Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Speedol Yağ Satış Öncesi Hizmet Fiyaskosu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Selam Gençler.

yerli malını desteklemek amacı ile motoruma yerli üretim bir yağ koymaya ve denemeye karar verdim. hem daha ucuz olur, hem de param ülkemde kalır, elin fransızına, amerikanına para kazandırmam diye düşündüm.

hiç bir başarının cezasız kalmayacağı gibi bu "ÜTOPİK" hayallerim beyhude çabalar ile hala sonuçlanamadı.

açıklayayım:
    - motoruma yarı sentetik 20w50 yağ almak istediğimi, kataloglarında olduğunu nereden satın alabileceğimi sorduğum bir soruyu instagram'dan yazdım. cevap gelmedi.

- info'lu mail adreslerine mail attım, cevap gelmedi.

- reklam postlarının altına sorumuza cevap dahi vermiyorsunuz dedim, satış müdürelerinin mail adresini dm'den yazdılar.

- satış müdürelerine "bireysel" amaçlı yarı sentetik 20w50 motosiklet yağından 2 lt kadar lazım dedim, sanayide yok dedim, 3 büyük şehirden birindeyim dedim, alışveriş sitelerinde dahi yok dedim. nerede bu yağ dedim. (kurumsal dille) cevap geldi. stokta yokmuş katalogdan farklı bir yağ seçmemi önerdi.

- tekrar satış müdürelerine mail attım. yarı sentetik 15w50 4t motosiklet yağı işimi görüyor. nasıl satın alacağım dedim, yardımcı olun dedim,

8 gündür o attığım maile beyhude bir çaba ile cevap bekliyorum

kıssadan hisse. böyle ütopik, romantik düşüncelerle yerli üreticiyi desteklemek gereksiz vakit kaybıymış. acı bir gerçek ile tecrübe ettim.

sağol speedol.

param da tabi amerikanlara gitti en azından muhatabın var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Neden bu işleri beceremeyiz anlamam.. Ne olurdu sanki alsanız kullansanız tecrübeleriniz paylaşsanız.. Belki bizde sizden görüp alacaktık tavsiye edecektik. Çok küçük düşünüyoruz bence çok. Daha gitmemiz gereken çok yol var.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sitesinde 4 kıtaya hizmet verdiğini söyleyen firma kendi ülkesine hizmet veremiyor :D
    HRider bunu beğendi.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden bu işleri beceremeyiz anlamam.. Ne olurdu sanki alsanız kullansanız tecrübeleriniz paylaşsanız.. Belki bizde sizden görüp alacaktık tavsiye edecektik. Çok küçük düşünüyoruz bence çok. Daha gitmemiz gereken çok yol var.
    baya çaba gösterdim. ısrarla yazdım. satın alacağım dedim. bedavaya gönderin demedim ki. ama yok işte.

anlas için de benzer bir tecrübem var. xx kodlu lastikten istiyorum. hangi bayiye gideyim dedim. tek tek arayın dediler

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Lubex dene.
    F54 bunu beğendi.

Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lubex dene.
    Memnun kaldınızmı Lubex’den arabamıza koymayı düşünüyorum.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Memnun kaldınızmı Lubex’den arabamıza koymayı düşünüyorum.
    Ben memnunum motorumda. Vites geçişleri olsun, motorun sesi olsun güzel. Arkadaşın cg motoruna da koyduk o da memnun. Hiçbir sorun yaşamadık. Hatta zamlanmadan önce 2 kutu daha aldım yedek.

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    cbr500r kullanıyorum. lubex rapidus fs kullanıyorum yağ olarak. kalite standartları motul7100 ile aynı. hep 7100 koyuyordum bundan önce. ben şuan memnunum. aşırı ilgililer ayrıca mail attığımda ertesi gün döndüler ve emin olmak için baya soru sormuştum hepsini yanıtladılar.

Bir dahaki arabada yağ seçimini Lubexden yana kullanıcam bilgileriniz için sağolun.

İnternette, sanayide yoksa yoktur. Daha fazla zorlamak, satış müdürüne ulaşmak falan saçma geliyor bana.

