Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Speedol Yağ Satış Öncesi Hizmet Fiyaskosu

Motovento
    REKLAM ALANI
    emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Liqui moly basic steet 2L bundan 3 4 ay önce 95-100tl gibi bir fiyata aldım ve şu an da tanesi 80tl olmuş. Böyle bir fiyat politikası olamaz. Direkt street modeli bile piyasada Litresi 60-70tl. Oilmarkt tamamiyle fahiş fiyata mal satma derdine girmiş anlaşılan bu. Bu şekilde mal satarak tamamiyle piyasası yükseltmeye devam ederler. Motul 5100 2L 110-120tl gibi fiyata alabilirken gidip de kimse lubexe 90tl vermez. Umarım bu fiyat politikasını düzeltirler.
    Lubex cevap verdikten sonra bakalım. Eğer sıkıntı oilmarkt'ta ise bize başka bir tedarikçi önermelerini isteyelim yağlarını satın almak için.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bn125
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Liqui Moly alacaksanız Hasanpaşa'daki GKN Motors'tan da gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Hasanpaşa'ya gelmek zahmet olursa N11'den de aynı firma satış yapıyor. Eski kullandığım Sym Wolf'e defalarca LM Street, şu anki motoruma da LM Street Race yağı buradan temin etmekteyim.
    Hocam çok sağ ol basic street mineralli olmasına rağmen çok kaliteli yumuşacık geçişleri var motorun. Bu sefer de direkt street modelini dediğiniz yerden alacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:54 ----------

Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lubex cevap verdikten sonra bakalım. Eğer sıkıntı oilmarkt'ta ise bize başka bir tedarikçi önermelerini isteyelim yağlarını satın almak için.
    Hocam her markada üst fiyat çekmişler. İllaki lubexde de zam olmuştur ama yani bu fiyatların doğru olduğunu ben hiç sanmam. Basic street street modelin minarallisi. Buna rağmen diğer satıcılardan street modeli 60 65e satılmakta. Lubex sizler övünce bakayım dedim fakat böyle fiyata ben gidip almam şahsen. Umarım düzgün bir online veya satan yer önerirler biz de alır deneriz.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lubex'den herkes memnun galiba? vites geçişleri nasıl? motorlarınız kaç km de?

lubex fiyatlarına baktım. shell'den castrol'den daha pahalı. bu nasıl yerlilik?
    Üç ayda %100 yukarı yönde fiyat değişimi. Vay Ankara Manisa Kastamonu!

Motorun yağını pazar günü değiştirdim. Bir hafta önce kalbime anjiyo ve stent uygulandığı için daha sürüş ve deneme imkanım olmadı.

Motosikleti
    Bn125
    Az önce detaylıca bir mail attım. Bu kadar beğenilen ve fiyat olarak da uygun görülwn bir markanın oilmarkt adlı mağazadan dolayı müşteri kaybetmesini istemem. Umarım konuyla ilgilenirler de diğer değişimde deneriz.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    vallahi yerlilere bir şans vermek istiyorum fakat lubex fiyatlarını görünce bastım çarpıya sayfayı kapattım.

53,40 TL'ye shell ax7 aldım. kargo dahil.
    F54 bunu beğendi.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Oilmarkta attığım mesaja cevap geldi. Aynen yapıştırıyorum buraya.

Merhaba, Tüm petrol ürünlerine gelen %28 hammadde zamından dolayı tüm firmalar geçen hafta çaşamba gününden itibaren %60 a varan yükselme yapılmıştır.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oilmarkta attığım mesaja cevap geldi. Aynen yapıştırıyorum buraya.

Merhaba, Tüm petrol ürünlerine gelen %28 hammadde zamından dolayı tüm firmalar geçen hafta çaşamba gününden itibaren %60 a varan yükselme yapılmıştır.

%28 hammadde fiyat artışına karşılık, nihai ürüne %60 zam. bravo.

Motosikleti
    Bn125
    Gelen zam %28 ama internet fiyatında ürüne %91 zam. Umarım firma bu duruma el atar da işgüzar satıcıların önüne geçer.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Lubex'e ben de mail attım bakalım. yerli ürünlere bir şans vermek istiyoruz. fakat sanki ürünler satılmasın diye fiyatlandırılmış.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Arkadaşlar büyük bir ulaşım şirketinde çalışıyorum , şu an 44 adet taşıt var hepsinden düzenli yağ numunesi alıp laboratuara gönderiyoruz , bir çok yerli yabancı marka ürünü kullandık , bazıları denememiz için de gönderiyor , ciddi indirimde verdiler , hangi marka ile devam ettiğimizi yazmayacağım ama size tavsiyem Castrol , Shell , Mobil , BP , Petronas gibi milyar dolarlık arge çalışması yapan firmaları tercih edin , yağda tasarruf yapılmaz , motorunuz yıpranmış ömrü son çeyreğe girmiş aşırı yağ eksiltiyorsa uygun fiyatlı yağları kullanabilirsiniz , zaten sürekli yağ eklediğiniz için yağ eskimeyecektir.

Bütçe yok ucuz yağ alacam diyen varsa katalogda 6000 km de değişim yazıyorsa 4000 km de o yağları mutlaka değiştirin.

Sıkıştırma oranı yüksek ve yüksek devir çeviren motosikletinize asla ama asla ucuz yağlardan koymayın.
    recaip ve F54 bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar büyük bir ulaşım şirketinde çalışıyorum , şu an 44 adet taşıt var hepsinden düzenli yağ numunesi alıp laboratuara gönderiyoruz , bir çok yerli yabancı marka ürünü kullandık , bazıları denememiz için de gönderiyor , ciddi indirimde verdiler , hangi marka ile devam ettiğimizi yazmayacağım ama size tavsiyem Castrol , Shell , Mobil , BP , Petronas gibi milyar dolarlık arge çalışması yapan firmaları tercih edin , yağda tasarruf yapılmaz , motorunuz yıpranmış ömrü son çeyreğe girmiş aşırı yağ eksiltiyorsa uygun fiyatlı yağları kullanabilirsiniz , zaten sürekli yağ eklediğiniz için yağ eskimeyecektir.

Bütçe yok ucuz yağ alacam diyen varsa katalogda 6000 km de değişim yazıyorsa 4000 km de o yağları mutlaka değiştirin.

Sıkıştırma oranı yüksek ve yüksek devir çeviren motosikletinize asla ama asla ucuz yağlardan koymayın.
    HA BENDE BUNU DİYECEKTİM ALMAN MALI yağ 50 türk malı 70 geçin hemşerim bu yerli malı desteklerini
    ithalat vergisi yok gümrük yok ara dağıtıcı yok eee neden o zaman bu vergileri sen cebe koyuyorsun üretici olarak
    gavur kazansın fazla vermediğim para da bana kalsın
    Liqui Moly den şaşmam
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R

Türkiyedeki yağ değişim periyotları yurt dışına göre 2-3 kat attırıldığı için bence kimse kullandığı yağı son demlerine kadar kullanmıyor. He bütçe varsa tabii ki gidin büyük markalardan alın.

Lubexi bu arada TSK da kullanıyor onu belirteyim.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor

Almayın! diyebileceğiniz bir marka var mı?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    TSK sadece Lubex kullanmıyor , envanterindeki taşıt sayısı ve yaş aralığı o kadar fazlaki tek bir marka bu kadar farklı taşıta yağ tedarik edemez.

1950 model taşıta Mobil 1 kullanılmayacağı için uygun fiyatlı ürün tercih etmişlerdir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:59 ----------

Almayın! diyebileceğiniz bir marka var mı?
    Şu markayı satın almayın yazamam , dikkat edersen çalıştığım şirketin adınıda yazmadım..sadece tavsiye ettiğim firmaları yazdım..
    Oilmarkt bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    TSK sadece Lubex kullanmıyor , envanterindeki taşıt sayısı ve yaş aralığı o kadar fazlaki tek bir marka bu kadar farklı taşıta yağ tedarik edemez.

1950 model taşıta Mobil 1 kullanılmayacağı için uygun fiyatlı ürün tercih etmişlerdir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:59 ----------

Şu markayı satın almayın yazamam , dikkat edersen çalıştığım şirketin adınıda yazmadım..sadece tavsiye ettiğim firmaları yazdım..
    motulu teste gönderme şansınız oldu mu? Benim aracımda mobil1den motula geçince acayip şakırtı ve titreşimli çalışma oldu. İki yağda aynı viskozite ve dexos2 onaylı.
    Oilmarkt bunu beğendi.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Lubex'den cevap geldi. Aynen yapıştırıyorum:

Öncelikle markamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı çok teşekkür ederiz.
    Ürünlerimizin internet mağazasında mevcut fiyatlarındaki artış ile ilgili bilgilendirme yazınız üzerine harekete geçerek konuyu inceledik. Bir süredir madeni yağ sektöründe yükselen hammadde fiyatları kaynaklı yaşanan ciddi fiyat artışları nedeniyle tüm üreticiler ve dolayısıyla satıcılar fiyat revizyonuna gitmek zorunda kalmıştır. İnternet üzerinden satış gerçekleştiren bayimiz de fiyat güncellemesi esnasında sistemsel olduğu düşünülen bir hata neticesinde olması gerekenden yüksek bir fiyat yayınlamıştır. Fiyat an itibariyle düzeltilmiş olup ürünümüz sitede yeniden satışa sunulmuştur.

Konuyu bilginize sunar, iyi günler ve güvenli sürüşler dileriz.

Saygılarımızla

Kontrol ettiğimde Oilmarkt'da fiyatlar düşürülmüş. 2x Lubex Rapidus 15w50 86,90 ₺ tl olarak güncellenmiş. Fiyatlar makul seviyeye inmiş olarak gözüküyor. Alıp deneyeceğim şimdi.
    Oilmarkt, Osm@n ve M.balibey bunu beğendiler.

Motosikleti
    Lifan KP150
    Basit bir motosiklet kullanıyorum. Ne aşırı ısınması ne de çok yüksek devir çevirmesi durumu söz konusu. Motosikletimin istediği standart SAE SE yada SF . Lubex'in mineral yağını kullanıyorum ki bu yağın bile standardı SL seviyesinde.

Lubex'in sahibi yaklaşık 70 yıllık bir tarihe sahip Belgin yağları. Bu firmayı da zaten forumdan duymuştum. Türkiye'de bu kadar uzun kökene sahip başarılı firma pek bilmiyorum ben. Şahsen az bir fark olacak diye yabancı markalara para vermeye gerek olduğunu düşünmüyorum kendi motosikletim için.

Firmanın sertifikaları: https://lubex.com.tr/sertifikalar.php
    Aynı sitedeki "Neden Lubex?" kısmın da bakarsanız 60'dan fazla OEM onayı olduğunu ve fotoğraftaki maralarn dünyaca bilinen markalar olğunu görebilirsiniz.

Genellikle yerli ürün bulduğumda ya kurumsal bir firma olmuor yada çok pahalı oluyor. Lubex kurumsal bir firma gördüğüm kadarıyla, oldukça da köklü. Fiyat konusunda ise Oilmarkt firmasından şüphelenmeye başladım açıkçası.

[/COLOR]
    Lubex'den cevap geldi. Aynen yapıştırıyorum:

Öncelikle markamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı çok teşekkür ederiz.
    Ürünlerimizin internet mağazasında mevcut fiyatlarındaki artış ile ilgili bilgilendirme yazınız üzerine harekete geçerek konuyu inceledik. Bir süredir madeni yağ sektöründe yükselen hammadde fiyatları kaynaklı yaşanan ciddi fiyat artışları nedeniyle tüm üreticiler ve dolayısıyla satıcılar fiyat revizyonuna gitmek zorunda kalmıştır. İnternet üzerinden satış gerçekleştiren bayimiz de fiyat güncellemesi esnasında sistemsel olduğu düşünülen bir hata neticesinde olması gerekenden yüksek bir fiyat yayınlamıştır. Fiyat an itibariyle düzeltilmiş olup ürünümüz sitede yeniden satışa sunulmuştur.

Konuyu bilginize sunar, iyi günler ve güvenli sürüşler dileriz.

Saygılarımızla

Kontrol ettiğimde Oilmarkt'da fiyatlar düşürülmüş. 2x Lubex Rapidus 15w50 86,90 ₺ tl olarak güncellenmiş. Fiyatlar makul seviyeye inmiş olarak gözüküyor. Alıp deneyeceğim şimdi.
    Aynı mesaj bna da gelmiş.

Abi ben bilmem de diğer firmaların yağlarını da çok pahalıya satmaya başlamış gibi oilmarkt. Açıkçası saygımı kaybetti bu firma. Ama maalesef Lubex'in yağlarını ancak bu firmada rahatça bulabiliyorum. Eğer Manisa'da herhangi bir satıcı da denk gelirsem buradan almam gibi duruyor.

Ayrıca bu meseleye ilgi gösterip e-posta atan bütün arkadaşlara teşekkür ederim. Müdahil olmasak pahalıya satılacaktı gerçekten.
    Oilmarkt bunu beğendi.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Ben de güzel haberi vereyim öyleyse. Ulkerhanın dediği gibi fiyatlarda fabrika ve kendileri indirim yaptılar. Üstüne forumdan yazdığımı belirttim. Foruma özel 2 adet ve üzeri alımlarda buff hediye etmek istiyoruz dediler. Kendileride bunu yazacaklardı ama daha üyelikleri onaylanmamış. Onaylandığında kendileri de yazarlar. Ben de 2 tane 15w50 alacaktım çok güzel oldu. Buffu da ben beğendim.

[IMG][/IMG]
    Oilmarkt ve M.balibey bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bn125
    Açıkcası hala hiç de uygun bir fiyatta değiller. Gidip de ben 50 55tlye 5100 varken 45tlye lubex almam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:30 ----------

Hepimiz biliyoruz sürekli zam geldiğini fakat adamlar yurtdışından piyasaya sürerken binbir vergiyle sürüyor ve buna rağmen 5 10tl farkla yerli üreticiden pahalıya satıyorlar. Castrol power1 45-50tl satılırken motul 5100 55tlyken yerli satıcı böyle fiyat politikası belirlerse karşılığını da satış sayılarında alır. Şimdiden geçmiş olsun...
    Oilmarkt bunu beğendi.

Motosikleti
    Lifan KP150
    @BloodyBaron çok güzel haber. Açıkçası e-postalardan hemen ertesi gün sitedeki lubex yağlarda bu düzenleme yapılmış olması fikrimize önem verdiklerini hissettirdi. Herkese dönüş yapmışlar ise daha da güzel.
    Keşke bana da deselerdi buff verecez diye Bunu sana Oilmarkt mı söyledi? Sonuçta satıcı olan onlar.

Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkcası hala hiç de uygun bir fiyatta değiller. Gidip de ben 50 55tlye 5100 varken 45tlye lubex almam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:30 ----------

Hepimiz biliyoruz sürekli zam geldiğini fakat adamlar yurtdışından piyasaya sürerken binbir vergiyle sürüyor ve buna rağmen 5 10tl farkla yerli üreticiden pahalıya satıyorlar. Castrol power1 45-50tl satılırken motul 5100 55tlyken yerli satıcı böyle fiyat politikası belirlerse karşılığını da satış sayılarında alır. Şimdiden geçmiş olsun...
    45 tl dediğiniz Tam sentetik Lubex(tekli alırsanız 51tl). 5100 yarı setetik. Lubex'in yarı sentetiği 42 tl imiş. Saçma olan Lubex'in minerali de 40-41 tl.

Tamsentetik: Tam sentetik
    Yarısentetik:Yarı sentetik
    Mineral:Mineral

Bir de Motul'u internette hangi firmadan güvenerek alabiliriz bilen varmı? Motosiklet grubumuzda sürekli soruluyor şu sahte mi bu sahte mi diye?
    Bilen var mı? Fiyatlar da firmadan firmaya çok değişince kafada soru işareti oluyor. Varsa bildiğiniz güvendiğiniz yer, bilgilendirirseniz sevinirim.
    Oilmarkt bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler