharp testi bulunan, full face 500 1000 tl arasi bir kask isinizi gorecektir. Sigara birakmanizi tebrik ederim , ben 14 yasimdan beri iciyorum 8 ay biraktim gecen sene keske bi daha baslamasaydim. Motosiklet konusunda icinize siniyorsa olur neden olmasin.
    Çok teşekkür ederim. Scorpion inceleyeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:43 ----------

Alıntı IceFrog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun ve sigarayı bırakmıssınız bravo bende 1 yıl oldu bırakalı en iyisini yapmışsınız. Kask için ortalama bir bütçe belirtirseniz ona göre tavsiyelerde bulunabiliriz.

Bu arada bot çok şıkmış.
    Bende botu ve eldiveni böyle içime çok sinerek ve beğenerek aldım. Sadece mont acaba dedim, bu fiyat çok mu ya da az daha verip daha iyisini alabili miyim diye?
    Kask için herhangi bir bütçe yok. Nispeten biraz iyi olsun yani 3 - 5 bin lira da olmasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:47 ----------

Rotalarım hazır bile tin tin her şey için iyi olacak, hayatım daha da düzene girecek gibi. Teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:49 ----------

Teşekkür ederim.

Tüm yazan arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür ederim. İnşallah iyi bir kask ve motorumuz ile yakında yollarda ve gezi yazılarımla ile birlikte sizinle olacağım.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    cıks
    yamaha cryptonu ile edirneden gezi paylaşımları yapan bir abimiz vardı, sucuk ekmek eksik olmazdı her gezi sonrası...
    selam olsun ona

bu arada sigara bırakma kararı mükemmel olmuş, işallah bende bırakırım yakın zamanda
    crypton çok iyi motor

turing de eğitimler devam ediyor, zamanında ls2 kask veriyorlardı, şimdi fosforlu yelek veriyorlar sanırım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)