Her 2 lt yağ isteyenle tek tek ilgilendiklerini düşünün, yürür mü o iş? Satış noktasında varsa vardır, yoksa yoktur.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baya çaba gösterdim. ısrarla yazdım. satın alacağım dedim. bedavaya gönderin demedim ki. ama yok işte.

anlas için de benzer bir tecrübem var. xx kodlu lastikten istiyorum. hangi bayiye gideyim dedim. tek tek arayın dediler
    Mesajımı okudumda kendimi yanlış ifade etmişim. 'Ne olurdu sanki size yardımcı olasalardı, sizde alsaydınız, kullansaydınız...' şeklinde olacakmış cümle. Sitemim size değil onlara yani

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Bu arada Lubexi almak için Oilmarkt sitesini öneririm. 2 kere 2li yağ aldım. Gelen yağlar aldığım güne göre 3 aylıktı. En uygun fiyat orada. Paketlemeyi de 2 yağı ayrı 2 kutuya koyup yağların kapaklarına bant yapıştırmışlatdı akmasın diye. Ben onlardan çok memnun kaldım.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesajımı okudumda kendimi yanlış ifade etmişim. 'Ne olurdu sanki size yardımcı olasalardı, sizde alsaydınız, kullansaydınız...' şeklinde olacakmış cümle. Sitemim size değil onlara yani
    anladım hocam ben de evrene sitem ediyordum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:12 ----------

lubex'den herkes memnun galiba? vites geçişleri nasıl? motorlarınız kaç km de?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:13 ----------

+ lubex fiyatlarına baktım. shell'den castrol'den daha pahalı. bu nasıl yerlilik?

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:12 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:13 ----------

+ lubex fiyatlarına baktım. shell'den castrol'den daha pahalı. bu nasıl yerlilik?
    Siz deyince baktım fiyatlar aşırı yükselmiş. Geçen sene çok uygundular. Hatta belki piyasadaki en uygun yağlardı. Sonra bir zamn geldi ama hala uygundular. Lakin sanırım bir zam daha gelmiş.
    Tam sentetik olanını 2'li alırsaız 54 tl'ye(geçen sene 28-29tl) falan geliyor. Mineral olanını 2'li alırsanız 42 tl'ye(geçen sene 25 tl civarı) falan geliyor. Yani düşünün geçen seneye göre ne kadar artmış. Maalesef fiyat avantajının çoğunu kaybetmiş. Muhtemlen hammaddelerinin çoğu ithaldir ama gene de fiyatlar bayağı artmış. Belki de geçen seneki fiyatlar çok geriden geliyordu.

Müşteriye alaka konusunda ise Lubex'e 10 puan veririm ben. E-postalarıma çok çabuk dönüyorlar. Ayrıca motosiklet grubumuzdaki antifriz konularındaki bir anlaşmazlıktan dolayı teknik bilgi almak için bile başvurduğumda çok ilgilenmişlerdi(konu araba ve motosiklet antifriz farkı üzerine idi).

Speedol hakkında yazılanlar ise bana o kadar ciddi gelmedi. Yani evet bu firmayı müşteri hizmetleri yönünden beğenmemenize kesinlikle sebebiyet verebilir katılıyorum. Lakin bana mallarını almama seviyesine getirecek kadar ciddi bir mesele gibi gelmedi. Tabi herkesin kendi düşüncesi.

Ben Lubex diğer markalara göre fiyatı çok yükselmeyene kadar almayı düşünüyorum. Hem orjinallik konusunda da kafam rahat eder. Ayrıca ben de Oilmarkt'ı öneriyorum. Fabrika ile çalıştıklarını direk Lubex'den öğrenmiştim.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R

Şimdi baktım bi zam daha gelmiş. En sonki zamı anlamıştım kurun artmasından ama yaptıkları bu son zam yüksek olmuş bence.

İlk alışverişimi aralığın 19unda yapmışım. 2 tane 10w40 Rapidus FS almışım. 56 lira ödemişim, tanesi 28 liraya gelmiş.

İkinci alışverişimi şubatın 13ünde yaptım. Rapidus S 10w40 aldım 2 tane. (Bazı motorlar yarı sentetik seviyormuş denemek için, yoksa fsden devam edicektim) 50 lira ödemişim tanesi 25 liraya gelmiş.

En son şubatın ortasında zam gelmişti. Rapidus Fs 50 lira olmuştu. 2li alınca 40ar liraya geliyordu. Hala mantıklı bir fiyattı.

En son 2 hafta önce bidaha bakmıştım fiyatlara. Gelen zam bu hafta geldi sanırım. Fiyatı hala iyi bence Fs 2lisi 100 tl. 50şer liraya geliyor. Motul 3000 zaten 45 lira.

Benim motorumda şu an FS var. 700km oldu. Tek bir şikayetim yok. Vites geçişleri de güzel. İyiki yedek yarı sentetikleri 25er liradan almışım.

Hala alınabilir ama kurun düşmesine rağmen son zam iyi olmamış.

Castrol yarı sentetik, Motul 3000 ve Shell Advence Ultra kullandım. Motulün 3000ini beğenmedim. Üst serileri güzeldir ama 3000 çok çabuk eskidi bunu hissettim.

Castrolde güzeldi. Fiyatı da lubexe yakın. İkisi de tercih edilebilir.

Shell daha pahalı. Güzel yağdı ama biraz tuzlu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:50 ----------

N11in fiyat takibi kısmından baktım. Çok sağlem zam yemiş.

[IMG][/IMG]

Motosikleti
    Lifan KP150
    Ben konu hakkında Lubex'e e-posta attım. Tavsiyem siz de atın. Ne vaktinizden ne cebinizden pek bir şey eksilmez. Geri dönüş firmalar için önemli. Konu hakkındaki düşüncemizi görsünler. Şimdiye kadarki mesajlarımda hep kısa sürede cevap aldım. Bu mesajda da böyle olacağını tahmin ediyorum.

Lütfen siz de yazın. Geri dönüş önemli arkadaşlar, abiler. Zaten benden daha iyi bilirsiniz bir çoğunuz.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben konu hakkında Lubex'e e-posta attım. Tavsiyem siz de atın. Ne vaktinizden ne cebinizden pek bir şey eksilmez. Geri dönüş firmalar için önemli. Konu hakkındaki düşüncemizi görsünler. Şimdiye kadarki mesajlarımda hep kısa sürede cevap aldım. Bu mesajda da böyle olacağını tahmin ediyorum.

Lütfen siz de yazın. Geri dönüş önemli arkadaşlar, abiler. Zaten benden daha iyi bilirsiniz bir çoğunuz.
    Ben oilmarkta yazdım. Lubexe de yazayım olmadı. Zamı Türk milleti olarak alışkın olduğumuz için normal karşıladım ama 1 ayda %91 zam yüksek.
    emenyasin bunu beğendi.

Motosikleti
    Lifan KP150
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben oilmarkta yazdım. Lubexe de yazayım olmadı. Zamı Türk milleti olarak alışkın olduğumuz için normal karşıladım ama 1 ayda %91 zam yüksek.
    Muhtemelen sen ile benim geçen sene aldığımız fşyat güncellikten çok uzak idi ama bu ard arda gelen atış çok göründü. Lakin oilmarkt'ın sitesinde 5100 baktım. 80 küsür tl Motul 3000 serisi bile çok pahalı. Castroller bir miktar daha uygun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:16 ----------

Sanırım ben Lubex cevap verdikten sonra bu durumu onlara bildireceğim. Yani oilmarkt firmasındaki fiyatlar mı yüksek diye sormak istiyorum. Ama pek sanmıyorum çünkü Lubex'i geçen sene aşırı ucuza satan yine bu firmaydı.

Lakin Oilmarkt'ta motul 3000'in 1 lt'si 60 tl. N11'de 40 tl altına bile var. Nasıl oluyor anlamadım. Yani ya piyasada sahte aşırı fazla yada oilmarkt kazıkçı(sanmam çünkü lubex'i çok ucuza satan bu firmaydı) yada 2021 serilerinde ciddi bir fiyat artışı var Motul'de ve n11'dekiler eski fiyatlara göre. Son ihtimal kafama yatıyor ama bilemiyrum.

En iyisi Lubex ile durumu görüşmek. Bir gelişme olursa buradan iletirim inşallah.
    BloodyBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    Bn125
    Liqui moly basic steet 2L bundan 3 4 ay önce 95-100tl gibi bir fiyata aldım ve şu an da tanesi 80tl olmuş. Böyle bir fiyat politikası olamaz. Direkt street modeli bile piyasada Litresi 60-70tl. Oilmarkt tamamiyle fahiş fiyata mal satma derdine girmiş anlaşılan bu. Bu şekilde mal satarak tamamiyle piyasası yükseltmeye devam ederler. Motul 5100 2L 110-120tl gibi fiyata alabilirken gidip de kimse lubexe 90tl vermez. Umarım bu fiyat politikasını düzeltirler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Liqui moly basic steet 2L bundan 3 4 ay önce 95-100tl gibi bir fiyata aldım ve şu an da tanesi 80tl olmuş. Böyle bir fiyat politikası olamaz. Direkt street modeli bile piyasada Litresi 60-70tl. Oilmarkt tamamiyle fahiş fiyata mal satma derdine girmiş anlaşılan bu. Bu şekilde mal satarak tamamiyle piyasası yükseltmeye devam ederler. Motul 5100 2L 110-120tl gibi fiyata alabilirken gidip de kimse lubexe 90tl vermez. Umarım bu fiyat politikasını düzeltirler.
    Liqui Moly alacaksanız Hasanpaşa'daki GKN Motors'tan da gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Hasanpaşa'ya gelmek zahmet olursa N11'den de aynı firma satış yapıyor. Eski kullandığım Sym Wolf'e defalarca LM Street, şu anki motoruma da LM Street Race yağı buradan temin etmekteyim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler